PEUGEOT 2008 2014 Instruksjoner for bruk (in Norwegian)
Manufacturer: PEUGEOT, Model Year: 2014, Model line: 2008, Model: PEUGEOT 2008 2014Pages: 336, PDF Size: 9.39 MB
Page 121 of 336

119
5
Sikt
Automatisk visking foran
Vindusviskerne på frontruten fungerer automatisk, uten at føreren trenger å gjøre noe, hvis det registreres regn (sensor bak det innvendige speilet). Viskerhastigheten tilpasses regnets styrke.
Funksjon på
Gi et kort trykk nedover på betjeningen. Denne lampen tennes i instrumentbordet og en melding vises.
Gi et nytt kort trykk nedover på betjeningen eller plasser betjeningen i en annen posisjon (Int, 1 eller 2).
Denne lampen slukker i instrumentbordet og en melding vises.
Funksjon av
Den automatiske viskerfunksjonen må aktiveres på nytt hver gang tenningen har vært slått av i over ett minutt. Dette gjøres ved å trykke betjeningen nedover.
Page 122 of 336

120
Sikt
Påse at ingenting dekker for regn-/lyssensoren som er plassert midt på frontruten bak det innvendige speilet. Ved automatisk vask av bilen i vaskehall, nøytraliser den automatiske viskingen. Om vinteren anbefales det å vente til frontruten er helt aviset før den automatiske vindusviskeren aktiveres.
Funksjonsfeil
Ved feil på den automatiske viskerfunksjonen, vil vindusviskeren fungere med intervallvisk. Få systemet kontrollert hos PEUGEOT-forhandlernett eller hos et kvalifisert verksted.
Spesiell posisjon for
vindusviskere foran
Denne posisjonen brukes for å fjerne vindusviskerbladene fra frontruten. Den gjør det mulig å rengjøre bladene eller skifte dem ut. Posisjonen kan også være nyttig om vinteren, når man ønsker å fjerne vindusviskerbladene fra frontruten.
For å bevare optimal viskereffekt for de "flate" vindusviskerbladene ("flat-blade"), anbefaler vi: - at de håndteres med stor forsiktighet, - at de rengjøres regelmessig med såpevann, - at de ikke brukes til holde en kartongplate inn mot frontruten, - at de skiftes ut med en gang de viser tegn på slitasje.
Innen ett minutt etter at tenningen er slått av, vil enhver påvirkining av betjeningen til vindusviskerne plassere viskerbladene loddrett. For å sette viskerbladene tilbake på plass etter inngrepet, sett på tenningen og påvirk betjeningen.
Page 123 of 336

121
5
Sikt
Taklamper
I denne posisjonen vil lyset i taklampen tennes progressivt:
Påse at ingen gjenstander kommer i
kontakt med taklampen.
- når bilen låses opp, - når tenningsnøkkelen tas ut, - når en dør åpnes, - når låseknappen på fjernbetjeningen aktiveres for å lokalisere bilen.
Lyset slukkes progressivt: - når bilen låses, - når tenningen skrus på, - 30 sekunder etter at siste dør er lukket.
Permanent slukket.
Lyser hele tiden.
Når tenningen er på, trykk på tilsvarende bryter.
1. Taklamper foran / bak2. Kartleserlamper Når systemet er stilt inn for lys hele tiden, vil lampene lyse i varierende varighet, avhengig av omstendighetene: - når tenningen er skrudd av: i ca. ti minutter, - med aktivert energisparefunksjon: i ca. tretti sekunder, - når motoren går: ingen tidsforsinkelse.
Kartleserlamper
Page 124 of 336

122
Sikt
Dempet, innvendig belysning
Igangsetting
Om natten vil LED-lampene (taklampe, instrumentbord, fotbrønner, takkledning med bakgrunnsbelysning, panoramatak * ) automatisk lyse når parkeringslysene tennes.
Stans
Den dempede belysningen stanser automatisk når parklysene slås av.
Innstilling
Lyset i midtkonsollen, i takkledningen med bakgrunnsbelysning og panoramataket kan innstilles ved hjelp av audiosystemet.
* Avhengig av versjon.
Den dempede belysningen i kupéen gir god sikt under dårlige lysforhold.
Page 125 of 336

