ESP TOYOTA PROACE CITY 2021 Kasutusjuhend (in Estonian)
[x] Cancel search | Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2021, Model line: PROACE CITY, Model: TOYOTA PROACE CITY 2021Pages: 272, PDF Size: 60.69 MB
Page 10 of 272

10
Maatriksnäidikuga mõõdikupaneel
1.Kiirushoidiku või kiiruspiiraja sätted.
2.Käiguvahetuse näidik.Automaatkäigukasti käik.
3.Digitaalne spidomeeter (km/h või miil/h), LCD-sümbolite ja LCD-tekstiga mõõdikupaneeliga.Maatriksnäidikuga mõõdikupaneeli ekraan: märguanded või funktsiooni olekuteade, teekonnaarvuti, digitaalne spidomeeter (km/h või miil/h) jne.
4.Hooldusnäidik, üldläbisõidu näit (km või miil) ja teekonna näit (km või miil).LCD-tekstiga mõõdikupaneeli ekraan: märguanded või funktsiooni olekuteade, teekonnaarvuti.
5.Mootori jahutusvedeliku temperatuurinäidik.
6.Mootori õlitaseme näidik.
7.Kütusenäidik.
Juhtnupud
LCD-sümbolitega mõõdikupaneel
A.Valgustuse hämardi.Pärast pikka vajutust nupule SET: muutke kellaaja väärtusi ja ühikuid.
B.Meeldetuletus hooldusteabe või läbitava vahemaa ning SCR-süsteemi ja AdBlue® kohta.Valitud funktsiooni nullimine (hooldusnäidik või reisi läbisõiduarvesti).Pärast pikka vajutust: muutke kellaaja väärtusi ja ühikuid.
LCD-tekstiga mõõdikupaneel
Maatriksnäidikuga mõõdikupaneel
A.Ajutine meeldetuletus hooldusteabe või meeldetuletus läbitava vahemaa ning SCR-
süsteemi ja AdBlue® kohta.Sõltuvalt versioonist: viib taseme võrra tagasi ülespoole või tühistab praeguse toimingu.
B.Valgustuse hämardi.Sõltuvalt versioonist: menüü või loendi sirvimine, väärtuse muutmine.
C.Nullib teekonnaarvesti (pikk vajutus).Nullib hooldusnäidiku.Sõltuvalt versioonist: avab häälestusmenüü ja kinnitab valikut (lühike vajutus).
Page 34 of 272

34
NOTIC E
Lisateavet võtme ja täpsemalt kaubaruumi valikulise lukustamise programmimise kohta vaadake vastavast juhendi jaotisest.
Manuaalne režiim
► Kui täielik lukust avamine on aktiveeritud, vajutage seda nuppu sõiduki lukustamiseks (märgutuli süttib) / lukust avamiseks (märgutuli kustub).► Kui valikuline lukust avamine on aktiveeritud, vajutage seda nuppu kaubaruumi lukustamiseks (märgutuli süttib) / lukust avamiseks (märgutuli kustub).
WARNI NG
Kui sõidate lukustatud ustega, siis õnnetuse korral on päästetöötajate autosse sisenemine raskem.
NOTIC E
Märgutuli kustub, kui üks või mitu kaubaruumi ust lukust avatakse.Kui süüde on väljas ja kõik sõiduki uksed on lukustatud, kustub märgutuli, et säästa energiat.
Automaatne režiim
Kaubaruum on sõidu ajal alati lukus.
NOTIC E
Automaatse lukustusfunktsiooni väljalülitamisel aitab teid TOYOTA esindus või kvalifitseeritud töökoda.
Sissetungikaitse
Süsteem võimaldab uste ja pakiruumi samaaegset automaatset lukustamist kohe, kui sõiduki kiirus ületab 10 km/h (6 miil/h).
Kasutamine
Kui üks ustest või pakiruum on lahti, siis automaatne kesklukustus ei toimi.Sellest annab märku lukkude avanemisheli, millega kaasneb mõõdikupaneelil süttiv hoiatustuli, helisignaal ja kuvatav hoiatusteate.
