sat nav TOYOTA PROACE CITY 2020 Instruksjoner for bruk (in Norwegian)
[x] Cancel search | Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2020, Model line: PROACE CITY, Model: TOYOTA PROACE CITY 2020Pages: 272, PDF Size: 61.16 MB
Page 149 of 272

149
Kjøring
6
Parkeringsfølere bak
Systemet slås på når bilen settes i revers, noe som blir bekreftet med et lydsignal.Systemet slås av når bilen settes i andre gir enn revers.
Lydassistanse
Systemet varsler om hindringer som befinner seg både innen følerenes registreringssone og i banen til bilen, som er definert av retningen til rattet.
I eksempelet som vises, avhengig av versjon, er det bare hindringene i det grå området som varsles av lydassistansen.Informasjon om nærhet gis av et lydsignal i intervaller, der frekvensen øker når bilen nærmer seg hindringen.
Når avstanden mellom bilen og hindringen bli mindre enn 30 cm, høres lydsignalet kontinuerlig.Lyden som avgis av høyttaleren (høyre eller venstre) indikerer hvilken side hindringen befinner seg på.
NOTIC E
Justere lydsignalet
Med TOYOTA Connect Radio eller TOYOTA Connect Nav åpnes vinduet for å justere volumet til lydsignalet når du trykker på denne knappen.
Visuell assistanse
Den supplerer lydassistansen, uten å ta hensyn til bilens bane. Det gjøres ved å vise linjer på skjermen som representerer avstanden mellom hindringen og bilen (hvit: hindringer lenger unna, oransje: nære hindringer, rød: hindringer veldig nær).Når hindringen er veldig nær, vises "Fare"-symbolet på skjermen.
Parkeringsfølere foran
I tillegg til parkeringsfølerne bak, utløses parkeringsfølerne foran når det blir registrert en hindring foran bilen og hastigheten fortsatt er under 10 km/t.Parkeringsfølerne foran blir avbrutt hvis bilen stopper i mer enn tre sekunder i forovergir, hvis en hindring ikke lenger registreres eller når bilens hastighet overstiger 10 km/t.
NOTIC E
Lyden som avgis fra høyttaleren (foran eller bak) lokaliserer hindringen i forhold til bilen, i bilens bane, foran eller bak.
Parkeringsfølere på siden
Ved hjelp av fire ekstra følere på sidene av støtfangeren foran og bak, registrerer systemet plasseringen til faste gjenstander under manøveren og signaliserer dem når de er befinner seg på sidene av bilen.
Page 255 of 272

255
TOYOTA Connect Nav
12
- nettjenester er ikke aktive ("TOMTOM TRAFFIC" vises ikke på kartet).IP-ene vises ikke.IP-ene er ikke valgt.► Angi zoomnivå til 200 m eller velg IP-er i IP-listen.Funksjonen for lydvarsel for "Faresone" fungerer ikke.Lydvarselet er ikke aktivt eller volumet er for lavt.► Aktiver lydvarselet i menyen "Navigasjon" og kontroller talevolumet i lydinnstillingene.Systemet foreslår ikke en omkjøring rundt en hendelse i ruten.Ruteinnstillingene tar ikke hensyn til TMC-meldinger.► Konfigurer "Trafikkinfo"-funksjonen i ruteinnstillingslisten (Uten, Manuell eller Automatisk).Jeg mottar et varsel om et "Faresone" som ikke er på ruten min.I tillegg til å gi veiledet navigasjon, melder systemet alle "Fareområder" i en kjegle foran bilen. Det kan gi et varsel for "Fareområder" i
nærheten eller på sideveier.► Zoom inn kartet for å vise den nøyaktige plasseringen til "Faresone". Du kan velge "På ruten" for slutte å motta advarsler eller redusere varselvarigheten.Noen trafikkorker langs ruten indikeres ikke i sanntid.Når du starter, kan det gå noen minutter før systemet begynner å motta trafikkinformasjon.
► Vent til trafikkinformasjon blir mottatt på riktig måte (trafikkinformasjonikoner vises på kartet).I noen land er bare store ruter (motorveier osv.) listet opp for trafikkinformasjon.Dette er helt normalt. Systemet er avhengig av den tilgjengelige trafikkinformasjonen.Høyden vises ikke.Når du starter, kan GPS-initialiseringen ta opptil 3 minutter for å motta mer enn 4 satellitter på riktig måte.► Vent til systemet har startet helt opp slik at det er GPS-dekning av minst 4 satellitter.Avhengig av de geografiske omgivelsene (tunnel osv.) eller været, kan mottaksforholdene til GPS-signalet variere.Dette er normalt. Systemet er avhengig av mottaksforholdene for GPS-signal.Navigasjonen er ikke lenger tilkoblet.Under oppstart og i noen geografiske områder kan tilkobling være utilgjengelig.► Kontroller at nettjenestene er aktivert (innstillinger, kontrakt).
Radio
Mottakskvaliteten til den innstilte radiostasjonen blir gradvis dårligere eller forhåndsinnstillingene fungerer ikke (ingen lyd, 87,5 MHz vises osv.).Bilen er for langt unna den valgte radiosenderen, eller det er ingen sender i det geografiske området.► Aktiver "RDS"-funksjonen ved hjelp av
snarveimenyen for å gjøre det mulig for systemet
å sjekke om det finnes en kraftigere sender i det geografiske området.Antennen mangler eller har blitt skadet (for eksempel i en bilvaskautomat eller parkeringskjeller).► Få kontrollert antennen hos en forhandler.Omgivelsene (åser, bygninger, tunneler, parkeringskjellere osv.) blokkerer mottaket, inkludert i RDS-modus.Dette er helt normalt fenomen, og indikerer ikke en feil med audiosystemet.Jeg finner ikke noen av radiostasjonene i listen over mottatte stasjoner.Navnet på radiostasjonen endrer seg.Stasjonen blir ikke lenger mottatt eller navnet på den har endret seg i listen.Noen radiostasjoner sender annen informasjon i stedet for navnet (for eksempel tittelen på sangen).Systemet tolker disse opplysningene som stasjonsnavnet.► Trykk på "Oppdater liste"-knappen i den sekundære menyen til "Radiostasjoner".
Page 257 of 272

