door lock Hyundai H-1 (Grand Starex) 2006 Handleiding (in Dutch)
[x] Cancel search | Manufacturer: HYUNDAI, Model Year: 2006, Model line: H-1 (Grand Starex), Model: Hyundai H-1 (Grand Starex) 2006Pages: 247, PDF Size: 11.05 MB
Page 56 of 247

1AANDACHTSPUNTEN EN BIJZONDERHEDEN
42
B180B01X-GXT GORDELSPANNER (Indien gemonteerd) Normaal gespoken werkt de gordelspanner op dezelfde wijze als de ELR (
Emergency Locking Re-
tractor). (Wanneer de auto plotseling wordt afgeremd, blokkeert de gordel. De gordel blokkeert ook als te snel naar vorenwordt bewogen. )
Echter, bij een aanrijding zal degordelspanner de gordel terugtrekken.Hierdoor wordt de beweging van de inzittende en de ruimte tussen de inzittende en de gordel verminderd. B180B02A
B370E01P-GXT Heupgordels van de tweede, derde en vierde banken(Indien aanwezig) Dit type gordel moet worden afgesteld door de gesp met de ene hand vast te houden en de riem met de anderehand door de gesp te trekken tot hij op de juiste lengte is afgesteld. Steek de gesp in het slot; de gordel moet hierbijgoed strak om het lichaam van de drager zitten zonder te klemmen. Losser
GS10530A
!
N.B.:
o Wanneer de gordelspanner wordtgeactiveerd kan een knal hoorbaar zijn. Dit is een normaalverschijnsel en is niet gevaarlijk.
o De gordelspanners treden alleen
in werking wanneer de ernst vande aanrijding een bepaalde grens overschrijdt. Ze kunnen slechts één keer in werking treden.
WAARSCHUWING:
Als de gordelspanner in werking isgetreden mag nooit wordengetracht deze zelf te vervangen. De gordelspanners moeten worden vervangen door een officiëleHyundai Dealer.
Strakker
Page 64 of 247

1AANDACHTSPUNTEN EN BIJZONDERHEDEN
50
!WAARSCHUWING:
o Het in werking treden van de airbag gaat gepaard met een luide knal, terwijl eveneens enige rookvrijkomt. Dit is normaal en is niet gevaarlijk. De rook die bij het in werking treden van de airbagvrijkomt kan echter huidirritatie veroorzaken. Na een aanrijding waarbij de airbag in werking isgetreden, moeten de handen en het gezicht grondig met lauwwarm water en een mildezeep worden gewassen. B240B05L
Airbag voor passagierszijde
B240C01HP-GXT Onderhoud van het airbagsysteem Het airbagsysteem is praktisch onderhoudsvrij; het is niet toegestaanzelf werkzaamheden eraan uit te voeren. Het gehele airbagsysteem moet 10 jaar na de produktiedatumvan de auto door een officiële Hyundai dealer worden gecontroleerd. Alle werkzaamheden aan hetairbagsysteem, zoals het verwijderen, aanbrengen, repareren of werkzaamheden aan het stuurwielmoeten worden uitgevoerd door een gekwalificeerde Hyundai monteur. Onvakkundig uitgevoerdewerkzaamheden aan het airbagsysteem kunnen ernstig persoonlijk letsel tot gevolg hebben.
o Het SRS kan alleen worden
gebruikt als het contactslot op"ON" staat. Als de SRS SRI niet gaat branden of blijft branden na de ongeveer 6 seconden dievolgen op het inschakelen van het contactslot ("ON") of het starten van de motor of gaatbranden tijdens de rit, dan werkt het SRS niet op de juiste wijze. Als dit gebeurt, laat dan de autoonmiddellijk door een Hyundai dealer controleren.
o Alvorens een zekering te vervangen of een accukabel loste maken, moet de contactsleutel in de stand "LOCK" wordengedraaid of worden verwijderd. Vervang nooit zekering nummer 12 als de contactsleutel in destand "ON’ staat. Als deze waarschuwing niet wordt opgevolgd, gaat deonderhoudsindicatie branden.
Page 121 of 247