Aktiveerimine/
väljalülitamine
Funktsiooni on võimalik aktiveerida või välja lülitada.► Kui süüde on sees, vajutage kesklukustuse nuppu, kuni kostab helisignaal ja kuvatakse vastav kinnitav teade.Süsteem jätab selle oleku süüte väljalülitamisel meelde.
WARNI NG
Kui sõidate lukustatud ustega, on õnnetuse korral päästetöötajate autosse sisenemine raskendatud.
NOTIC E
Pikkade või mahukate esemete vedamineKui soovite sõita lahtise pakiruumiga, vajutage uste lukustamiseks kesklukustuse nuppu. Vastasel korral, iga kord, kui sõiduki kiirus ületab 10 km/h (6 miil/), kostab lukkude avanemisheli ning ilmuvad eespool mainitud hoiatused.Kesklukustuse nupu vajutamine avab sõiduki lukustuse.Kiirusel üle 10 km/h (6 miil/h) on lukustuse avanemine ajutine.
Page 40 of 272

40
Elektrilised aknad
1.Vasakpoolne elektrilise akna lüliti.
2.Parempoolne elektrilise akna lüliti.
Käsitsi kasutamine
► Akna avamiseks/sulgemiseks vajutage/tõmmake lülitit, ületamata takistusasendit; aknaklaas peatub kohe, kui lüliti vabastate.
Automaatrežiim
(Sõltuvalt versioonist)► Akna avamiseks/sulgemiseks vajutage/tõmmake lülitit üle takistusasendi: aken avaneb/sulgub täielikult, kui lüliti vabastate.Lüliti teistkordne liigutamine peatab akna liikumise.
NOTIC E
Aknalülitid toimivad veel umbes 45 sekundit pärast süüte väljalülitamist ja sõiduki lukustamist.Pärast seda lülitid enam ei tööta. Lülitite uuesti aktiveerimiseks lülitage süüde sisse või avage sõiduk lukust.
Muljumisvastane funktsioon
(Sõltuvalt versioonist)
Kui aknaklaas kohtab tõusmise ajal takistust, klaas peatub ja liigub veidi allapoole tagasi.
Lähtestamine
Pärast akuühenduse taastamist või juhul, kui aknaklaasid liiguvad ebatavaliselt, tuleb muljumisvastane funktsioon lähtestada.Muljumisvastane funktsioon ei tööta järgmiste toimingute ajal.Tehke iga akna juures järgmist.► Laske aknaklaas täiesti alla ja tõstke seejärel üles; klaas tõuseb paari sentimeetri võrra iga kord, kui lülitit liigutatakse.► Korrake toimingut, kuni aken on täiesti suletud.► Tõmmake lülitit ülespoole veel vähemalt üks sekund pärast aknaklaasi jõudmist suletud asendisse.
WARNI NG
Sõidukist lahkudes, isegi lühikeseks ajaks, võtke võti alati kaasa.Kui aknaklaas kohtab elektrilise liigutamise ajal takistust, peab klaasi liikumissuund muutuma. Selle jaoks vajutage vastavat lülitit. Kui juht liigutab kaassõitja elektrilise akna lülitit, peab ta kindlasti veenduma, et akna korralikku sulgumist miski ei takista.Aknaid liigutades pöörake erilist tähelepanu lastele.
Tagaukse akende
kallutamine
Avamine
► Pöörake hoova väljapoole.► Lükake lõpuni, et aken avatud asendisse fikseerida.
Sulgemine
► Tõmmake hooba, et aken vabastada.
► Tõmmake hoob lõpuni sisse, et aken suletud asendis fikseerida.
Page 41 of 272

41
Ergonoomia ja mugavus
3
Üldisi soovitusi istmete
kohta
WARNI NG
Ohutuse tagamiseks on tähtis, et istmeid ei reguleeritaks sõidu ajal.
WARNI NG
Istme seljatuge võib kokku või lahti klappida ainult sõiduki paigal seismise ajal.
