Peugeot 508 2010.5 Instrukcja Obsługi (in Polish)

Page 61 of 331

253
Otwieranie
BagaGnik sterowany elektrycznie (SW)
Otwieranie
Samochód zaryglowany / zamkni
ty na superzamek
 Nacisn"ć przycisk A na pilocie zdalnego sterowania.
Samochód odryglowany
 Nacisn"ć przycisk A na pilocie zdalnego sterowania lub przycisk B na pokrywie bagaGnika.
Od wewn"trz
 Nacisn"ć przycisk, aby odryglować i otworzyć bagaGnik.

Page 62 of 331

54
!
Otwieranie
Zamykanie
 Nacisn"ć przycisk C , aby wydać polecenie zamkni'cia bagaGnika.
Nie naleGy zakłócać zamykania bagaGnika: kaGda przeszkoda spowoduje zatrzymanie i automatyczne podniesienie pokrywy o kilka centymetrów. Aby r'cznie zamkn"ć pokryw' naleGy delikatnie podnie;ć pokryw', a nast'pnie
opu;cić, aby j" odblokować i zamkn"ć.
Ze wzgl
du na moGliwoć skaleczenia podczas otwierania i zamykania bagaGnika naleGy zwrócić uwag
, aby nikt nie znajdował si
w jego pobliGu.
Regulacja wysokoci otwierania
Podczas otwierania mechanicznego, jeGeli odległo;ć do sufitu jest niewielka lub, aby ułatwić chwycenie klapy bagaGnika, moGna j" r'cznie zablokować w G"danym połoGeniu. Zapami'tana pozycja sygnalizowana jest dEwi'kiem. Aby zmienić wysoko;ć: podczas mechanicznego otwierania bagaGnika podnie;ć klap' do odpowiedniej pozycji.
JeGeli pokrywa jest w trakcie elektrycznego otwierania lub zamykania, moGna w kaGdej chwili przer wać operacj'.  nacisn"ć wewn'trzny przycisk lub przycisk B na kluczu z pilotem zdalnego sterowania lub przycisk B lub C na pokrywie bagaGnika.
Przerwanie otwierania lub
zamykania

Page 63 of 331

255
Otwieranie
DEwignia awaryjna
(Sedan i SW)
Urz"dzenie słuGy do mechanicznego odryglowania bagaGnika w przypadku usterki akumulatora lub centralnego zamka.
Odryglowanie
 ZłoGyć oparcia siedzenia tylnego w celu uzyskania dost'pu do zamka od wewn"trz bagaGnika,
 Aby odryglować bagaGnik, wsun"ć mały ;rubokr't w otwór zamka A .
Komunikat "bagaGnik otwarty"
Przy pracuj"cym silniku lub jad"cym pojeEdzie, je;li pokrywa bagaGnika jest Ele zamkni'ta, na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników wy;wietli si' komunikat, któremu towarzyszy sygnał dEwi'kowy (powyGej 10 km/h).

Page 64 of 331

56
Otwieranie

Dach panoramiczny szklany (SW)
Posiadacie Pa1stwo dach z bar wionego szkła, który zwi'ksza o;wietlenie oraz widoczno;ć w kabinie. Jego osłona elektryczna wpływa korzystnie na komfor t termiczny i akustyczny.
Jest ona sterowana elektrycznie za pomoc" obrotowego przeł"cznika otwierania.
Otwieranie
Przekr'cić przeł"cznik w lewo (kilka pozycji ustawienia).
System antyzaciskowy
W przypadku gdy zasłona napotka przeszkod' podczas zamykania, natychmiast si' zatrzymuje i lekko otwiera aG do 2 pozycji. Po ponownej nieudanej próbie moGe okazać si' konieczne wymuszenie zamkni'cia zasłony, wykonuj"c ponown" inicjalizacj' systemu.
Zamykanie
Ustawić przeł"cznik w połoGeniu pocz"tkowym. JeGeli połoGenie zasłony nie odpowiada połoGeniu podanemu na przeł"czniku nacisn"ć przeł"cznik, aby wywołać otwarcie zasłony aG do tego połoGenia.
Zasłona przyciemniaj"ca
sterowana elektrycznie

