Peugeot 308 2014 Instrukcja Obsługi (in Polish)

Page 91 of 400

89
3
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Klapka na narty
Klapka ułatwia umieszczenie i przewożenie długich przedmiotów.
O t w i e r a n i e
 Opuścić podłokietnik.  Nacisnąć przycisk otwierania klapki.  Opuścić klapkę.  Umieścić przedmioty wewnątrz bagażnika.
 Opuścić podłokietnik ułatwiający przyjęcie komfortowej pozycji. Może on być wyposażony w uchwyt na puszki i umożliwia również dostęp do klapki na narty.
Podłokietnik tylny
Nie pozostawiać otwartej klapki na narty, jeżeli nie jest używana do przewożenia długich p r z e d m i o t ó w .

Page 92 of 400

90
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
W y p o s a ż e n i e b a g a ż n i k a ( s e d a n )
1. Tylna półka2. Podłoga bagażnika Podnieść podłogę, aby dostać się do schowków. 3. Pojemniki W których znajduje się: - z a c z e p h o l o w n i c z y , - zestaw do tymczasowej naprawy opony, - koło zapasowe, w zależności od poziomu wyposażenia, opcjonalnie albo seryjnie. 4. Zaczepy mocujące

Page 93 of 400

91
3
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
W y p o s a ż e n i e b a g a ż n i k a ( S W )
1. Oświetlenie bagażnika2. Dźwignie składania tylnych siedzeń3. Gniazdo zasilania osprzętu 12V(maksymalnie 120 W)4. Pojemniki odczepiane Pociągnąć za przegrody, aby je wypiąć. 5. Pojemniki W których znajduje się: - z a c z e p h o l o w n i c z y , - zestaw do tymczasowej naprawy opony, - koło zapasowe, w zależności od poziomu wyposażenia, opcjonalnie albo seryjnie. 6. Zasłona bagażu (patrz odpowiednia rubryka)
7. Zaczepy holownicze Wyjąć po kolei zaczepy, a następnie wsunąć w podłużne gniazdo.  Naciskając przycisk przesunąć zaczep do wybranego położenia.  Przestrzegać kierunku montażu (zaczepy
skierowane na zewnątrz pojazdu).

Page 94 of 400

92
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Zasłona bagażu, roleta (SW)
Zwijanie Wyjmowanie C h o w a n i e
 Wyjąć prowadnice rolety z szyn słupków bagażnika.  Puścić, roleta zwija się automatycznie.
 Umieścić jedną dłoń z lewej strony podzasłoną bagażu.  Obrócić koniec zwijacza do przodu (w prawo), aby go odblokować.  Postępować podobnie w przypadku prawej strony (obracać w lewo).
Wgłębienie usytuowane w skrzynce pod dywanikiem bagażnika umożliwia ułożenie zasłony bagażu po przekątnej.

Page 95 of 400

93
3
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Zamontowanie
 Umieścić lewy, a następnie prawy koniec zasłony bagażu w odpowiednich gniazdach.  Położyć dłonie na zwijaczu, a następnie obrócić całość do tyłu, aby go zablokować.  Rozwinąć roletę aż do zaryglowania na słupku bagażnika.

Page 96 of 400

94
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
T r ó j k ą t o s t r z e g a w c z y ( S c h o w e k )
Przed wyjściem z samochodu, aby ustawić trójkąt, należy założyć kamizelkę odblaskową.
Wymiary maksymalne trójkąta (złożonego) lub jego pudełka: - A : długość = 44 c m , - B : wysokość = 4 c m , - C : szerokość = 6,5 c m .
Miejsce na złożony trójkąt ostrzegawczy lub jego pudełko znajduje się pod podłogą bagażnika.
Ustawianie trójkąta na
drodze
Odległość trójkąta od samochodu (w metrach)
Droga
Autostrada
DzieńNoc
5 0 m 8 0 m 1 5 0 m
Podane wartości wynikają z przepisów międzynarodowych. Ustawić trójkąt zgodnie z przepisami drogowymi obowiązującymi na danym terenie.
Trójkąt ostrzegawczy można nabyć w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie s p e c j a l i s t y c z n y m .
 Ustawić trójkąt za samochodem zgodnie z poniższą tabelą w zależności od rodzaju drogi i oświetlenia zewnętrznego.
Przed użyciem trójkąta zapoznać się z instrukcją producenta.

Page 97 of 400

95
3
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Ogrzewanie i Wentylacja
Wlot powietrza
Powietrze w kabinie jest filtrowane, przedostaje się z zewnątrz poprzez kratki, znajdujące się u podstawy przedniej szyby lub z obiegu wewnętrznego w recyrkulacji powietrza.
P r z e ł ą c z n i k i
Powietrze w kabinie przechodzi przez różne układy w zależności od wyboru kierowcy, pasażerów z przodu lub z tyłu oraz w zależności od poziomu wyposażenia. Przełącznik temperatury umożliwia otrzymanie żądanego komfortu, mieszając powietrze przechodzące przez różne układy. Przełącznik rozprowadzania powietrza umożliwia wybór nawiewów powietrza w kabinie dzięki powiązanym z nim przyciskom. Przełącznik natężenia nawiewu umożliwia zwiększenie lub zmniejszenie siły nawiewu wentylatora. W zależności od pojazdu przełączniki dostępne są w menu "Klimatyzacja" ekranu dotykowego lub znajdują się na panelu konsoli środkowej.
1. Dysze odmrażania lub osuszania przedniej s z y by. 2. Dysze odmrażania lub osuszania bocznych szyb przednich. 3. Nawiewy boczne zamykane i ustawiane.
4. Nawiewy środkowe zamykane i ustawiane. 5. Wyloty powietrza na nogi pasażerów z przodu. 6. Wyloty powietrza na nogi pasażerów z tyłu.
Rozprowadzanie powietrza
System pozwalający na utrzymanie odpowiedniego komfortu i widoczności w kabinie.

