Hyundai Accent 2008 Handleiding (in Dutch)
Manufacturer: HYUNDAI, Model Year: 2008, Model line: Accent, Model: Hyundai Accent 2008Pages: 250, PDF Size: 9.19 MB
Page 61 of 250

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
51
B990B01MC
Uw Hyundai heeft in elke voorstoel een zij-airbag. Deze airbag heeft tot taak om de bestuurder en/of voorpassagiers extra bescherming tegeven naast de werking van alleen de veiligheidsgordel. De zij-airbags zijn ontworpen om in werking te treden bijeen aanrijding van opzij, afhankelijk van de ernst van de aanrijding, de hoek, de snelheid en hetaanrijdingspunt. De airbags zijn niet ontworpen om bij alle aanrijdingen van opzij in werking te treden. B990B01MC-AXT Zij-airbag (Indien gemonteerd)
Belangrijke veiligheidsmaatregelen betreffende het zij-airbag systeem
Onderstaande opmerkingen over de veiligheid van het systeem moeten altijd in acht worden genomen om dekans op verwondingen tijdens een ongeval zo klein mogelijk te maken.
B990B02LZ
Zij-airbag sensor
!WAARSCHUWING:
o De zij-airbags vormen een aanvulling op de driepunts veiligheidsgordels van de bestuurder en de voorpassagier,maar vervangt deze niet. Daarom moet de veiligheidsgordel altijd worden gedragen als u in deauto zit. De zij-airbags worden alleen geactiveerd bij bepaalde botsingen aan de zijkant dieernstig genoeg zijn om letsel te veroorzaken.
o Voor de beste bescherming van het zij-airbagsysteem en om verwondingen bij het in werkingtreden van de zij-airbag te voorkomen, moeten de beide inzittenden van de voorstoelenrechtop zitten met de veiligheidsgordel correct vastgegespt. De handen van debestuurder moeten in de standen 9:00 en 3:00 uur op het stuurwiel worden gehouden. De armen enhanden van de voorpassagiers moeten in de schoot worden gehouden.
Page 62 of 250

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
52
B990C01MC
o Breng geen extra stoelhoezen
aan.
o Door het gebruik van stoelhoezen wordt het effect van het systeem beperkt.
o Monteer geen accessoires aan de zijkant of bij de zij-airbag.
o Gebruik geen grote krachten aan de zijkant van de stoel.
o Breng geen objecten aan over de airbag of tussen de airbag enuzelf.
o Plaats geen objecten (paraplu, tas enz.) tussen het voorportieren de voorstoel. Dergelijkeobjecten kunnen gevaarlijke projectielen worden of extra verwondingen veroorzaken als dezij-airbag in werking treedt.
o Om ongewild in werking treden van de zij-airbag en daardoor verwondingen te voorkomen, moeten schokken tegen debotsingssensor voor de zij-airbag bij aangezet contact worden voorkomen. B990C01JM-GXT Gordijnairbag (Indien gemonteerd) De gordijnairbags bevinden zich langs beide dakstijlen boven de voor- en achterportieren. Ze dienen voor de bescherming van het hoofd van de voorpassagiers en de passagiers op de beide buitenstezitplaatsen achterin bij aanrijdingen van opzij.
Gordijnairbag
De gordijnairbags zijn zodanig
ontworpen dat ze alleen worden geactiveerd bij aanrijdingen van opzij met een bepaalde sterkte, onder een bepaalde hoek en met een bepaaldesnelheid. De gordijnairbags zijn niet ontworpen om in alle aanrijdingssituaties van opzij, aanvoor- en achterzijde of bij het over de kop slaan te worden geactiveerd.
Belangrijke veiligheids-
voorschriften voor headbag- systemen
Onderstaande opmerkingen over de
veiligheid van het systeem moeten altijd in acht worden genomen om dekans op verwondingen tijdens een ongeval zo klein mogelijk te maken.
Page 63 of 250

