isofix TOYOTA PROACE VERSO 2022 Kasutusjuhend (in Estonian)
[x] Cancel search | Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2022, Model line: PROACE VERSO, Model: TOYOTA PROACE VERSO 2022Pages: 360, PDF Size: 70.71 MB
Page 2 of 360

2
■Ülevaade
Ülevaade 4Sildid 6
■Ökonoomne sõit
1Mõõdikud
Mõõdikupaneel 10Hoiatus- ja märgutuled 12Märgutuled 18Valgustuse hämardi 23Teekonnaarvuti 24Puuteekraan 25Kaugjuhitavad funktsioonid (elektrisõiduk) 27Kuupäeva ja kellaaja seadmine 28
2Juurdepääs
Elektrooniline võti, kaugjuhtpuldi funktsiooni ja sisemise võtmega 30Osaline/täielik või valikuline lukust avamine 33Tegutsemine eriolukorras 37Kesklukustus 40Elektriline (elektrilised) liuguks(ed) 41Üldisi soovitusi külgmiste liuguste kohta 43Käed-vabad luiguks(ed) 45Külgmiste hingedega tagauksed 47Tagaluuk 48Tagaluugi tagaklaas 49Alarmseade 49Elektrilised aknad 51
3Kasutuslihtsus ja mugavus
Esiistmed 522-kohaline eesmine pinkiste 54Rooli reguleerimine 56
Peeglid 57Smart Cargo 58Istmete ja pinkistmetega seotud ettevaatusabinõud 62Fikseeritud üheosaline pinkiste 63Fikseeritud tagumine iste ja pinkiste 66Siinidel tagaiste ja pinkiste 68Eraldi tagaiste (-istmed) siinidel 70Crew Cab, fikseeritud 73Crew Cab, kokkuklapitav 74Salongis olevad kinnituskohad 75Kaubaruumi varustus 79Kabiini varustus 80Panoraamkatus 82Väljatõmmatav laud 82Küte ja ventilatsioon 86Küte 87Käsitsi seatav õhukonditsioneer 87Kahetsooniline automaatne õhukonditsioneer 88Eesmine udueemaldi-sulati 90Tagaklaasi ja/või välispeeglite udueemaldi-sulati 91Tagumine küte ja õhukonditsioneer 91Täiendav kütte-/ventilatsioonisüsteem 92Eelküte/jahutus (Elektrisõiduk) 95Saatetuli (-tuled) 96
4Valgustid ja nähtavus
Tulede lülitushoob 98Suunatuled 99Päevasõidutuled/küljetuled 99Esitulede automaatne süttimine 99Saate- ja tervitustuled 100Automaatne esitulede ümberlülitus 101Esitulede valgusvihu kõrguse reguleerimine 102Sisevalgustid 102
Klaasipuhastite juhthoob 103Automaatsed klaasipuhastid 104Klaasipuhastiharjade vahetamine 106
5Ohutus
Üldisi ohutusalaseid soovitusi 107Ohutuled 108Hädaolukord või tehniline abi 108Helisignaal 11 0Jalakäija helisignaal (elektrisõiduk) 11 0Sõiduki stabiilsuskontroll (VSC) 11 0Toyota Traction Select 11 3Turvavööd 11 4Turvapadjad 11 8Turvaistmed 121Eesmise kaassõitja turvapadja väljalülitamine 123ISOFIX- ja i-Size-kinnitusega turvaistmed 129i-Size-turvaistmed 141Manuaalne lapselukk 144Elektriline lapselukk 144Tagaaiende lapselukud 145
6Sõitmine
Soovitusi juhtimise kohta 146Mootori käivitamise/väljalülitamine 149Manuaalne seisupidur 153Elektriline seisupidur 153Mägistardiabi 1566-käiguline manuaalkäigukast 157Käigulülituse näidik 157Automaatkäigukast 158Sõiduvalits (elektrisõiduk) 162Sõidurežiimi (elektrisõiduk) 163Stop & Start 163Madala rehvirõhu andursüsteem 165
Page 7 of 360

