TOYOTA PROACE CITY VERSO 2019 Kezelési útmutató (in Hungarian)
Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2019, Model line: PROACE CITY VERSO, Model: TOYOTA PROACE CITY VERSO 2019Pages: 272, PDF Size: 58.78 MB
Page 81 of 272

81
Biztonság
5
Csúszásgátló szabályozás
(ASR) / Dinamikus
stabilitásvezérlés (DSC)
A csúszásgátló szabályozás optimalizálja a tapadást motorfékezéssel és a hajtókerekek fékezésével a kerék megpörgésének elkerülése érdekében. Javítja a jármű irányított stabilitását, gyorsítás közben.Ha különbség van a jármű pályája és a vezető által kívánt pálya között, akkor a dinamikus stabilitást ellenőrző rendszer automatikusan motorfékezést és egy vagy több kereken lévő fékeket használ a jármű visszatérésére a kívánt útra, a fizikai törvények keretein belül.Ezek a rendszerek automatikusan aktiválódnak a jármű minden indításakor.Tapadási vagy pályaprobléma esetén lépnek működésbe.Ez a figyelmeztető lámpa a műszerfalon villog, jelezve, hogy működnek.
Kikapcsolás / újraaktiválás
Kivételes körülmények között (sárba ragadt, hóban elakadt, laza talajon stb. mozgó jármű mozgatása) hasznos lehet a DSC / ASR
rendszerek kikapcsolása, hogy a kerekek szabadon mozoghassanak és visszanyerhessék a tapadást.Javasoljuk azonban a rendszer minél hamarabb történő újraaktiválását.Ezek a rendszerek a gyújtás kikapcsolásakor vagy 50 km/h (31 mph) sebesség felett automatikusan újra aktiválódnak.50 km/h (31 mph) alatti sebességnél a rendszerek manuálisan aktiválhatók újra.Nyomja meg ezt a gombot, vagy forgassa el a bordás hengert ebbe a helyzetbe.A gombban vagy a bordás hengerben lévő jelzőfény kigyullad: a DSC / ASR rendszereknek a továbbiakban már nincs hatása a motor működésére.A rendszer újraaktiválása:Nyomja meg ezt a gombot.
vagyForgassa el a bordás hengert ebbe a helyzetbe.A gombban vagy a bordás hengerben lévő
jelzőlámpa kialszik.
Meghibásodás
Rendszer hibás működése esetén ez a figyelmeztető lámpa kigyullad, egy képernyő-üzenet és egy hangjelzés kíséretében.Vegye fel a TOYOTA kereskedőt vagy egy képzett műhelyt, hogy ellenőrizze a rendszereket.
WARNI NG
ASR / DSCEzek a rendszerek javítják a biztonságot a normál vezetés során, de nem ösztönözhetik a járművezetőt extra kockázatok vállalására vagy a nagy sebességű vezetésre.Csökkent tapadás esetén (eső, hó, jég) növekszik a tapadásvesztés kockázata. Ezért az Ön biztonsága szempontjából fontos, hogy ezeket a rendszereket minden körülmények között, és különösen nehéz körülmények között aktiválva kell tartani.Ezeknek a rendszereknek a megfelelő működése a gyártó által a kerekekkel (gumiabroncsok és felnik), a fékkel és az elektronikus alkatrészekkel, valamint a TOYOTA kereskedők által alkalmazott összeszerelési és javítási eljárásokkal kapcsolatos ajánlások betartásától függ.Ajánlott téli gumiabroncsok használata annak biztosítása érdekében, hogy ezek a rendszerek télen is hatékonyan működjenek.
Mind a négy kereket a járműre jóváhagyott gumiabroncsokkal kell felszerelni.
Page 82 of 272

82
Utánfutó stabilitási
asszisztens (TSA)
Vontatáskor ez a rendszer csökkenti a jármű vagy az utánfutó lengő mozgásának (kígyózás) kockázatát.
