TOYOTA PROACE CITY 2021 Kasutusjuhend (in Estonian)
Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2021, Model line: PROACE CITY, Model: TOYOTA PROACE CITY 2021Pages: 272, PDF Size: 60.69 MB
Page 141 of 272

141
Juhtimine
6
Soovitusi hoolduse kohta
Halva ilma korral ja talvel veenduge, et kaamera ei ole kaetud muda, jää ega lumega.Kontrollige regulaarselt kaamera objektiivi puhtust.Vajadusel puhastage kaamerat pehme kuiva lapiga.Sõiduki pesemisel kõrgsurvepesuriga ärge hoidke selle düüsi kaamerale lähemal kui 30 cm (11").
Lai tagantvaade
Juhinduge üldsoovitustest juhtimise ja manööverdamise abisüsteemide kohta.Kui süüde on sees, võimaldab süsteem kahe kaamera abil parandada kaassõitja poolse pimeala ja sõiduki taguse ala nähtavust ja kuvab need vaated ekraanil (kaubiku või jäiga vaheseinaga sõiduki puhul).Süsteemil on kolm alamfunktsiooni:
– Kaassõitja poole vaade: näitab ala sõiduki kaassõitja poolsel küljel.Oranž joon 1 tähistab vahemaad 5 m (16 jalga 4") kaugusel kaitserauast.
– Vaade taha: näitab pikemat vahemaad sõiduki taga.Oranž joon 1 tähistab vahemaad 5 m (16 jalga 4") kaugusel kaitserauast.
– Tagurdamisabi: näitab lähiala sõiduki taga.Sinised mõõtjooned 1 vastavad sõiduki laiusele koos peeglitega.Punane joon 2 tähistab vahemaad 30 mm (0 jalga 11") kauguseni tagumisest kaitserauast; kaks rohelist joont 3 ja 4 tähistavad kaugusi vastavalt 1 m ja 2 m.Sinised kõverad 5 kuvatakse järjestikku; need sõltuvad rooli asendist ja tähistavad rooli pööramisele vastavat sõiduki trajektoori.Oranžid kriipsud 6 tähistavad tagauste avamise trajektoori.
WARNI NG
Sõidu ja manööverdamise ajal vaadake regulaarselt küljepeeglitesse.
Page 142 of 272

142
WARNI NG
Kaamera ei pruugi kõiki takistusi näidata.
WARNI NG
Teatud sõidukeid võib olla raske märgata (tumedat värvi, tuled ei põle), kui ekraani
heledust on sõiduki valgustuse hämara abil vähendatud.
WARNI NG
Ümbruse tingimused (vihm, mustus, tolm), sõidurežiim ja valgustus (öö, vähe päikest) võivad pildi kvaliteeti mõjutada.Varjuliste alade tõttu, ereda päikesevalguse või ebapiisava valgustuse korral võib pilt olla tumedam ja väiksema kontrastsusega.
WARNI NG
Takistused võivad tunduda kaugemal kui need tegelikult on.Sõiduki parklasse juhtimise ja sõiduraja vahetamise ajal jälgige kindlasti ka peeglitest sõiduki külgi.Tagumised parkimisandurid annavad samuti teavet sõiduki ümbruse kohta.
Aktiveerimine/
väljalülitamine
Süsteem käivitub, kui süüde sisse lülitatakse.
► Kui süüde on sisse lülitatud, vajutage ekraani sisse või välja lülitamiseks nuppu 2.Kuvatakse teade.► Lugege teade läbi ja kinnitage nupuga 1, mis tähendab vastust “Accept” (Nõustun).Ekraan lülitub sisse.► Kui süüde on sisse lülitatud, vajutage ekraani välja lülitamiseks nuppu 2.
NOTIC E
Funktsioon lülitatakse automaatselt pausile (ekraan muutub halliks) tagasikäigu ajal
kiirusel üle 15 km/h .Funktsioon taastub, kui sõiduk liigub jälle nimetatud kiirusest aeglasemalt.
Kasutamine
► Vabakäigu korral on vaikimisi kuvatud tagantvaade.► Tagasikäigu sisselülitamisel kuvatakse ekraanile visuaalne tagurdamisabi (isegi juhul, kui ekraan on välja lülitatud).
► Vaate muutmiseks vajutage tulede lülitushoova otsa või vajutage vastavat nuppu ekraani all.
Page 143 of 272

