TOYOTA PROACE 2022 Instructieboekje (in Dutch)
Page 251 of 360
251
In geval van pech
8
Verwijderen van een wiel
WARNI NG
Parkeren van de autoParkeer de auto op een plaats waar u het verkeer niet hindert en zorg ervoor dat deze op een horizontale, stabiele en stroeve ondergrond staat.
Schakel bij een handgeschakelde transmissie de eerste versnelling in en zet het contact UIT om de wielen te blokkeren.Zet bij een automatische transmissie de keuzeschakelaar in stand P en zet vervolgens het contact UIT om de wielen te blokkeren. Schakel bij een keuzeschakelaar stand P in en zet vervolgens het contact UIT om de wielen te blokkeren.Activeer de parkeerrem, tenzij deze in de automatische stand staat (uitvoeringen met een elektrisch bedienbare parkeerrem) en controleer of het controlelampje gaat branden op het instrumentenpaneel.De inzittenden moeten de auto hebben verlaten en zich op een veilige plaats bevinden.Ga nooit onder een auto liggen die alleen op de krik steunt; gebruik een bok.Plaats bij een elektrisch bedienbare parkeerrem een wielblok tegen het wiel dat zich schuin tegenover het wiel met de lekke band bevindt.
► Als uw auto is uitgerust met stalen velgen, verwijder dan de naafdop met het gereedschap 3 of verwijder de afwerking handmatig.► Als uw auto is uitgerust met lichtmetalen velgen, verwijder dan de sierdoppen van de wielbouten met gereedschap 3.► Als uw auto is uitgerust met slotbouten, zet dan dop 4 op wielsleutel 1 om de slotbout los te draaien.► Draai de andere bouten los (zonder ze te
verwijderen) met uitsluitend wielsleutel 1.
► Plaats het voetstuk van de krik op de grond, recht onder een van de twee krikpunten A of B. Gebruik het krikpunt dat zich het dichtste bij het te verwisselen wiel bevindt.
► Draai met de knop de krik 2 uit tot de kop van de krik krikpunt A of B raakt; het middelste deel van de kop van de krik moet goed tegen het contactvlak van krikpunt A of B drukken.► Krik de auto op tot er voldoende ruimte tussen het wiel en de grond is om het (niet lekke) reservewiel gemakkelijk te monteren.
Page 252 of 360
252
WARNI NG
Kans op letsel!Zorg ervoor dat de krik stabiel staat. Op een gladde of losse ondergrond kan de krik wegglijden of wegzakken.Plaats de krik uitsluitend onder krikpunt A of B onder de auto en controleer of het middelste deel van de kop van de krik goed
tegen het contactvlak van het krikpunt van de auto drukt. Anders kan de auto beschadigd raken en/of de krik losschieten.
► Verwijder de wielbouten en leg ze op een schone plaats weg.► Verwijder het wiel.
Monteren van een wiel
► Plaats het wiel op de naaf.► Draai de bouten met de hand vast.► Draai, indien uw auto hiermee is uitgerust, de slotbout vast met de wielsleutel 1 voorzien van de dop 4.► Draai de overige wielbouten voorlopig vast met alleen de wielsleutel 1.
► Laat de auto volledig zakken.► Vouw de krik 2 op en verwijder deze.
► Draai, indien uw auto hiermee is uitgerust, de
slotbout vast met de wielsleutel 1 voorzien van de dop 4.► Draai de overige wielbouten vast met alleen de wielsleutel 1.► Berg het gereedschap op in de gereedschapskoffer.
NOTIC E
Bevestiging van een stalen reservewiel of een noodreservewiel
Indien uw auto is voorzien van lichtmetalen velgen is het normaal dat bij het monteren van het reservewiel de ringen van de bouten A de stalen velg of het noodreservewiel niet raken. Als de bouten volledig zijn aangedraaid, zorgt het conische contactvlak B van de bouten dat het wiel stevig vastzit.