Művelet
A rendszer a gyújtás bekapcsolásakor automatikusan aktiválódik.Az elektronikus stabilitás-ellenőrző rendszer (ESC) nem lehet hibás.Ha a rendszer 60-160 km/h (37 és 99 mph) sebességgel érzékeli a pótkocsi lengő mozgásait (kígyózás), akkor a fékekre hat a pótkocsi stabilizálása érdekében, és szükség esetén csökkenti a motor teljesítményét a jármű lelassulása érdekében.Ez a figyelmeztető lámpa villog a műszerfalon, és a féklámpák felgyulladnak, hogy felhívják a figyelmet erre a javító intézkedésre.A súlyokkal és a vontatott rakományokkal
kapcsolatos információkat lásd a motor műszaki adatai és a vontatott terhek szakaszban, vagy a jármű regisztrációs igazolásábanA vonóhoroggal történő biztonságos vezetés érdekében olvassa el a megfelelő szakaszt.
Meghibásodás
Hiba esetén ez a figyelmeztető lámpa kigyullad a műszerfalon, egy üzenet és egy hangjelzés kíséretében.Ha folytatni szeretné az utánfutó vontatását, csökkentse a sebességet és óvatosan vezessen!Lépjen kapcsolatba egy TOYOTA kereskedővel vagy egy minősített szervizzel és ellenőriztesse a rendszert.
WARNI NG
Az utánfutó stabilitását segítő rendszer nagyobb biztonságot nyújt a normál vezetés során, feltéve, hogy betartják az utánfutó vontatására vonatkozó ajánlásokat. Nem ösztönözheti a járművezetőt olyan kockázatok vállalására, mint például utánfutó vontatása kedvezőtlen működési körülmények között (túlterhelés, a pótkocsi orra súlyának be nem tartása, kopott vagy nem eléggé felfújt gumiabroncsok, hibás fékrendszer stb.), vagy túlzott sebességű közlekedés.Bizonyos esetekben lehetséges, hogy a rendszer nem észleli az utánfutó lengését, különösen könnyű utánfutó esetén.Csúszós vagy gyenge minőségű felületen haladva a rendszer nem képes megakadályozni az utánfutó hirtelen lengését.
Advanced Grip Control
kipörgésgátló
Egy speciális, szabadalmaztatott tapadásszabályozó rendszer, amely javítja a havon, sáron és homokon történő vezethetőséget.Ez a körülmények sora közötti működésre optimalizált rendszer lehetővé teszi a manőverezést a legtöbb csúszós helyzetben (a normál személygépkocsi-használat során).Megfelelő gumiabroncsokkal kombinálva ez a rendszer kompromisszumot kínál a biztonság, a tapadás és a vezethetőség között.A gázpedált elégséges mértékben kell megnyomni, hogy a rendszer kihasználhassa a motor teljesítményét. A motor nagy fordulatszámon történő működés teljesen normális.Az öt helyzetű választógomb segítségével kiválaszthatja azt a beállítást, amely a legmegfelelőbb a tapasztalt vezetési körülményekhez.
Az egyes üzemmódokhoz tartozó jelzőlámpa kigyullad, és egy üzenet jelenik meg, amely megerősíti a választását.
Page 83 of 272

83
Biztonság
5
Üzemmódok
Szabványos (ESC)
Ez az üzemmód a kerék alacsony fordulatszámára van kalibrálva, az út során általában tapasztalható különböző tapadási szintek alapján.
NOTIC E
A gyújtás kikapcsolásakor a rendszer automatikusan visszaáll erre az üzemmódra.
Hó
Ez a mód hozzáigazítja stratégiáját a tapadás körülményeihez, melyek a két
elülső kerék elmozdulása alapján állapíthatók meg.(üzemmód aktív 80 km/h sebességig (50 mph))
Minden terep (sár, nedves fű stb.)