257
TOYOTA Connect Nav
12
For å få optimal lyttekvalitet kan lydinnstillingene skreddersys til ulike lydkilder, som kan generere hørbare forskjeller når du endrer kilde.► Kontroller at lydinnstillingene er egnet for kildene som lyttes til. Vi anbefaler å stille lydfunksjonene (Bass, Diskant:, Balanse) til midtre stilling, stille musikkmiljø til "Ingen", stille volumkorreksjon til "Aktiv" i USB-modus og "Inaktiv" i radiomodus.► I alle tilfeller, justerer du volumnivået på den bærbare enheten (til et høyt nivå) først, etter at du har angitt lydinnstillinger. Juster deretter volumnivået til audiosystemet.Når motoren er slått av, slås systemet av etter noen få minutters bruk.Når motoren slås av, er driftstiden til systemet avhengig av batterinivået.Det er normalt at det slår seg av: systemet går automatisk inn i energisparingsmodus og slår seg av for å opprettholde et egnet batterinivå.► Start bilmotoren for å lade opp batteriet.Dato og klokkeslett kan ikke angis.Innstilling av dato og klokkeslett er kun
tilgjengelig hvis synkronisering med satellittene er deaktivert.► Innstillingsmeny / Alternativer / Innstilling av klokkeslett-dato. Velg "Klokkeslett"-kategorien og deaktiver "GPS-synkronisering" (UTC).
Page 263 of 272

263
Alfabetisk innholdsfortegnelse
T
Tabeller over sikringer 187–189Takbøyler 162Tåkebaklys 72Tåkelys 184Tåkelys bak 185Tåkelys foran 72, 182Takhylle 53Takklaff 39Taklampe 71Taklampe bak 71Taklampe foran 71Taklamper 71Talebetjening ~ Talebeskjeder 234–237Tauering 194Tauing 193Tauing av bil 193–194Tekniske spesifikasjoner 201–202Telefon 54, 212, 214, 226–227, 249–252Tenning 107–108, 251Tenningen er satt på 108
Tidvis pumping (med sett) ~ Leilighetsvis oppumping (med settet) 175, 177Tilbakemontering av hjul 179–181Tilbehør 81, 108Tilgang til reservehjul 178Tilhenger 86, 158, 158–159Tilhengerfeste 159Tilhengervekt 200–202Tilkoblede apper 244Tilkoblet navigasjon 240–243
Tilkobling 243Tilkobling Android Auto 244Tilkobling Apple CarPlay 225, 243Tilpassbar hastighetsregulator 133Tilstopping av partikkelfilter (diesel) 168TMC (Trafic Infos) ~ TMC (trafikkinformasjon) 240Total opplåsing 26–28Trådløs lader 54Trafikkinformasjon (TMC) 240Trafikkmeldinger (TA) 207Typeplate fabrikant ~ Fabrikasjonsplate 203
U
USB 209, 222–223, 243, 248USB-kontakt 53, 209, 222, 243, 248USB-leser 209, 222, 248Utskifting av kupéfilter 167Utskifting av luftfilter 167Utskifting av lyspærer ~ Utskifting
av lyspærer 181–182Utskifting av oljefilter 167Utskifting av sikringer 187–189Utvidet gjenkjennelse av trafikkskilt 128
V
Varme 62, 64, 67, 69–70Varmedyser 67
Varmeseter 47Varselblink ~ Nødlys 84Varsellamper 11Varsel om risiko for kollisjon 138–139Varsel til fører 147–148Vask 124Vask (råd) 172–173Vedlikehold 16, 167Vedlikehold, alminnelig ~ Vedlikehold, vanlig 124, 167Vedlikehold av karosseri 173Vedlikehold (råd) 172Vedlikeholdsindikator 16Vekt ~ Vekter 200–202Velkomstlys 75Ventilasjon 62, 64, 69–70Verktøy 174Verktøy i bilen 174–175verktøysett 174Video 248Vinduer i bakdørene 43Vindusspyler bak 78
Vindusspylere frontrute 77Vindusvisker 77, 79–80Vindusviskerblader (skifte) 78–79Vindusviskere, automatiske 77, 79–80Vindusviskere bak 78
W
WiFi-tilkobling 245–246