Peugeot 508 2010.5 Instrukcja Obsługi (in Polish)

Page 31 of 331

131
!
Kontrola jazdy
WskaEnik temperatury
płynu chłodniczego
JeGeli przy pracuj"cym silniku wskazówka znajduje si': - w strefie A , temperatura jest odpowiednia, - w strefie B , temperatura jest zbyt wysoka; zapala si' kontrolka centralnego alarmu STOP , wł"cza si' sygnał dEwi'kowy, a TOPna wy;wietlaczu w zestawie wskaEników pojawia si' komunikat. Natychmiast zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu. Poczekać kilka minut przed wył"czeniem silnika. Skontaktować si' z ASO SIECI PEUGEOT lub
z warsztatem specjalistycznym.
Po kilku minutach prowadzenia wzrasta temperatura oraz ci;nienie w układzie chłodz"cym. Aby uzupełnić poziom:  poczekać na ostygni'cie silnika,  odkr'cić korek o dwa obroty, aby
zmniejszyć ci;nienie,  jeGeli ci;nienie spadnie, odkr'cić korek,  uzupełnić poziom do oznaczenia "MA XI".
Po wł"czeniu zapłonu lub podczas jazdy pokazuje temperatur' oleju silnikowego. Wskazówka w strefie C , temperatura oleju jest prawidłowa. Wskazówka w strefie D , temperatura za wysoka. Zmniejszyć pr'dko;ć, aby obniGyć temperatur'.
WskaEnik temperatury oleju
silnikowego
Podczas nalewania płynu chłodniczego naleGy uwaGać, aby si' nie poparzyć. Nie dolewać powyGej maksymalnego poziomu (wskazanego na zbiorniku).

Page 32 of 331

32
i
Kontrola jazdy
* ZaleGnie od kraju przeznaczenia.
CHECK (autotest pojazdu)
CHECK automatyczny
Po ustawieniu klucza w połoGeniu zapłonu zapalaj" si' wszystkie kontrolki testowanych funkcji. Po kilku sekundach gasn". W tym samym czasie wykonywany jest automatyczny CHECK (autotest samochodu).
W przypadku usterki
Została wykryta "drobna" usterka: zapala si' jedna lub wi'cej kontrolek alarmowych, które nast'pnie gasn". MoGna uruchomić samochód; mimo wszystko naleGy skontaktować si' jak najszybciej z ASO SIECI PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym. Została wykryta "powaGna" usterka: zapala si' na stale jedna lub wi'cej kontrolek alarmowych oraz kontrolka STOP lub SERWIS. Nie uruchamiać samochodu.
NaleGy jak najszybciej skontaktować si' z ASO SIECI PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
CHECK r
czny
Naci;ni'cie przycisku "CHECK" w zestawie wskaEników uruchamia r'czny CHECK (kontrol' samochodu). Funkcja umoGliwia rozpoznanie w kaGdym momencie (klucz w połoGeniu zapłonu lub przy pracuj"cym silniku) z wyst'puj"cymi alarmami.
JeGeli poduszka powietrzna pasaGera jest wył"czona * , kontrolka pozostaje zapalona.
Przy pracuj"cym silniku, podczas jazdy, na wywietlaczu w zestawie wskaEników wywietlone s" kontrolki alarmowe (w przypadku usterki). s"s"
JeGeli nie została wykryta Gadna "powaGna" usterka, moGna uruchomić samochód.
Potencjometr owietlenia
Przy wł"czonych ;wiatłach wcisn"ć przycisk B w celu zwi'kszenia nat'Genia o;wietlenia stanowiska kierowcy i pod;wietlenia samochodu lub przycisk A , aby zmniejszyć nat'Genie o;wietlenia. Po ustawieniu poG"danego nat'Genia o;wietlenia zwolnić przycisk.