Ez a mód, induláskor jelentős forgást tesz lehetővé a kereken a legkevesebb tapadással, hogy optimalizálja a sár letisztítását és visszanyerje a tapadást. Ugyanakkor a legnagyobb tapadású kereket úgy vezérli, hogy az a lehető legnagyobb nyomatékot továbbítsa.Haladáskor a rendszer optimalizálja a kerék forgását, hogy a lehető legteljesebben reagáljon a vezető igényeire.(üzemmód aktív 50 km/h sebességig (31 mph))
Homok
Ez az üzemmód lehetővé tesz kismértékű egyidejű forgást a két hajtókeréken, lehetővé téve a jármű előrehaladását és korlátozva a homokba elakadás kockázatát.(üzemmód aktív 120 km/h sebességig (75 mph))
WARNI NG
Ne használja a többi módot homokon, mert a jármű elakadhat.
Az ASR és a DSC rendszereket kikapcsolhatja a gomb „OFF (KI)” állásba fordításával.
NOTIC E
Az ASR és a DSC rendszerek már nem befolyásolják a motor vagy a fékek működését a pálya megváltozása esetén.Ezek a rendszerek automatikusan újraindulnak 50 km/h (31 mph) sebesség felett, és a gyújtás bekapcsolásakor.
WARNI NG
JavaslatokA járművet elsősorban aszfaltos utakon való használatra tervezték, de lehetővé teszi, hogy időnként más kevésbé átjárható terepen is vezethessen.Ugyanakkor nem teszi lehetővé az olyan terepen történő vezetést, mint:– átkelés és olyan terepen történő vezetés, amely különösen az akadályok vagy kövek miatt károsíthatja az alvázat, vagy eltávolíthat alkatrészeket (üzemanyagcső, üzemanyag
hűtő stb.),– vezetés terepen meredek lejtőkkel és rossz tapadással,– átkelés egy patakon.
Page 84 of 272

84
Hegymenetvezérlő
A rendszer segít leereszkedni laza, vagy puha felületeken (murva, sár, stb.) vagy meredek lejtőn.Ez a rendszer csökkenti a megcsúszás, vagy jármű irányítás elvesztésének kockázatát lejtőn leereszkedéskor, akár előre fele, vagy tolatva halad.Leereszkedéskor, segíti a vezetőt, hogy állandó sebességet tartson a kiválasztott fokozat függvényében, miközben fokozatosan elengedi a féket.
NOTIC E
A rendszer aktiválásához a lejtőnek nagyobbnak kell lenni, mint 5%.A rendszert a sebességváltó üres helyzetében lehet használni.Máskülönben kapcsoljon egy sebességnek megfelelő fokozatot, hogy megakadályozza a motor lefulladását.Automata sebességváltó esetén, a rendszer használható a fokozatválasztó N, D vagy R helyzetében.
WARNI NG
Amikor a rendszer szabályoz, a Aktív vészfék rendszer automatikusan kikapcsol.
NOTIC E
A rendszer nem elérhető:– ha a járműsebesség 70 km/h (43 mph) felett van,– ha a járműsebességet szabályozza a Adaptive Cruise Control, a sebességváltó típusától függően.
Bekapcsolás
Alapértelmezés szerint a rendszer nincs kiválasztva.A funkció állapota nem kerül mentésre, a gyújtás kikapcsolásakor.A vezető kiválaszthatja a rendszert, amikor a motor jár, amikor a jármű áll, vagy ha legfeljebb kb. 50 km/h (31 mph) sebességgel halad.
► A rendszer kiválasztásához 50km/h (31 mph) alatti sebességnél nyomja meg ezt a gombot, amíg a jelzőfény kigyullad; ez a lámpa zöld színben jelenik meg a műszerfalon.A rendszer 30 km/h (19 mph) alatti sebességnél aktiválódik.