143
Juhtimine
6
NOTIC E
Sõiduki ümbritsevat ala näidatakse ainult tagantvaate ja kaassõitja poole vaate korral.
Talitluspiirid
Süsteem talitlus võib katkeda (ja see võib isegi puruneda) ning mitte toimida järgmistes olukordades.– Tagaluugi või külgmistel hingedel uksele (sõltuvalt versioonist) on paigaldatud jalgrattaraam.– Haakekuuliga on ühendatud haagis.– Sõidetakse lahtise uksega.
WARNI NG
Vältige kaamerate kinni katmist (kleebisega, jalgrattaraamiga vms).
NOTIC E
Tagumise kaamera vaateväli (tagantvaade ja tagurdamisabi) võib varieeruda sõltuvalt sõiduki koormast.
NOTIC E
Kui külghingedel uks avatakse tagantvaate või visuaalse tagurdamisabi kasutamise ajal, muutub ekraan halliks.Kui eesmine kaassõitjauks avatakse kaassõitja poole vaate kasutamise ajal, muutub ekraan halliks.
NOTIC E
Kui haakekonksuga on ühendatud haagis, siis tagasikäigu sisselülitamisel visuaalne tagurdamisabi enam ei tööta, kuni haagist enam ei kasutata. Tagantvaade muutub vaikimis kuvatavaks vaateks.
NOTIC E
Kui süsteemis tekib tõrge, pöörduge probleemide vältimiseks TOYOTA esindusse.
Soovitusi hoolduse kohta
Halva ilma korral ja talvise veenduge, et andurid ja kaamerad ei oleks kaetud muda, jää ega lumega.Kontrollige regulaarselt kaamera objektiivi ja
veenduge, et need on puhtad.Vajadusel puhastage kaameraid pehme kuiva lapiga.
Page 144 of 272

144
Kütuste sobivus
EN228 standardile vastavad bensiinid, mis sisaldavad vastavalt kuni 5% või kuni 10% etanooli.
Standarditele EN590, EN16734 ja EN16709 vastavad diislikütused, ja sisaldavad vastavalt kuni 7%, 10%, 20% või 30% rasvhappe metüülestrit. Kütuste B20 või B30 isegi lühiajalisel kasutamisel on nõutav "rasketele kasutustingimustele" vastav erihooldus.
Standardile EN15940 vastav parafiin-diislikütus.
WARNI NG
Mis tahes muud tüüpi (bio)kütuse (puhtad või lahjendatud taimsed või loomsed õlid, isetehtud kütus jne) kasutamine on rangelt keelatud (mootori ja kütusesüsteemi kahjustamisoht).
NOTIC E
Kasutada on lubatud ainult kütuselisandeid, mis vastavad standarditele B715001 (bensiin) või B715000 (diisel).
Diislikütus ja madal
temperatuur
Temperatuuril alla 0 °C (+32 °F) võib parafiinide moodustumine suvistes diiselkütustes takistada mootori nõuetekohast töötamist. Kui temperatuur on madal, kasutage talvist diislikütust ja hoidke kütusepaaki alati vähemalt 50% võrra täis.Käivitusprobleemide vältimiseks temperatuuril alla -15 °C (+5 °F) tuleks sõiduk parkida küttega garaaži.
Välismaal sõitmine
Teatud kütused võivad sõiduki mootorit kahjustada.Esineb riike, kus võib olla vajalik teatud kindla kütuse kasutamine (oktaanarv, toote nimetus jne), et tagada mootori nõuetekohast toimimist.Lisateabe saamiseks pöörduge esindusse.
Tankimine
Kütusepaagi maht: umbes 61 liitrit (bensiin) või 50 liitrit (diisel).Varutase: umbes 6 liitrit.
Madal kütusetase
/2
1 1Madala kütusetaseme korral süttib mõõdikupaneelil see hoiatustuli, ekraanile kuvatakse teade ja kostab helisignaal. Kui see märgutuli süttib, on paaki jäänud veel umbes 6 liitrit kütust.Iga kord, kui süüde sisse lülitatakse, süttib see hoiatustuli, ekraanile kuvatase teade ja kostab helisignaaliga, kuni sõidukit on tangitud. Kui sõitu jätkatakse, hakkab teade ja helisignaal üha sagedamini korduma, sest kütuse tase langeb 0 poole.Kütuse lõppemise vältimiseks peate tankima nii kiiresti kui võimalik.Lisateavet (diisli)kütuse lõppemise vältimise kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
W
ARNI NG
Stop & StartÄrge tankige, kui mootor on STOP-režiimil; lülitage süüde alati välja.
Page 145 of 272

