dashboard Hyundai Santa Fe 2009 Handleiding (in Dutch)
[x] Cancel search | Manufacturer: HYUNDAI, Model Year: 2009, Model line: Santa Fe, Model: Hyundai Santa Fe 2009Pages: 293, PDF Size: 10.54 MB
Page 9 of 293

F9
1. Stuurwiel
........................................................... 1-112
2. SRS airbag (bestuurdersijde)/Claxon ........1-45, 1-111
3. Instrumentenpaneel ............................................. 1-68
4. Start-/contactslot ................................................. 1-9
5. Schakelaar waarschuwingsknipperlicht-installatie
........................................................................... 1-83
6. Schakelaar vorruitverwarming (Indien gemonteerd) ......................................................................... 1-136
7. Digitale klok ........................................................ 1-84
8. Schakelaar achterruitverwarming/Verwarming van buitenspiegels (Indien gemonteerd)..............1-83
9. Toets airconditioning achterin (Indien gemonteerd) ......................................................................... 1-138
10. Airbag voor passagierszijde (Indien gemonteerd) ........................................................................... 1-45
11. Multischakelaar verlichting ..................................1-7412. Ontgrendelingshefboom motorkap
.....................1-108
13. Parkeerrempedaal (voetbediend) (Indien gemonteerd)
......................................................................... 1-101
14. Schakelaar ruitenwissers/ruitensproeiers ............1-77
15. Bedieningsorganen verwarming/airconditioning
(Indien gemonteerd) ............. .............................1-119
16. Aansteker (Indien gemonteerd) ...........................1-85
17. Middenconsole .................................................... 1-95
18. Keuzehandel/versnellingshandel (Indien gemonteerd) ........................................................................... 2-11
19. Aansluitconta ct ................................................... 1-86
20. Asbak ................................................................. 1-87
21. Dashboardkastje ................................................. 1-94
22. Schakelaar passagiersairbag ON/
OFF (Indien gemonteerd) ....................................1-49
!
LET OP:
Een flacon luchtverfrisser mag in de auto niet dichtbij het instrumentenpaneel of op het dashboard worden geplaatst. Door eventuele lekkage van de luchtverfrisser op deze delen (instrumentenpaneel, dashboard ofaanjager) kunnen ze worden beschadigd. Als de vloeistof van de luchtverfrisser op deze delen komt moeten ze direct met water worden gereinigd.
CM holl-0.p65 5/20/2008, 8:36 AM
9
Page 12 of 293

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
Bekerhouder ................................................................ 1-88
Stoelvak ...................................................................... 1-89
Schuifdak .................................................................... 1-89
Interieurverlichting ....................................................... 1-92
Brillenvak ..................................................................... 1-93
Dashboardkastje ......................................................... 1-94
Opbergruimte middenconsole ..................................... 1-95
Bovenste dashboardkastje ..........................................1-95
Elektrisch bediende buitenspiegel ...............................1-96
Anti verblindingsstand van de achteruitki-jkspiegel .....1-98
Conversatie-spi egel .................................................. 1-100
Handrem .................................................................... 1-101
Achterklep ................................................................. 1-102
Bagagenet ................................................................. 1-102
Dakrail ....................................................................... 1-104
Hooggeplaatst (derde) rem licht .................................1-106
Ontgrendeling tankluikje in interieur ...........................1-106
Motorkapontgrendeling .............................................. 1-108
Zonnekleppen ............................................................ 1-109
Waarschuwingslamp in voorportier........................... 1-111
Claxon ....................................................................... 1-111
Opbergruimte in armleuning ......................................1-111
Verstelling van het stuurwiel ...................................... 1-112
Koplampafstelling ...................................................... 1-113
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:37 AM
2
Page 55 of 293

