window CITROEN C3 PICASSO 2014 Instructieboekjes (in Dutch)
[x] Cancel search | Manufacturer: CITROEN, Model Year: 2014, Model line: C3 PICASSO, Model: CITROEN C3 PICASSO 2014Pages: 290, PDF Size: 9.67 MB
Page 126 of 290

Veiligheid
124
Zijairbags
Activering
De zijairbags worden aan de desbetreffende
zijde opgeblazen bij een ernstige zijdelingse
aanrijding binnen (een gedeelte van) de
impactzone opzij ( B
), loodrecht op de lengteas
van de auto en vanaf de buitenzijde richting de
binnenzijde van de auto.
De zijairbag wordt opgeblazen tussen de
inzittende voorin en het desbetreffende
portierpaneel.
Windowairbags
De windowairbags beschermen de bestuurder en passagiers (uitgezonderd de middelste
passagier achter) bij een ernstige zijdelingse
aanrijding, om de kans op letsel aan de zijkant
van het hoofd te verkleinen.
De windowairbags zijn aangebracht in de stijlen en in de hemelbekleding.
Storing
Activerin
g
De windowairbag wordt gelijktijdig met
de zijairbag aan de desbetreffende zijde
opgeblazen bij een ernstige zijdelingse
aanrijding binnen (een gedeelte van) de
impactzone opzij (B ), waarbij de krachten loodrecht op de lengterichting van de auto en
vanaf de buitenzijde richting de binnenzijde van
de auto worden uitgeoefend.
De windowairbag wordt opgeblazen tussen de
inzittenden vóór en achter en de ruiten.
Detectiezones voor een
aanrijding
A.
Impactzone vóór.
B.
Impactzone opzij.
Als dit waarschuwingslampje gaatbranden in combinatie met een geluidssignaal en een melding op het
multifunctionele display, raadpleeg
dan het CITROËN-netwerk of een gekwalificeerde werkplaats om het
systeem te laten controleren. De kans bestaat dat de airbags bij een ernstige
aanrijding niet worden geactiveerd.
Bij een lichte zijdelingse aanrijding of bij over de kop slaan, kan het zijn dat deairbag niet wordt geactiveerd.
Bij een aanrijding van achteren of een frontale aanrijding wordt de airbag niet geactiveerd.
De zijairbags beschermen de bestuurder en
de voorpassagier bij een ernstige zijdelingse
aanrijding om de kans op letsel te verkleinen.
De zijairbags zijn aangebracht in het frame van
de rugleuning, aan de por tierzijde.
Page 127 of 290

8
Veiligheid
125
Airbags vóór
Houd het stuur wiel niet aan de spaken vast en laat uw handen niet op het stuur wielkussen rusten.De voorpassagier mag zijn voeten niet op het dashboard laten rusten. Het is raadzaam niet te roken in de auto. Als de airbag wordt opgeblazen, kunnen brandendesigaretten of een pijp brandwonden of ander letsel veroorzaken.
Verwijder het stuur wiel nooit, maak geen gaten in de stuur wielbekleding en sla er niet op.
Zijairbags
Bedek de stoelen uitsluitend met daarvoor goedgekeurde stoelhoezen, die in combinatie metactieve zijairbags gebruikt kunnen worden. Voor informatie over de stoelhoezen die geschiktzijn voor uw auto kunt u zich wenden tot het CITROËN-netwerk.Raadpleeg de rubriek "Accessoires".Bevestig nooit iets aan de rugleuning van de stoelen (kleding...): dit zou bij het afgaan van de airbags kunnen leiden tot ver wondingen aan armen of borstkas.Ga niet onnodig dicht tegen het por tierpaneel zitten.
Window-airbags
Bevestig nooit iets op de hemelbekleding; dit zou bij het afgaan van de window-airbagskunnen leiden tot hoofdletsel. Demonteer nooit de handgrepen van het dak (indien aanwezig); deze maken deel uit van de bevestiging van de window-airbags.
Zorg dat er zich niets bevindt tussende airbag en de inzittenden (kinderen, huisdieren, objecten...). Dit kan de goedewerking van de airbag belemmeren en/of de inzittende bij het opblazen van de airbag verwonden.
Laat na een aanrijding of diefstal van uwauto de airbagsystemen controleren. Werkzaamheden aan airbagsystemenmogen uitsluitend door het CITROËN-netwerk of door een gekwalificeerdewerkplaats worden uitgevoerd.
Zelfs als alle bovenstaande voorschriftenworden nageleefd, blijft de kans bestaanop letsel of lichte brandwonden aan hethoofd, de borst of de armen als de airbag wordt geactiveerd. De airbag wordt namelijk zeer snel opgeblazen (binnen enkele milliseconden) en loopt ver volgens even snel leeg, waarbij de warme gassen via de daarvoor bestemde openingen naar buiten stromen.
Houd u aan de volgendeveiligheidsvoorschriften voor een maximale effectiviteit vande airbags:
Maak er een gewoonte van om normaal
rechtop in de voorstoelen te zitten.
Draag altijd een correct afgesteldeautogordel.
Page 280 of 290

278Tr e f w o o r d e n r e g i s t e r
Veiligheidsgordels ........................107, 118,121Veiligheidsvoorzieningen
voor kinderen..................... 104,111, 112, 122Ventilatie......................................20, 50, 51,53Ventilatieroosters..........................................50Vergrendeling van binnenuit.........................73Ver keer sinfor matie (TA).............222, 235,260Ver keer sinfor matie (TMC) ..................221,222Verklikkerlampjes....................................23, 26Ver snellingsbak, elektronisch bediend.....................................128, 133, 151Ver snellingsbak, handgeschakeld........................126, 127, 151Versnellingshendel........................................20Verwarming.............................................20,53Voorstoelen...................................................59
V
Waarschuwingslampjes................................27Waarschuwingssignaal sleutel in contact.........................................67Wassen (adviezen)......................................146Wiel demonteren .........................................160Wiel monteren .............................................160Wiel verwisselen .........................................157Window-airbags .................................. 124, 125
W
Updaten risicozones...................................212Urgence-oproep..................................115, 200USB-aansluiting..........................241, 262,264USB-box ......................................................262
UZ
Zaklamp........................................92,100, 171Zekeringen..................................................173Zekeringentabel..........................................173Zekeringen vervangen................................173Zekeringkast dashboard.............................173Zekeringkast motorruimte...........................173Zij-airbags ...........................................124,125Zijknipperlicht..............................................168Zonneklep.....................................................94
Zonnescherm (panoramadak)......................76Zonwering.....................................................97Zuinig rijden..................................................20