145
Praktiline teave
7
Tankimine
Kütusetaseme muutuse registreerimiseks kütusemõõturis tuleb tankida vähemalt 10 liitrit kütust.Kütusepaagi korgi avamisel võib kosta õhu sisenemisel sisinat. See on normaalne ja tuleneb toitesüsteemi tihendusest.Ohutuks tankimiseks tehke järgmist► Lülitage mootor alati välja.► Avage sõiduk lukust Võtmeta sissepääs ja käivitamine abil.► Avage kütusepaagi korgi luuk.
► Tavalise võtme korral sisestage võti korki ja keerake võtit vasakule.
► Kruvige lahti ja eemaldage ning asetage kütusepaagi täiteava kaane küljes olevasse hoidikusse.► Sisestage tankuripüstol paaki ja lükake lõpuni sisse (ning vajutage päästikut A).► Täitke paak. Ärge jätkake tankimist pärast püstoli kolmandat automaatset sulgumist, vastasel korral võib tekkida tõrge.► Sulgege paak korgiga ja keerake kork paremale kinni.► Sulgege kütusepaagi korgi luuk (sõiduk ei tohi olla lukus).
WARNI NG
Kui sõidukil on vasakpoolne liuguks, ärge seda avage, kui kütusepaagi korgi luuk on avatud. Vastasel juhul võib kütusepaagi korgi luuk ja liuguks saada kahjustada ja tankija saada vigastada.
WARNI NG
Kui kütusepaagi korgi luuk on avatud, takistab see vasakpoolse liugukse avamist.Ukse saab siiski pooleldi avada.Ukse kasutamiseks tuleb kütusepaagi korgi luuk sulgeda.
Sõiduk on varustatud katalüüsneutralisaatoriga, mis aitab vähendada heitgaaside kahjulikkust.
WARNI NG
Kui tangige sõidukisse kogemata vale kütust, peate laskma kütusepaagi tühjendada ja tankima õiget kütust, enne kui mootori uuesti käivitate.
Page 146 of 272

146
Kütuse pealevoolu
katkestus
Sõidukil on ohutussüsteem, mis kokkupõrke korral katkestab kütuse pealevoolu.
Vale kütuse tankimise
vältimine (diisel)
(Sõltuvalt müügikoha riigist.)See mehaaniline seadis takistab bensiini tankimist diiselmootoriga sõiduki paaki.Täitekaelas asuv vale kütuse tankimise vältimisseadis ilmub nähtavale tankimiskorgi eemaldamisel.
Kasutamine
Kui diiselmootoriga sõiduki kütusepaagi kaela sisestatakse bensiinipüstol, puutub see kokku klapiga. Süsteem sulgub ja takistab tankimist.Ärge üritage tankida, vaid sisestage paaki diislikütuse püstol.
NOTIC E
Tankida on võimalik ka kütust kanistrist paaki valades.
NOTIC E
Välismaal sõitmineKuna diislikütuse tankuripüstolid võivad olla teistes riikides erinevad, võib vale kütuse tankimise vältimisseadis tankimist takistada.Enne välismaale sõitmist küsige TOYOTA esindusest, kas sõiduk ühildub külastatavas riigis olevate tankuritega.
Lumeketid
Talvistes oludes saab sõiduki veojõudu ja käitumist pidurdamisel parandada lumekettidega.
WARNI NG
Lumeketid tuleb paigaldada ainult esiratastele. Neid ei tohi kunagi paigaldada väikesele varurattale.
NOTIC E
Arvestage asukohariigis kehtivaid nõudeid lumekettide kasutamisele ja maksimaalsele lubatud kiirusele.
Nõuandeid paigaldamiseks
► Kui peate reisi ajal paigaldada lumeketid, peatage sõiduk horisontaalses kohas teeservas.► Rakendage seisupidur ja pange rataste alla tõkiskingad, et vältida sõiduki liikumist.► Paigaldage lumeketid tootja juhiseid järgides.► Hakake ettevaatlikult liikuma ja sõitke veidi maad, ületamata kiirust 50 km/h (31 miil/h).► Peatage sõiduk ja kontrollige, kas lumeketid on korralikult pingul.
NOTIC E
Enne reisi alustamist peaksite harjutama lumekettide paigaldamist tasasel kuival pinnal.
WARNI NG
Vältige lumekettidega sõitmist lumest puhastatud teel, et mitte kahjustada sõiduki rehve ja teepinda. Kui sõidukil on kergsulamveljed, siis veenduge, kas ükski keti osa või kinnitus ei puutu kokku veljega.
Kasutage ainult kette, mis on mõeldud paigaldamiseks selle sõiduki rattatüübile:
Page 147 of 272