Page 33 of 331

133
i
Kontrola jazdy
Licznik serwisowy
Odległoć do przegl"du powyGej 3 000 km
Po wł"czeniu zapłonu Gadna informacja nie pojawia si' na wy;wietlaczu.
System informuje kierowc' o ilo;ci kilometrów, jaka pozostała do nast'pnego przegl"du, zgodnie z planem obsługowym producenta. Odległo;ć obliczana jest pocz"wszy od ostatniego zerowania wskaEnika. Okre;lona jest za pomoc" dwóch parametrów: - ilo;ć przebytych kilometrów, - czas od ostatniego przegl"du.
Odległoć do przegl"du mi
dzy 1 000 km a 3 000 km
Po wł"czeniu zapłonu i przez 5 sekund klucz symbolizuj"cy czynno;ci ser wisowe ;wieci si'. W linii wy;wietlacza całkowitego przebiegu wy;wietla si' ilo;ć kilometrów pozostała do nast'pnego przegl"du. Przykład: pozostało 2 800 km do nast'pnego przegl"du. Po wł"czeniu zapłonu przez 5 sekund wy;wietlacz wskazuje:
5 sekund po wł"czeniu zapłonu klucz ganie ;
licznik całkowitego przebiegu wraca do normalnego wy;wietlenia. Wy;wietlacz wskazuje licznik całkowitego i dziennego przebiegu.
Odległoć do przegl"du poniGej 1 000 km
Przykład: pozostało 900 km do nast'pnego przegl"du. Po wł"czeniu zapłonu przez 5 sekund wy;wietlacz wskazuje:
5 sekund po wł"czeniu zapłonu licznik całkowitego przebiegu wraca do normalnego wy;wietlania. Klucz pozostaje zapalony ; sygnalizuj"c konieczno;ć wykonania przegl"du.
Wł"czenie klucza sygnalizowane jest komunikatem na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników.

Page 34 of 331

34
i
i
Kontrola jazdy
Odległoć do przegl"du przekroczona
Po kaGdym wł"czeniu zapłonu klucz migaprzez 5 sekund, informuj"c o konieczno;ci szybkiego wykonania przegl"du. Przykład: odległo;ć do przegl"du przekroczona o 300 km. Po wł"czeniu zapłonu przez 5 sekund wy;wietlacz wskazuje:
Ilo;ć kilometrów do przejechania moGe zostać wyprzedzona przez czynnik czasowy, w zaleGno;ci od eksploatacji samochodu. Klucz moGe si' zapalić w przypadku przekroczenia 2 lat od ostatniego przegl"du.
Po tej operacji, w przypadku odł"czenia akumulatora, naleGy zaryglować samochód i odczekać co najmniej pi'ć minut, aby zerowanie zostało
uwzgl'dnione.
5 sekund po wł"czeniu zapłonu licznik całkowitego przebiegu wraca do normalnego wy;wietlania. Klucz pozostaje zapalony . Klucz pozostaje zapalonyKlucz pozostaje zapalony
Zerowanie wskaEnika serwisowego
Po kaGdym przegl"dzie, naleGy wykonać zerowanie wskaEnika serwisowego. W tym celu, naleGy wykonać nast'puj"c" procedur':  wył"czyć zapłon,  nacisn"ć przycisk zerowania dziennego licznika przebiegu i przytrzymać go wci;ni'ty,  wł"czyć zapłon, wy;wietlacz rozpoczyna odliczanie do tyłu,  jeGeli wy;wietlacz wskazuje "=0" , zwolnić przycisk; klucz znika.
Przywołanie informacji serwisowej
W kaGdej chwili moGna sprawdzić informacj' ser wisow".  Nacisn"ć przycisk zerowania dziennego licznika przebiegu. Informacja ser wisowa wy;wietla si' na kilka sekund, a nast'pnie znika.

