bluetooth TOYOTA PROACE 2019 Manual de utilizare (in Romanian)
[x] Cancel search | Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2019, Model line: PROACE, Model: TOYOTA PROACE 2019Pages: 517, PDF Size: 65.39 MB
Page 407 of 517

406
Proace_sl_Chap10b_NAC-1_ed01-2019
Priključitev telefona Bluetooth®
Zaradi varnosti lahko voznik priključi prenosni telefon Bluetooth na opremo za prostoročno telefoniranje Bluetooth na vašem avtoradiu in opravi vse postopke, ki zahtevajo njegovo pozornost, le pri zaustavljenem vozilu in vključenem kontaktu.
Postopek preko telefona
Na seznamu zaznanih telefonskih aparatov izberite sistemsko ime.
V sistemu sprejmite zahtevo za priključitev telefona.
Postopek preko sistema
Pritisnite na Telephone (Telefon) za prikaz pr ve strani.
Pritisnite na Connect telephone (Priključi telefon),
izberite Search (Iskanje).Prikaže se seznam zaznanega telefona oz. zaznanih telefonov.
Če se ne prikaže, priporočamo, da izključite in ponovno vključite funkcijo Bluetooth na vašem telefonu.
Telefon lahko povežete v treh različnih profilih:- kot telefon (Telephone) (oprema za prostoročno telefoniranje, samo telefon),- kot možnost Streaming (pretakanje in brezžično predvajanje avdio datotek s telefona),- kot prenos podatkov s spleta (Mobile internet data).
Glede na vrsto vašega telefona zahteva potrditev ali ne za prenos vašega imenika in vaših sporočil.
Izberite ime telefona na seznamu.Pritisnite na Confirm (Potrdi).
Izberite enega ali več profilov.
ali
Aktivirajte funkcijo Bluetooth na telefonu in se prepričajte, da je telefon "viden vsem" (konfiguriranje telefona).
Za zaključek združevanja, ne glede na postopek, ki je lahko preko sistema ali s telefona, potrdite kodo, ki se prikaže kot identična v sistemu in na telefonu.
Aktivacija profila Mobile internet data (Prenos podatkov s spleta) je obvezna za navigacijo s povezavo, predhodno pa morate za to aktivirati deljenje povezave na vašem pametnem telefonu.
Deljenje povezave
Avdio in telematska oprema
Page 408 of 517

407
1
Proace_sl_Chap10b_NAC-1_ed01-2019
Pritisnite na Telephone za prikaz pr ve strani.
Izberite Bluetooth connection (Povezava Bluetooth) za prikaz seznama priključenih telefonskih aparatov.
Če je zadnji priključeni telefon, ko se vrnete v vozilo, spet prisoten, ga sistem samodejno prepozna; v naslednjih približno tridesetih sekundah po vključitvi kontakta se povezava izvede brez vašega posredovanja (Bluetooth vklopljen).Storitve, ki so na voljo so odvisne od omrežja, kartice SIM in združljivosti uporabljenih Bluetooth telefonskih aparatov. V navodilih vašega telefona in pri vašem operaterju preverite, do katerih storitev imate dostop.
Zmožnost sistema, da se vključi več profilov, je odvisna od telefonskega aparata.Po prednastavitvi se lahko priključi tri profile.
Za več informacij o združljivosti, dodatni pomoči itd. se povežite s spletnim mestom znamke.
Za spremembo profila povezave:
Samodejno ponovno povezovanje
Pritisnite na gumb za podrobnosti.
Pritisnite na gumb OPTIONS (Možnosti) za dostop do druge strani.
Za potrditev pritisnite na Confirm.
Izberite enega ali več profilov.
Profili, ki so združljivi s sistemom so: HFP, OPP, PBAP, A 2DP, AVRCP, MAP in PAN.
.
Avdio in telematska oprema
Page 409 of 517

408
1
Proace_sl_Chap10b_NAC-1_ed01-2019
Sprejem klica
Na dohodni klic vas opozorita zvonjenje in prikaz na zaslonu.
S kratkim pritiskom na tipko TEL na volanskem obroču sprejmete dohodni klic.
z dolgim pritiskom
na tipko TEL na volanskem obroču zavrnete klic,
ali
In
izberete End call (Prekinitev klica).
Pritisnite na ime izbranega telefona na seznamu, da ga izključite.Za priključitev ponovno pritisnite.
Na zaslonu zgoraj desno izberite košarico, ki se bo prikazala ob izbranem telefonu.
Pritisnite na košarico ob izbranem
telefonu in ga izbrišite.
Upravljanje priključenih telefonov
Ta funkcija omogoča povezavo ali odklop aparata in brisanje povezave.
Pritisnite na Telephone (Telefon) za prikaz pr ve strani.
Za dostop do druge strani pritisnite na gumb OPTIONS (Možnosti).
Izberite Bluetooth connection (Povezava Bluetooth), da se prikaže seznam priključenih aparatov.
Izbris telefona
Avdio in telematska oprema
Page 411 of 517