WARNI NG
Enne istme tahapoole nihutamist veenduge, et istme taga pole inimest ega eset, mis võiks istme lõpuni tahapoole liikumist takistada.Kui tagaistmetel on reisija või istme taga põrandal on suuri esemeid, tekib istme liigutamisel muljumisoht.
WARNI NG
Ärge asetage lauaks allaklapitud seljatoele kõvasid või raskeid esemeid. Need võivad äkilise pidurdamise või kokkupõrke korral paiskuda ohtlikult ettepoole.– Ärge jätke eemaldatud peatuge lahtiselt; kinnitage see sõidukis vastavasse kohta.
– Veenduge, et turvavööd on sõitjatele ligipääsetavad ja neid saab kergelt kinnitada.– Ükski sõitja ei tohi istumisel jätta turvavööd reguleerimata ja kinnitamata.
WARNI NG
Enne reguleerimist veenduge, et ükski inimene või ese ei takista osade liikumist või fikseerimist.Ootamatu kokkuklappimise vältimiseks hoidke ja toetage seljatuge, kuni see on horisontaalne.Ärge pange oma käsi istmepadja alla, kui seda alla- või ülespoole liigutate, vastasel korral võite oma sõrmi vigastada. Pange käsi istmepadja peal olevale käepidemele/rihmale (sõltuvalt varustusest).
WARNI NG
NB! Korralikult kinnitamata seljatugi muutub
järsu pidurduse või kokkupõrke korral sõitjatele väga ohtlikuks.Pakiruumis olevad esemed võivad paiskuda ettepoole, millega kaasneb tõsine vigastusoht.
Esiistmed
Õige sõiduasend
Enne sõidu alustamist ning mõõdikute ja juhtseadiste ergonoomilise paigutuse maksimaalseks ärakasutamiseks reguleerige oma sõiduasendit järgmises järjekorras:– peatoe kõrgus.– seljatoe kalle.– istmepadja kõrgus.– istme kaugus pedaalidest.– rooli kõrgus ja kaugus.– tahavaatepeegel ja küljepeeglid.
WARNI NG
Pärast neid reguleerimisi kontrollige, kas
näete oma juhtimisasendist korralikult mõõdikupaneeli.
Page 47 of 272

47
Ergonoomia ja mugavus
3
WARNI NG
Ärge pange oma käsi istmepadja alla, kui seda alla- või ülespoole liigutate, vastasel korral võite oma sõrmi vigastada.Kasutage selleks alati rihma.Enne reguleerimist veenduge, et ükski inimene või ese ei takista osade liikumist või fikseerimist.
Kokkuklapitud asend
► Tõmmake istme all olevat kollast vänta üles, et tõsta iste püstisesse kokkuklapitud asendisse (iste lükatud seljatoe vastu), kuni iste on fikseeritud.See asend võimaldab kabiinis vedada kõrgemaid esemeid.Istme asendi taastamiseks vajutage istme all olevat kollast vänta ja fikseerige iste põranda külge.
WARNI NG
Ärge pange oma käsi istmepadja alla, kui seda alla- või ülespoole liigutate, vastasel korral võite oma sõrmi vigastada.Pange käsi istmepadja ette.Enne asendi reguleerimist veenduge, et ükski inimene või ese ei takista osade liikumist või fikseerimist.
Tagumine pinkiste
WARNI NG
Ohutuse tagamiseks on tähtis, et istmeid ei reguleeritaks sõidu ajal.
Seljatugede
kokkuklappimine
Esimesed sammud:► langetage peatoed,► vajadusel nihutage esiistmeid ettepoole,► veenduge, et ükski ese (riided, kotid, vms) või inimene ei takista seljatugede kokkuklappimist,► veenduge, et välimised turvavööd on ühtlaselt seljatoe pinnal.
NOTIC E
Seljatoe kokkuklappimisega kaasneb vastava istmepadja vähene langetamine.Kui seljatugi lukustist vabastatakse, ilmub vabastusriivi punane osa nähtavale.