Page 35 of 331

135
i
Kontrola jazdy
silnikowego
Brak oleju
Wskazywany poprzez wy;wietlenie komunikatu na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników. JeGeli brak oleju zostanie potwierdzony r'cznym wskaEnikiem, naleGy jak najszybciej
uzupełnić poziom, by nie doprowadzić do uszkodzenia silnika.
Usterka wskaEnika poziomu oleju
Wskazywana jest poprzez wy;wietlenie komunikatu na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników. Skontaktować si' z ASO SIECI PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
R
czny wskaEnik poziomu oleju (bagnet)
W celu zlokalizowania r'cznego wskaEnika oleju, w zaleGno;ci od silnika, naleGy zapoznać
si' z rozdziałem "Kontrole". Na wskaEniku znajduj" si' dwa oznaczenia:
Całkowity przebieg wy;wietlany jest w strefie Awy;wietlacza a przebieg dzienny w strefie B .
W trakcie wy;wietlanie dziennego przebiegu
kilometrów naleGy nacisn"ć przycisk na kilka sekund.
Licznik całkowitego przebiegu kilometrów
Zerowanie dziennego
przebiegu kilometrów
System informuje kierowc' o poziomie oleju silnikowego. Informacja wy;wietlana jest przez kilka sekund po wł"czeniu zapłonu, po informacji ser wisowej.
Kontrola poziomu oleju jest wiarygodna
tylko wtedy, gdy samochód stoi poziomo, a silnik wył"czony jest od ponad 30 minut.
- A = maksymalny; nigdy nie przekraczać tego poziomu. - B = minimalny; naleGy uzupełnić poziom wlewaj"c odpowiedni dla danego silnika olej poprzez korek
wlewu oleju.
Poziom oleju prawidłowy
Wskazywany poprzez wy;wietlenie komunikatu na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników.

Page 36 of 331

36
Kontrola jazdy
System podaje bieG"ce informacje na temat aktualnej trasy (zasi'g na paliwie pozostałym w zbiorniku, zuGycie paliwa, ...).

Komputer pokładowy
Wywietlacz w zestawie
wskaEników
Wywietlanie danych
 Naciskać przycisk, znajduj"cy si' na kraw'dzi przeł"cznika w ycieraczek , aby sukcesywne wy;wietlać róGne zakładki komputera pokładowego.
- Zakładka informacji bieG"cych: 

Page 37 of 331

137
i
i
i
Kontrola jazdy
JeGeli podczas jazdy na stałe za;wiec"
si' kreski, naleGy skontaktować si' z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
Ta funkcja wy;wietla si' po przekroczeniu pr'dko;ci 30 km/h.
War to;ć zmienia si' przy zmianie stylu jazdy lub ukształtowania terenu, powoduj"c istotne odchylenie od zuGycia chwilowego.
Kilka definicji…
Zasi
g na paliwie pozostałym w zbiorniku
(km lub mile) Przewidywany zasi'g samochodu
na paliwie pozostałym w zbiorniku w zaleGno;ci od ;redniego zuGycia podczas ostatnio przejechanych kilometrów.
Gdy zasi'g spadnie poniGej 30 km za;wiec"
si' kreski. Po uzupełnieniu zbiornika paliwa o co najmniej 5 litrów war to;ć ta zostanie ponownie przeliczona i wy;wietli si', jeGeli
przekroczy 100 km.
ZuGycie chwilowe
(l/100 km lub km/l lub mpg) Jest to ;rednia ilo;ć paliwa zuGyta w ci" gu ostatnich kilku sekund.
ZuGycie rednie
(l/100 km lub km/l lub mpg) Jest to ;rednia ilo;ć paliwa zuGyta od ostatniego zerowania komputera pokładowego.
:rednia pr
dkoć
(km/h lub mph) Jest to ;rednia pr'dko;ć obliczona od ostatniego zerowania komputera (zapłon wł"czony).
Zerowanie
 Po wy;wietleniu G"danej trasy nacisn"ć na ponad dwie sekundy przeł"cznik lub uGyć pokr'tła po lewej stronie przycisków przy kierownicy. Trasy "1" i "2" s" niezaleGne, natomiast z tymi samymi parametrami. Trasa "1" umoGliwia na przykład obliczanie
dzienne a trasa " 2" obliczenia miesi'czne.

