brakes TOYOTA PROACE CITY VERSO 2021 Instrukcja obsługi (in Polish)
[x] Cancel search | Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2021, Model line: PROACE CITY VERSO, Model: TOYOTA PROACE CITY VERSO 2021Pages: 272, PDF Size: 57.82 MB
Page 14 of 272

14
Kontrolka układu wykrywania zbyt niskiego ciśnienia opon miga, a następnie pali się światłem ciągłym, kontrolka ostrzegawcza serwisu świeci się światłem ciągłym.System monitorowania ciśnienia w oponach jest uszkodzony.Wykrywanie zbyt niskiego ciśnienia opon przestało działać.Należy jak najszybciej sprawdzić ciśnienie w oponach i wykonać czynności z punktu (3).
System zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS)Świeci ciągle.Wystąpiła usterka systemu zapobiegającego blokowaniu się kół podczas hamowania.Nie oznacza to usterki układu hamulcowego pojazdu; możliwe jest zwykłe hamowanie.Jedź ostrożnie z umiarkowaną prędkością, a potem wykonaj czynności z punktu (3).
Alarm ryzyka zderzenia / Active Safety
BrakeŚwieci ciągle, wyświetlany jest komunikat.System został wyłączony z poziomu menu konfiguracji pojazdu.Miga.System działa.Aktywowane są hamulce pojazdu, aby ograniczyć prędkość i uniknąć kolizji z pojazdem poprzedzającym.
Świeci ciągle, wyświetlany jest komunikat i emitowany sygnał dźwiękowy.Usterka systemu.Wykonaj czynności z punktu (3).Świeci ciągle.Usterka systemu.W przypadku zaświecenia się tych kontrolek ostrzegawczych po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu, należy wykonać czynności z punktu (3).
Filtr cząstek stałych (silniki wysokoprężne)Świeci ciągle, emitowany jest sygnał dźwiękowy i wyświetlany komunikat o możliwym zatkaniu filtra cząstek stałych.Filtr cząstek stałych jest prawie zapełniony.Jak tylko warunki drogowe na to pozwolą, zregenerować filtr, jadąc z prędkością przynajmniej 60 km/godz., aż kontrolka zgaśnie.Świeci ciągle, emitowany jest sygnał dźwiękowy i wyświetlany komunikat wskazujący niski poziom środka do filtra cząstek stałych.
Osiągnięto minimalny poziom środka do filtra cząstek stałych.Uzupełnij najszybciej jak możliwe: wykonaj czynności z punktu (3).
Poduszki powietrzneŚwieci ciągle.Jedna z poduszek powietrznych lub pirotechnicznych napinaczy wstępnych pasów bezpieczeństwa jest uszkodzona.
Wykonaj czynności z punktu (3).
Przednia poduszka powietrzna pasażera (ON)Świeci ciągle.Przednia poduszka powietrzna pasażera jest włączona.Kontrolka jest w pozycji „ON”.W takim przypadku na przednim fotelu pasażera NIE wolno montować fotelików dziecięcych tyłem do kierunku jazdy. Może to spowodować poważne obrażenia ciała.
Przednia poduszka powietrzna pasażera (OFF)Świeci ciągle.Przednia poduszka powietrzna pasażera jest wyłączona.Kontrolka jest w pozycji „OFF”.Można montować foteliki dziecięce tyłem do kierunku jazdy, o ile nie wystąpiła usterka poduszki powietrznej (świeci kontrolka ostrzegawcza poduszki powietrznej).
System dynamicznej kontroli stabilności
(DSC) i system zapobiegający poślizgom (ASR)Świeci ciągle.System jest dezaktywowany.Naciśnij przycisk, aby włączyć go ponownie.System DSC/ASR jest aktywowany automatycznie po uruchomieniu pojazdu oraz po osiągnięciu prędkości około 50 km/godz.