PEUGEOT BOXER 2003 Kezelési útmutató (in Hungarian)

Page 21 of 177

05-05-2003
BIJZONDERE GEBRUIKSOMSTANDIGHEDEN
¥ Overwegend huis-aan-huisbestellingen.
¥ Alleen stadsverkeer (b.v. taxi).
¥ Korte ritten bij lage temperatuur.¥ Langdurig gebruik onder de volgende omstandigheden: Ð in streken met temperaturen regelmatig hoger dan +30 ¡C.Ð in streken met temperaturen regelmatig lager dan Ð15 ¡C.
Ð in stoffige gebieden,
Ð in landen waar de smeermiddelen of brandstoffen niet overeenkomen met onze aanbevelingen.
Het is noodzakelijk gebruik te maken van een speciaal onderhoudsschema "Bijzondere Gebruiksomstandigheden", met de volgende specifieke werkzaamheden en kortere onderhoudsintervallen: ¥ Elke 20.000 km of elk jaar voor uitvoeringen met benzinemotor.
¥ Elke 20.000 km of elk jaar voor benzine-/LPG-/aardgasuitvoeringen.Let op: Het LPG-/aardgassysteem dient elke 10.000 km of elke 6 maanden te worden gecontroleerd.
¥ Elke 15.000 km of elk jaar voor uitvoeringen met direct ingespoten 2,8 liter HDI/TED-motor.
DE PEUGEOT-ONDERHOUDSCONTROLES
24

Page 22 of 177

05-05-2003
DE PEUGEOT-ONDERHOUDSCONTROLES25
DE PEUGEOT ONDERHOUDSCONTROLES TYPE A, B EN C EN DE TUSSENTIJDSE CONTROLES
: Alle rijomstandigheden: Bijzondere rijomstandigheden * Volgens land.
Garantie Type
W erkzaamheden Omschrijving van de werkzaamheden
controleAB C
Tussentijdse controle
VERVERSEN- Motorolie verversen. - Brandstoffilter aftappen (alleen diesel). - Oliefilter. - Brandstoffilter* (alleen benzine).VERVANGEN- Brandstoffilterelement (alleen diesel).- Luchtfilterelement- Bougies (alleen benzine).- Motorolie (controleren + bijvullen).- Olie handgeschakelde versnellingsbak (controleren + bijvullen). - Niveau elektrolyt in accu (controleren + bijvullen) indien niet onderhoudsvrij. NIVEAU- Ruitensproeiervloeistof (controleren + bijvullen).- Koelvloeistof (controleren + bijvullen). - Remvloeistof (controleren + bijvullen). - Stuurbekrachtigingsvloeistof (controleren + bijvullen, volgens uitvoering). - Werking verlichting en signalering. - Staat van ruiten, koplampreflectoren, lampglazen en spiegels. - Claxon. - Ruitensproeiers. - Staat van ruitenwisserbladen. - Staat en spanning van aandrijfriemen. - Werking van handrem en koppeling. - Afdichting en staat van hydraulische circuits (slangen en carters). CONTROLE- Staat van rubber stofhoezen. - Remblokken. - Staat en speling van wiellagers, spoorstangen, kogels, silent blocs.- Afdichting van schokdempers.- Slijtage van remvoeringen achter.- Staat en spanning van banden (incl. reservewiel). - Emissieregeling, volgens wettelijke voorschriften (alleen benzine). - Rookgastest (alleen diesel). - Interieurfilter (volgens uitvoering). - Visuele controle van de gehele auto door een Peugeot-monteur.
SERVICE*- Huurauto (indien overeengekomen).
PROEFRIT

Page 23 of 177

05-05-2003
26
DIESEL
DIESEL
BENZINE BENZINE
(1) Minimale kwaliteitseis: Benzinemotoren: ACEA A3 en API SH/SJ; Dieselmotoren: ACEA B3 en API CF/CD -
ACEA = Association des Constructeurs EuropŽens Automobiles - API= American Petroleum Institute.
Bij gebruik van een oliesoort die niet aan de norm ACEA A3-B3 voldoet, is het noodzakelijk het onderhoudsschema "Bijzondere omstandigheden" met kortere intervallen aan te houden.
*Brandstofbesparende 5W30 olie mag niet worden gebruikt voor de 2,8 liter HDI- en TDI-motoren.
COMMERCIELE BENAMINGEN VAN DE DOOR DE CONSTRUCTEUR AFGESTEMDE EN
AANBEVOLEN SMEERMIDDELEN VOOR MOTOREN IN EUROPA (1)

