stop start YAMAHA YFZ450 2017 Instrukcja obsługi (in Polish)
[x] Cancel search | Manufacturer: YAMAHA, Model Year: 2017, Model line: YFZ450, Model: YAMAHA YFZ450 2017Pages: 92, PDF Size: 2.96 MB
Page 20 of 92

20można sprawdzić, ustawiając wyłącznik silnika w położeniu i przekręcając klu-czyk w położenie (on). Lampka ostrze-gawcza powinna zaświecić się na kilka sekund, a następnie zgasnąć. Jeśli lampka ostrzegawcza nie zapala się początkowo po przekręceniu kluczyka w położenie (on) lub jeśli lampka ostrzegawcza pozostaje zapalona, należy zlecić Dealerowi Yamaha sprawdzenie ob-
wodu elektrycznego.
Lampka ostrzegawcza problemu silnika Lampka ostrzegawcza zapala się lub miga, gdy obwód elektryczny monitorujący silnik nie działa prawidłowo. Gdy to nastą-pi, zlecić Dealerowi Yamaha sprawdze-nie systemu autodiagnostyki (szczegóły w punkcie: “System autodiagnostyki”).Obwód elektryczny lampki ostrzegawczej można sprawdzić, przekręcając kluczyk do pozycji (on). Lampka ostrzegawcza powinna zaświecić się na kilka sekund, a następnie zgasnąć. Jeśli lampka ostrzegawcza nie zapala się początkowo po przekręceniu kluczyka do pozycji (on) lub jeśli lampka ostrze-gawcza pozostaje zapalona, należy zlecić Dealerowi Yamaha sprawdzenie obwodu elektrycznego.
Przełączniki na kierownicy
1. Przełącznik świateł 2. Wyłącznik silnika 3. Przełącznik start
Wyłącznik silnika Przed uruchomieniem silnika należy usta-wić przełącznik na . Wyłącznik silnika steruje układem zapłonowym i zatrzy-muje silnik, gdy jest uruchomiony. Użyć tego przełącznika do zatrzymania silnika w sytuacji awaryjnej. Nie można urucho-mić silnika, kiedy przełącznik jest ustawio-ny w pozycji .
Przełącznik start Nacisnąć ten przełącznik, aby uruchomić silnik za pomocą rozrusznika. Przed uru-chomieniem silnika, zapoznać się z in-strukcjami podanymi w punkcie: ”Urucho-
mienie silnika”.
Przełącznik świateł Ustawić ten przełącznik w pozycji , aby włączyć światła mijania i światło tylne. Ustawić przełącznik w pozycji , aby włączyć światła drogowe i światło tylne. Ustawić przełącznik w pozycji ”OFF”, aby wyłączyć wszystkie światła.
UWAGA:
Nie należy używać reflektorów przy wy-łączonym silniku przez dłuższy okres czasu, w przeciwnym razie akumulator może się rozładować do tego stopnia, że rozrusznik nie będzie działać prawi-dłowo. W takim przypadku, należy wy-jąć akumulator i naładować go (szcze-góły w punkcie: “Akumulator”).
Dźwignia gazu
1. Dźwignia gazu
Nacisnąć dźwignię gazu, aby zwiększyć prędkość obrotową silnika. Po zwolnieniu sprężyna naciska dźwignię do położenia
WSKAŹNIKI I FUNKCJE KONTROLNE