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
45
OCM051008L
B240A02NF-GXT Bestuurders- en passagiersairbag Uw Hyundai is uitgerust met een airbagsysteem. Dit is herkenbaar aan het opschrift "SRS Airbag" op de afdekking van de airbag in het stuurwielen de afdekking boven het dashboardkastje aan passagierszijde. De airbags zijn aangebracht onder de afdekking van het stootvlak in hetstuurwiel en de afdekking boven het dashboardkastje aan passagierszijde. Airbageenheid voor bestuurderszijde
De airbag zorgt ervoor dat de bestuurder en/of de voorpassagier bijeen frontale aanrijding meer bescherming wordt geboden dan alleen met behulp van de veiligheidsgordelsmogelijk is. N.B.:
Lees de informatie t.a.v. de airbag
op de stickers aan de achterzijde van de zonneklep.!WAARSCHUWING:
o De airbag is bedoeld als aanvulling op de driepuntsgordel van de bestuurder en de passagiers en niet als vervanging van de gordels. Daarom moetende veiligheidsgordels altijd worden gedragen, als met de auto wordt gereden. De airbagsworden alleen ingeschakeld bij bepaalde krachtige frontale botsingen, waarbij de inzittendenernstig verwond zouden kunnen raken.
B240A02CM
Aanrijding van achteren
Aanrijding van opzij Over de kop slaan
o Het airbagsysteem is ontworpen
om de airbags te activeren bijeen voldoende krachtige frontalebotsing onder een hoek kleiner dan 30° ten opzichte van de lengte-as van de auto. Hetsysteem treedt niet in werking bij aanrijdingen van opzij of van achteren of als de auto omslaat.Bovendien treedt het airbagsysteem slechts éénmaal in werking. Daarom moeten deveiligheidsgordels altijd worden gedragen.
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:38 AM
45
Page 56 of 293

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
46
o De airbags aan de voorzijde zijn
niet bedoeld om in te schakelen bij botsingen van opzij of vanachteren of als de auto omslaat. Daarnaast zullen de airbags niet worden ingeschakeld bij frontalebotsingen met een snelheid onder de drempelwaarde.
o De bestuurder moet zo ver mogelijk naar achteren zitten, waarbij wel de volledige controleover de auto behouden moet blijven. Als u zich te dicht bij de airbag bevindt, dan kan dit dedood of ernstige verwondingen tot gevolg hebben als de airbag wordt ingeschakeld.
o Er mogen zich geen objecten bevinden op of nabij deairbagmodules in het stuurwiel,het instrumentenpaneel en het dashboard boven het dashboardkastje aan depassagierszijde. Deze objecten kunnen verwondingen veroorzaken als bij een krachtigebotsing de airbags worden ingeschakeld. o Als de airbags worden
ingeschakeld, dan moeten ze door een Hyundai dealer wordenvervangen.
o Voer geen werkzaamheden uit aan de kabels van het airbagsysteem of andere componenten van hetairbagsysteem en maak de kabels/componenten niet los. Hierdoor kunnen verwondingenontstaan door het per ongeluk ontsteken van de airbags of omdat de airbags mogelijk nietwerken tijdens een botsing.
o Plaats geen kinderzitje op de voorpassagiersstoel. Eenkinderzitje mag nooit op de voorstoel worden geplaatst. Het kind kan ernstig gewond rakenof worden gedood door een tijdens een ongeval opblazende airbag. o Sta niet toe dat kinderen op de
voorpassagiersstoel plaatsnemenals met de auto wordt gereden.Als oudere kinderen (tieners en ouder) op de voorpassagiersstoel vervoerd moeten worden,zorg er dan voor dat ze de veiligheidsgordel op de juiste wijze dragen en dat de stoel zover mogelijk naar achteren is geplaatst.
o Voor een maximale beveiliging bij alle typen ongevallen, moeten alle inzittenden (waaronder debestuurder) altijd de veiligheidsgordel dragen, ook als de zitplaats wordt beschermdm.b.v. airbags. Op deze wijze wordt de kans op ernstige verwondingen of de dood bij eenbotsing zo klein mogelijk. Kom in een rijdende auto niet onnodig dicht in de buurt van een airbag.
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:38 AM
46
Page 57 of 293

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
47
De SRS service-indicatie (SRI) op het instrumentenpaneel gaat gedurendeongeveer 6 seconden branden nadat het contactslot in de stand "ON" is gezet of nadat de motor is gestart.De indicatie moet vervolgens doven. De airbageenheden bevinden zich in het midden van het stuurwiel en achterde afdekking boven het dashboardkastje aan passagierszijde. Als het airbagmoduul een frontaleaanrijding van een bepaalde kracht registreert, worden de airbags automatisch geactiveerd.
B240B01MC-GXT Componenten en werking van
airbagsysteem
Het airbagsysteem bestaat uit de
volgende componenten:
- Airbageenheid voor bestuurderszijde
- Airbageenheid voor passagierszijde
- SRS onderhoudsindicatie (SRI)
- SRS airbagmoduul (SRSCM)
Het airbagmoduul controleert bij
aangezet contact continu alleomstandigheden om te bepalen of een frontale aanrijding of een aanrijding onder een hoek ernstig genoeg is omde airbag in werking te laten treden.
B240B01L
B240B02L
o Het airbagsysteem moet zo snel
mogelijk worden opgeblazen om voldoende bescherming bij eenongeval te bieden. Als een passagier zich niet op de juiste plaats bevindt, omdat geengordel wordt gedragen, dan kan de airbag met kracht in contact komen met de inzittendewaardoor ernstige of dodelijke verwondingen kunnen ontstaan.
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:38 AM
47
Page 58 of 293