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
53
!WAARSCHUWING:
o Zie voor de installatie van een veiligheidssysteem voor kinderen "Veiligheidssysteem voor kinderen" voor de juiste installatie en een maximalebescherming van de inzittenden.
o Zorg ervoor dat van de inzittende geen lichaamsdelen (hoofd,armen en benen) zich buiten het bereik van het airbag-systeem bevinden. Als een zich opblazende airbag een klein kind aan het hoofd raakt, dan kan diternstige verwondingen tot gevolg hebben.
o Zorg ervoor dat de opening voor de headbag altijd vrij is, zodatde headbag zonodig op de juiste wijze kan worden opgeblazen. o De ingebouwde kledinghaken
mogen alleen gebruikt wordenvoor lichte kledingstukken. Zorg ervoor dat in de zakken geen zware of scherpe voorwerpenaanwezig zijn. Hang geen kleding aan hangertjes op aan de kledinghaken.
o De ruimte tussen de inzittende en de headbag moet nooitworden ingenomen doorkinderen, een andere passagier of huisdieren. Inzittenden mogen nooit uit het raam leunen en ermogen geen lichaamsdelen uit het raam steken als de motor draait.
o Draai de zonneklep niet naar de zijruit als er voorwerpen aan dezonneklep zijn bevestigd, zoals de afstandsbediening van de garagedeur, pennen,luchtverfrissers of iets dergelijks. Deze voorwerpen kunnen verwondingen veroorzaken als deheadbag wordt opgeblazen. o Als jaloezieën op de
achterportieren zijn gemonteerd,dan mogen deze op geen enkele wijze in de weg zitten of de werking van de airbagbelemmeren.
o Plaats geen accessoires of kinderspeelgoed in het gebiedwaarin de headbags worden opgeblazen. Dit kan de werking van de headbag negatiefbeïnvloeden of delen kunnen het interieur ingeschoten worden, waardoor de inzittenden gewondkunnen raken als de headbag wordt opgeblazen.
o Om de headbag in goede conditie te houden, moeten alle werkzaamheden, het verwijderenen monteren van de headbag en de bijbehorende componenten (zoals hemelbekleding of zij-afwerking) door een Hyundai dealer worden uitgevoerd.
Page 64 of 250

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
54
B240C01NF-GXT Onderhoud van het airbagsysteem Het airbagsysteem is praktisch
onderhoudsvrij; het is niet toegestaan zelf werkzaamheden eraan uit tevoeren. Als de SRS SRI (Service Reminder Indicator) niet gaat branden of continu blijft branden, laat de autodan door een Hyundai dealer controleren.
Alle werkzaamheden aan het
airbagsysteem, zoals het verwijderen,aanbrengen, repareren of werkzaamheden aan het stuurwielmoeten worden uitgevoerd door een gekwalificeerde Hyundai monteur. Onvakkundig uitgevoerdewerkzaamheden aan het airbagsysteem kunnen ernstig persoonlijk letsel tot gevolg hebben.
B240C01HP
!WAARSCHUWING:
o Als wijzigingen worden uitgevoerd aan de diverse componenten en de bedradingvan het airbagsysteem, inclusief het aanbrengen van voorwerpen op het stootvlak van het stuurwielof wijzigingen worden uitgevoerd aan het stuurwiel, kan de werking van het airbagsysteem wordenbeïnvloed en persoonlijk letsel tot gevolg hebben. o Het stootvlak kan worden
gereinigd met een zachte, droge doek of een doek die vochtig is gemaakt met water zonder enige toevoeging. Oplosmiddelen ofreinigingsmiddelen kunnen een negatief effect hebben op het stootvlak van het stuurwielalsmede op de goede werking van systeem.
o Er mogen geen voorwerpen over of bij de airbageenheden op hetstuurwiel, het instrumentenpaneel of de afdekking boven hetdashboardkastje aan passagierszijde worden geplaatst, omdat een dergelijkvoorwerp letsel kan verooraken bij een aanrijding die ernatig genoeg is om de airbags inwerking te laten treden.
o Als de airbag in werking is getreden, moet deze worden vervangen door een officiële Hyundai dealer.
Page 65 of 250

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
55
o Aan de diverse componenten en
aan de bedrading van het airbagsysteem mogen geen werkzaamheden worden uitgevoerd, terwijl deze ook nietmogen worden losgemaakt. Als dit wel gebeurt, kan dit persoonlijk letsel tot gevolghebben omdat de airbag abusievelijk in werking kan treden of niet in werking kantreden.
o Op de rechter voorstoel mag
geen veiligheidssysteem voorkinderen worden gemonteerd. Op de voorstoel mag nooit een kinderstoeltje worden geplaatst.Het kind kan letsel oplopen alsde airbag bij een aanrijding wordtgeactiveerd.
o Als componenten van het
airbagsysteem tot schrootworden verwerkt, of als de wagen tot schroot wordt verwerkt, moeten bepaalde veiligheidsvoor-schriften worden opgevolgd. Uw Hyundai dealer is met dezeveiligheidsvoorschriften bekenden kan u de noodzakelijke informatie verstrekken. Als deze voorschriften en procedures nietworden opgevolgd, kan dit persoonlijk letsel tot gevolg hebben.
o Bij verkoop van de wagen moet de nieuwe eigenaar van dezebelangrijke informatie op dehoogte worden gebracht en moet deze handleiding in de wagen achterblijven als deze aan denieuwe eigenaar wordt overhandigd.
o Bij verkoop van de wagen moet de nieuwe eigenaar van deze belangrijke informatie op dehoogte worden gebracht en moet deze handleiding in de wagen achterblijven als deze aan denieuwe eigenaar wordt overhandigd.
Page 66 of 250

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
56INSTRUMENTENPANEEL EN CONTROLELAMPEN
B260A01MC-GXT Type A
B260A02MC-1
Page 67 of 250

