stop start TOYOTA PROACE VERSO 2020 Kasutusjuhend (in Estonian)

Page 72 of 418

72
Proace verso_et_Chap02_ouvertures_ed2019_V02
Üldised soovitusedEnne avamist või sulgemist ja uste liikumise ajal kontrollige, et keegi autosviibijatest või mõni ese ei takistaks uste liikumist ei seest ega väljast.Kui sellest soovitusest kinni ei peeta, võib keegi viga saada või mõni ese sõiduki ukse vahele jääda.Kui sõidukiirus ületab 3 km/h, ei saa ust elektriliselt avada :- Kui käivitate sõiduki ja uksed on lahti, siis peate sõitma kiirusel alla 30 km/h, et uksi uuesti sulgeda.- Kui proovite ust sõidu ajal seestpoolt elektriliselt ukselingist avada, avaneb uks käsitsi.- Sellega kaasneb helisignaal, teade "lahtine uks" ja multifunktsionaalsele ekraanile ilmuv teade. Kui soovite ust uuesti liigutada, tuleb sõiduk peatada.
Käsitsi või elektriliselt juhitav liuguks
Kokkupõrke korral elektrilised lülitid blokeeruvad. Uksi saab avada ja sulgeda käsitsi.
Mootori käivitamise ajal ukse liikumine katkeb ja jätkub siis, kui mootor töötab.
Olenevalt mootorist : kui Stop & Start funktsiooni Stop režiimi ajal uks suletakse ja te annate ukse avamise käsu, siis uks avaneb veidi ja peatub. Ukse liikumine jätkub siis, kui mootor lülitub automaatselt Start režiimile.
Uste avamise ja sulgemise ajal peab sõiduk olema peatatud.Enda ja teiste autosviibijate tur valisuse huvides ning uste korralikuks funktsioneerimiseks ärge sõitke lahtiste ustega.Kontrollige alati, et ukse avamine ja sulgemine toimuks ohutult ja ärge mingil juhul jätke lapsi või loomi ilma järelvalveta uksenuppude lähedusse.Helisignaal, märgutule "uks avatud" süttimine ja multifunktsionaalsele ekraanile ilmuv teade tuletavad teile seda meelde. Nende hoiatuste deaktiveerimiseks pöörduge Toyota volitatud müügiesindaja või mõne teise
kvalifitseeritud asjatundja poole.Automaatpesulas sõidukit pestes lukustage uksed.
Uksed ja aknad

Page 92 of 418

92
Proace verso_et_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Nimmetoe elektriline reguleerimine
Massaažiseadme saate ükskõik millal välja lülitada, vajutades sellele nupule ; märgutuli kustub.
Välja lülitamine
Sisse lülitamine
Massaažiseade
F Vajutage sellele nupule.
Märgutuli süttib ja massaažiseade töötab 1 tunni.Selle aja jooksul toimub masseerimine 10 minutiliste tsüklitena ; tsükleid on 6 (6 minutisele massaažile järgneb 4 minutiline
paus).Ühe tunni pärast lülitub seade välja, märgutuli kustub.
Tugevuse reguleerimine
Vajutage sellele nupule, et reguleerida masseerimise tugevust.Masseerimise tasemeid on kaks.
F Nimmetoe õige asendi saavutamiseks vajutage nupule.See seade masseerib esiistmetel istujate alaselga ja töötab vaid mootori töötamise ja Stop & Start süsteemi STOP režiimi ajal.
Ergonoomia ja mugavus

Page 114 of 418

114
Proace verso_et_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
230 V / 50 Hz pistikupesa
Kui teie sõidukis on 230 V / 50 Hz pistikupesa (maks. võimsus : 150 W), asub see parema esiistme all ja sellele pääseb ligi 2. reast.See pistikupesa töötab siis, kui mootor töötab ning Stop & Start režiimil STOP.
Pistikupesa rikke korral vilgub roheline märgutuli.Laske seda Toyota volitatud teeninduses või mõnel teisel kvalifitseeritud asjatundjal kontrollida.
Ühendage pistikupessa korraga üksainus seade (ärge kasutage pikendusjuhtmeid).Ühendage ainult II klassi isolatsiooniga seadmeid (see on seadmel kirjas).Ärge kasutage metallkorpusega seadet.Turvalisuse tagamiseks liigse energiatarbimise korral või kui sõiduki elektrisüsteemid seda nõuavad (kliimatingimused, liigne koormus...) katkestatakse pistikupesa toide ; roheline märgutuli kustub.F Tõstke kate üles.F Kontrollige, kas märgutuli on roheline.F Ühendage pistikupessa multimeediaseade või mõni muu elektriseade (telefonilaadija, sülear vuti, CD-DVD mängija, lutipudelisoojendaja...).
Ergonoomia ja mugavus

