PEUGEOT 2008 2014 Instrukcja obsługi (in Polish)

Page 151 of 336

149
6
Bezpieczeństwo
Tabela podsumowująca instalację fotelików dziecięcych ISOFIX
Zgodnie z ustawodawstwem europejskim poniższa tabela przedstawia możliwości instalacji fotelików dziecięcych ISOFIX w samochodzie, na siedzeniach wyposażonych w mocowania ISOFIX. W przypadku uniwersalnych i półuniwersalnych fotelików dziecięcych ISOFIX, klasa rozmiaru ISOFIX fotelika dziecięcego, określona literą między A i G , jest umieszczona na foteliku dziecięcym obok logo ISOFIX.
Waga dziecka / orientacyjny wiek
Poniżej 10 kg (grupa 0) Do około 6 miesiąca
Poniżej 10 kg (grupa 0) Poniżej 13 kg (grupa 0+) Do około 1 roku
Od 9 do 18 kg (grupa 1) Od 1 do około 3 roku
Typ fotelika dziecięcego ISOFIXGondola"tyłem do kierunku jazdy""tyłem do kierunku jazdy""przodem do kierunku jazdy"
Klasa rozmiaru ISOFIXFGCDECDABB1
Siedzenie pasażera z przodu N i e I S O F I X
Siedzenia tylne boczne XIL- SU * IL- SUIL- SU *IL- SUIUF IL- SU
Siedzenie tylne środkowe N i e I S O F I X
IUF : siedzenie dostosowane do instalacji fotelików dziecięcych I sofix U niwersalnych ( F ) "Przodem do kierunku jazdy" mocowanych za pomocą górnego pasa. IL- SU : siedzenie dostosowane do instalacji fotelika dziecięcego I sofix ( S ) Pół-( U )niwersalnego: - "tyłem do kierunku jazdy", wyposażonego w górny pas lub w podpórkę, - "przodem do kierunku jazdy" wyposażonego w podpórkę, - gondoli wyposażonej w górny pasek lub podpórkę. Aby przymocować górny pas, należy zapoznać się z informacjami w paragrafie "Mocowania ISOFIX". X: miejsce nieprzystosowane do instalacji fotelika dziecięcego ze wskazanej grupy wagowej.
* Specjalne położenie fotela: przesunąć do przodu fotel przedniego pasażera.
Przed zamontowaniem fotelika dziecięcego na miejscu pasażera wyjąć i schować przedni zagłówek. Zamontować ponownie zagłówek po zdjęciu fotelika dziecięcego.

Page 152 of 336

150
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo dzieci - blokada elektryczna
System zdalnego sterowania uniemożliwiający otwarcie drzwi tylnych za pomocą wewnętrznych klamek.
W ł ą c z e n i e
 Przy włączonym zapłonie nacisnąć ten przycisk. Kontrolka przycisku zapala się i wyświetla się komunikat potwierdzający włączenie. Kontrolka jest zapalona, jeżeli bezpieczeństwo dzieci jest włączone. Otwieranie drzwi od zewnątrz oraz używanie elektrycznych podnośników tylnych szyb ze stanowiska kierowcy jest możliwe.
W y ł ą c z e n i e
 Przy włączonym zapłonie ponownie nacisnąć ten przycisk. Kontrolka przycisku gaśnie i wyświetla się komunikat potwierdzający wyłączenie. Kontrolka nie świeci się, jeżeli bezpieczeństwo dzieci jest wyłączone.
Inny stan kontrolki sygnalizuje usterkę systemu bezpieczeństwa dzieci. Przeprowadzić kontrolę w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym.
System jest niezależny i w żadnym wypadku nie zastępuje przycisku centralnego zamka. Po każdym włączeniu zapłonu należy sprawdzić stan blokady bezpieczeństwa dzieci. Opuszczając samochód, nawet na chwilę, należy wyjąć kluczyk ze s t a c y j k i .

Bezpieczeństwo dzieci -
blokada ręczna
B l o k a d a
 Za pomocą klucza samochodu przekręcić czer wony przełącznik do oporu: - w lewo na tylnych lewych drzwiach, - w prawo na tylnych prawych drzwiach.
O d b l o k o w a n i e
 Za pomocą klucza samochodu przekręcić czer wony przełącznik do oporu: - w prawo na tylnych lewych drzwiach,
- w lewo na tylnych prawych drzwiach.
Blokada ręczna, uniemożliwiająca otwarcie drzwi tylnych za pomocą wewnętrznych klamek. Przełącznik umieszczony jest z boku każdych drzwi tylnych.

