TOYOTA PROACE VERSO 2020 Instructieboekje (in Dutch)

Page 111 of 418

111
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
DashboardkastjeOpbergvak
In dit vak kunnen een fles water, de boorddocumentatie enz. worden opgeborgen.In het dashboardkastje bevindt zich de schakelaar voor het uitschakelen van de passagiersairbag en kunnen een fles mineraalwater, de boorddocumentatie enz. worden opgeborgen.
Als de auto is voorzien van airconditioning, beschikt het kastje over een luchttoevoerkanaal waaruit dezelfde
(gekoelde) lucht stroomt als uit de ventilatieroosters van het interieur.
Houd tijdens het rijden het opbergvak gesloten om verwondingen bij een aanrijding of een noodstop te voorkomen.
Zonneklep
De zonneklep beschermt tegen zonlicht dat van voren of van de zijkant komt en is voorzien van een make-upspiegel met verlichting (afhankelijk van de uitvoering).De zonneklep aan bestuurderszijde is voorzien van een opbergmogelijkheid voor tolkaarten, tickets, ...
F Open als het contact aan is het afdekkapje. De verlichting van de make-upspiegel gaat automatisch branden.
F Trek de hendel naar u toe om het dashboardkastje te openen.
F Druk op het linker gedeelte van de knop om het opbergvak te openen en begeleid het deksel met de hand tot een klik aangeeft dat het volledig is geopend.Afhankelijk van de uitvoering treedt de verlichting in werking zodra het opbergvak wordt geopend.
3
Ergonomie en comfort

Page 112 of 418

112
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Opklapbare tafels
Op de opklaptafeltjes aan de achterzijde van de rugleuning van beide voorstoelen kunnen voorwerpen gelegd worden.
Vergeet niet de opklapbare tafel aan passagierszijde op te klappen voordat u de stoel in de tafelpositie zet.Leg geen zware of harde voor werpen op de opklaptafeltjes; deze kunnen bij een noodstop of een aanrijding veranderen in gevaarlijke projectielen.
Raadpleeg de desbetreffende
rubriek voor meer informatie over de voorstoelen en in het bijzonder de "tafelstand" van de rugleuning.
Bovenste opbergvakOpbergvakken in de
voorportieren
Vloeistof die in de bekerhouder wordt ver voerd (bijvoorbeeld in een mok) en wordt gemorst, kan bij contact met schakelaars op het dashboard en de middenconsole storingen veroorzaken. Wees daarom voorzichtig bij het gebruik van de bekerhouder.
Het opbergvak bevindt zich bovenop het dashboard, achter het stuur wiel.
Druk op de knop om het deksel (volgens uitvoering) te openen en beweeg het deksel omhoog tot het open blijft staan.Beweeg om het opbergvak te sluiten het deksel omlaag en druk ver volgens kort op het midden van het deksel.Het morsen van vloeistof kan kortsluiting veroorzaken, wat tot brand kan leiden.
F Gebruiken: beweeg het tafeltje zo ver mogelijk naar beneden, tot het in de laagste stand vergrendeld is.F Opbergen: klap het tafeltje omhoog, voorbij het zware punt, tot in de hoogste stand.
Ergonomie en comfort

Page 113 of 418

113
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
12V-aansluiting(en)
(afhankelijk van de uitvoering)
USB-aansluiting
F Open, wanneer u een 12V-accessoire (maximaal vermogen: 120 W) wilt aansluiten, het kapje en sluit een geschikte adapter aan.
Hierop kunt u draagbare apparatuur aansluiten, zoals een iPod® of een USB-stick.Via deze aansluiting kunt u de audiobestanden op uw draagbare apparatuur beluisteren via de luidsprekers van uw audiosysteem.U kunt deze bestanden beheren met de toetsen op het stuur wiel of de toetsen van de autoradio.
Tijdens het gebruik van de USB-aansluiting kan de draagbare apparatuur automatisch worden opgeladen.Tijdens het laden wordt een melding weergegeven als het stroomverbruik van de draagbare apparatuur hoger is dan de door de auto geleverde stroomsterkte.Raadpleeg de rubriek Audio en datacommunicatie voor meer informatie over het gebruik van deze voorziening.
Houd u aan het maximaal toegestane vermogen om schade aan uw apparatuur te voorkomen.
Het aansluiten van elektrische apparatuur die niet door Toyota is goedgekeurd, zoals een lader met USB-aansluitingen, kan leiden tot storingen in de werking van de elektrische componenten van de auto, zoals een slechte radio-ontvangst of storingen in de weergave van de displays.
3
Ergonomie en comfort

Page 114 of 418

114
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
230V-stopcontact (50 Hz)
Afhankelijk van de uitvoering van uw auto bevindt zich in het opbergvak onder de stoel rechts voor, dat vanaf de 2e zitrij bereikbaar is, een 230V-stopcontact (50 Hz) (max. vermogen: 150 W).Dit stopcontact werkt als de motor draait, maar ook in de STOP-stand bij auto's met een Stop & Start-systeem.
Bij een storing in het systeem gaat het groene lampje knipperen.Laat het nakijken door een erkende Toyota-dealer of hersteller/reparateur of een andere naar behoren gekwalificeerde en uitgeruste deskundige.
Sluit hoogstens één apparaat op het stopcontact aan (verlengsnoeren of dubbelstekkers niet toegestaan).Sluit alleen apparaten aan die voldoen aan isolatieklasse II (op het apparaat aangegeven).Gebruik geen apparaten met een metalen behuizing.De stroomtoevoer naar dit stopcontact wordt bij overbelasting automatisch onderbroken; dit gebeurt ook als er andere omstandigheden zijn die daar aanleiding toe geven (bijzondere weersomstandigheden, zware belasting van de elektrische installatie van de auto enz.). Het groene verklikkerlampje gaat dan uit.
F Beweeg het klepje omhoog.F Controleer of het groene verklikkerlampje brandt.F Sluit uw elektrische apparaat (telefoonlader, laptop, CD/DVD-speler, flessenwarmer enz.) aan.
Ergonomie en comfort