Page 24 of 177

05-05-2003
Voorschrift van aanbevolen
smeermiddelen De olie in de tabel voldoet voor de meeste gebruiksomstandigheden. Het schema geeft een overzicht van de meest geschikte viscositeit bij een
bepaalde temperatuur. Het is ook mogelijk om synthetische "superkwaliteit" motorolie te gebrui-ken. Indien het gebruik van semi-synthe- tische of synthetische oli‘n nietmogelijk is, mogen oli‘n van de kwa-
liteit API SH/SJ (voor benzinemoto-ren) of CD/CF (voor dieselmotoren)gebruikt worden, waarbij dan wel hetonderhoudsschema voor"Bijzondere gebruiksomstandighe-den" met kortere intervallen dient teworden aangehouden.
Aarzel niet om een PEUGEOT-servi- cepunt advies te vragen om het rij-comfort van uw auto te behouden ende onderhoudskosten zo laag moge-lijk te houden. Neem contact op met de lokale ver-
tegenwoordiger van Automobiles
PEUGEOT in landen buiten Europa.
DE PEUGEOT-ONDERHOUDSCONTROLES 27
VERPLICHT VERPLICHT
Handgeschakelde ESSO GEAR OIL BVTO TA L TRANSMISSION BVversnellingsbak 75W80 Ond.nr. 9736.41 75W80
VERPLICHT
Automatische ATF 4HP20
transmissie Ond.nr. 9736.22
Andere aanbevolen producten
Stuurbekrachtiging STUURBEKRACHTIGINGSVLOEISTOF 9730.A1
Remvloeistof PEUGEOT DOT4 Koelvloeistof
PROCOR TM108/GLYSANTIN G33 of REVKOGEL 2000
VERPLICHTVorstbescherming Ð35¡C

Page 25 of 177

05-05-2003
1 -Koelvloeistoftemperatuurmeter.
2 - Verklikkerlampje
koelvloeistoftemperatuur.
3 - Verklikkerlampje geopend
portier.
4 - Snelheidsmeter.
5 - Richtingaanwijzer links.
6 - Verklikkerlampje parkeer- en
dimlicht.
7 - Verklikkerlampje grootlicht.
8 - Richtingaanwijzer rechts.
9 - Toerenteller. 10 -
Verklikkerlampje
brandstofreserve.
11 - Brandstofmeter.
12 - Verklikkerlampje
remvloeistofniveau.
13 - Verklikkerlampje
antispinregeling (ASR).
14 - Verklikkerlampje uitschakeling
airbag aan passagierszijde.
15 - Bedieningsknop display en
nulstelling dagteller.
16 - Verklikkerlampje airbags v——r. 17 -
Verklikkerlampje
antiblokkeersysteem (ABS).
18 - Verklikkerlampje
temperatuur/defect automatische transmissie.
19 - Verklikkerlampje te laag
koelvloeistofniveau.
20 - Onderhoudsintervalindicator,meter olieniveau,schakelstandindicatie (aut.),
klokje en kilometerteller.
21 - Verklikkerlampje voorgloeien
dieselmotor.
22 - Verklikkerlampje motoroliedruk.
23 - Verklikkerlampje laden van de
accu.
24 - Knop instelling klokje.
25 - Verklikkerlampje zelfdiagnose
motor.
26 - Verklikkerlampje slijtage
remblokken v——r.
27 - Verklikkerlampje handrem.
28 - Verklikkerlampje water in
brandstof (diesel).
29 - Verklikkerlampje sleutel
elektronische startblokkering.
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN
28
INSTRUMENTENPANELEN BENZINE-DIESEL HANDGESCHAKELDE
VERSNELLINGSBAK/AUTOMATISCHE TRANSMISSIE