Page 98 of 400

96
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Aby obydwa systemy były w pełni skuteczne, należy przestrzegać następujących zasad użytkowania i obsługi:  Aby uzyskać równomierne rozprowadzenie powietrza, nie należy zakrywać wlotów powietrza z zewnątrz, umieszczonych u podstawy przedniej szyby, dysz, nawiewów oraz wylotów powietrza, jak i otworu do odsysania powietrza znajdującego się w bagażniku.  Nie zakrywać czujnika nasłonecznienia, umieszczonego na desce rozdzielczej; służy on do regulacji systemu klimatyzacji automatycznej.  W przypadku nieużywania klimatyzacji należy uruchamiać system na co najmniej 5 do 10 minut, raz lub dwa razy w miesiącu, aby zachować jego sprawne działanie.  Kontrolować czystość filtra kabiny i wymieniać okresowo wkłady filtra. Zalecamy stosowanie wielofunkcyjnego filtra powierza kabiny. Dzięki dodatkowemu aktywnemu elementowi poprawia on skuteczność oczyszczania powietrza wdychanego przez pasażerów oraz zapewnia większą czystość w kabinie (redukuje zawartość alergenów, likwiduje niepożądane zapachy i nie dopuszcza do powstawania tłustego o s a d u).  Dla zachowania sprawnej pracy systemu klimatyzacji zaleca się jego regularną kontrolę zgodnie z zaleceniami podanymi w książce ser wisowej i gwarancyjnej.  W przypadku braku chłodzenia należy wyłączyć klimatyzację i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
Zalecenia dotyczące wentylacji i klimatyzacji
Po dłuższym postoju w nasłonecznionym miejscu znacznie wzrasta temperatura w kabinie, co wymaga intensywnego przewietrzenia wnętrza. Ustawić sterowanie nawiewu na poziomie wystarczającym do zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza w kabinie.
Czynnik chłodniczy obiegu klimatyzacji nie zawiera chloru i nie stwarza zagrożenia dla warstwy ozonowej.
Kałuża pod stojącym samochodem jest zjawiskiem normalnym; jest to kondensat wodny ze skraplacza k l i m a t y z a c j i .
W przypadku holowania ciężkiej przyczepy (innego pojazdu) na stromym podjeździe lub przy wysokiej temperaturze zewnętrznej, wyłączenie klimatyzacji umożliwi wykorzystanie odzyskanej mocy silnika dla potrzeb trakcyjnych, a w konsekwencji poprawę warunków h o l o w a n i a .
Stop & Start
Systemy ogrzewania i klimatyzacji działają tylko przy pracującym silniku.
Aby zachować komfort cieplny w kabinie, można wyłączyć czasowo działanie funkcji Stop & Start (patrz odpowiednia rubryka).

Page 99 of 400

97
3
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Regulacja temperatury
 Obracać pokrętłem od niebieskiego (zimno) do czer wonego (ciepło), aby zmieniać temperaturę według własnego uznania.
System klimatyzacji działa wyłącznie przy włączonym silniku.
Regulacja natężenia nawiewu
 Obracać pokrętłem, aby ustawić natężenie nawiewu zapewniające komfort.
Po ustawieniu przełącznika natężenia nawiewu w położeniu minimum (wyłączenie systemu), komfort termiczny nie jest regulowany. Można jednak odczuć delikatny nawiew spowodowany poruszaniem się pojazdu.
Klimatyzacja ręczna
Ogrzewanie / Wentylacja

Page 100 of 400

98
Komfort
308_pl_Chap03_confort_ed02-2013
Regulacja rozprowadzenia
powietrza
Przednia szyba i szyby boczne.
N o g i p a s a ż e r ó w .
Nawiewy środkowe i boczne.
Rozprowadzenie powietrza można regulować za pomocą odpowiednich przycisków.
Włączenie / Wyłączenie
klimatyzacji
Klimatyzacja pozwala: - latem obniżyć temperaturę, - zimą, poniżej 3°C, zwiększyć skuteczność osuszania szyb.
W ł ą c z e n i e
 Nacisnąć przycisk, włączy się kontrolka.
W y ł ą c z e n i e
 Ponownie nacisnąć ten przycisk, kontrolka z g a ś n i e . Wyłączenie może powodować dyskomfort (wilgoć, zaparowanie szyb).
Klimatyzacja może skutecznie działać o każdej porze roku przy zamkniętych szybach.
Klimatyzacja nie działa, jeżeli regulacja nawiewu jest wyłączona.
Aby szybciej uzyskać zimne powietrze, należy włączyć na pewien czas zamknięty obieg powietrza. Następnie powrócić do otwartego obiegu powietrza.

Page:   < prev 1-10 ... 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 ... 400 next >