7
Ülevaade
Jaotis Lisaküte/-ventilatsioon.
Jaotis Eesmise kaassõitja turvapadja väljalülitamine.
Jaotis ISOFIX-kinnitusega turvaistmed.
Jaotis Manuaalne lapselukk.
Jaotis Elektriline seisupidur.
Jaotis Laadimissüsteem (elektrisõiduk).
Jaotis Sõiduaku laadimine (elektrisõiduk).
Jaotis Kapott.
Jaotis Vedelikutasemete kontrollimine.
24V
12V
Jaotis 12 V aku / tarvikuaku.
Jaotis Rehviparanduskompekt, Varuratas ja Identimistähised.
Page 73 of 360

73
Kasutuslihtsus ja mugavus
3
Fikseeritud Crew Cab
Crew Cabi varustuses on fikseeritud pinkiste, turvavööd, panipaigad (sõltuvalt varustusest) ja külgaknad. Crew Cab on kaubaruumist eraldatud tugeva vaheseinaga.
Tagumine pinkiste
Ergonoomilisel pinkistmel on kolm istekohta.Kaks välimist istekohta on varustatud ISOFIX-kinnitustega.
NOTIC E
Lisateavet ISOFIX-kinnituste kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Panipaik
Vajadusel saab kasutada eesmise pinkistme all olevat panipaika.
Istmepadja all olevad
panipaigad
Kui sõiduki varustuses on panipaigad, asuvad need keskmise vasakpoolse istme all.Juurdepääsuks kabiinist kallutage vastav iste ette.
Sõltuvalt müügikoha riigist saab panipaiku tahapoole eemaldada, et paigutada pinkistme alla suuremaid esemeid.
NOTIC E
Ärge kinnitage kabiini paigal hoidva struktuuri külge esemeid.Ärge võtke kabiini rohkem sõitjaid, kui registreerimistunnistuse kohaselt lubatud.Sõiduki tagaosas olev kaubaruum on mõeldud ainult koorma vedamiseks.Peaksite koorma ja rasked esemed kaubaruumis paigutama võimalikult ette (kabiini poole) ja kinnitama koormarihmadega, kasutades põrandal olevaid kinnitusaasasid.Tagaistme turvavöö ei sobi koorma kinnitamiseks.
Page 81 of 360

81
Kasutuslihtsus ja mugavus
3
Tõmmake kinnitused alla (1. istmerea
taga)
Kui sõidukis on fikseeritud üheosalised pinkistmed või istmed ja pinkistmed.
► Sisestage kinnitused vastavasse põrandaankrusse 2. istmereas mõlemal küljel (nagu ülal näidatud).Kui sõidukil on istmeid ja pinkistmeid või siinidel eraldi istmed.
► Sisestage kinnitused vastavasse põrandaankrusse 2. istmereas mõlemal küljel ja keerake neid lukustamiseks veerandpöörde võrra (nagu ülal näidatud).Paigutage need siini otsale võimalikult lähedale.
Tõmmake kinnitused alla (2. istmerea
taga)
► Kasutage kinnitusrõngaid.
Paigaldage võrk
Avage ülemiste kinnituste katted ja kinnitage alumised kinnitused (nagu ülal kirjeldatud).► Klappige 2. ja 3. istmerea istmed ja pinkistmed kokku (lauaks) (sõltuvalt varustusest).► Sulgege tagumised kütte ja õhukonditsoneeri puhurid (sõltuvalt varustusest).
► Kerige koorma kinnitusvõrk lahti► Haakige võrgu ülemised kinnitused vastavaste ankrute külge (esmalt ühel küljel, siis teisel).
► Tõmmake rihmad täiesti pikaks.► Haakige võrgu alumised kinnitused mõlemal küljel alumiste ankrute (1. istmerea taga) või kinnitusrõngaste (2. istmerea taga) külge.► Tõmmake võrk rihmade abil pingule.► Veenduge, et võrk on kinnitatud turvaliselt ja pingule tõmmatud.
WARNI NG
Ärge kasutage ISOFIX-rõngast, mis on mõeldud ülemise ankruga turvaistme rihma kinnitamiseks.
2. istmerea tagaaknad
Olemasolu korral saab 2. istmerea külgaknaid avada.
Sõidu ajaks tuleb aknad sulgeda või kinnitada ühte fikseeritud asenditest.► Suruge kaht käepidet kokku ja liigutage akent
külgsuunas.
Page 121 of 360