123
6
Sikkerhet
Blinklys
Trykk lysbetjeningen helt ned for å svinge til venstre. Hev lysbetjeningen helt opp for å svinge til høyre.
Tre blink
Gi et enkelt trykk oppover eller nedover uten å gå over det harde punktet på lysbetjeningen; korresponderende blinklys blinker tre ganger.
Hvis du glemmer å slå av blinklyset i mer enn 20 sekunder, vil lydsignalet øke i styrke når bilen kjører i en hastighet på over 60 km/t.
Nødlys
Trykk på bryteren, alle blinklysene blinker. Nødlyset kan også fungere når tenningen er slått av.
Denne funksjonen kan brukes uansett hastighet, men den er spesielt nyttig ved filskifte på motorvei.
Visuell varsling ved hjelp av blinklysene. Brukes til å varsle andre bilister om problemer med bilen, tauing eller ulykke.
Page 126 of 336

124
Sikkerhet
Automatisk tenning av
nødlys
Ved nødbremsing, avhengig av fartsreduksjonen som registreres, vil nødlysene tennes automatisk. De slukker deretter automatisk ved første akselerasjon. Du kan også slukke dem ved å trykke på knappen.
Horn
Trykk midt på rattet med fast midtparti.
Lydvarslingssystem for å gjøre andre trafikanter oppmerksomme på en overhengende fare.
Hornet skal bare brukes med måte i de tilfeller som er tillatt i henhold til veitrafikkloven i det landet der du kjører.
Nød- eller
assistanseanrop
Dette systemet brukes til å iverksette et nød- eller assistanseanrop til hjelpemannskaper eller til PEUGEOT-plattformen.
For nærmere opplysninger om bruk av dette utstyret, se avsnitt "Radio og telematikk".
Page 127 of 336

125
6
Sikkerhet
Det elektroniske stabilitetsprogrammet består av følgende systemer: - antiblokkering av hjulene (ABS) og elektronisk bremsekraftfordeler (REF), - assistanse ved nødbremsing (AFU), - antispinn hjul (ASR), - dynamisk stabilitetskontroll (CDS).
Elektronisk stabilitetsprogram (ESC)
Definisjoner
Antiblokkering av hjul (ABS) og elektronisk bremsekraftfordeler (REF)
Dette systemet øker bilens stabilitet og styringsevne ved bremsing, og sørger for en bedre kontroll i svinger, spesielt på dårlig eller glatt veidekke. ABS hindrer hjulene i å blokkeres. Bremsekraftfordeleren fordeler bremsetrykket optimalt på de fire hjulene.
Assistanse ved nødbremsing (AFU)
Ved bråbremsing vil dette systemet gjøre at det optimale bremsetrykket oppnås raskere, slik at stopplengden reduseres. Systemet aktiveres avhengig av hvor fort bremsepedalen trykkes inn. Bremsepedalen blir da mindre hard, og bremsingen mer ef f e k t i v.
Antispinn (ASR)
Antipinnsystemet bedrer fremdriften og hindrer hjulene i å spinne, ved å virke på hjulbremsene til drivhjulene og på motoren. Bilens stabilitet ved akselerering forbedres også.
Dynamisk stabilitetskontroll (CDS)
Dersom det detekteres et avvik mellom den kursen som bilen følger, og den som føreren ønsker, overvåker CDS-systemet hvert hjul og påvirker automatisk bremsen til ett eller flere hjul, og likeledes motoren, for å holde bilen i ønsket kurs, innenfor rammene av de fysiske lovene.
Page 128 of 336

