PEUGEOT 2008 2014 Návod na použití (in Czech)

Page 151 of 336

149
6
Bezpečnost
Souhrnná tabulka s informacemi pro umístění dětských
autosedaček ISOFIX
V souladu s evropskými předpisy naleznete v této tabulce informace o možnostech montáže dětských autosedaček ISOFIX na místa vybavená úchyty ISOFIX ve vozidle. U univerzálních a polouniverzálních dětských autosedaček ISOFIX je třída velikosti ISOFIX dětské autosedačky, označovaná písmeny A až G , uvedena na dětské autosedačce vedle loga ISOFIX.
Váha dítěte / přibližný věk
Nižší než 10 kg (skupina 0) Do přibližně 6 měsíců
Nižší než 10 k g (skupina 0) Nižší než 13 kg (skupina 0+) D o přibližně 1 roku
Od 9 do 18 kg (skupina 1) Od přibližně 1 do 3 let
Typ dětské autosedačky ISOFIXKolébkaMontáž zády ke směru jízdyMontáž zády ke směru jízdyMontáž čelem ke směru jízdy
Třída velikosti ISOFIXFGCDECDABB1
Sedadlo spolujezdce vpředu N e I S O F I X
Zadní boční sedadla XIL- SU * IL- SUIL- SU * IL- SUIUF IL- SU
Zadní prostřední sedadlo N e I S O F I X
IUF : místo uzpůsobené pro montáž univerzální dětské autosedačky čelem ke směru jízdy, vybavené horním popruhem. IL- SU : místo uzpůsobené pro montáž polouniverzální dětské autosedačky: - zády ke směru jízdy, vybavení horním popruhem nebo vzpěrou, - čelem ke směru jízdy, vybavení vzpěrou, - kolébka vybavená horním popruhem nebo vzpěrou. Pokyny pro upevnění horního popruhu naleznete v odstavci "Úchyty ISOFIX". - kolébka vybavená horním popruhem nebo vzpěrou. Pokyny pro upevnění horního popruhu naleznete v odstavci "Úchyty ISOFIX". - kolébka vybavená horním popruhem nebo vzpěrou.
X: na toto sedadlo nesmí být umístěna dětská autosedačka uvedené váhové kategorie.
* Sedadlo vozidla musí být ve stanovené poloze: posuňte přední sedadlo spolujezdce směrem dopředu.
Před montáží dětské autosedačky s opěradlem na jedno z míst spolujezdců vyjměte a uložte opěrku hlavy daného místa. Po odmontování dětské autosedačky umístěte opěrku hlavy zpět.

Page 152 of 336

150
Bezpečnost
E l e k t r i c k á d ě t s k á p o j i s t k a
Systém dálkového ovládání pro znemožnění otevření zadních dveří jejich vnitřními ovladači.
A k t i v a c e
 Při zapnutém zapalování stiskněte toto tlačítko. Rozsvítí se kontrolka tlačítka doprovázená hlášením, které potvrdí aktivaci. Tato kontrolka svítí, dokud je dětská pojistka aktivovaná. Dveře je i nadále možné otevřít zvenku a lze ovládat elektrická zadní okna prostřednictvím spínačů na dveřích řidiče.
D e z a k t i v a c e
 Při zapnutém zapalování znovu stiskněte toto tlačítko. Kontrolka tlačítka zhasne, doprovázená hlášením, které potvrdí deaktivaci. Kontrolka zůstává zhasnutá, dokud je dětská pojistka vypnutá.
Jakýkoli jiný stav kontrolky signalizuje poruchu elektrické dětské pojistky. Nechte systém ověřit v servisu sítě PEUGEOT nebo v jiném odborném servisu.
Tento systém je samostatný a v žádném případě nenahrazuje ovládání centrálního zamykání. Ověř te stav dětské pojistky při každém zapnutí zapalování. Při opouštění vozidla vždy vytáhněte klíč ze spínací skřínky, i když od vozidla odcházíte jen na krátkou chvíli.

Mechanická dětská
pojistka
Z a j i š t ě n í
 Klíčem zapalování otočte červený ovladač až na doraz: - doleva na zadních levých dveřích, - doprava na zadních pravých dveřích.
O d j i š t ě n í
 Klíčem zapalování otočte červený ovladač až na doraz: - doprava na zadních levých dveřích,
- doleva na zadních pravých dveřích.
Mechanické zařízení znemožňující otevření zadních dveří pomocí vnitřního ovladače. Ovladač pojistky se nachází na boční straně obou zadních dveří.