Page 253 of 360
253
In geval van pech
8
WARNI NG
Na het verwisselen van een wielBerg het wiel met de lekke band op in de houder.Neem zo spoedig mogelijk contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste
deskundige.Laat de lekke band nakijken. Na controle kan de monteur u vertellen of de band kan worden gerepareerd of moet worden vervangen.
NOTIC E
Sommige rijhulpsystemen moeten worden uitgeschakeld, zoals de Active Safety Brake.
NOTIC E
Als uw auto is voorzien van een bandenspanningswaarschuwingssysteem, controleer dan de bandenspanning en initialiseer het systeem opnieuw.Zie het desbetreffende hoofdstuk voor meer informatie over het bandenspanningswaarschuwingssysteem.
NOTIC E
BandenspanningswaarschuwingssysteemHet stalen reservewiel heeft geen sensor.
NOTIC E
Wiel met wieldop
Plaats bij het monteren van het wiel de wieldop door eerst de inkeping uit te lijnen met het ventiel. Druk de wieldop vervolgens over de hele omtrek met de palm van uw hand op zijn plaats.
Vervangen van een lamp
NOTIC E
Onder bepaalde weersomstandigheden (lage temperatuur, vochtigheid) kan zich een laagje condens aan de binnenzijde van de koplampen en de achterlichten vormen; dit verdwijnt enkele minuten na het ontsteken
van de lampen.
WARNI NG
De koplampunits zijn voorzien van een lampglas van polycarbonaat met een beschermende coating:– Reinig de koplampen nooit met een droge of schurende doek en gebruik geen schoonmaak- of oplosmiddelen.– Gebruik een spons en zeepsop of een pH-neutraal product.– Wanneer u met een hogedrukreiniger hardnekkig vuil probeert te verwijderen, houd de straal dan nooit langdurig op de koplampen, lampunits en de randen ervan gericht, om beschadiging van de beschermende coating en de afdichtrubbers te voorkomen.
Page 254 of 360
254
WARNI NG
Bij het vervangen van een lamp moet het contact UIT zijn en moet de verlichting minstens enkele minuten uitgeschakeld zijn, anders bestaat het risico op ernstige brandwonden.Raak de lamp niet met de vingers aan, maar gebruik een niet-pluizende doek.
Het is van belang dat u uitsluitend anti-ultravioletlampen (UV) monteert om beschadiging van de koplamp te voorkomen.Vervang een kapotte lamp altijd door een nieuwe lamp van hetzelfde type en met dezelfde specificaties. Vervang de lampen per paar om verschillen in lichtsterkte te voorkomen.
NOTIC E
Halogeenlampen (Hx)Controleer voor een goede kwaliteit van de verlichting of de lamp op de juiste wijze in de behuizing is geplaatst.
WARNI NG
Openen van de motorkap/toegang tot de lampenGa voorzichtig te werk wanneer de motor nog warm is; er bestaat een risico op brandwonden.Houd rekening met voorwerpen of kleding die in de bladen van de koelventilator kunnen
komen: risico van verstikking!
WARNI NG
Na het verwisselen van een lampVoer voor de montage dezelfde handelingen in omgekeerde volgorde uit.Sluit uiterst zorgvuldig de beschermkap om ervoor te zorgen dat de lampunit goed wordt afgedicht.
Uitvoeringen met
halogeenlampen
1.Dagrijverlichting/positielicht (P21-5W)
2.Grootlicht (H1-55W)
3.Dimlicht (H7-55W)
4.Richtingaanwijzers (PY21W-21W oranje)
Uitvoeringen met
xenonlampen
1.Dagrijverlichting/positielicht (leds)
2.Grootlicht (H1-55W)
3.Dimlicht (D8S-25W)
4.Richtingaanwijzers (PY21W-21W oranje)
WARNI NG
Let op: het gedeelte achter de rechter lamp kan zo heet zijn dat u zich eraan kunt branden (ontluchtingsslangen).
