dashboard Hyundai Grandeur 2003 Handleiding (in Dutch)
[x] Cancel search | Manufacturer: HYUNDAI, Model Year: 2003, Model line: Grandeur, Model: Hyundai Grandeur 2003Pages: 211, PDF Size: 6.37 MB
Page 91 of 211

1- 80 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
B670C02L N.B.:
o Als de stand voor luchtcirculatie
langdurig wordt aangehouden, bestaat de kans dat de voorruit en de zijruiten beslaan. Hierbij treedt bovendien eenvermindering van de luchtkwaliteit op.
o Wanneer de contactsleutel in de stand 'ON' wordt gedraaid, wordt de luchttoevoerknop in de stand( ) geschakeld (onafhankelijk van de stand van de schakelaar). Dit is de normale stand.
B670D01L-AXT LUCHTVERDELING De toegevoerde lucht kan naar de
beenruimte, de roosters in het dash- board of langs de voorruit wordengevoerd. Het systeem is hiervoor voorzien van de standen Bovenzijde interieur, Temperatuurscheiding,Beenruimte, Beenruimte/ontwasemen voorruit en Ontwasemen voorruit.
Bovenzijde interieur
In deze stand wordt de lucht via de roosters in het dashboard toegevoerd.
ZB440C1-AX LUCHTTOEVOERBEDIENING Hiermee kan de toevoer van verse lucht of de recirculatie van lucht in dewagen worden gekozen.
Verse luchtRecirculatie
In de stand van verse lucht wordtbuitenlucht toegevoerd en afhankelijkvan de gekozen instelling verwarmd of gekoeld. In de stand voor recirculatie wordt de lucht in het interieur gerecirculeerd en afhankelijk van de andere gekozeninstelling verwarmd of gekoeld.
HEF030 B670D02L
Page 92 of 211

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 81
Beenruimte
Lucht wordt toegevoerd via de
uitstroomopeningen voor de beenruimte, de roosters voor de voorruitontwaseming en de roosters aan de zijkant.Beenruimte/ontwasemen voorruit
Lucht wordt toegevoerd via de roost- ers voor het ontwasemen van de voorruit, de uitstroomopeningen voor de beenruimte en de roosters aan dezijkant.Als de stand "beenruimte-ontwasemen" wordt gekozen, wordt de A/C automatisch ingeschakeld en wordt overgeschakeld naar de standvoor verse lucht.Temperatuurscheiding
Lucht wordt toegevoerd via de roost- ers in het dashboard en van debeenruimte. In deze stand is het mogelijk om koeler lucht via de roost- ers en warmer lucht via deuitstroomopening in de beenruimte toe te voeren.
B670D04L B670D05LB670D03L
Page 94 of 211

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 83
Als de ruiten beslaan plaatst u de luchtverdelingsschuif in de stand "Def" (ontwaseming). De A/C wordtautomatisch ingeschakeld en er wordt overgeschakeld naar de stand voor verse lucht. Voor een maximale verwarming moet de schuif voor de temperatuurregeling in de stand "warm" worden gezet.
B700A01L
ZB430C1-AX BI-LEVEL VERWARMING (temperatuurscheiding) Uw Hyundai is uitgerust met een "bi-
level" verwarmingssysteem. Hierdoor kan tegelijkertijd frisse lucht via deroosters in het dashboard worden toegevoerd en warmer lucht via de openingen in de beenruimte. Gahiervoor als volgt te werk:
o Zet de luchttoevoer in de stand voor frisse lucht.
o Zet de draaiknop van de luchtverdeling in de stand ( ).
o Zet de draaiknop van de temperatuurregeling tussen de standen "koud" en "warm". B720A03FC-GXTONTWASEMEN/ONTDOOIEN
B720A01L
Voor het ontwasemen of ontdooien van de voorruit moeten de bedieningsorganen als volgt worden geplaatst. Om de condens aan de binnenzijde van de voorruit te verwijderen:
o Zet de uitstroomrichting in de stand voor ontdooien ( ). (De A/C wordt automatisch ingeschakeld en er wordt overgeschakeld naar destand voor verse lucht).
o Zet de temperatuurregeling in de
gewenste stand.
Page 101 of 211