► Pöörake seljatoe vabastuskäepidet 1.► Seadke seljatugi alla horisontaalasendisse.
Peatugede asendi muutmine
WARNI NG
Kõigepealt veenduge, et välimised turvavööd asetsevad vertikaalselt seljatoe
kinnitusrõngaste kõrval.
► Seadke seljatugi püstiasendisse ja lükake riivi lukustamiseks tahapoole.► Veenduge, et vabastusriivi 1 punane osa ei ole enam nähtaval.► Jälgige, et välimised turvavööd ei jää toimingu ajal millegi vahele kinni.
Page 69 of 272

69
Tuled ja nähtavus
4
NOTIC E
Välismaal sõitmine Kui kasutate sõidukit riigis, kus sõidetakse tee teisel poolel, tuleb esitulesid reguleerida, et need ei pimestaks vastutulevaid juhte.Pöörduge TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökoda poole.
WARNI NG
Selge ja vihmase ilmaga on eesmiste ja tagumiste udutulede kasutamine nii päeval kui öösel keelatud. Selge ilmaga võivad udutuled teisi juhte pimestada. Udutulesid tohib kasutada ainult uduse ilmaga või lumesajus.Sellistes ilmastikuoludes peate udutuled ja lähituled käsitsi sisse lülitama, sest päikesesensor võib leida, et valgust on piisavalt.Lülitage eesmised ja tagumised udutuled
välja, kui neid pole enam vaja.
WARNI NG
Ärge kunagi vaadake lähedalt otse LED-esitulede valgusallikasse – tõsine silmade kahjustamisoht.
Suunatuled
► Vasak või parem: lükake tulede lülitushooba üle takistusasendi alla- või ülespoole.
Vilgutamine kolm korda
► Lükake hooba üles või alla, ületamata takistusasendit; suunatuled vilguvad 3 korda.
Esitulede automaatne
süttimine
Kui päikesevalguse sensor avastab, et väljas
on hämar, lülituvad küljetuled ja lähituled automaatselt sisse, ilma et juht peaks midagi tegema. Lähituled süttivad ka vihma korral, samal ajal kui vihmasensor aktiveerib automaatselt klaasipuhastid.Kohe kui väljas on taas piisavalt valge või kui klaasipuhastid välja lülituvad, kustuvad ka tuled automaatselt.
► Keerake võru asendisse "AUTO". Funktsiooni aktiveerimisel kuvatakse ka teade.► Keerake võru mõnda teise asendisse. Ekraanile kuvatakse teade, et funktsioon on välja lülitatud.
Tõrge
Päikesevalguse sensori tõrke korral sõiduki tuled süttivad ja mõõdikupaneelil süttib hoiatustuli, millega kaasneb helisignaal ja/või kuvatav teade.Pöörduge TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökoda poole.
WARNI NG
Udu või lumesaju korral võib päikesevalguse sensor leida, et valgust on piisavalt. Sel juhul
ei lülitu tuled automaatselt sisse.Vältige armatuurlaual või esiklaasi ülaosas (sõltuvalt sõiduki varustusest) oleva päikesevalguse sonsori kinnikatmist, kuna see takistaks vastavate funktsioonide juhtimist.
Page 108 of 272

108
Kui liigutate käigukangi või vajutate nuppu M, kuvatakse mõõdikupaneelile vastav käik ja süttib märgutuli.Kui väärtus on sobimatu, kuvatakse sümbol "-".► Kui mõõdikupaneelile kuvatakse tekst "Foot on the brake" (Pidurdage), vajutage tugevalt pidurit.
Liikumahakkamine
► Hoidke jalga piduril ja valige käigukangi asend P.► Käivitage mootor.Kui nõutavad tingimused ei ole täidetud, kostab helisignaal ja mõõdikupaneeli ekraanile kuvatakse teade.► Vabastage seisupidur.► Valige käigukangi asend R, N või D.
WARNI NG
Koormatud sõidukiga järsul kallakul liikuma hakkamiseks vajutage piduripedaali, valige käigukangi asend D, vabastage seisupidur ja seejärel piduripedaal.