121
Ohutus
5
Turvaistmed
NOTIC E
Laste autos sõidutamise eeskirjad on riigiti erinevad. Juhinduge selles riigi seadustest, kus te viibite.
Maksimaalse ohutuse tagamiseks järgige järgmisi soovitusi.– Vastavalt Euroopa määrustele peavad kõik alla 12-aastased või lühemad kui 150 cm (4 jalga 11”) lapsed sõidu ajal istuma oma raskusele vastaval turvaistmel, mis on kinnitatud turvavööga või ISOFIX-kinnitustega.– Statistika näitab, et kõige turvalisemad kohad laste vedamiseks on tagaistmed.– Alla 9 kg (20 naela) kaaluvad lapsed peavad istuma sõiduki esi- või tagaistmel seljaga sõidusuunas.
NOTIC E
Soovitame lapsi vedada sõiduki tagaistmetel:– kuni 3. eluaastani seljaga sõidusuunas;– alates 3. eluaastast näoga sõidusuunas.
WARNI NG
Veenduge, et turvavöö on õigesti paigutatud ja pingutatud.Kui turvaistmel on tugijalg, peate veenduma, et tugijalg on toetatud kindlalt põrandale.
Nõuanne
WARNI NG
Valesti paigaldatud turvaiste vähendab lapse turvalisust õnnetuse korral.Veenduge, et turvaistme all pole turvavööd ega turvavöö pannalt, mis võivad muuta turvaistme ebastabiilseks.Isegi lühikese sõidu ajaks kinnitage alati turvavöö või turvaistme rakmed, jättes nende ja lapse keha vahele minimaalselt vaba ruumi.Turvaistme kinnitamisel turvavöö abil veenduge, et turvavöö on korralikult turvaistme ümber tõmmatud ja hoiab istet kindlalt sõiduki istme küljes. Kui sõiduki iste on reguleeritav, nihutage seda vajadusel ettepoole.Eemaldage peatugi ja pange see hoiukohta, enne kui paigaldage seljatoega turvaistme.Peatugi tuleb kindlasti korralikult hoiukohta panna või kinnitatud, et vältida selle paiskumist sõidukis järsu pidurdamise korral. Kui turvaistme eemaldate, paigaldage peatugi tagasi.
WARNI NG
Istmekõrgenduse paigaldamineTurvavöö rinnarihm tuleb panna üle lapse õla nii, et see ei puuduta kaela.Veenduge, et turvavöö sülerihm paikneb õigesti lapse reite peal.Kasutage seljatoega istmekõrgendust, millel on õla kõrgusel süvend turvavöö jaoks.
WARNI NG
Täiendavad turvameetmedUste ja tagumiste akende avamise takistamiseks kasutage lapselukku.Ärge avage tagumisi aknaid rohkem kui ühe kolmandiku võrra.Väikelaste päikesekiirguse eest kaitsmiseks paigaldage tagumistele akendele päikesesirmid.Ohutuse parandamiseks ärge jätke:– last üksinda ja järelevalveta sõidukisse;– last või looma päikese kätte pargitud sõidukisse, kui aknad on suletud;– võtmeid lastele kättesaadavasse kohta sõidukis.
Page 124 of 360