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
48
!
OCM051009L
Airbag voor passagierszijde
!
B240B05L
Airbag voor passagierszijde
LET OP:
Een flacon luchtverfrisser mag in de auto niet dichtbij het instrumentenpaneel of op het dash- board worden geplaatst. Dooreventuele lekkage van de luchtverfrisser op deze delen (instrumentenpaneel, dashboard ofaanjager) kunnen ze worden beschadigd. Als de vloeistof van de luchtverfrisser op deze delenkomt moeten ze direct met water worden gereinigd. WAARSCHUWING:
o Het in werking treden van de airbag gaat gepaard met een luide knal, terwijl eveneens enige rook vrijkomt. Dit is normaal en is niet gevaarlijk. De rook die bijhet in werking treden van de airbag vrijkomt kan echter huidirritatie veroorzaken. Na eenaanrijding waarbij de airbag in werking is getreden, moeten de handen en het gezicht grondigmet lauwwarm water en een milde zeep worden gewassen.
Bij het in werking treden doorbreekt de airbag de breukpunten in het stootvlak van het stuurwiel, hiernawordt het stootvlak geheel geopend en wordt de airbag volledig opgeblazen.Een volledig opgeblazen airbag incombinatie met een correct gedragenveiligheidsgordel zal de voorwaartse beweging van de bestuurder of de voorpassagier dempen, waardoor dekans op verwondingen aan het hoofd of het bovenlichaam wordt verminderd. Nadat de airbag is opgeblazen, zal hij onmiddellijk weer beginnen metleeglopen, zodat de bestuurder weer naar voren kan kijken en de wagen kan besturen.
B240B03L
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:38 AM
48
Page 59 of 293

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
49
o Het airbagsysteem kan alleen
worden gebruikt als het contactslot op "ON" staat.Als het airbagsysteem niet juistwerkt, dan:
(1) Gaat de SRI niet branden als het contactslot in de stand"ON" wordt gezet of als de motor is gestart.
(2) Knippert de SRI gedurende één seconde en blijft brandenna de ongeveer 6 seconden die volgen op het inschakelenvan het contactslot ("ON") of het starten van de motor.
(3) Gaat de SRI branden tijdens de rit.
Als dit gebeurt, laat dan de auto onmiddellijk door een Hyundai dealer controleren.
o Alvorens een zekering te vervangen of een accukabel los te maken, moet de contactsleutel inde stand "LOCK" worden gedraaid of worden verwijderd. Vervang nooit zekering nummer 12 als decontactsleutel in de stand "ON' staat. Als deze waarschuwing niet wordt opgevolgd, gaat deonderhoudsindicatie branden.
B990A01CM-GXT AAN/UIT-schakelaar voor
passagiersairbag
(Indien gemonteerd) De passagiersairbag kan worden uitgeschakeld met de AAN/UIT- schakelaar voor de passagiersairbagals een kinderzitje op de passagiersstoel is geplaatst of als er niemand op de passagiersstoel zit.Voor de veiligheid van uw kind moetde passagiersairbag wordenuitgeschakeld, als het onder zeer bijzondere omstandigheden nodig is om een kinderzitje, waarin het kindnaar achteren kijkt, op de passagiersstoel te plaatsen. Passagiersairbag uit- of inschakelen Plaats om de passagiersairbag uit te schakelen de hoofdsleutel in de ON/ OFF-schakelaar aan de rechterzijde van het dashboard en zet deschakelaar in de stand "OFF". De lamp "passagiersairbag OFF" gaat branden en blijft branden, totdat depassagiersairbag weer wordt ingeschakeld. Inschakelen van de passagiersairbag: plaats de hoofdsleutel in de ON/OFF- schakelaar en zet de schakelaar in de stand "ON". De lamp"passagiersairbag OFF" dooft.
B240C01NF
OCM051010L
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:38 AM
49
Page 64 of 293