3
RIJDEN MET UW HYUNDAI
3
!
5. Vermijd langdurig stationair draaien
met personen in het voertuig. Indien dit toch noodzakelijk is, moet dit in de buitenlucht gebeuren. Stel het ventilatiesysteem zodanig in datfrisse lucht de auto kan binnenstromen.
6. Zorg ervoor dat de ventilatie- inlaatopeningen bij de voorruit vrijzijn van sneeuw, ijs, bladeren en andere belemmeringen zodat hetventilatiesysteem correct kan functioneren.
7. Houd tijdens het rijden de achterklep gesloten. Door een niet goedgesloten achterklep kunnen uitlaatgassen naar binnen wordengezogen. Indien toch moet worden gereden met geopende achterklep, omdat bijvoorbeeld een grootvoorwerp moet worden vervoerd, moeten de ruiten worden gesloten en de ventilatie-openingen in hetdashboardworden geopend, zodat via het ventilatiesysteem frisse lucht het interieur binnenstroomt. Zet deaanjager in de hoogste stand en de luchtregelschuif in de stand "Fresh". (Minibus, Bestel bus)
SLEUTELSTANDEN
SC050A1-FX
C040A01E-1
LOCK
ACC
ON
START
WAARSCHUWING:
Als de wagen rijdt mag de motor niet worden afgezet en mag de contactsleutel niet wordenverwijderd, omdat het stuurslot dan wordt ingeschakeld.
o "START" In deze stand wordt de motor gestart. De startmotor blijft draaien totdat de sleutel wordt losgelaten.START-/CONTACTSLOT MET STUURSLOT
C030A02A-GXT De motor starten:
o Zet bij de handgeschakelde
versnellingsbak het versnellingshandel in neutraal en druk het koppelingspedaal volledig in.
o Zet bij een automatische transmissie de keuzehandel in de stand "P"(parkeerstand).
o Draai de contactsleutel in de stand "START" en laat hem los zodra demotor aanslaat. Bedien destartmotor niet langer dan 15 seconden achtereen.
N.B.: Om veiligheidsredenen kan de mo- tor alleen gestart worden als de keuzehandel in de stand "P" of "N"staat (automatische transmissie).
Page 122 of 247

3RIJDEN MET UW HYUNDAI
4
C070C01E-1
SC090D1-FX Het verwijderen van de contactsleutel(Handgeschakeldeversnellingsbak)(Indien gemonteerd)
1. Plaats de contactsleutel in de stand
"ACC".
2. Druk de contactsleutel in en draai
deze tegelijkertijd tegen de klok in van stand "ACC" naar stand "LOCK".
3. De sleutel kan in de stand "LOCK"
verwijderd worden.LOCK
ACC
ON
START
N.B.: Bedien de startmotor niet langer dan 15 seconden achtereen.
o "ON" In deze stand is de ontsteking ingeschakeld en kunnen alleelektrische accessoires in werking worden gesteld. Als de motor niet draait mag de contactsleutel niet in de "ON"stand blijven staan. Hierdoor wordt de accu ontladen en kan schade aan het ontstekingssysteem ontstaan. N.B.: Zie voor meer informatie de rubriek "Starten van de motor".
o "ACC" Met de contactsleutel in de stand "ACC" kunnen de radio en sommige andereelektrische verbruikers worden ingeschakeld. o "LOCK" In deze stand kan de contactsleutel worden verwijderd of aangebracht.Als beveiliging tegen diefstal treedt het stuurslot in werking als de contactsleutel wordt verwijderd. N.B.: Om het stuurwiel te ontgrendelen moet de contactsleutel wordenaangebracht en moeten het stuurwiel en de sleutel gelijktijdig worden gedraaid.
Page 163 of 247

4
CORROSION PREVENTION AND APPEARANCE CARE
15
4
IN GEVAL VAN PECH
15
!
!
1) Als een aangedreven wiel of
componenten van de wielophanging zijn beschadigd of als de auto wordt gesleept met de achterwielen op degrond, gebruik dan altijd dolly's onder de achterwielen.
o Handgeschakelde versnellingsbak: Als geen dolly wordt gebruikt: zethet contactslot in de stand "ACC" en zet de versnellingsbak in "N" (vrij).
HHA4002
LET OP:
Sleep niet met verwijderdecontactsleutel of contactslot in de stand "LOCK" als wordt gesleept met de voorwielen van de grond enzonder dolly.
o Automatische transmissie: Gebruik altijd een dolly onder de achterwielen. LET OP:
Een auto met automatischetransmissie mag nooit wordengesleept met de voorwielen van de grond en de achterwielen op de grond. Hierdoor kan de transmissieernstig worden beschadigd.
2) Zorg ervoor dat de handrem niet is aangetrokken als de auto wordt getrokken met de voorwielen op de grond. N.B.: Controleer voor het slepen hetniveau van de vloeistof in de automatische transmissie. Als het niveau lager is dan het "HOT"-merkteken op de peilstok, voeg dan vloeistof toe. Als geen vloeistof kan worden toegevoegd, gebruik danaltijd een dolly.
3) Het verdient aanbeveling om de auto
te vervoeren met alle wielen van de grond.