► Amikor a jármű megkezdi a leereszkedést, elengedheti a gáz- és a fékpedált; a rendszer szabályozza a sebességet:– ha a sebességváltó első vagy második sebességfokozatban van, akkor a sebesség csökken, és a visszajelző lámpa gyorsan villog,– ha a sebességváltó semleges vagy ha a tengelykapcsoló-pedált le van nyomva, a sebesség csökken, és a visszajelző lámpa lassan villog; ebben az esetben a fenntartott ereszkedési sebesség alacsonyabb.Lejtőn álló járműnél, ha elengedi a gázpedált és a fékpedált, a rendszer elengedi a fékeket, hogy a jármű fokozatosan meginduljon.A féklámpák automatikusan felgyulladnak, amikor a rendszer szabályoz.Ha a sebesség meghaladja a 30 km / h (19 km / h) sebességet, a szabályozás automatikusan szünetel, a műszerfali jelzőlámpa kiszürkül, de a gombban lévő zöld jelzőfény továbbra is világít.A szabályozás automatikusan folytatódik, ha a sebesség ismét 30km/h (19 mph) alá esik, ha a
lejtő és a pedál-elengedési feltételek teljesülnek.Bármikor újra megnyomhatja a gázpedált vagy a fékpedált.
Ki
► Nyomja meg a gombot, amíg a jelzőlámpa kialszik; a műszerfali jelzőfény is kialszik.70km/h (43 mph) feletti sebességnél a rendszer automatikusan kikapcsol; a gombban lévő
jelzőlámpa kialszik.
Page 85 of 272

85
Biztonság
5
Meghibásodás
Rendszerhibák esetén ez a figyelmeztető lámpa kigyullad a műszerfalon, egy képernyő-üzenet kíséretében.Ellenőriztesse a rendszert egy TOYOTA kereskedővel vagy szakszerviz-vel.
Biztonsági övek
Első biztonsági övek
Az első biztonsági övek egyetlen pirotechnikai előfeszítő rendszerrel vannak felszerelve (vagy dupla a vezető oldalán, a felszereléstől függően) és egy erőkorlátozóval (vagy egy progresszív erőkorlátozóval a vezető oldalán, a felszereléstől függően).Ez a rendszer javítja az első ülések biztonságát elülső vagy oldalsó ütközés esetén.Az ütés súlyosságától függően az egyetlen pirotechnikai előfeszítő rendszer azonnal behúzza a biztonsági öveket az utasok testéhez.
A kettős pirotechnikai előfeszítő rendszer ugyanolyan módon működik, azzal a különbséggel, hogy a jobb hatékonyság érdekében egy helyett két rögzítési pontot használ.A biztonsági övek pirotechnikai előfeszítői engedélyezve vannak, ha a gyújtás be van kapcsolva.
Az erőkorlátozó csökkenti a biztonsági övnek az utas mellkasára gyakorolt nyomását, javítva ezáltal azok védelmét.A progresszív erőkorlátozó ugyanolyan módon működik, azzal a különbséggel, hogy figyelembe veszi a vezető testtartását, és ezzel optimalizálja a biztonsági öv által az utas mellkasára gyakorolt nyomás csökkentését ütés esetén.
Rögzítés
► Húzza meg a hevedert, majd illessze be a nyelvét a csatba.
► A heveder húzásával ellenőrizze, hogy a biztonsági öv megfelelően van-e rögzítve.
Nyitás
► Nyomja meg a csat piros gombját.► Vezesse a biztonsági övet behúzás közben.
Hátsó biztonsági övek (2.
üléssor)
Külső ülések
Felszereltségtől függően, szimpla előfeszítő rendszerrel és erőhatárolóval felszereltek lehetnek.Győződjön meg róla, hogy a megfelelő biztonsági övet a megfelelő csatba rakja bele.Ne cserélje ki a vezető biztonsági övet vagy csatot a középső biztonsági övre vagy csatra.
Középső ülés
A biztonsági övnek nincs pirotechnikai előfeszítő rendszere és erőkorlátozója.
Page 86 of 272

86
Telepítés
► Húzza a hevedert és helyezze be a nyelvet A a jobb oldali csatba (az utas oldalának bal oldalán található, ha a járműben ül).► Helyezze be a nyelvet B a bal oldali csatba (az utas oldalának jobb oldalán található, ha a járműben ül).► A heveder húzásával ellenőrizze, hogy az egyes csatok megfelelően vannak rögzítve.