► Vabastage pidur pikkamisi.Sõiduk hakkab kohe liikuma.
NOTIC E
Kui mõõdikupaneelil on kuvatud P, kuid käigukang on teises asendis, seadke käigukang mootori käivitamiseks asendisse P.Kui valite sõidu ajal kogemata asendi N, laske mootori pöörded tühikäigule ning valige seejärel asend D, et kiirendada.
WARNI NG
Kui mootor töötab tühikäigul ja pidur on vabastatud, siis käigukangi asendi R, D või M valimisel hakkab sõiduk liikuma isegi gaasipedaali vajutamata.Ärge kunagi jätke lapsi sõidukis järelevalveta.Ohutuse huvides on tähtis, et võtate sõidukist isegi lühiajaliselt lahkudes võtme või kaugjuhtpuldi endaga kaasa.Töötava mootoriga sõidukit hooldades rakendage seisupidur ja valige käigukangi asend P.
WARNI NG
Kui sõidukil on automaatkäigukast, ärge üritage mootorit käivitada sõiduki lükkamise teel.
Automaatrežiim
► Valige asend D käikude automaatseks vahetamiseks.Käigukast hakkab tööle kohandatud automaatrežiimis ning juht ei pea enam ise käike vahetama. Käigukast valib alati kõige sobivama käigu sõltuvalt juhi sõidumaneerist, tee profiilist ja sõiduki koormusest.Maksimaalseks kiirendamiseks ilma käigukangi puudutamata vajutage gaasipedaal põhja (sunnitud allavahetus). Käigukast vahetab käike automaatselt alla ja hoiab valitud käiku, kuni saavutatakse maksimaalsed mootori pöörded.Pidurdamise ajal vahetab käigukast käike automaatselt alla, et mootoriga tõhusalt pidurdada.Kui gaasipedaal järsult vabastada, ei vaheta käigukast käike ülespoole, et lisada ohutust.
WARNI NG
Ärge valige asendit N, kui sõiduk liigub.Ärge valige asendeid P või R, kui sõiduk ei ole täiesti peatunud.
Page 115 of 272

11 5
Juhtimine
6
Aktiveerimine/väljalülitamine
► Kui mootor töötab, vajutage nuppu 1, et süsteem aktiveerida ja projektor esile tuua.
► Hoidke nuppu 2 allavajutatuna, et süsteem välja lülitada ja projektor tagasi sisse tõmmata.Süsteemi olek salvestatakse mootori väljalülitamisel ja taastatakse, kui mootor taas käivitatakse.
Kõrguse reguleerimine
► Kui mootor töötab, reguleerige näidiku kuva
sobivale kõrgusele, kasutades nuppe 4:• üles, et nihutada näidikut ülespoole;• alla, et nihutada näidikut allapoole.
Ereduse reguleerimine
► Kui mootor töötab, reguleerige infokuva eredust nuppudega 3:• "päikese" suunas, et eredust suurendada;• "kuu" suunas, et eredust vähendada.
W ARNI NG
Seismise või sõidu ajal ei tohi projektori ümber (või selle süvendisse) asetada esemeid, kuna need võivad takistada projektori liikumist ja toimimist.
NOTIC E
Teatud äärmuslikes ilmastikutingimustes (vihma-/lumesadu, ere päike jne) ei pruugi esiklaasinäidik olla loetav ning selle näit võib olla ajutiselt häiritud.Teatud liiki päikeseprillid võivad näitude lugemist takistada.Projektori puhastamiseks kasutage puhast pehmet lappi (näiteks prillipuhastuse või mikrokiudlapp). Ärge kasutage kuiva või abrasiivset lappi, pesuainet ega lahusteid, mis võivad projektorit kriimustada ja selle mittepeegeldavat katet kahjustada.
NOTIC E
Süsteem töötab mootori töötamise ajal ja süüte väljalülitamisel sätted salvestatakse.
