Peugeot 508 2014 Instrukcja Obsługi (in Polish)

Page 201 of 352

8
199
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Światła cofania (pokrywa bagażnika)
 Otworzyć pokrywę bagażnika, a następnie zdjąć osłonę światła.  Odłączyć złącze światła.  Odkręcić nakrętkę mocującą światło.
 Ostrożnie wyciągnąć lampę na zewnątrz.  Zdjąć piankę uszczelniającą.  Przekręcić o ćwierć obrotu oprawkę żarówki i wymienić uszkodzoną żarówkę. Przy montażu wykonać czynności w odwrotnej k o l e j n o ś c i .

Page 202 of 352

200
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Trzecie światło stop (diody elektroluminescencyjne-LED)
Skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 Włożyć cienki śrubokręt do jednego z dwóch otworów znajdujących się po zewnętrznej stronie przezroczystej osłony.  Podważyć osłonę i wypiąć ją.  Odłączyć złącze lampy.  Zdjąć przezroczystą osłonę.  Wyciągnąć i wymienić żarówkę.

Page 203 of 352

8
201
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Wymiana bezpiecznika Sposób wymiany uszkodzonego bezpiecznika na nowy, aby usunąć usterkę odpowiadającej mu funkcji.
Szczypce znajdują się w schowku przednim.
Dostęp do narzędzi
Przed wymianą bezpiecznika należy rozpoznać przyczynę usterki i ją usunąć.  Sprawdzić, czy bezpiecznik jest uszkodzony na podstawie stanu włókna.
Wymiana bezpiecznika
DobryZły
 Za pomocą specjalnych szczypiec wyciągnąć bezpiecznik z gniazda.  Wymieniać zawsze uszkodzony bezpiecznik na bezpiecznik o takim samym natężeniu.  Sprawdzić, czy numer wygrawerowany na skrzynce zgadza się z natężeniem wygrawerowanym na nóżce oraz w tabelach poniżej.
PEUGEOT nie ponosi odpowiedzialności za koszty związane z naprawą pojazdu lub usterką spowodowaną instalacją osprzętu dodatkowego nie pochodzącego, nie zalecanego przez PEUGEOT i zainstalowanego niezgodnie z zaleceniami, w szczególności dotyczy to urządzeń, których łączny pobór mocy przekracza 10 miliamperów.
Instalacja osprzętu elektrycznego
Układ elektryczny w pojeździe został tak zbudowany, aby działał z wyposażeniem seryjnym lub opcjonalnym. Przed instalacją innego wyposażenia lub osprzętu elektrycznego w pojeździe należy skontaktować się z ASO SIECI PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Page 204 of 352

202
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Bezpieczniki w desce
rozdzielczej
Skrzynka bezpieczników znajduje się w dolnej części deski rozdzielczej (po lewej stronie).
Dostęp do bezpieczników
 Otworzyć składaną płytkę i ścisnąć, aby wysunąć ją z występów ustalających.
Bezpiecznik Nr N a t ę ż e n i e ( A ) Funkcje
F6 A lub B15 Radioodtwarzacz.
F83 Alarm.
F1310 Zapalniczka z przodu.
F1410 Gniazdo 12V z przodu.
F163 Tylna lampka sufitowa, tylne lampki oświetlenia mapy.
F173 Przednia lampka sufitowa, lusterko w osłonie przeciwsłonecznej.
F28 A lub B15 Radioodtwarzacz.
F3020 Wycieraczka tylnej szyby.
F3210 Wzmacniacz audio.