Page 153 of 336

151
7
Informacje praktyczne
Zestaw znajduje się w skrzynce w bagażniku pod podłogą.
Kompletny zestaw składający się z kompresora i wkładu ze środkiem uszczelniającym do tymczasowej napraw y opony, aby móc dojechać do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego. Może być stosowany do naprawy większości otworów powstałych w wyniku przebicia opony, znajdujących się na bieżniku lub opasaniu
o p o n y .
Zestaw do prowizorycznej naprawy opony
Dostęp do zestawu L i s t a n a r z ę d z i
Podręczny zestaw samochodowy zawiera narzędzia dobrane w zależności od poziomu wyposażenia. Nie należy ich używać do innych celów. 1. Kompresor 12 V. Zawiera środek uszczelniający do tymczasowej naprawy opony i umożliwia uzyskanie prawidłowego ciśnienia w oponie. 2. Odkręcany zaczep holowniczy.
W celu uzyskania dodatkowych informacji o odkręcanym zaczepie holowniczym należy odwołać się do rubryki "Holowanie s a m o c h o d u " .

Page 154 of 336

152
Informacje praktyczne
A. Przełącznik położenia "Naprawa" lub "Pompowanie". B. Przełącznik włącz "I" / wyłącz "O" . C. Przycisk wypuszczania powietrza. D. Ciśnieniomierz (w barach oraz w p.s.i). E. Pojemnik z: - kablem z przejściówką do gniazda 12 V, - różnymi końcówkami do pompowania sprzętu sportowego, np. piłek, dętek rowerowych.
O p i s z e s t a w u
F. Wkład ze środkiem uszczelniającym. G. Biały przewód z korkiem służący do naprawy. H. Czarny przewód do pompowania. I. Nalepka z ograniczeniem prędkości.
Nalepka z ograniczeniem prędkości Ipowinna być naklejona na kierownicę, aby przypominać, że jedno koło jest naprawione tymczasowo. Nie przekraczać prędkości 80 km/h podczas jazdy z oponą naprawioną za
pomocą tego typu zestawu.
Instalacja elektryczna samochodu umożliwia podłączenie sprężarki przez czas konieczny do naprawy uszkodzonej opony albo do napompowania elementu pneumatycznego o małej objętości.

Page 155 of 336

153
7
Informacje praktyczne
Sposób przeprowadzenia naprawy
1 . U s z c z e l n i a n i e
 Całkowicie rozwinąć biały przewód G .  Odkręcić korek z białego przewodu.  Podłączyć biały przewód do zaworu naprawianej opony.
 Włożyć wtyczkę elektryczną kompresora do gniazda 12 V samochodu.  Uruchomić samochód i pozostawić silnik na wolnych obrotach.
Należy uważać, ponieważ środek jest szkodliwy (zawiera glikol etylenowy, kalafonię...) w przypadku połknięcia i drażniący dla oczu. Przechowywać środek w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie należy wyciągać obcych ciał wbitych w oponę.
 W y ł ą c z y ć z a p ł o n .
 Obrócić selektor A do położenia "Naprawa".  Sprawdzić, czy przełącznik B jest przechylony w położenie "O" .

Page 156 of 336

154
Informacje praktyczne
Nie włączać kompresora przed podłączeniem białego przewodu do zaworu opony: środek uszczelniający rozleje się na zewnątrz.
 Włączyć kompresor, przestawiając przełącznik B w położenie "I" , aż ciśnienie w oponie osiągnie 2,0 bara. Produkt uszczelniający wtryskiwany jest do opony pod ciśnieniem; w trakcie tej operacji nie wyjmować przewodu z zaworu
(niebezpieczeństwo ochlapania).
 Odłączyć zestaw i zakręcić korek na białym przewodzie. Uważać, aby nie zabrudzić pojazdu płynem pozostałym w pojemniku. Trzymać zestaw pod ręką.  Przejechać od razu około pięciu kilometrów
z małą prędkością (między 20 i 60 km/h), aby uszczelnić przebitą oponę.  Zatrzymać się, aby sprawdzić, czy opona naprawiła się i czy ciśnienie się utrzymuje.
Jeżeli po upływie pięciu do siedmiu minut nie można uzyskać tego ciśnienia, oznacza to, że opony nie można naprawić; skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym, aby wezwać pomoc d r o g o w ą .

Page 157 of 336

155
7
Informacje praktyczne
2 . P o m p o w a n i e
 Włożyć ponownie wtyczkę elektryczną kompresora do gniazda 12 V samochodu.  Uruchomić ponownie samochód i pozostawić silnik na wolnych obrotach.
 Wyrównać ciśnienie za pomocą kompresora (aby napompować: przełącznik B w położeniu "I" ; aby spuścić powietrze: przełącznik B w położeniu "O" i nacisnąć przycisk C ), zgodnie z etykietą informującą o ciśnieniu ogumienia (znajdującą się przy
drzwiach kierowcy). Późniejszy spadek ciśnienia wskazuje, że przebicie nie zostało dobrze zatkane; skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym, aby wezwać pomoc drogową.  Odłączyć cały zestaw, a potem go schować.  Nie przekraczać prędkości 80 km/h i ograniczyć dystans do 200 km.
Udać się możliwie jak najszybciej do ASO sieci PEUGEOT lub do warsztatu specjalistycznego. Koniecznie poinformować technika, że został użyty ten zestaw. Po wykonaniu diagnostyki technik poinformuje, czy opona może być naprawiona, czy musi być wymieniona.
 Przełączyć selektor A do położenia "Pompowanie".  Całkowicie rozwinąć czarny przewód H .  Podłączyć czarny przewód do zaworu naprawianej opony.