Juhtimise ja
manööverdamise
abisüsteemid
– üldsoovitused
NOTIC E
Juhtimise ja manööverdamise abivahendid ei või mingil juhul asendada juhi vajadust olla valvas.Juht peab järgima liiklusseadust, igas olukorras säilitama kontrolli sõiduki üle ja olema võimeline igal ajal juhtimist üle võtma. Juht peab sõidukiirust reguleerima vastavalt ilmastikuoludele, liiklusele ja tee seisukorrale.Juht on kohustatud jälgima pidevalt liiklust, hindama teiste sõidukite suhtelist kaugust ja kiirusi ning enne suuna näitamist või sõiduraja vahetamist ennetama nende liikumist.Süsteemid ei suuda ületada füüsikaseadustest tulenevaid piire.
NOTIC E
Juhtimise abifunktsioonidHoidke rooli mõlema käega, kasutage alati nii sisemisi kui välimisi tahavaatepeegleid, hoidke jalgu alati pedaalide lähedal ja tehke iga kahe tunni tagant puhkepaus.
Page 126 of 272

126
Kiirushoidiku sisselülitamine ja kiiruse sätte valimine
Manuaalkäigukasti korral peab teie kiirus olema vahemikus 30–160 km/h (19–99 miil/h).Automaatkäigukasti korral peab kägukang olema asendis D või M ja kiirus peab olema vahemikus 30–180 km/h (19–122 miil/h).► Vajutage nuppu 2 või 3: sõiduki praegune kiirus muutub kiiruse sätteks (minimaalselt 30 km/h (19 miil/h)) ja kiirushoidik hakkab kohe toimima (roheline näit).► Vajutage 3, et kiiruse sätet suurendada, või 2, et seda vähendada (allhoidmisel 8 km/h (5 miil/h) kaupa).
WARNI NG
Nupu 2 või 3 allhoidmisel muutub sõiduki kiirus üsna kiiresti.
Kiirushoidiku pausile lülitamine / kasutamise jätkamine
► Vajutage 4 või vajutage pidurit. Kiirushoidiku saab pausile lülitada ka järgmiselt:• seadke käigukang asendist D asendisse N;• vajutage sidur vähemalt 10 sekundiks alla;• vajutage elektrilise seisupiduri nuppu;► Vajutage 4, et kiirushoidik taaskäivitada. Kiirushoidiku võib automaatselt pausile lülituda:• kui sõiduki kiirus väheneb manuaalkäigukasti korral alla 30 km/h (19 miil/h);• kui mootori kiirus väheneb manuaalkäigukasti korral alla 1100 p/min;
• kui rakendub ESC-süsteem.Manuaalkäigukasti korral peab juht liikumise alustamiseks vajutama gaasi ning kui kiirus ületab 30 km/h (19 miil/h) süsteemi aktiveerima, vajutades üht nuppudest 2, 3 või 4.Kui automaatkäigukastiga sõiduk piduri vajutamise teel peatatakse, hoiab süsteem sõidukit paigal; kiirushoidik lülitatakse pausile. Juht peab liikumise alustamiseks vajutama gaasi ning kui kiirus ületab 30 km/h (19 miil/h) süsteemi aktiveerima, vajutades üht nuppudest 2, 3 või 4.Kui juht pärast sõiduki peatamist midagi ei tee, rakendatakse umbes 5 minuti pärast automaatselt elektriline seisupidur.
N OTIC E
Sõltumata käigukasti tüübist jääb kiirushoidik pärast käiguvahetust aktiivseks.
WARNI NG
Kui kiirushoidiku aktiveerimine pole võimalik (ohutusnõuded pole täidetud) ning juht proovib pausile lülitatud kiirushoidiku uuesti aktiveerida, kuvatakse korraks teade "Activation not possible, unsuitable conditions" (Aktiveerimine pole sobimatute
tingimuste tõttu võimalik).
Programmitud kiiruse sätte muutmine funktsiooniga Liiklusmärkide tuvastamise süsteem
► Vajutage nuppu 5, et nõustuda kiirusega, mida funktsioon mõõdikupaneelil soovitab; seejärel vajutage kinnitamiseks nuppu veel kord.