124
► Uuesti aktiveerimiseks keerake võti asendisse "ON" (Sees).Kui süüde lülitatakse sisseSee hoiatustuli süttib ja jääb põlema, andes märku, et turvapadi on välja lülitatud.VõiHoiatustuli süttib umbes 1 minutiks, andes märku, et turvapadi on aktiveeritud.
Soovitatavad turvaistmed
Soovitatavate turvaistmete valik, mis kinnitatakse kolmepunkti turvavööga.
Rühm 0+: vastsündinud kuni 13 kg
L1Paigaldatakse näoga tahapoole.
Rühmad 2 ja 3: 15 kuni 36 kg
L5Paigaldatavad sõiduki ISOFIX-kinnituste külge.Laps kinnitatakse turvavööga.Eemaldatava seljatoega mudelit võib kasutada üle 25 kg kaaluva lapse jaoks. Parema kaitse tagamiseks kasutage seljatoega istmekõrgendust kuni 36 kg kaaluva lapse jaoks.
Page 129 of 360

129
Ohutus
5
(a)Universaalne turvaiste: turvaiste, mida võib kasutada kõigis turvavööga sõidukites.
(b)Rühm 0: vastsündinud kuni 10 kg. Turvahälli või imiku turvaistet ei tohi paigutada esiistme(te)le ega ka 3. istmeritta.
(c)Enne lapse paigutamist sellele istekohale tutvuge asukohariigis kehtivate seadustega.
(d)Seljaga või näoga sõidusuunas turvaistme paigaldamiseks tagaistmele nihutage selle ees olevaid istmeid ettepoole, tõstke seljatoed püstiasendisse, et turvaistmel ja lapse jalgadel oleks piisavalt ruumi.
(e)Istme võib paigaldada sõidukisse keskele, aga see takistab siis välimiste istmete kasutamist.
(f)Kui esiistmele paigaldatakse tahapoole suunatud turvaiste, tuleb kaassõitja turvapadi välja lülitada. Vastasel juhul võib laps turvapadja avanemisel vigastada või surma saada.
ISOFIX-kinnitused ja
i-Size
PROACE VERSO
Sõidukil on uusimale ISOFIX-i ja i-Sizei määrusele vastav heakskiit.Olemasolu korral on tunnustatud ISOFIX- ja i-Size-kinnitused äratuntavad vastavate siltide järgi.Iga istme jaoks on lplm rõngast.– Kaks eesmist rõngast A, mis asuvad sõiduki istme seljatoe ja istmepadja vahel, on tähistatud sildiga "ISOFIX" või Kui need on sõidukile paigaldatud, saab neid tunnustatud ISOFIX või "i-Size".– Olemasolu korral on istme taga asuv tagumine rõngas B ehk ülemine ankur tähistatud sildiga "Top Tether"Ülemise ankru külge saab kinnitada turvaistme ülemise rihma. Esikokkupõrke korral piirab see turvaistme ettepoole kaldumise ulatust.
Page 130 of 360