Page 255 of 360
255
In geval van pech
8
Toegang tot de lampen
► Verwijder het kapje.
Dimlicht
► Druk op de onderste clip van de stekker en verwijder de stekker samen met de lamp.► Verwijder de lamp en vervang hem.
NOTIC E
Zorg er bij het monteren voor dat de stekker en de lamp goed in de lichtunit worden vastgeklikt.
WARNI NG
Raak de Xenon-lampen (D8S) niet aan; er bestaat het risico op elektrocutie.Neem contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige voor de vervanging van dit type lamp.
Dagrijverlichting/positielicht
► Draai de lamphouder een kwartslag rechtsom.► Verwijder de lamphouder.► Verwissel de kapotte lamp.
Grootlicht
► Druk op de onderste clip van de stekker en verwijder de stekker samen met de lamp.
► Verwijder de lamp en vervang hem.
Richtingaanwijzers
► Draai de lamphouder een kwartslag rechtsom.► Verwijder de lamphouder.► Verwissel de kapotte lamp.
NOTIC E
Het snel knipperen van de richtingaanwijzers (links of rechts) geeft aan dat één of meerdere lampen aan die zijde defect zijn.
NOTIC E
De oranje lampen moeten worden vervangen door lampen van dezelfde kleur en met dezelfde specificaties.
Page 256 of 360
256
Dagrijverlichting/positielicht
(leds)
Neem contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige om deze lampen te laten vervangen.Een vervangingsset voor de leds is verkrijgbaar bij een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
Mistlampen voor (H11-55W)
► Draai de bevestigingsbouten voor het windscherm A onder de voorbumper los en verwijder het scherm.
► Druk op de borgklem en maak de stekker los.► Draai de lamphouder een kwartslag linksom en verwijder hem.► Vervang de defecte lamp.
NOTIC E
Voor het vervangen van dit type lampen kunt u ook contact opnemen met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
Zijknipperlicht
– Druk het zijknipperlicht naar achteren en trek het los.– Breng het zijknipperlicht aan door het er naar voren toe in te steken en vervolgens naar achteren te bewegen.De oranje lampen (richtingaanwijzers en zijknipperlichten) moeten worden vervangen door lampen van dezelfde kleur en met dezelfde specificaties.
Page 257 of 360
257
In geval van pech
8
Achterlichten
1.Remlichten/positielicht (P21/5W-21/5W)
2.Richtingaanwijzers (PY21W-21W oranje)
3.Achteruitrijlicht (P21W-21W)
4.Mistlampen/positielicht (P21/4W-21/4W)
NOTIC E
Neem voor auto's met interieurbekleding contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige om de werkzaamheden te laten uitvoeren.
► Spoor de defecte lamp op en open, afhankelijk van de uitvoering, de achterdeuren of de achterklep.
► Draai bij de achterdeuren de twee bevestigingsschroeven aan de buitenzijde los.► Maak bij de achterklep het kunststof sierdeel aan de buitenzijde los en kantel dit naar buiten om het te verwijderen. Draai vervolgens de twee bevestigingsschroeven los.
► Verwijder, afhankelijk van de uitvoering, aan de binnenzijde het ventilatierooster.► Houd de lichtunit vast, druk op de clip aan de binnenzijde en verwijder de lichtunit vervolgens voorzichtig.► Neem de stekker los.
► Druk de 3 borglippen iets naar buiten en verwijder vervolgens de lamphouder.► Druk de defecte lamp iets in en draai hem een kwartslag rechtsom om hem te verwijderen.► Vervang de lamp.
Derde remlicht (W5W - 5W)
► Open, afhankelijk van de uitvoering, de linker achterdeur of de achterklep.