Page 153 of 336

151
7
Praktické informace
Sada je uložená ve schránce, která se nachází pod podlážkou zavazadlového prostoru.
Jedná se o kompletní systém tvořený kompresorem a kartuší s vyplňovacím přípravkem. Umožňuje provést dočasnou opravu pneumatiky, aby bylo možné dojet s vozidlem k nejbližšímu servisu. Opravu je možné provést ve většině případů proražení pneumatiky, ke kterému dojde na běhounu nebo na bočnici pneumatiky.
Sada pro dočasnou opravu pneumatiky
Přístup k sadě S e z n a m p o m ů c e k
Všechny tyto pomůcky jsou specificky určené pro vozidlo a mohou se odlišovat podle stupně výbavy. Nepoužívejte je k jiným účelům. 1. Kompresor 12 V. Obsahuje vyplňovací přípravek pro dočasné opravení pneumatiky a umožňuje nahustit pneumatiku na potřebný tlak. 2. Snímatelné oko pro vlečení vozidla.
Více informací o snímatelném oku pro vlečení vozidla naleznete v rubrice "Odtažení vozidla".

Page 154 of 336

152
Praktické informace
A. Volič polohy "Oprava" nebo "Huštění". B. Spínač pro zapnutí "I" / vypnutí "O" . C. Tlačítko pro snížení tlaku. D. Tlakoměr (v barech a p.s.i.). E. Přihrádka obsahující: - kabel s adaptérem pro zásuvku 12 V, - různé koncovky pro huštění nafukovacích předmětů, např. míčů, pneumatik jízdního kola, ...
Popis sady
F. Kartuše s vyplňovacím přípravkem. G. Bílá hadice s uzávěrem pro opravu. H. Černá hadice pro huštění. I. Samolepka s vyznačením omezení rychlosti.
Samolepku s vyznačením omezení rychlosti I je třeba nalepit na volant, aby tak řidiči připomínala, že jedno kolo vozidla lze používat jen dočasně. Při jízdě s pneumatikou opravenou pomocí sady tohoto typu nepřekračujte
rychlost 80 km/h.
Elektrický obvod vozidla umožňuje připojit kompresor po dobu nezbytně nutnou pro opravu poškozené pneumatiky nebo pro dohuštění pneumatiky o malém objemu vzduchu.

Page 155 of 336

153
7
Praktické informace
P o s t u p o p r a v y
1 . Z a l e p e n í
 Zcela rozviňte bílou hadici G .  Vyšroubujte uzávěr z bílé hadice.  Připojte bílou hadici k ventilku opravované p n e u m a t i k y .
 Zasuňte zástrčku kabelu kompresoru do zásuvky 12 V ve vozidle.  Nastartujte motor a nechte ho běžet.
POZOR: Přípravek pro opravu pneumatiky je v případě požití zdraví škodlivý (obsahuje např. ethylenglykol, kalafunu, ...) a dráždivý pro oči. Uchovávejte přípravek mimo dosah d ě t í .
Jestliže je v pneumatice zaražené nějaké cizí tělísko, nechte jej na místě.
 Vypněte zapalování.
 Otočte volič A do polohy "Oprava".  Ověř te, že je spínač B přepnutý do polohy " O " .

Page 156 of 336

154
Praktické informace
Nespouštějte kompresor před připojením bílé hadice k ventilku pneumatiky: přípravek pro opravu pneumatiky by vystříkl ven.
 Zapněte kompresor přepnutím spínače Bdo polohy "I" a nechte ho v činnosti, dokud tlak v pneumatice nedosáhne 2,0 baru. Vyplňovací přípravek je vstříknut pod tlakem do pneumatiky, v průběhu této operace neodpojujte hadici od ventilku
(nebezpečí potřísnění přípravkem).
 Odpojte sadu a zašroubujte uzávěr bílé hadice. Dbejte, aby nedošlo k potřísnění vozidla zbytky kapaliny. Uložte sadu na dostupné místo.  Ihned se rozjeďte a ujeďte přibližně pět
kilometrů omezenou rychlostí (mezi 20 a 60 km/h), aby se proražené místo zalepilo.  Zastavte pro ověření opravy a tlaku vzduchu pomocí sady.
Pokud se Vám do přibližně pěti až sedmi minut nepodaří dosáhnout požadovaného tlaku, nelze pneumatiku opravit. Obraťte se se žádostí o pomoc na servis sítě PEUGEOT nebo na jiný o d b o r n ý s e r v i s .