Page 131 of 418

131
Proace verso_et_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Udu - jää eemaldamine esiklaasilt
Esipaneelil olevad tähistused näitavad teile lülitite asendit, et kiiresti esiklaasilt ja külgakendelt udu ja jääd eemaldada.
Manuaalkliimaseade
Stop & Start funktsiooni puhul ei tööta STOP režiim, kui udu eemaldamine klaasidelt töötab.
Kahetsooniline
automaatkliimaseade
F Viige õhuvoolu, temperatuuri ja õhujaotuse nupud vastavasse asendisse.
Süsteem reguleerib automaatselt kliimaseadet, õhuhulka ja õhu sissevoolu ning jaotab õhuvoolu optimaalselt esiklaasi ja külgakende vahel.
Süsteem aktiveerub järgmisel korral blokeerimisele eelnenud seadetega.
F Vajutage sellele nupule, et esiklaasilt ja külgakendelt kiiremini udu ja jääd eemaldada.
F Välja lülitamiseks vajutage uuesti sellele nupule või "AUTO"-le.
F Lülitage kliimaseade selle nupuga sisse, nupu tuli süttib.
Esiklaasi ja pihustite soojendusPõhjalikumat infot klaasipuhasti lüliti ning esiklaasi ja pihustite soojenduse kohta leiate vastava teema alt.
3
Ergonoomia ja mugavus

Page 134 of 418

134
Proace verso_et_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Tuulutuse ja kliimaseadme korraliku töö tagamiseks pidage kinni järgmistest kasutust ja hooldust puudutavatest reeglitest :F Ühtlase õhujaotuse saavutamiseks ärge katke kinni esiklaasi allosas asuvaid õhuavade võresid, puhureid, tuulutusavasid ja õhuavasid ning tagaosas asuvat õhu väljalaskeava.F Ärge katke kinni esiklaasil olevat valgusandurit, mis osaleb automaatkliimaseadme töö reguleerimises.F Kliimaseadme töökorras hoidmiseks lülitage see kord või paar korda kuus vähemalt 5 - 10 minutiks sisse.
F Kontrollige salongifiltri korrasolekut ja vahetage filterelementi regulaarselt. Soovitame kasutada kombineeritud salongifiltrit. Tänu lisafiltrile on salong ja selle õhk puhtamad (väheneb allergiarisk, ebameeldivad lõhnad ja mustuskihi tekkimise võimalus).F Kliimaseadme korrashoidmiseks laske seda regulaarselt vastavalt hooldus- ja garantiiraamatus olevatele soovitustele kontrollida.F Kui süsteem külma õhku ei tooda, siis lülitage see välja ja pöörduge Toyota volitatud teeninduse või mõne teise kvalifitseeritud asjatundja poole.
Nõuanded soojenduse, tuulutuse ja kliimaseadme kasutamiseks
Kui sõiduki temperatuur on pikaajalise päikese käes seismise tagajärjel väga kõrge, tuulutage salongi.Viige õhuvoolu lüliti asendisse, mis tagab piisava õhuvahetuse salongis.Kliimaseade ei sisalda kloori ega kahjusta osoonikihti.
Kliimaseadme töö tekitab teatud hulgal vett, mis sõiduki seismise ajal sõiduki alla voolab.
Kui veate maksimaalse raskusega koormat tugeval tõusul ja kuuma ilmaga, siis aitab kliimaseadme välja lülitamine mootorit säästa ja muudab pukseerimise tõhusamaks.
Stop & Start
Soojendus ja kliimaseade töötavad vaid siis, kui mootor töötab.Sobiva salongitemperatuuri hoidmiseks võite Stop & Start funktsiooni ajutiselt välja lülitada.Põhjalikumat infot Stop & Star t funktsiooni kohta leiate vastava teema alt.
Tuulutusavad
Tuulutusava sulgemiseks lükake lülitit väljapoole. See võib natuke raske olla.
Ergonoomia ja mugavus