Page 205 of 352

8
203
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Bezpiecznik NrNatężenie (A)Funkcje
F315 Panel podnośnika szyb po stronie kierowcy, gniazdo 12 V z tyłu.
F415 Gniazdo 12 V w bagażniku.
F530 Sekwencyjny podnośnik tylnych szyb.
F630 Sekwencyjny podnośnik przednich szyb.
F1120 Moduł haka holowniczego.
F1220 Wzmacniacz audio.
F1520 Zasłona przeszklonego dachu panoramicznego (SW).
F165 Panel podnośników szyb po stronie kierowcy.
Bezpieczniki za przednim
schowkiem

Page 206 of 352

204
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Bezpieczniki w komorze
silnika
Dostęp do bezpieczników
 Odpiąć pokrywę.  Wymienić bezpiecznik (patrz odpowiedni rozdział).  Po wymianie zamknąć starannie pokrywę, aby zapewnić szczelność skrzynki bezpieczników.
B e z p i e c z n i k N r N a t ę ż e n i e ( A ) F u n k c j e
F 2 0 15 Pompa spryskiwacza przedniej / tylnej szyby.
F 2 1 20 Pompa spryskiwacza reflektorów.
F 2 2 15 Sygnał dźwiękowy.
F 2 3 15 Światła drogowe prawe.
F 2 4 15 Światła drogowe lewe.
F 2 7 5 Przysłona lewego światła.
F 2 8 5 Przysłona prawego światła. Skrzynka bezpieczników znajduje się w komorze silnika w pobliżu akumulatora.

Page 207 of 352

8
205
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Akumulator 12 V Etapy postępowania w przypadku doładowywania rozładowanego akumulatora lub w przypadku uruchamiania silnika z innego akumulatora.
Etykieta wskazuje zastosowanie akumulatora ołowiowego 12 V o specjalnej technologii i parametrach, wymagającego, w przypadku wymiany albo odłączenia, inter wencji ze strony ASO sieci PEUGEOT lub warsztatu specjalistycznego. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może spowodować przedwczesne zużycie akumulatora.
Po zamontowaniu akumulatora funkcja Stop & Start będzie aktywna dopiero po kilku godzinach w zależności od warunków klimatycznych i stanu naładowania akumulatora (do około 8 godzin).
Akumulator znajduje się pod pokrywą silnika. W celu uzyskania dostępu do akumulatora należy:  otworzyć pokrywę komory silnika za pomocą wewnętrznej dźwigni, a następnie podnieść ją od zewnątrz,  zdjąć plastikową osłonę z akumulatora w celu odsłonięcia obu zacisków,
 wypiąć skrzynkę bezpieczników i wyjąć akumulator w razie potrzeby.
Dostęp do akumulatora
 Podnieść maksymalnie łopatkę D , aby odblokować pierścień E .
Rozłączanie zacisku (+)
Podłączanie zacisku (+)
 Ustawić otwarty pierścień E przewodu na zacisku (+) akumulatora.
 Nacisnąć pionowo pierścień E , aby ustawić go na akumulatorze.  Zablokować pierścień, odchylając występ ustalający, a następnie opuszczając łopatkę D .
Nie naciskać łopatki na siłę, ponieważ zablokowanie jest niemożliwe, jeżeli pierścień jest nieprawidłowo ustawiony; powtórzyć procedurę.

Page 208 of 352

206
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
 Podłączyć czer wony przewód do zacisku (+) akumulatora rozładowanego A , a następnie do zacisku (+) akumulatora pomocniczego B .
Rozruch pojazdu z innego
akumulatora
 W razie potrzeby odłączyć akumulator.  Przestrzegać instrukcji producenta prostownika.  Podłączyć zaczynając od zacisku (-).  Sprawdzić stan zacisków. Jeśli klemy są zaśniedziałe (białawy lub zielonkawy nalot siarczanu), należy je zdjąć i przeczyścić.
Ładowanie akumulatora za
pomocą prostownika
Ładowanie akumulatora systemu Stop & Start nie wymaga jego o d ł ą c z a n i a .
 Jeden koniec przewodu zielonego lub czarnego podłączyć do zacisku (-) akumulatora pomocniczego B .  Drugi koniec przewodu zielonego lub czarnego podłączyć do masy Curuchamianego pojazdu (wspornik silnika).  Włączyć rozrusznik, nie wyłączać silnika.  Poczekać aż silnik wejdzie na obroty biegu jałowego i odłączyć przewody.