410
2
12
13
14
1
Proace_sl_Chap10b_NAC-1_ed01-2019
Dostop do sporočil (Messages) je odvisen od združljivosti pametnega telefona in vgrajenega sistema.Glede na pametni telefon lahko priklic vaših sporočil ali e-pošte traja dlje.
Upravljanje sporočil
Okence Email omogoča vnos e-naslova kontakta, toda sistem v nobenem primeru ne omogoča pošiljanja e-pošte.
Upravljanje kontaktov/datotek
Prisnite na Telephone (Telefon) za prikaz pr ve strani.
Izberite Contact (Kontakt).
Za dodajanje novega konakta izberite Create (Ustvari).
V okencu Telephone vnesite telefonsko številko kontakta.
V okencu Address vnesite naslov kontakta.
V okencu Email vnesite e-naslov
kontakta.
Pritisnite na Answer (Odgovori) za pošiljanje kratkega sporočila integriranega v sistem.
Prisnite na Telephone (Telefon) za prikaz pr ve strani.
Za dostop do druge strani pritisnite na gumb OPTIONS (Možnosti).
Izberite Messages (Sporočila) za prikaz seznama sporočil.
Izberite All (Vsa) ali Incoming (Prejeta) ali Send (Poslana).
Izberite del izbranega sporočila z enega od seznamov.
Pritisnite na Call (Kliči) za sprožitev telefonskega klica.
Pritisnite na Listen (Poslušanje) za poslušanje sporočila.
Razpoložljive storitve so odvisne od omrežja, kartice SIM in združljivosti uporabljenih Bluetooth naprav.V navodilih za uporabo vašega telefona in pri vašem operaterju preverite do katerih storitev imate dostop.
Avdio in telematska oprema
Page 426 of 517

425
Proace_sl_Chap10b_NAC-1_ed01-2019
Media (Mediji)
VPR AŠANJER A ZL AGAREŠITEV
Čakanje za načetek predvajanja mojega USB ključa je predolgo (dve, tri minute).
Nekatere datoteke, ki so na ključu, lahko precej upočasnijo dostop do podatkov na ključu (desetkratni čas katalogiziranja).Zbrišite datoteke na ključu in omejite število podrejenih map.
Nekateri znaki v podatkih medija med predvajanjem niso prikazani pravilno.
Avdio sistem ne zna prikazati nekaterih vrst znakov.Za poimenovanje skladb in seznamov uporabite standardne znake.
Predvajanje datotek v funkciji streaming (hkratno nalaganje in predvajanje avdio vsebin) se ne vključi.
Priključena naprava ne omogoča samodejnega vklopa predvajanja.Predvajanje vključite na napravi.
Imena skladb in trajanje predvajanja se ne prikažejo na zaslonu, ko je vključena funkcija streaming (hkratno nalaganje in predvajanje avdio vsebin).
Profil Bluetooth ne omogoča prenosa teh podatkov.
.
Avdio in telematska oprema
Page 427 of 517

426
Proace_sl_Chap10b_NAC-1_ed01-2019
VPR AŠANJER A ZL AGAREŠITEV
Ne morem priključiti telefona Bluetooth.Možno je, da je funkcija Bluetooth na telefonu izključena ali pa naprava ni v dometu povezovanja.Preverite, ali je funkcija Bluetooth na telefonu vključena.V parametrih telefona preverite, ali je vključena funkcija "viden vsem".
Telefon Bluetooth ni združljiv s sistemom.Združljivost svojega telefona lahko preverite na spletni strani znamke (storitve).
Ne slišim zvonjenja telefona, ko je priključen preko Bluetooth povezave.
Zvonjenje je odvisno od sistema in telefona.Povečajte glasnost avtoradia, lahko do navišje stopnje, in po potrebi povečajte glasnost zvonjenja telefona.
Hrup iz okolja lahko vpliva na slabšo kakovost telefonskega pogovora.Zmanjšajte hrup iz okolja (zaprite stekla, zmanjšajte prezračevanje, zmanjšajte hitrost itd.).
Nekateri vnosi se na seznamu prikažejo dvakrat.
Opcije za sinhronizacijo vnosov ponujajo sinhronizacijo vnosov s SIM kartice, vnosov iz telefona ali oboje. Če izberete obe vrsti sinhronizacije, se lahko nekateri vnosi prikažejo dvakrat.
Izberite Display SIM card contacts (Prikaz vnosov s SIM kartice) ali Display telephone contacts (Prikaz vnosov v telefonu).
Vnosi niso razvrščeni po abecednem vrstnem redu.Nekateri telefoni omogočajo različne opcije prikaza. Glede na izbrane parametre se vnosi prenesejo v posebnem vrstnem redu.Spremenite parametre prikaza imenika v telefonu.
Sistem ne sprejme sporočila SMS.Način Bluetooth ne dopušča prenosa sporočila SMS v sistem.
Telephone (Telefon)
Avdio in telematska oprema
Page 430 of 517