Page 192 of 418

192
Proace verso_et_Chap06_conduite_ed2019_V02
Nõuanded juhtimiseks
Täitke alati liikluseeskirju ja olge tähelepanelik olenemata liiklusoludest.Hoidke oma silmad teel ja käed roolil, et olla igal hetkel ja igas olukorras valmis reageerima.Pika sõidu ajal soovitame iga kahe tunni järel puhkepausi teha.Halva ilma korral sõitke sujuvalt, pidurdage õigeaegselt ja hoidke suuremat pikivahet.
Ärge sõitke, kui seisupidur on rakendatud - Pidurisüsteemi ülekuumenemise ja kahjustuste oht !Tu l e o h t !Teie siduki väljalaskesüsteem on väga tuline isegi mitu minutit pärast mootori
seiskamist, seetõttu ärge parkige sõidukit tuleohtlikule pinnale (kuiv rohi, lehed jne).
Ärge kunagi jätke töötava mootoriga sõidukit järelvalveta. Kui peate töötava mootoriga sõidukist väljuma, rakendage seisupidur ja viige käigukang vabakäigu asendisse või asendisse N või P olenevalt käigukastist.
Sõitmine üleujutatud teel
Soovitame tungivalt mitte sõita üleujutatud teel, sest see võib mootorit, käigukasti ja elektrisüsteeme tõsiselt kahjustada.
Tähtis !Kui peate tingimata üleujutatud tee valima :
- kontrollige, ega vee sügavus ei ületa 15 cm, võttes ar vesse ka teiste autode poolt tekitatud laineid,- blokeerige Stop & Start funktsioon,- sõitke võimalikult aeglaselt, aga vältige mootori väljasuremist. Ärge mingil juhul ületage kiirust 10 km/h,- ärge peatuge ja ärge mootorit välja lülitage.Üleujutatud teelt lahkudes ja niipea, kui tingimused võimaldavad, pidurdage kergelt mitu korda, et kuivatada pidurikettaid ja -klotse.Auto seisukorda puudutavate kahtluste korral pöörduge Toyota volitatud teenindusse või mõnele teise kvalifitseeritud asjatundja poole.
Juhtimine

Page 198 of 418

198
Proace verso_et_Chap06_conduite_ed2019_V02
Diiselmootoriga sõidukid käivituvad miinuskraadide korral alles siis, kui eelsoojenduse märgutuli on kustunud.Kui see märgutuli süttib pärast
vajutust nupule "START/STOP", peate piduri- või siduripedaali all hoidma seni, kuni märgutuli kustub ja ärge vajutage uuesti nupule "START/STOP" enne mootori käivitumist.
Käivitamine
F Seejärel vajutage nupule "START/STOP".
Mootori käivitamine ja seiskamine,
"Smart Entry & Start System"
Roolisamba lukustus avaneb ja mootor käivitub peaaegu kohe.
F Asetage kaugjuhtimispult sõidukisse tuvastustsooni.
F Kui teie sõidukis on manuaalkäigukast, vajutage siduripedaal põhja ja hoidke seda all kuni mootori käivitumiseni.
F Kui teie sõidukis on automaatkäigukast, viige käigukang asendisse P ja vajutage piduripedaal lõpuni alla.
F Kui teie sõidukis on elektriliselt juhitav käigukast, viige käiguvalits asendisse N ja vajutage piduripedaal lõpuni alla.
Juhtimine

Page 199 of 418

199
Proace verso_et_Chap06_conduite_ed2019_V02
Kaugjuhtimispuldi tuvastuspiirkonna olemasolu on "Smart Entry & Start System" süsteemi puhul vajalik.Ärge väljuge sõidukist, kui mootor töötab ja kaugjuhtimispult on teie käes.Kui kaugjuhtimispult ei ole enam tuvastustsoonis, kuvatakse teade.Viige kaugjuhtimispult vastavasse piirkonda, et saaksite mootorit käivitada.
Kui üks neist käivitamise tingimustest ei ole täidetud, ilmub näidikule teade. Mõnikord tuleb rooli keerata ja samal ajal "START/STOP" nupule vajutada, et roolisammast vabastada ; sellisel juhul ilmub vastav teade.
Kui sõiduk ei ole paigal, siis mootor ei seisku.
Seiskamine
F Peatuge.
F Kui kaugjuhtimispult on tuvastustsoonis, vajutage nupule "START/STOP".
Mootor seiskub ja roolisammas lukustub.
Süüte sisselülitamine
(ilma käivitamata)
Kui süüde on sees, lülitub säästurežiim automaatselt sisse, et vältida aku tühjakssaamist.
Kui Smart Entry & Start System kaugjuhtimispult on autos, siis "START/STOP" vajutamisel ilma pedaale kasutamata on võimalik süüde sisselülitada. See võimaldab aktiveerida ka lisaseadmeid (näiteks : raadio, tuled...).
F Vajutage nupule "START/STOP", näidikuplokk süttib, aga mootor ei käivitu.
F Vajutage uuesti nupule, et süüde välja lülitada ja sõidukit lukustada.
Pedaalide blokeerimise vältimiseks :- kasutage vaid neid põrandamatte, mis sobivad sõidukis olevate kinnituskohtadega. Nende kinnituskohtade kasutamine on kohustuslik,- ärge kunagi asetage mitut
põrandamatti üksteise peale.Toyota poolt homologeerimata põrandamattide kasutamine võib häirida pedaalide kasutamist ja püsikiirusehoidja / kiirusepiiraja tööd.Toyota poolt homologeeritud põrandamattidel on kaks kinnituskohta istme all.
6
Juhtimine