Page 115 of 418

115
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Voorzieningen in het passagierscompartiment
Afhankelijk van de uitvoering is het passagierscompartiment voorzien van de volgende voorzieningen.
Handgreep (lus)Bekerhouder
(volgens uitvoering)
Wees voorzichtig met het gebruik van de bekerhouder om morsen te voorkomen.
Opbergnetten op de
rugleuning van de voorstoelen
Kledinghaken
3
Ergonomie en comfort

Page 116 of 418

116
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Sjorogen
Bevestig uw bagage of lading met de sjorogen op de vloer achter in de auto.
Bagagenet voor hoge
belading
Met dit bagagenet kan de auto tot aan het dak worden beladen:- achter de voorstoelen (1e zitrij) als de stoelen (en banken) op de 2e en 3e zitrij zijn neergeklapt of ver wijderd,- achter de stoelen (en banken) op de 2e zitrij, als de stoelen (en banken) op de 3e zitrij zijn neergeklapt of ver wijderd.
Bagagenet
Het bagagenet kan worden vastgemaakt aan de sjorogen. Hiermee kunt u achterin voor werpen op de vloer vastzetten.
Om veiligheidsredenen (noodstop) is het raadzaam de zwaarste lading zo ver mogelijk voorin te zetten.Om er voor te zorgen dat de lading niet kan schuiven wordt aanbevolen deze stevig vast te zetten met behulp van de sjorogen op de vloer.
In verband met de veiligheid bij een noodstop wordt aanbevolen om zware voor werpen zo dicht mogelijk bij de rugleuning van de stoel(en) of de achterbank te plaatsen.
Ergonomie en comfort

Page 117 of 418

117
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Bovenste bevestigingspunten
Onderste bevestigingspunten (achter de 1e zitrij)
Als uw auto is uitgerust met eendelige banken of vaste stoelen en banken:
F Breng aan beide zijden van de 2e zitrij de bevestigingspunten aan in de verankeringen op de vloer en draai deze een kwart omwenteling om ze te vergrendelen (zoals hierboven afgebeeld).Plaats ze zo dicht mogelijk bij het uiteinde van de rail.
F Maak aan beide zijden van het dak (bovenaan) de sierkapjes los.
F Breng aan beide zijden van de 2e zitrij de bevestigingspunten aan in de verankeringen op de vloer (zoals hierboven afgebeeld).
Indien uw auto is uitgerust met stoelen en een eendelige voorbank of captain seats op sledes:
Onderste bevestigingspunten (achter de 2e zitrij)
F Gebruik de sjorogen.
Plaatsen van het net
Maak aan de bovenzijde de sierkapjes los en breng aan de onderzijde de bevestigingspunten aan (zoals hier voor reeds beschreven).F Klap de stoelen en banken op de 2e en 3e zitrij (volgens uitvoering) neer (in de tafelstand) of ver wijder ze.F Rol het bagagenet voor hoge belading uit.F Bevestig de haken aan de bovenzijde van het net in de daar voor bestemde
bevestigingspunten in het dak (eerst de ene en ver volgens de andere zijde).F Laat de riemen maximaal ontspannen.F Bevestig het net aan de onderste bevestigingspunten aan beide zijden achter de 1e zitrij of aan de sjorogen aan beide zijden achter de 2e zitrij.F Span het net met behulp van de riemen.F Controleer of het net goed is bevestigd en gespannen.
Gebruik hier voor nooit de ISOFIX-bevestiging die is bedoeld voor de bovenste riem van een kinderzitje met Top Tether-bevestiging.
3
Ergonomie en comfort

Page 118 of 418

118
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Bagageafdekking
F Til de bagageafdekking op om hem te verwijderen.F Steek om de bagageafdekking weer aan te brengen de geleiders in de uitsparingen.
De zijruiten van de 2e zitrij (volgens uitvoering) kunnen worden geopend.Tijdens het rijden moeten deze ruiten zijn gesloten of in een van de standen zijn vastgezet.
Zijruiten 2e zitrij
Raadpleeg de desbetreffende rubriek voor meer informatie over de kinderbeveiliging van de zijruiten achter.
Beweeg het zonnescherm altijd voorzichtig met de lip omhoog of omlaag.
Zonneschermen voor de zijruiten
De zonneschermen voor de zijruiten van de 2e zitrij beschermen het interieur tegen de zon.
F Trek het zonnescherm aan de lip A uit en bevestig deze aan de haak B.F Knijp de twee knoppen in en schuif de ruit open.
Ergonomie en comfort

Page 119 of 418

119
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
3
E

Page 120 of 418

120
ProaceVerso_nl_Chap03_ergonomie-et-confort_ed2019_V02
Skyview®
Openen
Zonneschermen
Sluiten
Het panoramadak is voorzien van twee onafhankelijke handbediende zonneschermen om het thermische en akoestische comfort te verbeteren.
F Schuif het zonnescherm dat u wilt openen met behulp van de handgreep naar achteren tot aan de gewenste stand.
F Schuif het zonnescherm dat u wilt sluiten met behulp van de handgreep naar voren tot aan de gewenste stand.
Ergonomie en comfort

Page:   < prev 1-10 ... 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 ... 420 next >