Page 38 of 331

38
Kontrola jazdy
Dystans przebyty
(km lub mile) Pokazuje dystans przejechany od ostatniego zerowania komputera.
Licznik czasu systemu Stop & Start
(minuty / sekundy albo godziny / minuty) JeGeli Pa1stwa samochód jest wyposaGony w system Stop & Star t, licznik czasu zlicza i sumuje czasy tr wania przej;cia w tryb STOP podczas jazdy. Licznik zeruje si' po kaGdym wł"czeniu zapłonu kluczykiem.

Page 39 of 331

239
i
Otwieranie
System umoGliwia otwarcie całego pojazdu poprzez zam ek w drzwiach lub za pomoc" pilota zdalnego sterowania. Klucze pozwalaj" równieG na lokalizacj' i uruchomienie pojazdu oraz na aktywowanie alarmu.

Klucz z pilotem zdalnego sterowania
Rozkładanie klucza
 Nacisn"ć przycisk, aby rozłoGyć klucz.
System "Zdalny
dost'p i rozruch"
System umoGliwia otwarcie, zamkni'cie i rozruch pojazdu trzymaj"c klucz elektroniczny przy sobie. Klucz moGe być równieG uGywany jako pilot zdalnego sterowania.
Otwieranie pojazdu
Odryglowanie pojazdu
Za pomoc" klucza
 Obrócić klucz do przodu, aby odryglować pojazd.
Za pomoc" pilota zdalnego sterowania
 Nacisn"ć otwar t" kłódk', aby odryglować pojazd. Naci;ni'cie i przytrzymanie przycisku powoduje automatyczne otwarcie szyb.
Za pomoc" klucza elektronicznego
 Trzymaj"c klucz elektroniczny przy sobie w okre;lonej strefie wsun"ć r'k' za klamk' drzwi, aby odryglować samochód, a nast'pnie poci"gn"ć klamk', aby otworzyć drzwi. PasaGerowie mog" równieG otworzyć drzwi, jeGeli klucz elektroniczny znajduje si' w okre;lonej strefie.
Odryglowanie sygnalizowane jest miganiem ;wiateł kierunkowskazów przez około dwie sekundy.
W tym samym czasie, w zaleGno;ci od wersji, rozkładaj" si' lusterka wsteczne.

Page 40 of 331

40
i
Otwieranie
Odryglowanie selektywne
 Aby odryglować tylko drzwi kierowcy nacisn"ć raz otwar t" kłódk'.
Za pomoc" pilota zdalnego sterowania
Ten parametr moGna ustawić w menu konfiguracji na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników. Fabrycznie wł"czone jest odryglowanie całego pojazdu.
Za pomoc" klucza elektronicznego
 Aby odryglować wył"cznie drzwi kierowcy trzymaj"c klucz elektroniczny przy sobie, wsun"ć r'k' za klamk' drzwi kierowcy, a nast'pnie poci" gn"ć klamk', aby otworzyć drzwi.
 Aby odryglować cały samochód, wsun"ć r'k' za jedn" z klamek drzwi pasaGerów trzymaj"c klucz elektroniczny przy sobie, a nast'pnie poci" gn"ć klamk', aby otworzyć drzwi.
Odryglowanie sygnalizowane jest szybkim miganiem kierunkowskazów przez około dwie sekundy. W tym samym czasie, w zaleGno;ci od wersji, rozkładaj" si' zewn'trzne lusterka wsteczne.
Odryglowanie bagaGnika
Za pomoc" pilota zdalnego sterowania
 Nacisn"ć przycisk, aby odryglować samochód i otworzyć bagaGnik.
Za pomoc" klucza elektronicznego
 Trzymaj"c klucz elektroniczny w okre;lonej strefie nacisn"ć przycisk 1 (Sedan) lub podnie;ć dEwigni' 2 (SW), aby odryglować samochód i otworzyć bagaGnik.
 Aby odryglować pozostałe drzwi i bagaGnik nacisn"ć drugi raz otwar t" kłódk'.

Page:   < prev 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 ... 340 next >