Page 158 of 336

156
Informacje praktyczne
Wyjmowanie wkładu
 Schować czarny przewód.  Wyjąć zakrzywioną podstawę białego przewodu.  Przytrzymać sprężarkę w pozycji pionowej.  Odkręcić wkład od dołu.
Uważać, aby płyn nie wyciekł. Data przydatności płynu znajduje się na pojemniku. Pojemnik jednokrotnego użytku, nawet jeśli tylko jest napoczęty, musi być wymieniony. Po wykorzystaniu nie wyrzucać zużytego pojemnika; należy go oddać do ASO sieci PEUGEOT lub do punktu zbierającego tego typu odpady.
Pamiętać o zakupie nowego pojemnika ze środkiem uszczelniającym w sieci PEUGEOT lub w warsztacie s p e c j a l i s t y c z n y m .
Kontrola / Uzupełnianie
ciśnienia
Kompresora bez wkładu naprawczego można użyć do: - sprawdzania lub okazjonalnego pompowania opon, - pompowania innego sprzętu sportowego (piłek, dętek rowerowych...).
 Ustawić przełącznik A w pozycji "Pompowanie".  Całkowicie rozwinąć czarny przewód H .  Podłączyć czarny przewód do zaworu opony lub sprzętu. W razie konieczności założyć odpowiednią końcówkę dołączoną do zestawu.
 Włożyć wtyczkę elektryczną sprężarki do gniazda 12 V samochodu.  Uruchomić silnik i pozostawić go na wolnych obrotach.  Wyrównać ciśnienie za pomocą sprężarki (aby napompować: przełącznik B w położeniu "I" ; aby spuścić powietrze: przełącznik B w położeniu "O" i nacisnąć przycisk C ), zgodnie z etykietą wskazującą ciśnienie w ogumieniu pojazdu lub w sprzęcie sportowym.  Wyciągnąć przewód i schować cały z e s t a w .

Page 159 of 336

157
7
Informacje praktyczne
Wymiana koła
Narzędzia znajdują się w bagażniku pod podłogą. Aby się do nich dostać, należy:  otworzyć bagażnik,  podnieść podłogę i wyciągnąć ją,  zdjąć rozpórkę polistyrenową,  wyciągnąć skrzynkę z narzędziami.
Dostęp do narzędzi
L i s t a n a r z ę d z i *
3. Narzędzie do zdejmowania "kapturków" z k ó ł . Umożliwia zdjęcie osłon śrub na felgach aluminiowych. 4. Klucz do śrub antykradzieżowych
(umieszczony w schowku przednim). Umożliwia dopasowanie klucza do odkręcania kół do specjalnych śrub antykradzieżowych. 5. Odkręcany zaczep holowniczy.
Sposób wymiany uszkodzonego koła na koło zapasowe z użyciem narzędzi będących na wyposażeniu samochodu.
Poniższe narzędzia, dostępne w zależności od wyposażenia, są przystosowane do Państwa samochodu. Nie należy ich używać do innych celów. 1. Klucz do odkręcania kół. Umożliwia zdjęcie kołpaka oraz odkręcenie śrub mocujących koło. 2. Podnośnik z rączką. Umożliwia podniesienie samochodu.
* W zależności od kraju przeznaczenia.
W celu uzyskania dodatkowych informacji o odkręcanym zaczepie holowniczym należy odwołać się do rubryki "Holowanie samochodu".

Page 160 of 336

158
Informacje praktyczne
Koło z kołpakiem
Podczas zakładania koła założyć kołpak, rozpoczynając od ustawienia wcięcia względem zaworu, a następnie docisnąć z każdej strony wewnętrzną częścią dłoni.
Koło zapasowe umieszczone jest w bagażniku pod podłogą. Jest to koło typu "dojazdowego". Aby się do niego dostać, należy przeczytać rozdział "Dostęp do narzędzi" na poprzedniej stronie.
Dostęp do koła zapasowego*
Wyjmowanie koła
 Odkręcić środkową żółtą śrubę.  Podnieść koło zapasowe, pociągając do siebie.  Wyjąć koło z bagażnika.
* W zależności od kraju przeznaczenia.

Page:   < prev 1-10 ... 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-200 ... 340 next >