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
54
o Het stootvlak kan worden
gereinigd met een zachte, droge doek of een doek die vochtig is gemaakt met water zonder enige toevoeging. Oplosmiddelen ofreinigingsmiddelen kunnen een negatief effect hebben op het stootvlak van het stuurwielalsmede op de goede werking van systeem.
o Er mogen geen voorwerpen over of bij de airbageenheden op hetstuurwiel, het instrumentenpaneel of de afdekking boven hetdashboardkastje aan passagierszijde worden geplaatst, omdat een dergelijkvoorwerp letsel kan veroorzaken bij een aanrijding die ernstig genoeg is om de airbags inwerking te laten treden.
o Als de airbag in werking is getreden, moet deze worden vervangen door een officiële Hyundai dealer.
!WAARSCHUWING:
o Als wijzigingen worden uitgevoerd aan de diverse componenten en de bedrading van het airbagsysteem, inclusief het aanbrengen van voorwerpenop het stootvlak van het stuurwiel of wijzigingen worden uitgevoerd aan het stuurwiel, kan de werkingvan het airbagsysteem worden beïnvloed en persoonlijk letsel tot gevolg hebben.
1JBH3051L
B240C01JM-GXT Onderhoud van het airbagsysteem Het airbagsysteem is praktisch
onderhoudsvrij; het is niet toegestaan zelf werkzaamheden eraan uit tevoeren. Als de SRS SRI (Service Reminder Indicator) niet gaat branden of continu blijft branden, laat de autodan door een Hyundai dealer controleren.
Alle werkzaamheden aan het
airbagsysteem, zoals het verwijderen,aanbrengen, repareren of werkzaamheden aan het stuurwielmoeten worden uitgevoerd door een gekwalificeerde Hyundai monteur. Onvakkundig uitgevoerdewerkzaamheden aan het airbagsysteem kunnen ernstig persoonlijk letsel tot gevolg hebben.
CM holl-1a(~59).p65 5/20/2008, 8:38 AM
54
Page 104 of 293

1BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
94
B500B01O-AXT Verlicht dashboardkastje Als de multischakelaar in de eerste/
tweede stand staat, dan gaat de verlichting in het dashboardkastjeautomatisch branden als het kastje wordt geopend.
!
DASHBOARDKASTJE
ZB260A1-HX
WAARSCHUWING:
Om verwondingen te voorkomen in geval van een aanrijding of bijplotseling afremmen, moet het dashboardkastje tijdens het rijden gesloten zijn.
o Trek voor het openen van het dashboardkastje aan de onderzijdevan het handvat.
o Het dashboardkastje kan worden vergrendeld (en ontgrendeld) metde sleutel (Indien gemonteerd).
!WAARSCHUWING:
o Geen scherpe of ongeschikte voorwerpen in het brillenvak bewaren. Dergelijke voorwerpen kunnen bij abrupt remmen ofeen ongeval uit het vak worden geslingerd en de passagiers verwonden.
o Open de brillenhouder niet bij rijdende auto. De verstelling vande achteruitkijkspiegel kan dooreen geopende brillenhouder worden belemmerd.
OCM052128
CM holl-1b(~143).p65 5/21/2008, 11:56 AM
94
Page 105 of 293

1
BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
95
!
OPBERGRUIMTE MIDDENCONSOLE
B505A01NF-GXT De opbergruimte in de middenconsole
wordt gebruikt voor het opruimen van cassettes of kleine artikelen.
Trek, om de opbergruimte te
gebruiken, de knop omhoog en plaatshet deksel omhoog.
WAARSCHUWING:
Om de kans op letsel bij een
botsing of een noodstop tebeperken moet het deksel van het opbergvak in de middenarmsteungesloten zijn als de auto in beweging is.
OCM052129
BOVENSTE DASHBOARDKASTJE
B505B01CM-GXT (Indien gemonteerd) Het bovenste dashboardkastje kan worden gebruikt voor het opbergen van kleine voorwerpen. Open hetbovenste dashboardkastje door de knop omhoog te trekken en het deksel omhoog te plaatsen.
OCM051020L
!WAARSCHUWING:
o Bewaar geen aanstekers, spuitbussen of andere ontvlambare/explosieve materialen in de auto. Dezevoorwerpen kunnen vlam vatten en/of exploderen als de auto gedurende langere tijd aan hogetemperaturen wordt blootgesteld.
o Om mogelijke verwondingen te
voorkomen bij een ongeval of noodstop, moet het deksel van het bovenste dashboardkastjetijdens de rit altijd zijn gesloten.
CM holl-1b(~143).p65 5/21/2008, 11:56 AM
95