Peugeot 308 2014 Omaniku käsiraamat (in Estonian)
Manufacturer: PEUGEOT, Model Year: 2014, Model line: 308, Model: Peugeot 308 2014Pages: 400, PDF Size: 10.1 MB
Page 11 of 400

9
.Visuaalne abivahend
308_et_Chap00b_aide visuelle_ed02-2013
Hooldus - Omadused
Mõõtmed 286 Sõiduki identifitseerimine 287
Kütuse otsalõppemine (diisel) 270
Tasemete kontrollimine 280 -282 - õli - pidurivedelik - jahutusvedelik - klaasi- ja tuledepesuvedelik - lisaaine (tahmaosakeste filtriga diisel) Elementide kontrollimine 283 -284 - aku - õhu- / salongifilter - õlifilter - tahmaosakeste filter (diisel) - piduriklotsid / pidurikettad
Lambipirnide vahetamine 235-244 - ees - taga
12 V aku 251-254 Piirangutega režiim, säästurežiim 255 Kaitsmed mootoriruumis 245, 249 -250
Mootoriruumi kaane avamine 267 Bensiinimootoriga mudeli mootoriruum 268 Diiselmootoriga mudeli mootoriruum 269 Mootorid 285 AdBlue 271-279
Massid 285
Page 12 of 400

10
Ökonoomne sõiduviis
308_et_Chap00c_eco conduite_ed02-2013
Optimeerige käiguvahetust
Kui teie sõidukil on manuaalkäigukast, käivitage sujuvalt ja valige võimalikult kiiresti kõrgem. Kiirenduse ajal vahetage käiku võimalikult vara.
Kui teie sõidukis on automaatkäigukast või elektriliselt juhitav käigukast, eelistage automaatrežiimi, vältides järske gaasipedaalile vajutamisi.
Hoidke elektriseadmete kasutamine
kontrolli all
Kui sõidukisse sisenedes avastate, et temperatuur salongis on väga kõrge, siis avage enne sõidu alustamist aknad ja õhuavad ning õhutage salongi enne, kui lülitate sisse kliimaseadme. Kui sõidukiirus ületab 50 km/h, sulgege aknad ja jätke tuulutusavad lahti. Kasutage ka lisaseadmeid, mis aitavad vältida salongi ülekuumenemist (katuseluugi kate, rulood...). Kui ei ole tegemist automaatkliimaseadmega, lülitage kliimaseade välja kohe, kui salongi temperatuur on sobiv. Lülitage välja jää ja udu eemaldamine klaasidelt, kui neid funktsioone ei reguleerita automaatselt. Lülitage istmesoojendus esimesel võimalusel välja.
Ärge kasutage udutulesid, kui nähtavus on piisavalt hea.
Vältige mootori töötamist enne esimese käigu valimist (eriti talvel) ; teie sõiduk soojeneb sõidu ajal kiiremini.
Kui olete kaasreisija, siis vähendate elektrikulu ja seega ka kütusekulu, kui te ei kasuta multimeediaseadmeid (film, muusika, videomängud...). Ühendage välised lisaseadmed enne sõidukist väljumist lahti.
Ökonoomne sõidustiil
Ökonoomne sõidustiil on igapäevaselt kasutatavad võtted, mis võimaldavad autojuhil vähendada kütusekulu ja CO2 hulka heitgaasides.
Juhtige sujuvalt
Hoidke sobivat pikivahet teiste sõidukitega, eelistage piduripedaalile vajutamise asemel mootorpidurdust, vajutage gaasipedaalile sujuvalt. See võimaldab vähendada kütusekulu ja heitgaaside CO2 sisaldust ning vähendada liiklusmüra.
Kui teie sõiduki roolil on püsikiirusehoidja lüliti, siis valige sujuva liikluse korral püsikiirus alates 40 km/h.
Käiguvahetusnäidik teavitab teid sobivama käigu valimise vajadusest : kui selline teade ilmub näidikule, siis vahetage käiku. Elektriliselt juhitavate manuaalkäigukastide või automaatkäigukastide puhul töötab see näidik vaid manuaalrežiimil.
Page 13 of 400