WARNI NG
Sõiduki järsu kiirenduse või aeglustuse
vältimiseks valige sõiduki praegusele kiirusele üsna lähedane kiiruse säte.
Sõidukite pikivahe muutmine
► Vajutage nuppu 6, et kuvada pikivahe sätte läved (“Distant”, “Normaalne”, “Lähedal“); seejärel vajutage nuppu veel kord, et valida lävi.Valik kinnitatakse mõne sekundi pärast ning süüde väljalülitamisel salvestatakse see mällu.
Kiiruse sätte ajutine ületamine
► Vajutage gaasipedaal lõpuni alla. Pikivahe jälgimine ja kiirushoidik lülitatakse välja, kuni juht sõidukit kiirendab. Kuvatakse näit "Cruise control suspended" (Kiirushoidik ootel).
Süsteemi väljalülitamine
► Keerake nuppu 1 ülespoole asendisse OFF (Väljas).
Page 130 of 272

130
WARNI NG
Võib juhtuda, et hoiatusi ei anta, antakse liiga hilja või need on põhjendamatud.Seetõttu peate alati säilitama kontrolli sõiduki üle ja olema valmis õnnetuse vältimiseks igal ajal reageerima.
WARNI NG
Pärast kokkupõrget lakkab funktsioon automaatselt töötamast. Laske süsteemi TOYOTA esinduses või kvalifitseeritud töökojas kontrollida.
Pikivahe hoiatussüsteem
Hoiatab juhti kokkupõrkeohu eest eespool oleva sõidukiga või sõidurajal viibiva jalakäijaga.
Kasutamine
Sõltuvalt süsteemi tuvastatud kokkupõrkeohu suurusest ja juhi valitud hoiatustasemest võidakse käivitada ja mõõdikupaneelile kuvada mitmel eri tasemel hoiatusi.Nende andmisel arvestab süsteem sõiduki dünaamikat, teie ja teie ees oleva sõiduki kiirust, keskkonnatingimusi ja sõiduki kasutamist (kurvide läbimine, pedaalidel kasutamine jne).1. tase (oranž): ainult visuaalne hoiatus, mis annab märku, et ees olev sõiduk on väga lähedal.
Kuvatakse teade "Vehicle close" (Sõiduk on lähedal).2. tase (punane): visuaalne hoiatus ja helisignaal, mis annab märku võimalikust peatsest kokkupõrkest.Kuvatakse teade "Brake!" (Pidurdage!).3. tase: viimane hoiatus koos nõrga pidurdamisega, mis kinnitab kokkupõrkeohtu.
NOTIC E
Kui teie sõiduk läheneb teisele sõidukile liiga kiiresti, võib esimese taseme hoiatus vahele jääda; 2. taseme hoiatust kuvatakse otse.NB! 1. taseme hoiatust ei kuvata kunagi liikumatu takistuse korral või kui valitud on aktiveerimistase "Lähedal".
Märguande andmise läve muutmine
Läve abil saate määrata, kuidas soovite saada hoiatusi eespool liikuva/seisva sõiduki või teie sõidurajal viibiva jalakäija kohta.Valitud läve saab muuta sõiduki häälestusmenüü kaudu.Saate valida kolme eelnevalt määratletud läve vahel:– "Kaugel",– "Normaalne",– "Lähedal",Süsteem jätab viimati valitud läve süüte väljalülitamisel meelde.
Intelligentne
hädapidurdusabi
Kui juht pidurdab, aga kokkupõrke vältimiseks mitte piisavalt tugevalt, tõhustab süsteem pidurdamist nii palju, kui füüsikaseadused võimaldavad.Pidurdusabi toimib ainult piduripedaali vajutamisel.
Aktiivpidurdus
See funktsioon, mida nimetatakse ka automaatseks hädapidurdamiseks, sekkub pärast märguandeid, kui juht ei reageeri neile piisavalt kiiresti ega rakenda sõiduki pidureid.