Page 258 of 360
258
► Verwijder bij uitvoeringen met achterdeuren de kunststof kap met behulp van een schroevendraaier.► Maak bij uitvoeringen met een achterklep het bekledingspaneel aan beide uiteinden los door het omhoog te kantelen en maak vervolgens de middelste clips los om het te verwijderen.► Steek een schroevendraaier door de opening en druk de lamp naar buiten.► Neem de stekker los verwijder de lampunit.► Draai de lamphouder een kwartslag linksom en vervang de defecte lamp.Druk op de lamp tot hij vastklikt om hem weer te bevestigen.
Kentekenplaatverlichting (W5W-W)
► Steek een dunne schroevendraaier in een van de openingen aan de buitenzijde van het lampglas.► Duw de schroevendraaier naar buiten om het lampglas los te maken.► Vervang het lampglas en de defecte lamp.Druk het lampglas vast in de houder.
Instapverlichting (voor en
achter)
Led-instapverlichting
Neem contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige om deze lampen te laten vervangen.Een vervangingsset voor de leds is verkrijgbaar bij een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
Instapverlichting met lamp
W5W-5W
Page 259 of 360
259
In geval van pech
8
► Maak het lampglas los door een dunne schroevendraaier in de openingen aan beide zijden van de instapverlichting te steken.► Verwijder de lamp en vervang hem.Plaats het lampglas terug en controleer of het goed vastzit.
Chassis/cabine
(achterlichten)
1.Richtingaanwijzers (P21W-21W).
2.Remlichten (P21W-21W).
3.Positielicht (R10W-10W).
4.Achteruitrijlicht (P21W-21W).
5.Mistlampen (P21W-21W).
► Spoor de defecte lamp op.► Draai de vier bevestigingsschroeven van het lampglas los en verwijder het lampglas.► Druk de defecte lamp iets in en draai hem een kwartslag rechtsom om hem te verwijderen.► Vervang de lamp.
Vervangen van een
zekering
Toegang tot het
gereedschap en de
zekeringenkast in het
dashboard
De tang voor het verwijderen van zekeringen en de zekeringen bevinden zich aan de achterzijde van het deksel van de zekeringenkast.
Page 260 of 360
260
► Trek het deksel eerst linksboven en dan rechtsboven los.► Verwijder het deksel volledig.
Vervangen van een zekering
Voordat u een zekering vervangt, dient u:► De oorzaak van de storing te achterhalen en deze te verhelpen.► Alle stroomverbruikers uit te schakelen.
► De auto stil te zetten met het contact UIT.► De defecte zekering op te sporen aan de hand van de beschikbare zekeringtabellen en schema's.Bij het vervangen van een zekering moet u het volgende doen:► Gebruik de speciale tang om de zekering uit de zekeringkast te verwijderen en controleer of het smeltdraadje van de zekering intact is.► Vervang een defecte zekering altijd door een zekering met dezelfde stroomsterkte (zelfde kleur). Het gebruik van een zekering met een afwijkende stroomsterkte kan storingen veroorzaken: kans op brand!Als de storing zich kort na het vervangen van de zekering opnieuw voordoet, laat dan het elektrische systeem nakijken door een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
NOTIC E
Volledige zekeringtabellen en bijbehorende schema'sNeem voor meer informatie contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
WARNI NG
Het vervangen van een zekering die niet is opgenomen in de zekeringtabellen kan tot ernstige storingen leiden.Neem contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
GoedDoorgebrand
Tang
NOTIC E
Elektrische accessoires monterenHet elektrische systeem van uw auto is ontworpen om te werken met zowel standaard als optionele uitrusting.Neem contact op met een erkende Toyota-dealer of Toyota-hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde
en uitgeruste deskundige alvorens overige elektrische apparatuur of accessoires te monteren.
WARNI NG
TOYOTA is niet aansprakelijk voor kosten die voortvloeien uit storingen veroorzaakt door het monteren van accessoires die niet door TOYOTA aanbevolen en geleverd worden en niet volgens de voorschriften van het merk zijn gemonteerd. Dit geldt met name als het totale stroomverbruik van alle extra verbruikers meer dan 10 milliampère bedraagt.