11
.Ökonoomne sõiduviis
308_et_Chap00c_eco conduite_ed02-2013
Vältige liigset kütusekulu
Jaotage koorem sõidukis ühtlaselt ; paigutage kõige raskemad esemed pakiruumi põhja tagaistmetele võimalikult lähedale. Piirake oma sõiduki koormust ja vähendage aerodünaamilist takistust (katusereelingud, katuraam, jalgrattahoidja, haakeseade...). Eelistage katuseboksi kasutamist. Eemaldage katusereelingud või katuseraam kohe pärast kasutamist.
Kohe pärast talvehooaja lõppu vahetage talverehvid suverehvide vastu.
Pidage kinni hooldusnõuetest
Kontrollige regulaarselt külma rehvi rõhku, juhindudes juhiuske avas olevale sildile märgitud rõhust. Kindlasti kontrollige rehvirõhku : - enne pikemaid sõite, - aastaaegade vahetumisel, - kui sõiduk on pikka aega seisnud. Ärge unustage kontrollimast ka varuratta rehvi rõhku ning haagise või haagissuvila rehvide rõhku.
Laske oma sõidukit regulaarselt hooldada (õli, õlifilter, õhufilter, salongifilter...) ja järgige hooldus- ja garantiiraamatus olevat hoolduskava.
Lõpetage tankimine kohe, kui täitepüstol kolmandat korda täitmise katkestab, vastasel juhul toimub ületäitmine.
Uue sõiduki korral saavutate õige keskmise kütusekulu alles pärast 3 000 kilomeetri läbimist.
Page 14 of 400

12
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
Näidikuplokk
1. Kütusemõõdik. 2. Analoogspidomeeter (km/h või mph). 3. Mootoriõli taseme näidik. 4. Käiguvahetusnäidik. Automaatkäigukasti käik. 5. Digitaalspidomeeter (km/h või mph). 6. Püsikiiruse hoidja või kiirusepiiraja
reguleerimise juhised.
A. Valgustusreostaat. B. Päevasõidunäidiku nullimine. Antud hetke info : - hooldus, - sõiduulatus saastevastase lisaainega.
7. Hooldusnäidik, seejärel läbisõidunõidik (km või miil). Need funktsioonid kuvatakse üksteise järel süüte sisselülitamisel. 8. Läbisõidumõõdik (km või miili). 9. Tahhomeeter (x 1 000 p/min või rpm), jaotus vastavalt mootorile (bensiin või
diisel). 10. Jahutusvedeliku temperatuuri näidik.
Näidikud ja ekraanid Nupud
Page 15 of 400

13
1
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
Märgutuled
Mõned märgutuled võivad nii põleda kui ka vilkuda. Märgutule süttimise viisi sõiduki funktsiooni olekuga seostades saate teada, kas olukord on normaalne või on tegemist rikkega. Rikke korral võib märgutulega kaasneda teade. Täpsemat infot leiate järgnevatest tabelitest.
Visuaalsed märguanded, mis informeerivad juhti süsteemi sisselülitumisest (töötamise või blokeerimise märgutuled) või rikkest (hoiatustuli).
Süüte sisselülitamisel
Mõned näidikuplokis olevad hoiatustuled süttivad süüte sisselülitamisel paariks sekundiks. Mootori käivitamisel peavad need märgutuled kustuma. Kui märgutuled ei kustu, tutvuge enne sõitma hakkamist vastava hoiatustulega.
Vastavad hoiatused
Mõnede märgutulede süttimisega kaasneb helisignaal ja teade. Märgutuli põleb pidevalt või vilgub.
Page 16 of 400

14
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
Sisselülitumise märgutuled
Kui üks järgmistest märgutuledest näidikuplokis ja/või ekraanil süttib, tähendab see, et vastav süsteem töötab.
MärgutuliOlekPõhjusTegevus / Tähelepanekud
Vasak suunatuli vilgub, helisignaal. Tuledelülitit liigutati allapoole.
Parem suunatuli vilgub, helisignaal. Tuledelülitit liigutati ülespoole.
Gabariittuled põleb. Tuledelüliti on asendis "Gabariittuled".
Lähituled põleb. Tuledelüliti on asendis "Lähituled".
Kaugtuled põleb. Tõmbasite tuledelülitit enda poole. Tõmmake nupust, et vahetada tagasi lähituledele.
Esimesed udutuled põleb. Lülitasite sisse esimesed udutuled. Esimeste udutulede väljalülitamiseks keerake lülitusvõru kaks korda tahapoole.
Põhjalikumat infot tuledelüliti kohta leiate vastavast osast.
Page 17 of 400

15
1
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
MärgutuliOlekPõhjusTegevus / Tähelepanekud
Tagumised udutuled põleb. Lülitasite sisse tagumised udutuled. Tagumiste udutulede väljalülitamiseks keerake lülitusvõru tahapoole.
Diiselmootori eelsoojendus põleb. Süütevõti on asendis 2 (Süüde) või käivitusnupule '' START/STOP '' on vajutatud.
Enne käivitamist oodake märgutule kustumist. Pärast märgutule kustumist toimub käivitumine koheselt, kui :
- manuaalkäigukastiga sõidukis sidur lahutada, - automaatkäigukastiga sõidukis jalga piduripedaalil hoida. Põlemise aeg oleneb kliimatingimustest (ekstreemsetes kliimatingimustes kuni umbes 30 sekundit). Kui mootor ei käivitu, lülitage süüde uuesti sisse ja käivitage mootor.
Seisupidur põleb. Elektriline seisupidur on rakendatud või ei ole korralikult vabastatud. Märgutule kustutamiseks : hoides jalga piduripedaalil, vabastage seisupidur. Kui sõidukis on elektriline seisupidur : hoides jalga piduripedaalil, lükake seisupiduri hooba. Täitke turvanõudeid. Täpsemat infot seisupiduri kohta saate vastavast osast.
Page 18 of 400