Page 26 of 177

05-05-2003
Verklikkerlampje te laag koelvloeistofniveau
Als dit lampje brandt, geeft dit aan dat het koelvloeistofniveau te laag is. Stop dan onmiddellijk.
Let op: Wacht tot de motor is afgekoeld alvorens koelvloeistof bij te vullen.
Het koelcircuit staat onder druk.Draai, om verwondingen te voorkomen, de vuldop eerst twee omwentelingen los om de druk te laten dalen. V erwijder vervolgens de vuldop en vul koelvloeistof bij.
Raadpleeg een PEUGEOT-servicepunt.
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN 29
V erklikkerlampje te lage motoroliedruk
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden. Als het lampje bij draaiende motor brandt, geeft dit aan dat de motoro-
liedruk of het motorolieniveau te laag is.Stop dan onmiddellijk.V ul indien nodig olie bij.
Raadpleeg zo snel mogelijk een PEUGEOT-servicepunt.
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN Een verklikkerlampje dat constant blijft branden of bij een draaiende motor knippert, is een teken dat het desbetreffende onderdeel of systeem nietgoed werkt. Het branden van sommige lampjes gaat vergezeld van een
geluidssignaal en een bericht op het multifunctionele display. Negeer eendergelijke waarschuwing niet, maar raadpleeg zo snel mogelijk uw
PEUGEOT-servicepunt.
Verklikkerlampje
handrem Als het contact wordt aan- gezet, blijft dit verklikker-
lampje enkele seconden branden. Als dit lampje brandt, geeft dit aan dat de handrem (iets) aangetrokkenis.V erklikkerlampje
koelvloeistof- temperatuur Als het contact wordt aan-
gezet, blijft dit verklikkerlampje enke- le seconden branden. Als dit lampje brandt, geeft dit aan dat de koelvloeistoftemperatuur tehoog is opgelopen. Stop dan onmiddellijk.
Raadpleeg een PEUGEOT-service- punt.

Page 27 of 177

05-05-2003
Verklikkerlampje antiblokkeersysteem (ABS)
Als het lampje blijft branden of bij een snelheid van meer dan 12 km/h gaat branden, wijst dit op een storing in het antiblokkeersysteem. De normale remwerking met rembekrachtiging blijft echter behouden.
Raadpleeg een PEUGEOT-servicepunt.
Verklikkerlampje antislipregeling (ASR)
Als het lampje blijft branden of gaat branden bij draaiende motor of tij-
dens het rijden, raadpleeg dan een PEUGEOT-servicepunt. Het verklikkerlampje gaat knipperen als het systeem in werking wordt
gesteld en blijft branden als het systeem wordt uitgeschakeld.
Verklikkerlampje voorgloeien dieselmotor
Gaat elke keer dat het contact wordt aangezet branden.W acht met het starten van de motor tot het lampje uit gaat.
V
erklikkerlampje zelfdiagnose motor
Gaat elke keer dat het contact wordt aangezet branden.Als dit lampje bij draaiende motor brandt, kan dit duiden op:
- een storing in de emissieregeling
of - een storing in het roetfilter.
Als het lampje bij draaiende motor knippert, duidt dit op een storing in het injec- tie- of het ontstekingssysteem. De katalysator kan hierdoor beschadigd raken(alleen auto's met benzinemotor).
Raadpleeg zo snel mogelijk een PEUGEOT-servicepunt.
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN
30
V
erklikkerlampje laden
van de accu Gaat elke keer dat het contact wordt aangezet branden.
Als het lampje bij draaiende motorbrandt, kan dit duiden op: - een storing in het laadcircuit,
-l oszittende aansluitingen van de
accu of de startmotor,
- een gebroken of te slappe dynamo- riem,
- een defecte dynamo.
Raadpleeg een PEUGEOT-service-punt.
V erklikkerlampje te
laag remvloeistofniveau Als dit lampje bij draaiende
motor brandt, geeft dit aan dat de handrem (iets) is aangetrokken ofdat het remvloeistofniveau te laag is. Als dit lampje brandt in combinatie
met de verklikkerlampjes ABS enremvloeistofniveau, geeft dit een sto-ring in de remdrukregelaar aan. Stop dan onmiddellijk.
Raadpleeg een PEUGEOT-service- punt.