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
57
1. Toerenteller
2. Controlelamp richtingaanwijzers
3. Controlelamp niet goed gesloten portier
4. "Passagiersairbag OFF"-lamp (Indien gemonteerd)
5. Controlelamp automatische snelheidsregeling (Indien gemonteerd)
6. Kilometertotaalteller/Dagteller/ Boordcomputer (Indien gemonteerd)
7. Controlelamp startblokkering
8. Snelheidsmeter
9. Waarschuwingslamp water in brandstoffilter (Dieselmotor)
10. Waarschuwingscontrolelamp elektronisch stuurbekrachtigings-systeem (EPS) (Indien gemonteerd)
11. Controlelamp voorgloeien (Dieselmotor)
12. Koelvloeistoftemperatuurmeter 13. Gordel-waarschuwingslamp
14. Controlelamp laadstroom
15. Controlelamp oliedruk
16. Controlelamp grootlicht
17. Controlelamp airbag systeem (Indien gemonteerd)
18. Controlelamp remsysteem/aangetrokken handrem
19. Controlelamp elektronische motorregeling (MIL)
20. Controlelamp overdrive uitges-chakeld
(Alleen automatische transmissie)
21. Controlelamp geopende achterklep
22. Benzinemeter
23. Controlelamp ABS (Indien gemonteerd)
24. Controlelamp benzinereserve
25. Controlelampen elektonisch stabiliteitsprogramma (ESP)
(Indien gemonteerd)
Page 68 of 250

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
58
B260B01MC-GXT Type B
B260B01MC-1
Page 69 of 250

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
59
1. Toerenteller
2. Controlelamp richtingaanwijzers
3. Controlelamp oliedruk
4. Controlelamp automatische snelheidsregeling (Indien gemonteerd)
5. Kilometertotaalteller/Dagteller (Indien gemonteerd)
6. Controlelamp airbag systeem (Indien gemonteerd)
7. Controlelamp elektronische motorregeling (MIL)
8. Snelheidsmeter
9. Waarschuwingslamp water in brandstoffilter (Dieselmotor)
10. Controlelamp voorgloeien (Dieselmotor)
11. "Passagiersairbag OFF"-lamp (Indien gemonteerd)
12. Controlelamp niet goed gesloten portier
13. Controlelamp laadstroom
14. Controlelamp remsysteem/aangetrokken handrem 15. Gordel-waarschuwingslamp
16. Controlelamp grootlicht
17. Koelvloeistoftemperatuurmeter
18. Benzinemeter
19. Controlelamp overdrive uitges-chakeld
(Alleen automatische transmissie)
20. Controlelamp benzinereserve
21. Controlelamp startblokkering
22. Controlelamp geopende achterklep
23. Waarschuwingscontrolelamp elektronisch stuurbekrachtigings-systeem (EPS) (Indien gemonteerd)
24. Controlelamp ABS (Indien gemonteerd)
25. Controlelampen elektonisch stabiliteitsprogramma (ESP) (Indien gemonteerd)
Page 70 of 250

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
60
B260B01JM-AXT
Onderhoudsindicatie
(SRI) van airbagsysteem
(Indien gemonteerd)
De SRS service indicator (SRI) brandt
gedurende 6 seconden nadat het con- tact is aangezet of nadat de motor is gestart. Hierna dooft hij. Deze lamp gaat ook branden als het
SRS niet correct werkt. Als de SRI bijhet aanzetten van het contact niet gaat branden of blijft branden nadat de lamp gedurende ca. 6 secondenheeft geknipperd of tijdens het rijden gaat branden, laat het SRS dan door een geautoriseerde Hyundai dealercontroleren.
INDICATOR EN WAARSCHUWINGSLAMP
B230T02NF-GAT"Passagiersairbag off"-
lamp (Indien gemonteerd)
De "passagiersairbag OFF"-lamp gaat
gedurende ongeveer 4 seconden branden nadat het contactslot in de stand "ON" is gezet of nadat demotor is gestart. Vervolgens dooft de lamp na 3 seconden.
De "passagiersairbag OFF"-lamp gaat
ook branden als de AAN/UIT- schakelaar voor de passagiersairbagin de stand "OFF" staat en brandt niet als de AAN/UIT-schakelaar voor de passagiersairbag in de stand "ON"staat.
LET OP:
Bij een storing in de AAN/UIT- schakelaar voor depassagiersairbag gaat de "passagiersairbag OFF"-lamp niet branden en wordt depassagiersairbag bij een frontale botsing opgeblazen, ook als de AAN/UIT-schakelaar in de stand"OFF" staat.Als de passagiersairbag OFF-lampniet gaat branden als de ON/OFF-schakelaar voor de passagiersairbag in de OFF-stand wordt gezet, laat dan een Hyundai dealer de ON/OFF-schakelaar en het airbagsysteem zo snel mogelijk controleren.!