1- 90 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
Boven knop
Door het boven niveau te kiezen zal het controle lampje gaan branden, ende luchtstroom naar boven gaan.
B670D03L B670D04LB670D02L
Combinatie knop
De luchtstroom wordt verdeelt over
de vloer en boven. Het indicatie lampje zal gaan branden. Het is mogelijk omkoude lucht via het dashboard te laten blazen en warme lucht over de vloer. Vloer ventilatie knop
Bij het selecteren van "Floor" gaat de
controlelamp branden en wordt de lucht naar de roosters voor debeenruimte, de voorruit, de zijruiten en de zijkant gevoerd.
Page 102 of 211

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 91
BB760A01L-GXT INTERIEURLUCHTFILTER (Voor verdamper-/aanjagereenheid)
B980C02L-GXT Voorruit ontwaseming niveau
B980C01LVloer voorruit ontwaseming knop
Bij het selecteren van "Floor-Defrost", gaat de controlelamp branden en wordt de lucht naar de roosters voor debeenruimte, de voorruit, de zijruiten en de zijkant gevoerd. Als deze toets wordt ingedrukt, wordt
automatisch verse lucht van buitenaftoegevoerd en stroomt de lucht uit de voorruitroosters, de roosters voor dezijruiten en de zijventilatieroosters. Als de knop niet is ingedrukt en de
luchtstroom temperatuur lager is dan3,5°C. wordt de ventilatie geactiveerd. Het luchtfilter bevindt zich vóór deverdamper achter het dashboard-kastje. Het dient om vervuilde lucht buiten de auto te houden en om de lucht te filteren.Voor het vervangen van het filter ziepagina's 6-19.
B760A01Y
Interieur
Verdamperblok Luchtfilter
AanjagerInterieurlucht
Buitenlucht
B670D05L
Page 106 of 211

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 95
WAARSCHUWING:
Gebruik geen autotelefoon tijdens
het rijden; parkeer de auto op een veilige plaats bij gebruik van een autotelefoon.!
B850A01F-AXT BEHANDELING VAN DE CD's Juiste behandeling Behandel de CD zoals aangegeven.
Laat de CD niet vallen. Houd de CD zodanig vast dat geen vinger- afdrukken op het oppervlak komen.Als de CD bekrast is kan de CD overslaan bij het afspelen. Plak geen stickers, papier of plakband op deCD. Schrijf niet op de CD.
Beschadigde CD Speel geen beschadigde, vervormde
of gebroken CD's af. Hierdoor kan ernstige beschadiging van het afspeelmechanisme optreden. Opslaan Berg de CD's, als ze niet gebruikt worden, op in hun originele doosjes en leg ze op een koele, stofvrije plaats uit de zon. Pak de CD niet met de hand vast terwijl de lade in het apparaat wordt getrokken.Trek de speler niet uit het dashboardvlak nadat een CD is aangebracht ofde uitwerptoets is ingedrukt. Als de speler wordt verwijder voordat een handeling volledig is uitgevoerd kande CD beschadigd raken.Probeer geen CD aan te brengen alsde speler uit het dashboard isverwijderd of de voedingsspanning is uitgeschakeld.
B850A01L
LET OP:
Bij gebruik van een mobiele telefoon of een radiozender in deauto, moet een afzonderlijke antenne worden gemonteerd. Door het gebruik van een mobieletelefoon of radiozender met een interne antenne, kunnen storingen aan de elektrische installatie vande auto worden veroorzaakt en kan de veilige werking van de auto in gevaar komen.
!
Page 108 of 211