16
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
MärgutuliOlekPõhjusTegevus / Tähelepanekud
Automaatne klaasipuhastus põleb. Klaasipuhasti lülitushooba vajutati allapoole. Automaatne klaasipuhastus on aktiivne. Automaatse klaasipuhastuse välja lülitamiseks lükake lülitushooba allapoole või viige klaasipuhasti lüliti mõnda teise asendisse.
Kaasreisija turvapadja süsteem
põleb. Armatuurlaual kaasreisija poolel asuv lüliti on asendis " ON ". Kaasreisija eesmine turvapadi on aktiveeritud. Sellisel juhul ei tohi kaasreisija istmele paigaldada ''seljaga sõidusuunas'' lapseistet.
Kaasreisija turvapadja blokeerimiseks viige lüliti asendisse " OFF ". Sellisel juhul võite paigaldada kaasreisija istmele ''seljaga sõidusuunas'' lapseistme.
Stop & Star t põleb. Stop & Start viis mootori pärast peatumist (valgusfoor, stopp-märk, ummik...) STOP režiimile.
Märgutuli kustub ja mootor käivitub automaatselt START režiimile kohe, kui soovite sõitma hakata.
vilgub paar sekundit ja seejärel kustub. STOP režiim ei ole ajutiselt saadaval. või START režiim hakkas automaatselt tööle.
täpsemat infot STOP ja START režiimide kohta leiate peatükist "Stop & Start".
Pimeda nurga jälgimine põleb. Pimeda nurga jälgimise süsteem on aktiveeritud. Põhjalikumat infot leiate vastavast osast.
Page 19 of 400

17
1
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
Blokeerimise märgutuled
Kui süttib mõni järgmistest märgutuledest, kinnitab see vastava süsteemi teadlikku väljalülitumist. Sellega kaasneb helisignaal ja teade.
MärgutuliOlekPõhjusTegevus / Tähelepanekud
Kaasreisija turvapadi põleb kaasreisija turvavöö ja turvapadja näidikul.
Armatuurlaual kaasreisija poolel asuv lüliti on asendis " OFF ". Kaasreisija turvapadi on välja
lülitatud. Kaasreisija istmele võib paigaldada seljaga sõidusuunas lapseistme.
Kaasreisija turvapadja aktiveerimiseks viige lüliti asendisse " ON "; sellisel juhul ei tohi kaasreisija istmele seljaga sõidusuunas lapseistet paigaldada.
Dünaamiline stabiilsuskontroll (CDS / ASR)
põleb. Nupp on all ja nupu tuli põleb. CDS/ASR on välja lülitatud. CDS : dünaamiline stabiilsuskontroll. ASR : rataste libisemisvastane süsteem.
CDS/ASR aktiveerimiseks vajutage nupule. Nupu tuli kustub. CDS/ASR lülitub sõiduki käivitamisel automaatselt sisse. Kui süsteem on välja lülitatud, aktiveerub see automaatselt uuesti, kui kiirus ületab 50 km/h.
Põhjalikumat infot CDS/ASR kohta leiate vastavast osast.
Page 20 of 400

18
Korrasoleku kontroll
308_et_Chap01_controle de marche_ed02-2013
Hoiatavad märgutuled
Kui mootor töötab või sõiduk sõidab, siis tähistab mõne alltoodud märgutule süttimine riket, mis vajab juhi sekkumist. Iga rikke kohta, millega kaasneb märgutule süttimine, tuleb teostada täiendav diagnostika, lugedes vastavat teadet. Probleemi korral pöörduge PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
MärgutuliOlekPõhjusTegevus / Tähelepanekud
STOP põleb, seotud mõne teise hoiatava märgutulega, kostub helisignaal ja ilmub teade.
Märgutuli on seotud pidurisüsteemi või roolivõimendi, elektrisüsteemi, mootoriõli või jahutusvedeliku ringluse tõsise probleemiga või rehvi purunemisega.
Peatage sõiduk võimalikult ohutult, sest mootor võib välja surra. Parkige sõiduk, lülitage süüde välja ja helistage PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökotta.