TOYOTA PROACE CITY 2021 Kasutusjuhend (in Estonian)

Page 161 of 272

161
Praktiline teave
7
NOTIC E
Kasutage pehmet käsna ja seebivett või neutraalse pH-ga toodet.Pühkige keret hoolikalt puhta mikrokiust lapiga.Kandke vaha puhta kuiva sõiduki värvkattele.Järgige toote kasutusjuhendit.
Kleebised
(Sõltuvalt versioonist)
WARNI NG
Ärge peske sõidukit kõrgsurvepesuriga. Kleebiste kahjustamis- või mahakoorumisoht!
NOTIC E
Kasutage voolavat vett temperatuuriga 25 °C kuni 40 °C.Liigutage veejuga üle pestava pinna, selle suhtes risti.Loputage sõidukit demineraliseeritud veega.

Page 162 of 272

162
Kütuse lõppemine
(diiselmootor)
Diiselmootoriga auto korral tuleb kütuse lõppemisel toitesüsteem täita kütusega.Kui mootor ei käivitu esimesel katsel, ärge jätkake käivitamist, vaid korrake toimingut algusest.
NOTIC E
Lisateavet sobimatu kütuse tankimise tõkestamise (diisel) kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Euro 6.2/6.3 mootorid
► Lülitage süüde sisse (ärge mootorit käivitage).► Oodake umbes 1 minut ja lülitage süüde välja.► Käivitage starteri abil mootor.Kui mootor ei käivitu esimesel katsel, ärge jätkake käivitamist, vaid korrake toimingut.
Tööriistakomplekt
► Lihtsamaks ligipääsemiseks nihutage istet/istmeid ettepoole.
Juurdepääs tööriistadele
Ajutise rehviparanduskomplekti korral

Komplekt asub parempoolse esiistme all.
Varurattaga

Tungraud asub parempoolse esiistme all.Tööriistad asuvad vasakpoolse esiistme all.
Tööriistade kirjeldus
1.Tõkisking sõiduki blokeerimiseks.
2.Eemaldatav pukseerimisaas.
3.Torx-võti.Võimaldab eemaldada tagatulesid lampide vahetamise jaoks.
Ajutise rehviparanduskomplekti
korral

4.12 V kompressor koos rehviparandusaine pudeli ja kiiruspiirangu kleebisegaRehvi ajutiseks parandamiseks ja rehvirõhu reguleerimiseks.
Lisateavet ajutise rehviparanduskomplekti kohta vaadake asjakohasest jaotisest.

Page 163 of 272

163
Rikke korral
8
Varurattaga
5.Rattavõti.Rattapoltide eemaldamiseks ja tungraua üles-/allapoole kruvimiseks.
6.Tungraud.Sõiduki tõstmise jaoks.
7.Rattapoldi korkide / ratta ilukilpide eemaldamise tööriist (sõltuvalt varustusest).Kui kuulub sõiduki varustusse, kasutatakse kergsulamvelgede rattapoltidelt korkide eemaldamiseks või terasvelgedelt ilukilpide eemaldamiseks.
8.Turvapoldi padrun.Kinnitatakse rattavõtme külge turvapoldi jaoks.
NOTIC E
Lisateavet varuratta kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
WARNI NG
Kõik need tööriistad on mõeldud ainult teie sõidukile ja võivad sõltuvalt selle varustusest varieeruda.Ärge kasutage tööriistu muul otstarbel.
NOTIC E
Tungrauda võib kasutada ainult kahjustatud või läbitorgatud rehviga ratta vahetamiseks.Tungraud ei vaja hooldust.Tungraud vastab Euroopa standarditele, mis on määratletud masinadirektiivis 2006/42/CE.
NOTIC E
Tungraua teatud osad, nagu keere ja ühenduskohad, võivad tekitada vigastusi: vältige nende puudutamist.Eemaldage hoolikalt kõik määrdeplekid.
Ajutine
rehviparanduskomplekt
Kompressorist ja parandusaine pudelist koosnev komplekt võimaldab rehvi ajutiselt parandada, et sellega saaks sõita lähimasse töökotta.
NOTIC E
Komplekti abil saab parandada enamikku
läbitorkeid, mis paiknevad rehvi turvisel või serval.
NOTIC E
Sõiduki elektrisüsteemiga võib pärast rehvi parandamist ühendada kompressori rehvi pumpamise jaoks.
NOTIC E
Lisateavet tööriistakomplekti kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Parandamine
WARNI NG
Ärge eemaldage rehvi tunginud võõrkehasid (nt nael, kruvi).

Page 164 of 272

164
► Parkige sõiduk nii, et see ei takistaks liiklust, ja rakendage seisupidur.► Järgige teie asukohamaa seaduste kohaseid ohutusnõudeid (ohutuled, ohukolmnurk, helkurvesti kandmine jne).► Lülitage süüde välja.► Eemaldage parandatava rehvi ventiilikork ja hoidke seda puhtas kohas.

► Ühendage parandusaine voolik katkise rehvi ventiiliga ja kruvige kindlalt kinni.► Ühendage kompressori voolik parandusaine pudeliga.► Kontrollige, kas kompressori lüliti on asendis "O".► Harutage kompressori alla olev elektrikaabel täiesti lahti.► Ühendage kompressori elektripistik sõiduki 12 V pistikupesaga.
WARNI NG
Kompressori jaoks võib kasutada ainult sõiduki eesmist 12 V pistikupesa.
► Paigaldage kiiruspiirangu kleebis
WARNI NG
Kiiruspiirangu kleebis paigutatakse sõiduki sisse juhi lähedale nähtavale kohale ning see tuletab juhile meelde, et sõidukil on all ajutiselt kasutatav ratas.
NOTIC E
Teave rehvirõhkude kohta on näidatud sellel kleebisel.


► Lülitage süüde sisse.

► Lülitage kompressor sisse, seades lüliti asendisse "I", ja oodake, kuni rehvirõhk on 2
baari. Parandusvainet lisatakse rehvi sisse rõhu all; ärge võtke pumpamise ajal voolikut ventiili küljest lahti (tagasilöögioht).
WARNI NG
Kui umbes 7 minutiga ei ole rõhk tõusnud 2 baarini, siis ei saa rehvi parandada; pöörduge abi saamiseks TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
► Seadke lüliti asendisse "O".► Eemaldage kompressori elektripistik sõiduki 12 V pistikupesast.► Sulgege rehvi ventiil korgiga.► Eemaldage komplekt.► Eemaldage parandusaine pudel ja pange hoiule.
WARNI NG
Parandusainet on allaneelamisel kahjulik ja põhjustab silmaärritust.Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.Vedeliku kõlblikkusaeg on märgitud pudelile.Pärast kasutamist ärge visake pudelit olmejäätmete hulka, vaid viige TOYOTA esindusse või vastavasse jäätmete kogumispunkti.Ärge unustage hankida uut parandusaine
pudelit, mis on saadaval TOYOTA esinduses või kvalifitseeritud töökojas.

Page 165 of 272

165
Rikke korral
8

► Pärast rehvi parandamist sõitke kohe umbes 3 miili (5 kilomeetrit) mõõdukal kiirusel (20–60 km/h (12–37 miil/h)).► Peatuge ja kontrollige parandatud rehvi ning rehvirõhku, kasutades komplekti.
WARNI NG
Komplekti abil parandatud rehviga ärge sõitke kiiremini kui 80 km/h (50 km/h) ning kaugemale kui 200 km (125 miili).Laske rehv TOYOTA esinduses või kvalifitseeritud töökojas vahetada.
Rehvirõhu kontrollimine/
reguleerimine
Ilma parandusaineta saab kompressorit kasutada rehvirõhu kontrollimiseks ja vajadusel reguleerimiseks.► Eemaldage rattalt ventiilikork ja hoidke seda puhtas kohas.► Harutage kompressori alla olev elektrikaabel lahti.
► Kruvige voolik ventiili külge ja pingutage.► Kontrollige, kas kompressori lüliti on asendis "O".► Harutage kompressori alla olev elektrikaabel täiesti lahti.► Ühendage kompressori elektripistik sõiduki 12 V pistikupesaga.► Lülitage süüde sisse.
WARNI NG
Kompressori jaoks võib kasutada ainult sõiduki eesmist 12 V pistikupesa.
NOTIC E
Teave rehvirõhkude kohta on näidatud sellel kleebisel.


► Käivitage kompressor, seades lüliti asendisse
"I" ja reguleerige rõhk väärtusele, mis on näidatud sõiduki rehvirõhkude kleebisel. Rõhu alandamine: vajutage musta nuppu, mis asub kompressori voolikul, ventiiliühenduse lähedal.
WARNI NG
Kui 7 minutiga ei ole rõhk tõusnud 2 baarini, siis on rehv katki; pöörduge abi saamiseks TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
► Kui õige rõhk on saavutatud, seadke lüliti asendisse "O".► Eemaldage komplekt ja pange hoiule.
WARNI NG
Kui ühe või mitme rehvi rõhku on tarvis reguleerida, tuleb rehvirõhu languse andursüsteem uuesti lähtestada.Lisateavet madala rehvirõhu andursüsteemi kohta vaadake asjakohasest jaotisest.

Page 166 of 272

166
Varuratas
Kahjustatud ratta vahetamine varuratta vastu, kasutades sõidukiga kaasas olevaid tööriistu.
NOTIC E
Lisateavet tööriistakomplekti kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
► Parkige sõiduk nii, et see ei takistaks liiklust, ja rakendage seisupidur.► Järgige teie asukohamaa seaduste kohaseid ohutusnõudeid (ohutuled, ohukolmnurk, helkurvesti kandmine jne).► Lülitage süüde välja.
Juurdepääs varurattale
► Juurdepääs varurattale on sõiduki tagant.

► Kui teie sõidukil on haagisekonks, tõstke sõiduki tagaosa tungraua abil (kasutades
tõstepunkti B), et sõiduki all oleks piisavalt ruumi varuratta eemaldamiseks.
Varuratta eemaldamine kandurilt
► Sõltuvalt versioonist avage tagaluuk või küljehingedega uksed.

► Varuratta kanduri polt asub tagaukse lävel.

► Keerake polti rattavõtme abil lahti, kuni kandur on piisavalt allapoole langenud ning kanduri konksu saa vabastada.

► Võtke kandur konksu küljest ja viige varuratas vahetatava ratta kõrvale.
Varuratta asetamine kandurisse

► Asetage ratas küljega kanduri poole.► Lükake ratast järk-järgult kandurile, vaheldumisi vasakult ja paremalt, kuni see on konksu kinnituskohast kaugemal.► Kinnitage kandur konksu külge ja pingutage polti rattavõtme käepideme abil, kuni see on tihedalt kinni.

Page 167 of 272

167
Rikke korral
8
Ratta eemaldamine
WARNI NG
Sõiduki parkiminePaigutage sõiduk kohta, kus see ei takista liiklust: maapind peab olema horisontaalne, stabiilne ja mitte libe.Manuaalkäigukasti korral lülitage sisse esimene käik, et rattad blokeerida, rakendage seisupidur, kui see pole programmitud automaatrežiimile, ja lülitage süüde välja.Automaatkäigukasti korral seadke käigukang asendisse P, et rattad blokeerida, rakendage seisupidur, kui see pole programmitud automaatrežiimile, ja lülitage süüde välja.Kontrollige, kas mõõdikupaneelil põlevad püsivalt seisupiduri hoiatustuled.Sõitjad peavad sõidukist väljuma ja ootama ohutus kohas.Vajadusel pange tõkiskingad vahetatava ratta suhtes diagonaalselt paikneva ratta alla.Ärge kunagi minge tungrauaga ülestõstetud
sõiduki alla; kasutage sillapukki.
NOTIC E
Ilukilbiga ratasRatta eemaldamisel võtke esmalt ära ilukilp, tõmmates seda rattavõtme abil ventiilisüvendist eemale.Ilukilbi paigaldamisel seadke ilukilbi süvend kohakuti ventiiliga ja lükake ilukilpi piki selle välisserva ratta külge kinni, kasutades oma peopesa.


► Terasvelje korral eemaldage ilukilp tööriista 7 abil.► Kergsulamvelje korral eemaldage igalt poldilt kork, kasutades tööriista 7.
► Kui sõidukil on turvapolt, kinnitage selle padrun 8 rattavõtme 5 külge, et turvapolt lahti keerata.
► Kruvige lahti ka ülejäänud rattapoldid (neid eemaldamata), kasutades rattavõtit 5.
NOTIC E
Ilukilbiga ratasRatta eemaldamisel võtke esmalt ära ilukilp, tõmmates seda rattavõtme abil ventiilisüvendist eemale.


► Asetage tungraua jalg maapinnale ja veenduge, et see asub otse tõstekoha A või B all, olenevalt sellest, kumb on vahetatavale rattale lähemal.

Page 168 of 272

168

► Kruvige tungrauda 6 ülespoole, kuni selle pea puudutab tõstekohta A või B, olenevalt sellest, kumba kasutatakse; tõstekoht A või B peab haakuma tungraua pea keskosaga.► Tõstke sõidukit, kuni rehvi ja maapinna vahel on varuratta (mitte katkise rehviga ratta) jaoks piisavalt ruumi.
WARNI NG
Vigastusoht!Veenduge, et tungraud on stabiilne. Kui
maapind on libe või vajuv, võib tungraud libiseda või alt ära liikuda.Kontrollige, kas tungraud asetseb kindlalt ühes tõstekohas A või B sõiduki all, ning veendudes, et sõiduki tõstekoht on täpselt tungraua pea keskel. Vastasel juhul võib sõiduk ja/või tungraud allavajumise tõttu kahju saada.


► Eemaldage poldid ja hoidke neid puhtas kohas.► Eemaldage ratas.
Ratta paigaldamine

► Paigaldage ratas rummule.► Kruvige poldid käsitsi sisse nii kaugele kui võimalik.► Pingutage esialgselt turvapolti, kasutades rattavõtit 5 ja turvapoldi padrunit 8.
► Pingutage esialgselt ka teisi polte, kasutades ainult rattavõtit 5.► Langetage sõiduk maapinnale.► Kruvige tungraud 6 kokku ja eemaldage.

► Kui sõidukil on turvapolt, pingutage seda, kasutades rattavõtit 5 ja turvapoldi padrunit 8.► Pingutage ka teisi polte, kasutades ainult rattavõtit 5.► Pange tööriistad hoiule.

Page 169 of 272

169
Rikke korral
8
NOTIC E
Terasveljega või väikese varuratta paigaldamineKui sõidukil on all kergsulamveljed, ei ulatu rattapoltide seibid terasest või väikese varuratta pinnani. Ratas fikseeritakse iga poldi koonilise osaga.
WARNI NG
Pärast ratta vahetamistKinnitage katkise rehviga ratas alusele.Pöörduge esimesel võimalusel TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökoda poole.Kas katkist rehvi on uuritud. Pärast kontrollimist annab töökoja mehaanik teile nõu, kas rehvi saab veel parandada või tuleb see välja vahetada.
NOTIC E
Mõned juhtimisabi funktsioonid, nt Aktiivpidurdus, tuleb blokeerida.
NOTIC E
Kui teie sõidukil on madala rehvirõhu andursüsteem, kontrollige rehvirõhke ja lähtestage see süsteem.Lisateavet madala rehvirõhu andursüsteemi kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
NOTIC E
Ilukilbiga ratasRatta paigaldamisel autole paigaldage ilukilp, seades kilbi süvendi kohakuti ventiiliga ja surudes ilukilbi piki selle välisserva ratta külge kinni, kasutades peopesa.


NOTIC E
Teave rehvirõhkude kohta on näidatud sellel kleebisel.
Lambi vahetamine
NOTIC E
Teatud ilmastikutingimustes (madal temperatuur, niiske õhk) võib esi- ja tagatulede klaasi sisepinnale tekkida udu, mis on normaalne ja kaob mõne minuti pärast, kui tuled sisse lülitatakse.
WARNI NG
Esituledel on kaitsekattega polükarbonaatklaas:► ärge puhastage neid kuiva või abrasiivse lapiga ning ärge kasutage pesuaineid ega lahusteid,► kasutage pehmet käsna ja seebivett või neutraalse pH-ga toodet,► kõrgsurvepesuri kasutamisel ärge hoidke veejuga liiga kaua esitulede või nende servade poole suunatuna, vastasel korral
võite kahjustada kaitsekatet ja tihendeid.

Page 170 of 272

170
WARNI NG
Lami võib vahetada ainult siis, kui süüde on väljas ja tuli on olnud mitu minutit välja lülitatud – tõsine põletusoht!Ärge puudutage lampi sõrmedega, kasutage selleks ebemevaba lappi.Esitulede kahjustamise vältimiseks on oluline kasutada ainult ultraviolettlampe (UV).Vahetage rikkis lamp alati uue sama tüüpi ja spetsifikatsiooniga lambiga.
WARNI NG
Kapoti avamine / juurdepääs lampideleKui mootor on soe, toimige ettevaatlikult – põletusoht!Olge ettevaatlik esemete või rõivaste suhtes, mis võivad ventilaatori külge haakuda – kägistamisoht.
NOTIC E
Halogeenlambid (Hx)Kvaliteetse valgustuse tagamiseks kontrollige, kas lamp on ümbrisse õigesti paigaldatud.
WARNI NG
Pärast lambi vahetamistPaigaldamisel tehke eemaldamise toimingud vastupidises järjekorras.Tulede hermeetilisuse tagamiseks sulgege kaitsekate väga hoolikalt.
Lambitüübid
Sõidukisse on paigaldatud mitut tüüpi lampe. Lampide eemaldamine

Tüüp ATäisklaasist lamp: tõmmake ettevaatlikult, kuna see surve all.
Tüüp BBajonettpesaga lamp: lükake lampi sissepoole ja keerake vastupäeva.
Tüüp CHalogeenlamp: vabastage kinnitusvedru ümbrisest.
Tüüp DHalogeenlamp: keerake vastupäeva.
NOTIC E
Kui kõik toimingud on lõpetatud, kontrollige tulede toimimist.
Esituled
Lisateavet lambi vahetamise ning ennekõike lambitüüpide kohta vaadake asjakohasest jaotisest.

1.Küljetuled/päevasõidutuled.Tüüp A, W21/5W
2.Kaugtuled.Tüüp C, H1
3.Lähituled.Tüüp C, H7
4.Suunatuled.Tüüp B, PY21W
5.Udutuled.Tüüp D, H11

Page:   < prev 1-10 ... 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-200 201-210 ... 280 next >