429
Proace_sl_Chap10c_RCC-1_ed01-2019
Toyota Pro Touch
Povezljivost - multimedijski avtoradio - telefon Bluetooth®
VsebinaOsnovne funkcije 430
Upravljanje ob volanu 432
Meniji 433
Povezljivost 434
Radio Media (Radio in medij) 444
Telefon 456
Nastavitve 468
Pogosta vprašanja 478
Sistem deluje samo v vašem vozilu.Zaradi varnosti lahko voznik priključi prenosni telefon Bluetooth na opremo za prostoročno telefoniranje avtoradia in opravi vse postopke, ki zahtevajo njegovo pozornost le takrat, ko vozilo stoji in ob vključenem kontaktu.Prikazano sporočilo o varčevalnem načinu delovanja opozarja takojšen prehod v stanje pripravljenosti. Več informacij o varčevalnem načinu delovanja boste našli v ustreznem poglavju.
.
Avdio in telematska oprema
Page 432 of 517

431
12:13
23 °C531 kHz
Proace_sl_Chap10c_RCC-1_ed01-2019
Izbor zvočnega vira (glede na izvedenko):- radiji FM/DAB*/AM*- Pametni telefon prek tehnologije MirrorLinkTM.- USB ključ- telefon priključen preko Bluetooth* in
predvajan preko multimedija Bluetooth* (streaming: pretakanje avdio vsebin)
* Odvisno od opreme.
Bližnjice: s pomočjo gumbov na dotik, ki se nahajajo v zgornji pasici zaslona na dotik, je mogoče neposredno dostopati do možnosti izbora zvočnega vira, do seznama postaj (ali naslovov, odvisno od zvočnega vira), do obvestil o sporočilih in e-pošte.
V primeru zelo visokih temperatur se glasnost lahko zmanjša in tako zaščiti sistem. Lahko se preklopi tudi v stanje pripravljenosti (popolnoma zatemnjen zaslon in izklopljen zvok), ki traja najkanj 5 minut.Ko temperatura v potniškem prostoru pade, se sistem povrne na pr votne nastavitve.
Preko menija za nastavitve (Settings) lahko ustvarite profil za eno osebo ali skupino ljudi, ki ima skupne točke, z možnostjo parametriranja številnih nastavitev (shranjevanje radia, avdio nastavitve, priljubljeni kontakti itd.); nastavitve se upoštevajo samodejno.
.
A
Page 434 of 517

433
12:13
23 °C531 kHz
FM/87.5 MHz
87.5MH z 12:13
23 °C 87.5 MHz
12:13
23 °C531 kH z
12:13
23 °C
Proace_sl_Chap10c_RCC-1_ed01-2019
Meniji
Nastavitve
Radio in mediji
Vož nja
PovezljivostTelefon
Parametriranje osebnega profila in/ali parametriranje zvoka (porazdelitev zvoka, bar va zvoka, ...) in prikaza ( jezik, enote, datum, ura, ...).
Izbor zvočnega vira, radijske postaje, prikaza fotografij.
Vklop, izklop, parametriranje nekaterih funkcij vozila.
Upravljajte določene aplikacije na pametnem telefonu, povezanem prek tehnologije MirrorLinkTM.Preverite stanje povezav Bluetooth in Wi-Fi.
Priključitev telefona preko Bluetooth® povezave, prebiranje sporočil, e-pošte in pošiljanje kratkih sporočil (sms).
.
Avdio in telematska oprema
Page 435 of 517

434
2
7
3
8
465
12:13
23 °C531 kHz
1
Proace_sl_Chap10c_RCC-1_ed01-2019
Nivo 1Nivo 2Nivo 3
Bluetooth connection / Priključitev Bluetooth
Wi- Fi network connection /Brezžična povezava z omrežjem
Networks /Omrežja
Share Wi-Fi connection /Delitev brezžične priključitve
Funkcije so na voljo glede na opremo.Povezljivost
Avdio in telematska oprema