Page 157 of 336

155
7
Praktické informace
2 . H u š t ě n í
 Připojte zástrčku kabelu kompresoru k zásuvce 12 V vozidla.  Nastartujte motor a nechte ho běžet.
 Upravte tlak pomocí kompresoru (pro zvýšení tlaku: spínač B v poloze " I" ; pro snížení tlaku: spínač B v poloze "O" a stisknutí tlačítka C ) na hodnotu uvedenou na štítku s tlaky huštění pneumatik vozidla (štítek se nachází na sloupku dveří na
straně řidiče). Velká ztráta tlaku je příznakem nedostatečně zalepeného místa poškození, proto svěř te opravu vozidla servisu sítě PEUGEOT nebo jinému odbornému servisu.  Odpojte sadu a uložte ji.  Jeďte omezenou rychlostí (nejvýše 80 km/h) a omezte délku cesty na přibližně 2 0 0 k m .
Dostavte se co nejdříve do servisu sítě PEUGEOT nebo do jiného odborného servisu. Vždy mechanika upozorněte, že jste použili sadu pro opravu pneumatiky. Po diagnostice vám mechanik sdělí, zda může být pneumatika opravena, nebo zda musí být vyměněna.
 Otočte volič A do polohy "Huštění".  Zcela rozviňte černou hadici H .  Připojte černou hadici kompresoru přímo k ventilku opraveného k o l a .

Page 158 of 336

156
Praktické informace
Vyjmutí kartuše
 Uložte černou hadici.  Vysuňte zahnutou spodní část bílé hadice.  Držte kompresor ve svislé poloze.  Spodem vyšroubujte kartuši.
Pozor na možné vytečení vyplňovacího přípravku. Datum doporučené spotřeby kapaliny je uvedeno na kartuši. Kartuše s kapalinou je určena pro jednorázové použití, načatá kartuše musí být vyměněna. Po použití neodhazujte kartuši do přírody, odneste ji do některé provozovny sítě PEUGEOT nebo do sběrny pověřené sběrem těchto odpadů. Neopomeňte si opatřit novou kartuši s vyplňovacím přípravkem pro opravu pneumatiky v prodejní síti PEUGEOT nebo v jiném odborném servisu.
Kontrola tlaku /
příležitostné huštění
Sadu můžete rovněž použít bez vstříknutí vyplňovacího přípravku: - pro kontrolu nebo příležitostné huštění pneumatik, - pro huštění jiných nafukovacích předmětů (míčů, pneumatik jízdního kola, ...).
 Otočte volič A do polohy "Huštění".  Zcela rozviňte černou hadici H .  Připojte černou hadici k ventilku kola nebo nafukovaného předmětu. Je-li třeba, namontujte nejprve jednu z koncovek ze sady.
 Připojte elektrickou zástrčku kompresoru do zásuvky 12 V vozidla.  Nastartujte motor a nechte ho běžet.  Upravte tlak pomocí kompresoru (pro zvýšení tlaku: spínač B v poloze "I" ; pro snížení tlaku: spínač B v poloze "O" a stisknutí tlačítka C ) na hodnotu požadovanou pro pneumatiky jízdního kola nebo nafukovacího předmětu.  Odpojte a uložte sadu.

Page 159 of 336

157
7
Praktické informace
Výměna kola
Nářadí se nachází pod podlážkou zavazadlového prostoru. P ř í s t u p :  otevřete zavazadlový prostor,  nadzvedněte podlážku a vyjměte ji,  vyjměte polystyrenovou vložku,  vyjměte pouzdro s nářadím.
Přístup k nářadí
S e z n a m n á ř a d í *
3. Nástroj na "krytky" šroubů. Umožňuje demontovat ochranné krytky šroubů hliníkových kol. 4. Nástrčkový klíč na bezpečnostní šrouby (umístěný v odkládací skříňce
spolujezdce). Slouží jako adaptér na klíč pro demontáž kola pro vyšroubování speciálních šroubů ochrany proti odcizení kola. 5. Snímatelné oko pro vlečení vozidla.
Pracovní postup pro výměnu defektního kola za rezervní kolo s pomocí nářadí z výbavy vozidla.
Nářadí je specificky určené pro Vaše vozidlo a dle výbavy vozidla se může lišit. Nepoužívejte jej k jiným účelům. 1. Klíč na demontáž kola. Umožňuje demontovat ozdobný kryt a vyšroubovat upevňovací šrouby kola. 2. Zvedák s integrovanou klikou. Slouží ke zvednutí vozidla.
* Podle země prodeje.
Více informací o snímatelném oku pro vlečení vozidla naleznete v rubrice "Odtažení vozidla".

Page 160 of 336

158
Praktické informace
Kolo s ozdobným krytem
Při montáži kola nasaďte ozdobný kryt nejprve výřezem proti ventilku, poté jej dlaní ruky přitlačte po jeho obvodu.
Rezervní kolo je připravené pod podlážkou zavazadlového prostoru. Jedná se o kolo určené pouze na dojetí. Více informací naleznete v odstavci "Přístup k nářadí" na předcházející straně.
Přístup k rezervnímu kolu *
Vyjmutí kola
 Vyšroubujte centrální žlutý šroub.  Uchopte zespod a zvedněte rezervní kolo směrem k sobě.  Vyjměte kolo ze zavazadlového prostoru.
* Podle země prodeje.

Page:   < prev 1-10 ... 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-200 ... 340 next >