126
Sikkerhet
Funksjon
Antiblokkering av hjul (ABS) og elektronisk bremsekraftfordeler (REF)
Ved nødbremsing, tr ykk hardt på bremsepedalen uten å slippe.
Ved skifte av hjul (dekk og felger), påse at det nye hjulet er godkjent for bilen din. Under enkelte forhold kan man merke at ABS-systemet er i funksjon ved at bremsepedalen vibrerer lett. Dette er helt normalt.
Dersom denne kontrollampen lyser, medfulgt av et lydsignal og en melding i displayet, betyr dette at noe er feil på ABS-systemet. Dette kan medføre nedsatt kontroll over bilen under bremsing.
Dersom denne kontrollampen lyser sammen med STOP -lampen, medfulgt av et lydsignal og en melding i displayet, betyr det at det er feil på den elektroniske bremsekraftfordeleren (REF). Dette kan medføre nedsatt kontroll over bilen under bremsing. Stans bilen med en gang. I begge disse tilfellene, ta kontakt med et PEUGEOT-verksted eller et kvalifisert verksted.
Page 129 of 336

127
6
Sikkerhet
Elektronisk stabilitetsprogram (CDS)og antispinn hjul (ASR)
Aktivering
Disse systemene aktiveres automatisk hver gang bilen startes. Med det samme de detekterer et problem med veigrepet eller kursen, virker disse systemene inn på motor funksjonen og bremsene.
Dette vises ved at en lampe blinker i instrumentbordet.
Nøytralisering
Under visse spesielle kjøreforhold (oppstart av bil som sitter fast i gjørme, sand, snø...) kan det være nødvendig å nøytralisere CDS-systemet for at hjulene skal kunne spinne og gjenvinne veigrepet.
CDS-systemet gir økt sikkerhet under normale kjøreforhold, men må under ingen omstendigheter anspore føreren til å ta unødige sjanser eller kjøre i for høye hastigheter. Dette systemet fungerer optimalt på betingelse av at man overholder de forholdsregler som gis når det gjelder hjul (dekk og felger), bremsekomponentene, de elektroniske komponentene, samt prosedyrer for montering og reparasjon som angis av P E U G E O T. Etter en kollisjon, få systemet kontrollert hos PEUGEOT-forhandlernett eller hos et kvalifisert verksted.
Funksjonsfeil
Dersom denne lampen lyser samtidig som det avgis et lydsignal og en melding vises i displayet, betyr det at noe er feil på disse systemene. Kontakt PEUGEOT-forhandlernett eller et kvalifisert verksted for å få systemet kontrollert.
Reaktivering
Det anbefales at du reaktiverer systemet så snart som mulig.
Trykk på knappen eller, avhengig av versjon, drei justeringsbryteren til denne posisjonen.
Dette systemet reaktiveres automatisk hver gang tenningen slås av, eller når bilen kommer opp i en hastighet på 50 km/t.
Lampen på knappen eller justeringsbryteren lyser: Det betyr at CDS-systemet ikke lenger virker inn på motorens funksjon.
Trykk på nytt på knappen eller, avhengig av versjon, drei justeringsbryteren til denne posisjonen for å reaktivere systemet manuelt.
Page 130 of 336

128
Sikkerhet
Grip control
Et spesielt patentert antispinnsystem som bedrer trekkraften for bilene i snø, søle og sand. Dette systemet, som er kombinert med spesielle M+S-dekk (Mud and Snow: 215/60 R16), gir et kompromiss mellom sikkerhet, veigrep og trekkraft. Dette utstyret, som fungerer optimalt i hver situasjon, gjør det mulig å kjøre under alle forhold med dårlig veigrep (som man kan støte på ved kjøring med en vanlig personbil).
Normal modus
Standardmodus som er kalibrert for et nivå med lett spinning av hjulene, basert på den typen veigrep man vanligvis støter på under kjøring.
Plasser bryteren i denne posisjonen.
Kjøring på snø
Modus som tilpasser funksjonsstrategien etter de veigrepsforhold som hver av forhjulene støter på ved oppstart.
Plasser bryteren i denne posisjonen.
Man må trå tilstrekkelig kraftig på gasspedalen for at systemet skal kunne benytte seg av motorens effekt. Det er helt normalt med visse funksjonsfaser med høye turtall.
En velgerbryter med fem posisjoner gjør det mulig å velge den reguleringsmodus som tilsvarer de kjøreforholdene du treffer på. For hver modus gis det en melding som bekrefter ditt valg i multifunksjonsdisplayet eller i displayet i instrumentpanel. Dette systemet reaktiveres automatisk hver gang tenningen slås av.