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 97
Weergavekop
Wattenstaafje
o Na verloop van tijd zet zich op de weergavekop, de capstan en de geleidingen vuil af hetgeen van invloed is op de geluidskwaliteit. Hierdoor kan bijvoorbeeld een "zwevend" geluid ontstaan. Maakdaarom éénmaal per maand gebruik van een reinigingscassette of van speciaal daarvoor verkrijgbareproducten. Volg hierbij de gebruiksaanwijzing van de fabrikant strikt op. De onderdelen van decassettespeler mogen niet worden gesmeerd.
o Controleer altijd of de tape strak ligt voordat hij in de cassettespelerwordt aangebracht. Is dit niet het geval steek dan een potlood in despoelopening en draai de cassettetape strak. B860A02L
B860A03L
o Houd alle magnetische voorwerpen
zoals elektromotoren, luidsprekers of transformators uit de buurt vanuw cassettetapes en cassett- espeler.
o Bewaar de cassettes op een koele en droge plaats met de open zijde naar beneden gekeerd zodat wordtvoorkomen dat stof binnendringt.
o Voorkom het herhaald snel
terugspoelen voor het opnieuwweergeven van een bepaald muziekgedeelte. Dit kan op den duur het slecht opspoelen van decassette tot gevolg hebben en ook van invloed zijn op de geluid- sweergave. Soms kan dit wordengecorrigeerd door de tape enkele malen geheel op- en af te spoelen. Als dit niet het gewenste resultaat oplevert, mag de cassette niet meer worden gebruikt. N.B.: Controleer alvorens de cassette aan te brengen of de band strak op de spoelen zit.Als dit niet zo is, trek hem danstrak door een van de spoelen meteen potlood of een vinger te verdraaien. Breng de cassette niet aan als het label loszit, omdat hetmogelijk is dat dit het aandrij- fmechanisme blokkeert als wordt geprobeerd de cassette teverwijderen.Zorg ervoor dat cassettes nietworden blootgesteld aan hoge temperaturen of een hoge vochtigheid, bijv. bovenop hetdashboard of in het toestel.
Page 152 of 211

5- 2 ONDERHOUDSVOORSCHRIFTEN
ZF020A1-HX ONDERHOUDSVOORSCHRIFTEN Om van de bedrijfszekerheid van uw Hyundai verzekerd te zijn moeten regelmatig verschillende onderhoudswerkzaamheden wordenuitgevoerd. Hoewel deze werkzaamheden door de constructie en de techniek tot een minimum zijnverminderd, blijven echter enkele werkzaamheden uiterst belangrijk. Laat het onderhoud uitvoeren inovereenstemming met de garantiebepalingen die gelden voor uw nieuwe Hyundai. Raadpleeg hetserviceboekje voor meer informatie omtrent de garantie.
ZF020F1-AX Enkele tips Bewaar kopieën van de werkorders
voor de onderhoudswerkzaamheden in het dashboardkastje. Aan de hand hiervan bent u in staat te bewijzen dat het voorgeschreven onderhoud optijd is verricht. Dit is vooral van belang in geval van garantie. ZF020E1-AXEenvoudige onderhoudswerk- zaamheden Voor deze werkzaamheden is slechts weinig gereedschap vereist en het kost weinig tijd. Raadpleeg voor meerinformatie omtrent dit onderhoud hoofdstuk 6.
ZF020D1-FXDagelijkse controles Dit zijn de controles die dagelijks
moeten worden uitgevoerd voordat u met uw Hyundai gaat rijden. Deze controles zijn beschreven op bladzijde6-5.
ZF020C1-BX Periodiek onderhoud Dit is het onderhoud zoals inspectiebeurten, afstellingen en het vervangen van onderdelen zoals beschreven in de onderhoudstabellenvanaf bladzijde 5-4.Deze werkzaamheden moeten wordenuitgevoerd op de voorgeschreven termijnen teneinde de garantie te behouden. Wij adviseren met nadrukde onderhoudswerkzaamheden door de getrainde vakmensen van uw Hyundai dealer te laten uitvoeren. Hierbij worden originele Hyundai onderdelen gebruikt. Andere merken of equivalente producten kunnen worden gebruikt zonder invloed tehebben op de garantie, maar overtuig u er in een dergelijk geval van dat deze producten gelijkwaardig zijn aande kwaliteit van de originele Hyundai onderdelen. Raadpleeg het serviceboekje voor meer informatie.
ZF020B1-AX Onderhoud Het nodige onderhoud voor uw Hyundai kan in drie groepen worden gesplitst:
o Periodiek onderhoud
o Dagelijks uit te voeren controles
o Eenvoudige onderhoudswerkzaam- heden die u zelf kunt uitvoeren.
Page 174 of 211