147
Praktiline teave
7
Algne rehvimõõtLüli maksimaalne mõõt (mm)
195/65 R159
205/60 R16
205/55 R17
215/65 R16
215/60 R17kettide paigaldamine pole võimalik
Võite kasutada ka lumesokke.Lisateavet annab TOYOTA esindus või kvalifitseeritud töökoda.
Haakeseadis
Koormuse jaotus► Paigutage koorem haagisele nii, et raskeimad esemed paiknevad telje lähedal ning tiislikoormus ei ületa maksimaalselt lubatut.Kõrguse suurenedes muutub õhk hõredamaks, mis vähendab mootori võimsust. Maksimaalset veetavat koormust tuleb vähendada 10 % võrra absoluutse kõrguse iga 1000meetri (3280 jala) suurenemise kohta.
NOTIC E
Kasutage TOYOTA heakskiidetud haakeseadiseid koos asjakohase juhtmestikuga, mida pole modifitseeritud. Soovitavalt peab paigaldustööd tegema TOYOTA esindus või kvalifitseeritud töökoda.Kui haakeseadist ei paigaldata TOYOTA esinduses, tuleb selle paigaldamisel ikkagi järgida sõiduki tootja juhiseid.Heakskiidetud haakekonksu kasutamisel blokeeritakse teatud sõiduabi ja manööverdamisabi funktsioonid automaatselt.
WARNI NG
Ärge ületage maksimaalset lubatud haakemassi, mis on näidatud teie sõiduki registreerimiskaardil, tootja andmesilidl ning käesoleva juhendi jaotises Tehnilised andmed.Maksimaalselt lubatud tiislikoormus (haakekonksu koormus) kehtib ka lisavarustusele (jalgrattakandurid, pakiveoboksid jms).
WARNI NG
Järgige asukohamaal kehtivaid nõudeid.
Page 148 of 272

148
Haakeseadised
Sõltuvalt varustusest saab sõidukile paigaldada ühe järgmist\
est haakeseadistest.Heakskiidu nr: E1 R55 (viide 2)
Paigaldusasend ja haakeseadise viide
Haakeseadise tüüp
Haakeplaadi kinnitus allpool, haakeseadise kinnitus ülal
Haakeplaadi kinnitus ülal, haakeseadise kinnitus allpool
Haakeplaat+Haakekuul G1
– LCV std (standardne) L1– LCV std (standardne) L2– LCV cross (töömasin) L1– LCV cross (suur koormus) L2
Haakeplaat+Lihtne konks CL
– LCV std (standardne) L1– LCV std (standardne) L2– LCV cross (töömasin) L1– LCV cross (töömasin) L2
X
Haakeplaat+Liitkonks CK
NOTIC E
Lisateavet teie sõidukil oleva haakeseadise kohta vaadake sõiduki kasutusjuhendist.
WARNI NG
Kui te ei vea haagist, võtke eemaldatav haakekuul sõiduki küljest ära.
Page 149 of 272