130
ISOFIX- ja i-Size-kinnitussüsteem tagab turvaistme kiire, kindla ja ohutu paigaldamise sõidukisse.ISOFIX- ja i-Size-turvaistmed on varustatud kahe riiviga, mis kinnitatakse kahe eesmise rõnga A külge.Osal turvaistmetest on ka ülemine rihm, mis kinnitatakse tagumise rõnga B külge.Turvaistme kinnitamine ülemise ankru külge:
– enne turvaistme paigaldamist eemaldage peatugi ja pange see hoiule (pärast turvaistme eemaldamist paigaldage kindlasti tagasi);– tõmmake turvaistme rihm üle istme seljatoe ülemise osa ja paigutage peatoe jalgade vahele;– kinnitage ülemise rihma konks tagumise rõnga B külge;– pingutage ülemist rihma.
WARNI NG
Kui turvaiste on sõidukisse paigaldatud valesti, väheneb õnnetuse korral lapsele pakutav kaitse.Järgige täpselt turvaistmega kaasas olevas paigaldusjuhendit.
NOTIC E
Lisateavet ISOFIX turvaistmete sõidukisse paigaldamise võimaluste kohta vaadake kokkuvõtvast tabelist.
Soovitatavad
ISOFIX-turvaistmed
NOTIC E
Istme paigaldamise ja eemaldamise kohta saate teavet ka turvaistme tootja kasutusjuhendist.
Rühm 0+: vastsündinud kuni 13 kg (28 naela)(mõõduklass: E)
Paigaldatud seljaga sõidusuunas, kasutades rõngaste A külge kinnitatud ISOFIX-alust.Alusel on reguleeritava kõrgusega tugijalg, mis toetub sõiduki põrandale.Selle turvaistme saab kinnitada ka
turvavööga. Sel juhul kasutatakse ainult kesta, mis kinnitatakse sõiduki istmele kolmepunkti turvavöö abil.
Rühm 1: 9 kuni 18 kg (20 kuni 39 naela)(mõõduklass: B1)
Sobib ainult näoga sõidusuunas paigaldamiseks.Kinnitatakse rõngaste A ja ülemise rihma abil rõnga B külge, mille on tähis "TOP TETHER" (Ülemine ankur).Kolm istmenurka: istuv, tahapoole kallutatud, lamav.Seda turvaistet saab kasutada ka istmekohtadel, kus pole ISOFIX-kinnitusi. Sel juhul tuleb iste kinnitada kolmepunkti turvavöö abil sõiduki istme külge. Seadke sõiduki esiistet nii, et lapse jalad ei puudutaks seljatuge.
Page 131 of 360

131
Ohutus
5
ISOFIX-turvaistmete asukohad
Järgmine Euroopa määrustele põhinev tabel sisaldab teavet ISOFIX-turvais\
tmete paigutamise kohta sõiduki istmetele, mis on varustatud ISOFIX-kinnitustega.Universaalsete ja pooluniversaalsete ISOFIX-turvaistmete korral on ISOFI\
X-i logo kõrval turvaistmel näidatud ära ISOFIX-i mõõdukl\
ass, milleks kasutatakse tähti A kuni G.
Lapse kehakaal / ligikaudne iga
Alla 10 kg(rühm 0)Kuni umbes 6. eluaastani
Alla 10 kg(rühm 0)Alla 13 kg(rühm 0+)Kuni ligikaudu 1 aasta
9 kuni 18 kg (1. rühm)Ligikaudu 1 kuni 3 aastat
ISOFIX-turvaistme tüüpTurvahäll (1)seljaga sõidusuunasseljaga sõidusuunasnäoga sõidusuunas
ISOFIX-i mõõduklassFGCDECDABB1B2B3
1. istmerida
Eraldi kassõitjaiste või 2-kohaline pinkiste, mille turvapadi välja lülitatud ("OFF") või aktiveeritud ("ON")
Mitte-ISOFIX
Page 132 of 360

132
Lapse kehakaal / ligikaudne iga
Alla 10 kg(rühm 0)Kuni umbes 6. eluaastani
Alla 10 kg(rühm 0)Alla 13 kg(rühm 0+)Kuni ligikaudu 1 aasta
9 kuni 18 kg (1. rühm)Ligikaudu 1 kuni 3 aastat
ISOFIX-turvaistme tüüpTurvahäll (1)seljaga sõidusuunasseljaga sõidusuunasnäoga sõidusuunas
ISOFIX-i mõõduklassFGCDECDABB1B2B3
2. istmerida, 2-kohalise pinkistmega 1. reas
Välimised istmedXIUFIUF*X
Keskmine isteMitte-ISOFIX
2. istmerida, eraldi istmetega 1. reas
Välimised istmedILIL (6)ILIL (6)ILIUFX
Keskmine isteMitte-ISOFIX
* Ainult fikseeritud pinkiste