6- 18 EENVOUDIG ONDERHOUD
SG140D1-FX Smering Voor de smering van de compressor
en de afdichtingen in het systeem moet de airconditioning elke week tenminste 10 minuten draaien. Dit is vooral van belang bij koudeweersomstandigheden als het airconditioningsysteem niet wordt gebruikt.
SG140C1-FX Controle van de werking van de
Airconditioning
1. Start de motor en laat deze enkele minuten versneld stationair draaien met de airconditioning ingesteld op max. koude situatie.
2. Als de uit de dashboard-openingen
stromende lucht niet koud is, moetde installatie door de HYUNDAI dealer gecontroleerd worden.
SG140A1-FXONDERHOUD AIRCONDITIONINGCondensor schoonhouden De condensor van de airconditioning en de radiateur moeten regelmatig worden gecontroleerd op vuil, dode insecten, bladeren enz. Dit kan dekoelcapaciteit nadelig beinvloeden. Verwijder aangekoekt vuil enz. Ga bij het verwijderen van vuil voorzichtig tewerk om schade aan de ventilator te voorkomen.
ZG130B2-AXVloeistof verversen Gebruik uitsluitend remvloeistof overeenkomstig de DOT 3 of DOT 4 specificatie. Zet de dop van het res- ervoir goed vast zodat wordtvoorkomen dat vuil het reservoir binnendringt. N.B.: Ler erop dat remvloeistof niet met minerale produkten wordtvermengd. Dit heeft defecte afdichtingen tot gevolg.
WAARSCHUWING:
Ga voorzichtig te werk metremvloeistof. Vermijd contact met de ogen aangezien dit ernstigegevolgen kan hebben. Verwijder gemorste remvloeistof direct omdat dit het lakwerk van de wagenaantast.
!
LET OP:
Als het airconditioning systeem
gedurende langere tijd werkt met een te laag koelmiddelniveau, zalbeschadiging van de compressor plaatsvinden.!
Page 175 of 211

EENVOUDIG ONDERHOUD 6- 19
SG140B1-FX Aandrijfriem van compressor controleren Bij regelmatig gebruik van de airconditioning moet de spanning vande aandrijfriem van de compressor tenminste één maal per maand worden gecontroleerd. Controleer de spanning door de riem in het midden tussen de krukas en de compressorpoelie met een vinger naar beneden te drukken. De speling magniet meer dan 8 mm bedragen. Als u over het juiste gereedschap beschikt mag de speling onder een druk van98N niet meer bedragen dan 8 mm. Is de riem niet strak genoeg gespannen, laat hem dan door uw Hyundai dealerafstellen.
G140D01L
2,5L 3,0L/3,5L
Dynamo
Krukaspoelie
Stuurbekrachtigingspomp
Poelie compressor airconditioning Stuurbekrachtigingspomp
G145A02L-GXT VERVANGEN VAN HET LUCHTFILTER(Voor verdamper-/aanjagereen-
heid)
Het luchtfilter bevindt zich vóór de
verdamper achter het dashboard- kastje. Het dient om vervuilde lucht buiten de auto te houden en om delucht te filteren.
G145A01L
1. Open het dashboardkastje. Druk de zijkanten naar binnen om
het kastje verder te laten zakken.
B760A08L
2. Maak de opvangstrip los uit de opening en laat het dashboardkastje zakken.
Krukaspoelie
Poelie compressor airconditioning
G145A02L
3. Kantel nu het dashboardkastje volledig naar beneden.