Page 209 of 352

8
207
Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
Akumulatory zawierają substancje szkodliwe, takie jak kwas siarkowy oraz ołów. Należy je złomować zgodnie z obowiązującymi przepisami, w żadnym wypadku nie wolno ich wyrzucać razem z odpadami domowymi. Zużyte baterie i akumulatory należy oddać do punktu odbierającego tego typu odpady.
Przestrzegać polaryzacji biegunów i używać wyłącznie prostownika 12 V. Nie zdejmować klem podczas pracy silnika. Nie ładować akumulatora bez wcześniejszego odłączenia obu klem. Przy zautomatyzowanej lub automatycznej skrzyni biegów nie uruchamiać samochodu "na pych".
W przypadku postoju tr wającego dłużej niż jeden miesiąc zaleca się odłączać akumulator 12 V.
Przed odłączeniem akumulatora
Przed odłączeniem akumulatora 12 V, po wyłączeniu zapłonu, należy odczekać 2 minuty.
Przed odłączeniem akumulatora należy zamknąć szyby i drzwi.
Po podłączeniu akumulatora
Po podłączeniu akumulatora 12 V należy włączyć zapłon i odczekać 1 minutę przed uruchomieniem rozrusznika w celu inicjalizacji systemów elektronicznych. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów należy skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym. Posługując się informacjami znajdującymi się w poszczególnych rozdziałach należy osobiście przeprowadzić inicjalizację: - klucza z pilotem zdalnego sterowania, - zasłony przyciemniającej dachu panoramicznego, - pokładowego systemu nawigacji GPS.
Tryb odciążania
W zależności od poziomu naładowania akumulatora system wyłącza nieużywane funkcje. W pojeździe znajdującym się w ruchu, niektóre funkcje, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie tylnej szyby mogą być czasowo wyłączone. Ponowne ich przywrócenie do normalnego stanu odbywa się automatycznie, o ile umożliwia to stan naładowania akumulatora.

Page 210 of 352

208Informacje praktyczne
508_pl_Chap08_info pratiques_ed01-2014
System ogranicza czas używania niektórych funkcji, aby zachować wystarczający poziom naładowania akumulatora. Po wyłączeniu silnika, można używać przez łączny maksymalny czas około 40 minut takich funkcji, jak systemy audio i telematyki, wycieraczki szyb, światła mijania, lampki sufitowe, ...
Tryb ekonomiczny
Przejście w tryb ekonomiczny
Na wyświetlaczu w zestawie wskaźników pojawia się komunikat informujący o włączeniu trybu ekonomicznego i aktywne funkcje zostają przełączone w tryb czuwania. Jeśli w momencie przechodzenia w tryb
ekonomiczny prowadzona jest rozmowa telefoniczna, będzie ona mogła być prowadzona jeszcze przez około 10 minut za pomocą zestawu głośnomówiącego radioodtwarzacza.
Wyjście z trybu
ekonomicznego
Funkcje te zostaną automatycznie przywrócone w chwili rozruchu pojazdu.  Aby przywrócić wszystkie funkcje, należy uruchomić silnik: - na mniej niż 10 minut, aby móc korzystać z urządzeń przez około 5 minut, - na ponad 10 minut, aby móc korzystać z nich przez około 30 minut. Należy pamiętać o odpowiednio długim działaniu silnika, aby zapewnić prawidłowe naładowanie akumulatora. Nie włączać zbyt często silnika jedynie w celu naładowania akumulatora. Rozładowany akumulator uniemożliwia rozruch silnika (patrz rozdział "Akumulator").

Page:   < prev 1-10 ... 161-170 171-180 181-190 191-200 201-210 211-220 221-230 231-240 241-250 ... 360 next >