Page 65 of 331

257!
Otwieranie
W przypadku zaci;ni'cia podczas manewrowania zasłon" naleGy zmienić kierunek ruchu zasłony. W tym celu obrócić odpowiedni przeł"cznik (pokr'tło). Przed rozpocz'ciem zamykania zasłony kierowca powinien zwrócić uwag', czy nic nie uniemoGliwi prawidłowego zamkni'cia zasłony. Kierowca powinien zwrócić uwag', czy pasaGerowie prawidłowo uGywaj" zasłony przyciemniaj"cej. Zwrócić szczególn" uwag' na dzieci podczas manewrowania zasłon".
Ponowna inicjalizacja systemu
Po ponownym podł"czeniu akumulatora albo w przypadku usterki podczas jej przesuwania si' moGe okazać si' konieczne ponowne zainicjowanie systemu:  przekr'cić przeł"cznik do pełnego otwarcia,
 poczekać na całkowite otwarcie zasłony,  nacisn"ć od razu obrotowy przeł"cznik i przytrzymać wci;ni'ty przez co najmniej trzy sekundy.
W przypadku nieoczekiwanego otwarcia zasłony w momencie zamykania i zaraz po zatrzymaniu zasłony: - ustawić przeł"cznik w połoGeniu całkowitego zamkni'cia, - od razu nacisn"ć obrotowy przeł"cznik, - przytrzymać wci;ni'ty aG do całkowitego zamkni'cia zasłony.
Podczas tych operacji funkcja ochrony przed zacini
ciem nie działa.

Page 66 of 331

58
!
!
Otwieranie

Zbiornik paliwa
Pojemnoć zbiornika paliwa: około 72 litrów (lub 55 litrów w zaleGnoci od wersji).
Dodatkowa ilo;ć paliwa powinna być wi'ksza od 5 litrów, aby została uwzgl'dniona przez wskaEnik poziomu paliwa. Otwarcie korka moGe wywołać dEwi'k zasysania powietrza. Jest to zupełnie normalne i podci;nienie to jest spowodowane
szczelno;ci" układu paliwowego.  Skorzystać z dystrybutora z odpowiednim dla pojazdu paliwem (informacja na
etykiecie na klapce).  Otworzyć korek przekr'caj"c o 1/4 obrotu w lewo.
 Wyci" gn"ć korek i zawiesić go na uchwycie (na klapce).
Otwieranie
W przypadku wlania paliwa nieodpowiedniego dla silnika
Pa1stwa samochodu konieczne jest opróGnienie zbiornika paliwa przed uruchomieniem silnika.
W przypadku systemu Stop & Star t,
nigdy nie tankować paliwa, gdy silnik jest w trybie STOP; naleGy koniecznie wył"czyć zapłon kluczem.
- Nacisn"ć sterowanie. Po wył"czeniu stacyjki sterowanie to pozostaje aktywne przez kilka minut. W razie potrzeby wł"czyć ponownie stacyjk', aby je uaktywnić.
Napełnianie zbiornika paliwa
 WłoGyć maksymalnie pistolet dystrybutora (tak aby pchn"ć metalow" pokrywk' A ). A Napełnić zbiornik. Nie dolewać paliwa po trzecim wył"czeniu pistoletu, moGe to spowodować niesprawno;ć pojazdu  ZałoGyć korek i przekr'cić go o 1/4 obrotu w prawo.  Popchn"ć pokryw' wlewu paliwa, aby j" zamkn"ć.
Pa1stwa samochód wyposaGony jest w katalizator redukuj"cy emisj' szkodliwych składników w spalinach. W przypadku silników benzynow ychstosowanie benzyny bezołowiowej jest obowi"zkowe. Wlew paliwa posiada otwór o zmniejszonej ;rednicy, co pozwala na włoGenie wył"cznie pistoletu dystrybutora z benzyn".

Page 67 of 331

259
i
Otwieranie
Minimalny poziom paliwa (rezerwa)
Po osi" gni'ciu minimalnego poziomu paliwa ta kontrolka zapala si' w zestawie wskaEników, towarzyszy jej sygnał dEwi'kowy oraz komunikat na wy;wietlaczu w zestawie wskaEników. Gdy za;wieci si' ona po raz pier wszy, w zbiorniku pozostaje około 7 litrów. NaleGy koniecznie uzupełnić poziom paliwa, aby unikn"ć usterki.
Odcinanie zasilania
paliwem
Pa1stwa samochód wyposaGony jest w urz"dzenie bezpiecze1stwa, które w razie zderzenia odcina zasilanie paliwem.
MoGliwe jest powolne zatankowanie
zbiornika z kanistra. Aby zapewnić swobodny wypływ paliwa, zbliGyć otwór kanistra bez przyciskania bezpo;rednio do klapki urz"dzenia.
Zabezpieczenie przed pomyłk" przy
tankowaniu - silnik Diesel
Samochód jest wyposaGony w urz"dzenie mechaniczne uniemoGliwiaj"ce zatankowanie benzyny do zbiornika pojazdu z silnikiem zasilanym olejem nap'dowym. Zapobiega takGe wynikaj"cego z tej pomyłki uszkodzeniu silnika. Znajduje si' przy wlocie do zbiornika i jest widoczne po zdj'ciu korka.
Po włoGeniu pistoletu dystrybutora z benzyn" do zbiornika Diesel opiera si' on o klapk'. Układ pozostaje zamkni'ty i uniemoGliwia
zatankowanie. Nie próbować tankować i włoGyć pistolet typu Diesel.
Działanie