149
Praktiline teave
7
Ülekoormuse märgutuli
Ülekoormusnäidik on juhtimist abistav funktsioon, mis annab märku, et maksimaalne lubatud mass on ületatud; selleks võib olla kas sõiduki täismass (GVW) või esi- ja tagatelje suurim lubatud koormus (GAWR).
WARNI NG
Näidik ei vabasta kasutajat vastutusest.
NOTIC E
Isegi kui arvestate sõiduki koormust õigesti, võivad muud massi mõjutavad tegurid (juhi/reisijate kaal, tangitud lisakütus) põhjustada sõiduki ülekoormamise.
WARNI NG
Koormus sisaldab kaubaruumis olevate esemete (sealhulgas lisavarustus näiteks riiulid) kaalu, aga ka kõigi sõidukis viibivate inimeste kaalu, sõidukisse tangitud kütust ja võimalikke seadmeid.Optimaalse jõudluse tagamiseks tuleb sõiduk parkida ja seda laadida tasasel pinnal (vältige järgmist: parkimine kallakule või üle kõnnitee äärekivi).
WARNI NG
Haagise ühendamine sõidukiga võib süsteemi tööd mõjutada.
Kasutamine
Sõidukil oleva koorma kaalumine algab:► mootori käivitamisel automaatselt;
ON► paigal seisva sõiduki puhul, kui vajutate seda kaubaruumis olevat nuppu. Süsteem on aktiivne 5 minutit.
Kaubaruumis olev kaalunäidik
ON
Kui sõiduki koorma mass läheneb maksimaalsele lubatud koormusele, süttivad nendel nupputel märgutuled.
ON
Kui sõiduki koorma mass ületab maksimaalset lubatud koormust, süttivad nendel nupputel märgutuled.
Mõõdikupaneelil olev näidik
Kui sõiduki koorma mass ületab maksimaalset lubatud koormust, süttib see märgutuli.
Page 150 of 272

150
Tõrge
Kaubaruumis esineva tõrke näit
Pärast koorma kaalumise alustamist vilguvad 3 nupu LED-id samaaegselt umbes 3 sekundit ja kustuvad.Võtke ühendust TOYOTA esindusega või kvalifitseeritud töökojaga.
Mõõdikupaneelil kuvatav teave
Süttivad need hoiatustuled ja ilmub teade.Võtke ühendust TOYOTA esindusega või kvalifitseeritud töökojaga.
Energiasäästu režiim
Süsteem haldab teatud funktsioonide talitluse kestust, et tagada aku piisav energiavaru.Pärast mootori umbes kuni 40 minutiks väljalülitamist saate jätkata selliste funktsioonide nagu heli- ja telemaatikasüsteem, klaasipuhastid, lähituled, saatetuled jne kasutamist.
Režiimi aktiveerimine
Mõõdikupaneeli ekraanile kuvatakse teade sõiduki ülemineku kohta säästurežiimi ning aktiivsed funktsioonid lülitatakse ooterežiimi.
NOTIC E
Kui telefonikõne on samal ajal pooleli, kestab see veel umbes 10 minutit, kasutades auto helisüsteemi käed-vabad funktsiooni.
Režiimi sulgemine
Need funktsioonid aktiveeritakse automaatselt sõiduki järgmisel kasutamisel.Funktsiooni kasutamise viivitamatuks jätkmiseks käivitage mootor ja käitage seda:– vähem kui 10 minutit, et kasutada seadmeid umbes 5 minutit;– kauem kui 10 minutit, et kasutada seadmeid umbes 30 minutit.Käitage mootorit määratletud aja jooksul, et tagada aku piisav energiavaru.Aku laadimise eesmärgil ärge käivitage mootorit korduvalt ega käitage mootori kaua.
WARNI NG
Kui aku tühjeneb, ei saa mootorit enam käivitada.
Lisateavet 12 V aku kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Koormuse vähendamise
režiim
Süsteem haldab sõiduki teatud funktsioone sõltuvalt aku energiavarust.Koormuse vähendamise funktsioon lülitab sõidu ajal ajutiselt välja teatud funktsioone, nagu õhukonditsioneer ja tagaklaasi soojendi.Väljalülitatud funktsioonid aktiveeritakse automaatselt kohe, kui tingimused seda võimaldavad.
Katusetalad/katuseraam
WARNI NG
SoovitusiJaotage koorem ühtlaselt ja vältige ühe külje ülekoormamist.Paigutage raskeim koorem katusele võimalikult lähedale.Kinnitage koorem kindlalt.
Sõitke sujuvalt: sõiduk on tundlikum külgtuule mõju suhtes ja sõiduki stabiilsus väheneb.Kontrollige regulaarselt, vähemalt enne igat sõitu, kas katusetalad või -raam on turvaline ja kindlalt kinnitatud.