Kiszerelés és tárolás
► Nyomja meg a piros gombot a csaton B, majd a gombot a csaton A.► Vezesse a hevedert amint az felcsévélődik a
nyelvbe B, majd A a mágneshez a tető rögzítési pontjához.
WARNI NG
A hátsó üléseken végzett műveletek elvégzése előtt a biztonsági övek károsodásának elkerülése érdekében ellenőrizze, hogy az oldalsó övek megfelelően vannak-e feszítve. A központi biztonsági öveknek teljesen fel kell csévélődniük.
Hátsó biztonsági övek (3.
üléssor)
Ezek a biztonsági övek pirotechnikai előfeszítő rendszerrel vagy erőkorlátozóval nincsenek felszerelve.
Biztonsági öv(ek)
figyelmeztető lámpák
1.Bal első biztonsági öv figyelmeztető lámpa (vagy országtól függően a vezető figyelmeztető lámpa).
2.Jobb első biztonsági öv figyelmeztető lámpa (vagy országtól függően a vezető figyelmeztető lámpa).
3.Hátsó jobb oldali biztonsági öv figyelmeztető lámpa (2. üléssor).
4.Hátsó középső biztonsági öv figyelmeztető lámpa (2. üléssor).
5.Hátsó bal oldali biztonsági öv figyelmeztető lámpa (2. üléssor).
Körülbelül 20 km/h (12 mph) feletti sebességnél a figyelmeztető lámpa 2 percig villog, hangjelzés kíséretében. Miután ez a 2 perc eltelt, a figyelmeztető lámpa(ák) addig világít(anak), amíg a vezető vagy az első utas és/vagy a hátsó utas(ok) be nem csatolják a biztonsági övet.
Page 87 of 272

87
Biztonság
5
Első biztonsági öv figyelmeztető
lámpák
A gyújtás bekapcsolásakor a figyelmeztető lámpa 1 bekapcsol a műszerfalon, és a megfelelő figyelmeztető lámpa (1 vagy 2) pirosan világít a biztonsági öv és az első utasoldali légzsák figyelmeztető lámpa kijelzőn, ha a vezető biztonsági öve és/vagy az utas biztonsági öve nincs becsatolva vagy ki van kapcsolva.
Hátsó biztonsági öv figyelmeztető
lámpák
A megfelelő figyelmeztető lámpa (3 - 5) pirosan világít a biztonsági öv és az első utas légzsák figyelmeztető lámpa kijelzőn, ha egy vagy több hátsó utas (2. üléssor) kikapcsolta a biztonsági övét.
NOTIC E
Ezek a biztonsági öv figyelmeztető lámpák csak a 2. üléssorra vonatkoznak.
Tanács
WARNI NG
A járművezetőnek gondoskodnia kell arról, hogy az utasok helyesen használják a biztonsági öveket, és mielőtt elindultak, mind rögzítve vannak.Bárhol is ül a járműben, mindig rögzítse a biztonsági övet, még rövid utazások esetén
is.Ne cserélje fel a biztonsági övek csatjait, mivel ezek nem fogják teljes mértékben betölteni szerepüket.Használat előtt és után ellenőrizze, hogy a biztonsági öv megfelelően csévélődött-e fel.Az ülés vagy a hátsó üléspad összecsukása vagy mozgatása után ellenőrizze, hogy a biztonsági öv megfelelően van-e elhelyezve és felcsévélve.
WARNI NG
TelepítésA heveder alsó részét a medencére a lehető legalacsonyabban kell elhelyezni.A felső részt a váll üregében kell elhelyezni.A hatékonyság érdekében a biztonsági övet:– a testhez lehető legközelebb kell meghúzni,– sima mozgással elöl kell kihúzni, ellenőrizve, hogy nem csavarodik-e meg,– csak egy személy rögzítésére szabad használni,– nem mutathatja vágások vagy gyűrődések jeleit,– nem lehet átalakítani vagy módosítani a teljesítmény befolyásolásának elkerülése érdekében.