Page 68 of 331

60
DIESEL
Otwieranie
Jakoć paliwa stosowanego
w silnikach benzynowych
Silniki benzynowe s" bardzo dobrze przygotowane do pracy z biopaliwami typu E10 (zawieraj"cymi 10% etanolu), zgodnymi z normami europejskimi EN 228 i EN 15376. Paliwa typu E85 (zawieraj"ce do 85% etanolu) s" zarezer wowane wył"cznie do samochodów, które mog" stosować ten rodzaj paliwa (samochody BioFlex). Jako;ć etanolu musi być zgodna z europejsk" norm" EN 15293. Tylko w przypadku Brazylii w ofercie znajduj" si' samochody, w których moGna stosować paliwa z zawar to;ci" etanolu do 100% (typ E100) .
Jakoć paliwa stosowanego
w silnikach Diesel
Silniki Diesla s" bardzo dobrze przygotowane do pracy z biopaliwami, zgodnymi z aktualnymi i przyszłymi standardami europejskimi (olej nap'dowy zgodny z norm" EN 590 w mieszance z biopaliwem zgodnym z norm" EN 14214), dost'pnymi w dystrybutorach paliw (moGliwa zawar to;ć estru metylowego kwasu tłuszczowego: od 0 do 7%). Stosowanie biopaliwa B30 jest moGliwe w niektórych silnikach Diesel, ale stosowanie takiego paliwa wymaga ;cisłego przestrzegania szczególnych warunków obsługi okresowej. Skontaktować si' z sieci" PEUGEOT lub z atelier qualifié warsztatem specjalistycznym. Stosowanie innych rodzajów biopaliw (czystych lub rozcie1czonych olejów ro;linnych lub zwierz'cych, paliwa grzewczego...) jest surowo
wzbronione (niebezpiecze1stwo uszkodzenia silnika i układu paliwowego).

Page 69 of 331

361
Komfort
Fotele przednie
Regulacja r
czna
1. Regulacja w ysokoci i pochylenia zagłówka W celu podniesienia zagłówka naleGy go poci" gn"ć do góry. Aby go opu;cić nacisn"ć i przytrzymać przycisk, a nast'pnie opu;cić zagłówek
(przekroczyć punkt oporu przycisku). 2. Regulacja pochylenia oparcia Przesun"ć sterowanie i przechylić oparcie do przodu lub do tyłu. 3. Regulacja w ysokoci siedziska siedzenia Podnie;ć lub opu;cić sterowanie tyle razy, ile jest to konieczne do uzyskania G"danego połoGenia. 4. Regulacja l
dEwiowa Mechanizm umoGliwia niezaleGnie wyregulować wysoko;ć i gł'boko;ć podparcia l'dEwiowego.  Do przodu lub do tyłu, aby zwi'kszyć lub zmniejszyć podparcie l'dEwiowe.  Do góry lub w dół, aby podwyGszyć lub obniGyć podparcie l'dEwiowe. 5. Regulacja wzdłuGna fotela Podnie;ć dEwigni' steruj"c" i przesun"ć
fotel do przodu lub do tyłu. 6. Regulacja poduszki Poci" gn"ć r"czk', aby wyregulować długo;ć poduszki.

Page 70 of 331

62
i
Komfort
W przypadku przeł"czenia si' samochodu na tryb oszcz'dzania energii, w celu ustawienia przednich siedze1, naleGy wł"czyć zapłon lub uruchomi ć silnik.
1. Regulacja pochylenia i w ysokoci siedziska oraz regulacja wzdłuGna Podnie;ć lub opu;cić przedni" cz';ć sterowania w celu ustawienia pochylenia siedziska.  Podnie;ć lub opu;cić tyln" cz';ć sterowania w celu podwyGszenia lub opuszczenia siedziska.  Przesun"ć sterowanie do przodu lub do tyłu w celu wysuni'cia lub cofni'cia siedzenia. 2. Regulacja pochylenia oparcia Przesun"ć sterowanie do przodu lub do tyłu w celu ustawienia pochylenia oparcia. 3. Regulacja podparcia l
dEwiowego Układ ten umoGliwia oddzielne ustawienie wysoko;ci i gł'boko;ci podparcia l'dEwiowego.
Funkcje elektryczne fotela kierowcy s" wł"czone około jedn" minut' po otwarciu przednich drzwi. Wył"czane s" około jedn" minut' po wył"czeni u zapłonu w trybie ekonomicznym. Aby je ponownie uruchomić, wł"czyć zapłon.
Przesun"ć sterowanie:  Do przodu lub do tyłu w celu zwi'kszenia lub zmniejszenia podparcia l'dEwiowego.
 Do góry lub do dołu w celu podwyGszenia lub obniGenia punktu podparcia l'dEwiowego.

Page:   < prev 1-10 ... 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 ... 340 next >