Page 200 of 418

200
Proace verso_et_Chap06_conduite_ed2019_V02
Käivitamine rikke korral
Kui sõiduk ei tuvasta elektroonilist võtit või kui puldi patarei on tühi, saab käivitamiseks kasutada rooli taga vasakul asuvat varulugejat.
F Vajutage nupule "START/STOP".Mootor käivitub.
Kui kaugjuhtimispult ei ole enam tuvastuspiirkonnas, kui te sulgete ukse või soovite mootorit seisata, ilmub näidikule teade.
Hädapeatumine
Kaugjuhtimispulti ei tunta
ära
F Kui te tahate kiirendada mootori väljalülitamist, hoidke all "START/STOP" nuppu ja seejärel pöörduge Toyota volitatud teenindusse või mõnele teise kvalifitseeritud asjatundja poole.
F Kui teie sõidukis on manuaalkäigukast, viige käigukang vabakäigu asendisse ja vajutage seejärel siduripedaal lõpuni alla.
F Kui teie sõidukis on automaatkäigukast, viige käigukang asendisse P ja vajutage piduripedaal lõpuni alla.
F Kui teie sõidukis on elektriliselt juhitav käigukast, viige käigukang asendisse N ja vajutage piduripedaal lõpuni alla.
Hädaolukorras ja kui sõiduk seisab, võib mootori ilma vajalikke tingimusi täitmata peatada.
Selleks vajutage umbes kolme sekundi jooksul nupule "START/STOP".
Sellisel juhul blokeerub roolisammas, kui sõiduk peatub.
F Asetage kaugjuhtimispult vastu lugejat ja hoidke seda seal ning seejärel :
Juhtimine

Page 204 of 418

204
Proace verso_et_Chap06_conduite_ed2019_V02
Käiguvahetusnäidik
Olenevalt juhtimisstiilist ja sõiduki varustusest võib süsteem teile soovitada ühe või mitme käigu vahelejätmist.Te võite neid nõuandeid järgida ja jätta vahepealsed käigud vahele.
- Te vajutate gaasipedaalile.
- Te sõidate kolmanda käiguga.
- Süsteem võib soovitada kõrgema käigu valimist.
Info kuvatakse näidikuplokile noole kujul.Manuaalkäigukastiga sõidukites võib noolega kaasneda ka soovitatav käik.
Süsteem kohandab käiguvahetuse soovitusi vastavalt sõidutingimustele (kallak, koormus...) ja juhi tegevusele (võimsuse vajadus, kiirendus, pidurdus...).Süsteem ei soovita mingil juhul :- esimese käigu valimist,- tagurpidikäigu valimist.
Süsteem, mis võimaldab vähendada kütusekulu, soovitades kõige paremini sobiva käigu valimist.
Näide :
Teatavatel manuaalkäigukastiga
diiselmootori versioonidel võib süsteem soovitada neutraalse käigu sisselülitamist (näidikuplokis kuvatakse "N"), seega võib mootor tetavatel sõidutingimustel minna valmisoleku režiimi (Stop & Start süsteemiga STOP režiim).
Seda funktsiooni ei saa välja lülitada.
Käiguvahetusnõuannete järgimine ei ole kohustuslik.Optimaalne käik valitakse eelkõige tee tüübi, liikluse tiheduse ja turvalisuse põhjal.Käiguvahetusnäidik ei asenda juhi tähelepanelikkust.
Juhtimine

Page:   < prev 1-10 11-20 21-30 31-40 next >