Page 28 of 177

05-05-2003
Verklikkerlampje water in brandstof (diesel)
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden. Als dit lampje gaat branden, geeft dit aan dat zich water in de brandstof
bevindt.Kans op beschadiging van het inspuitsysteem
Raadpleeg zo snel mogelijk een PEUGEOT-servicepunt.
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN 31
V
erklikkerlampje uitschakeling airbag passagierszijde
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden. Als de airbag aan passagierszijde is uitgeschakeld, blijft het lampje
nadat het contact is aangezet branden.
Raadpleeg als het lampje knippert altijd een PEUGEOT-servicepunt.
Verklikkerlampje brandstofreserve
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele seconden branden. Als dit lampje bij draaiende motor gaat branden, duidt dit erop dat het brand-
stofniveau laag is.Op het moment dat het lampje gaat branden, is er nog minimaal 8 liter brandstof in
de tank aanwezig. V
erklikkerlampje airbags
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden. Als het lampje bij draaiende motor gaat branden, kan dit duiden op:
- een storing in een van de airbags voor,
of - een storing in een van de zij-airbags.
Raadpleeg uw PEUGEOT-servicepunt.
V erklikkerlampje
slijtage remblokken v——r Als dit lampje bij draaiende
motor of tijdens het rijden brandt op het moment dat het rempedaal wordtingetrapt, geeft dit aan dat de rem-blokken v——r versleten zijn. Raadpleeg zo snel mogelijk een
PEUGEOT-servicepunt.
V erklikkerlampje
sleutel elektronische startblokkering Als het contact wordt aan-
gezet, blijft dit verklikkerlampje enke- le seconden branden. Als dit lampje nadat het contact is aangezet gaat knipperen, duidt ditop een storing in de werking van hetsysteem. Als dit lampje nadat het contact is aangezet blijft branden, duidt diterop dat de sleutel niet wordt her-kend. Raadpleeg zo snel mogelijk een
PEUGEOT-servicepunt.

Page 29 of 177

05-05-2003
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN
32
Verklikkerlampje temperatuur of storing automatische
transmissie Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden.
Als dit lampje bij draaiende motor of tijdens het rijden brandt of knippert, duidt ditop een storing of op oververhitting van de automatische transmissie. Stop dan onmiddellijk.Laat de motor stationair draaien (selectiehendel in de stand Nof P) tot het ver-
klikkerlampje uitgaat.
Raadpleeg zo snel mogelijk een PEUGEOT-servicepunt. V
erklikkerlampje geopend portier
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden. Als dit lampje gaat branden, duidt dit erop dat ŽŽn of meer portieren
geopend of niet goed gesloten zijn.Het verklikkerlampje gaat uit als alle portieren goed gesloten zijn.
Koelvloeistoftemperatuur- meter Wijzer in zone A:De temperatuur is
in orde. Wijzer in zone B:De temperatuur is
te hoog.Stop dan onmiddellijk.Let op: Wacht tot de motor is afge-
koeld om indien nodig koelvloeistof bij te vullen. Het koelcircuit staat onder druk.Draai, om verwondingen te voorko- men, de vuldop eerst twee omwente-lingen los om de druk te laten dalen. V erwijder vervolgens de vuldop en
vul koelvloeistof bij.
Raadpleeg een PEUGEOT-service- punt.

Page 30 of 177

05-05-2003
CONTROLE TIJDENS HET RIJDEN
32
Verklikkerlampje temperatuur of storing automatische
transmissie Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden.
Als dit lampje bij draaiende motor of tijdens het rijden brandt of knippert, duidt ditop een storing of op oververhitting van de automatische transmissie. Stop dan onmiddellijk.Laat de motor stationair draaien (selectiehendel in de stand Nof P) tot het ver-
klikkerlampje uitgaat.
Raadpleeg zo snel mogelijk een PEUGEOT-servicepunt. V
erklikkerlampje geopend portier
Als het contact wordt aangezet, blijft dit verklikkerlampje enkele secon- den branden. Als dit lampje gaat branden, duidt dit erop dat ŽŽn of meer portieren
geopend of niet goed gesloten zijn.Het verklikkerlampje gaat uit als alle portieren goed gesloten zijn.
Koelvloeistoftemperatuur- meter Wijzer in zone A:De temperatuur is
in orde. Wijzer in zone B:De temperatuur is
te hoog.Stop dan onmiddellijk.Let op: Wacht tot de motor is afge-
koeld om indien nodig koelvloeistof bij te vullen. Het koelcircuit staat onder druk.Draai, om verwondingen te voorko- men, de vuldop eerst twee omwente-lingen los om de druk te laten dalen. V erwijder vervolgens de vuldop en
vul koelvloeistof bij.
Raadpleeg een PEUGEOT-service- punt.

Page:   < prev 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 ... 180 next >