WARNI NG
Ajánlások gyermekek számáraHasználjon megfelelő gyermekülést, ha az utas 12 évesnél fiatalabb vagy másfél méternél alacsonyabb.Soha ne használja ugyanazt a biztonsági övet egynél több gyermek rögzítéséhez.Soha ne szállítsa gyermekét az ölében.A gyermekülésekkel kapcsolatos további információkért lásd a megfelelő szakaszt.
Page 88 of 272

88
WARNI NG
KarbantartásA jelenlegi biztonsági előírásoknak megfelelően a jármű biztonsági öveinek minden javításához keressen fel szakműhelyt a szükséges készségekkel és felszerelésekkel, amelyeket egy TOYOTAkereskedő képes biztosítani.Rendszeresen ellenőrizze a biztonsági öveket egy TOYOTA kereskedőnél vagy egy szakműhelyben, különösen, ha a hevederek sérülés jeleit mutatják.Tisztítsa meg a biztonsági öv hevedereit szappanos vízzel vagy TOYOTA kereskedők által értékesített textil tisztítószerrel.
WARNI NG
Ütközés eseténAz ütközés jellegétől és súlyosságától függően a pirotechnikai előfeszítő berendezés beindulhat a légzsák kioldása előtt és függetlenül. Az övfeszítők kioldását kis mennyiségű ártalmatlan füst és zaj kíséri a rendszerbe beépített pirotechnikai patron aktiválása miatt.A légzsák figyelmeztető lámpa minden esetben kigyullad.Ütközés után ellenőriztesse a biztonsági övrendszert, és ha szükséges, cserélje ki azt egy TOYOTA kereskedőnél vagy egy szakszervizben.
Légzsákok
Rendszer, amely erőteljes ütközések esetén hozzájárul az utasok biztonságának javításához (a 2. sorban szereplő középső ülés kivételével).A légzsák kiegészíti az erőhatást korlátozó biztonsági övek működését.Ütközés esetén az elektronikus érzékelők rögzítik és elemzik az ütésérzékelési zónákban fellépő első és oldalsó ütéseket:– súlyos ütközés esetén a légzsákok azonnal kioldódnak, és hozzájárulnak az utasok jobb védelméhez (a 2. sorban szereplő középső ülés kivételével); közvetlenül az ütközés után a légzsákok gyorsan leeresztenek, hogy ne akadályozzák a láthatóságot vagy az utasok kijutását,– kismértékű vagy hátsó ütközés esetén, vagy bizonyos borulás körülmények között a légzsák nem működik; önmagában a biztonsági öv járul hozzá az Ön védelmének biztosításához ezekben a helyzetekben.
WARNI NG
A légzsákok nem működnek, ha a gyújtás ki van kapcsolva.Ez a berendezés csak egyszer tud kioldódni. Ha második ütközés történik (ugyanazon vagy egy későbbi baleset alatt), a légzsák nem oldódik ki ismét.
Page 89 of 272

89
Biztonság
5
Ütközés-észlelési zónák
A.Első ütközési zóna
B.Oldalsó ütközési zóna
NOTIC E
Egy vagy több légzsák kiolodásakor a rendszerbe beépített pirotechnikai töltés robbanása zajt okoz, és kis mennyiségű füstöt bocsát ki.Ez a füst nem ártalmas, de az érzékeny egyének enyhe irritációt tapasztalhatnak.Az egy vagy több légzsák kioldódásával járó robbantási zaj rövid időre enyhe hallásvesztést okozhat.
Elülső légzsákok
Rendszer, amely védi a vezetőket és az első utasokat súlyos frontális ütközés esetén, korlátozva a fej és a mellkas sérülésének kockázatát.A vezető légzsákja a kormánykerék közepére, az első utasoldali légzsák a tetőn van felszerelve.
Kioldás
A légzsákok (kivéve az első utasoldali légzsákot, ha azt kikapcsolták) súlyos elülső ütés esetén az A frontális ütközési zóna egészén vagy egy részén oldódnak ki, a jármű hosszanti középvonalán vízszintes síkon a jármű eleje felől a hátulja felé.Az első légzsák felfújódik a jármű első utasának mellkasa és feje, és a vezető oldalán a kormánykerék, valamint az utas oldalon a műszerfal között, hogy tompítsa előremozgásukat.
WARNI NG
Menet közben tartsa zárva a kesztyűtartót. Ellenkező esetben baleset vagy hirtelen fékezés esetén sérülés veszélye áll fenn.
Page 90 of 272

90
Oldalsó légzsákok
A járműbe szerelve a rendszer védi a vezetőket és az első utasokat súlyos oldalsó ütközések esetén, korlátozva a mellkas, a has és a fej közötti részén történő sérülések kockázatát.Minden oldalsó légzsák az ülés-háttámla keretébe van beszerelve, az ajtó oldalán.
Kioldás
Az egyik oldalon súlyos oldalütközés esetén az oldalsó ütközési zóna egészére vagy egy
részére gyakorolt hatásuk merőleges a jármű hosszanti középvonalára vízszintes síkon, és kívülről a jármű belseje felé irányulnak.Az oldalsó légzsák felfújódik az utas első alja és a fej és a hozzá tartozó ajtó burkolat között.
Függöny légzsákok
A járműbe szerelve a rendszer fokozott védelmet nyújt a vezető és az utasok számára (kivéve a középső üléseket) súlyos oldalsó ütközések
esetén, korlátozva a fej oldalsó részén történő sérülések kockázatát.A függönylégzsákok az oszlopokba és az utastér felső részébe vannak beépítve.
Kioldás
Az egyik oldalon súlyos oldalütközés esetén az oldalsó ütközési zóna egészére vagy egy részére gyakorolt hatásuk merőleges a jármű hosszanti középvonalára vízszintes síkon, és kívülről a jármű belseje felé irányulnak.A függönylégzsák a külső hátsó utas és az ablakok között fúvódik fel.
Meghibásodás
Ha ez a figyelmeztető lámpa világít a műszerfalon, vegye fel a kapcsolatot egy TOYOTA kereskedővel vagy egy szakműhellyel a rendszer ellenőrzéséhez.A légzsákok súlyos ütközés esetén esetleg nem nyílnak ki.
WARNI NG
Kisebb oldalsó ütközés vagy koccanás esetén, vagy ha a jármű felborul, a légzsák nem működik.Hátsó vagy elülső ütközés esetén egyik oldalsó légzsák sem nyílik ki.
Tanács
WARNI NG
A légzsákok teljes hatékonysága érdekében vegye figyelembe az alábbi biztonsági ajánlásokat.Normál függőleges ülőhelyzetben helyezkedjen el.Rögzítse a biztonsági övet, ügyelve arra,
hogy helyesen legyen elhelyezve és beállítva.Ne hagyjon semmit az utasok és a légzsák között (gyermek, háziállat, tárgy stb.), és ne rögzítsen vagy helyezzen el semmit a légzsák kioldási pályájához közel vagy annak útján; ez sérüléseket okozhat a kioldás során.Soha ne módosítsa a jármű eredeti felépítését, különösen a légzsákok közvetlen közelében.Baleset vagy a jármű lopása után ellenőriztesse a légzsákrendszert.A légzsákrendszereken végzett minden munkát csak TOYOTA kereskedő vagy szakképzett műhely végezhet.Még ha az összes említett óvintézkedést be is tartják, a légzsák kioldásakor nem zárható ki a fej, a mellkas vagy a karok sérülésének vagy kisebb égésének veszélye. A légzsák szinte azonnal felfúvódik (néhány milliszekundumon belül), majd ugyannnyi idő alatt üríti ki a forró gázt az erre a célra kialakított nyílásokon keresztül.