CITROEN DS4 2017 Instructieboekjes (in Dutch)
Manufacturer: CITROEN, Model Year: 2017, Model line: DS4, Model: CITROEN DS4 2017Pages: 468, PDF Size: 11.16 MB
Page 421 of 468

Matte lak
Wij adviseren u voor het wassen een
hogedrukspuit of minimaal een waterslang met
hoge druk te gebruiken.
Het is raadzaam de auto met onthard water af
te spoelen.
Maak uw auto uitsluitend droog met een
microvezel doek, zonder hard te wrijven.
Ver wijder eventuele brandstofvlekken op de lak
uitsluitend met een zachte doek en laat de lak
ver volgens drogen.
Gebruik van de bij CITROËN verkrijgbare
onderhoudsmiddelen uitsluitend autoshampoo
en insectenverwijderaars.
Laat lakreparaties uitsluitend over aan het
CITROËN-netwerk of aan een gekwalificeerde
werkplaats.
In het onderhoudsboekje van uw auto vindt u de algemene adviezen met betrekking tot het onderhouden van uw auto.
Wrijf nooit over een droge carrosserie.
Was uw auto niet in een wasstraat met
borstels.
Gebruik nooit poetsmiddelen voor de
carrosserie of de lichtmetalen velgen.
Poetsen doet de lak glimmen.
Gebruik geen lakreiniger, schuurmiddel
of poetsmiddel en zet de auto ook
niet in de was. Deze producten zijn
uitsluitend geschikt voor glimmende
opper vlakken. Wanneer deze
producten worden gebruikt voor auto's
met een matte lak, kan de laklaag
ernstig worden beschadigd, hetgeen
zich uit in niet meer te ver wijderen
glimmende opper vlakken of vlekken.
Gebruik geen hogedrukspuit voorzien
van een borstel, aangezien dit krassen
op de carrosserie achterlaat.
Kies nooit een wasprogramma dat
eindigt met het aanbrengen van een
warme waslaag.
Onderhoudstips
Mocht uw auto voorzien zijn van een matte
blanke laklaag, volg dan de volgende
voorschriften op ter voorkoming van
beschadiging van de laklaag door inadequate
behandeling. Deze voorschriften gelden ook
voor lichtmetalen velgen die voorzien zijn van
een matte blanke laklaag.
Leder
Leder is een natuurproduct. Om de
duurzaamheid ervan te garanderen moet
het leder geregeld op de juiste wijze worden
onderhouden.
In het onderhoudsboekje van
uw auto vindt u alle specifieke
voorzorgsmaatregelen met betrekking
tot het onderhouden van het leder.
Page 422 of 468

1 DS Connect Nav
GPS-navigatie – Applicaties
– Multimedia-audio –
Bluetooth ® -telefoon
Inhoud
De eerste stappen 2 Stuurkolomschakelaars 3 Menu's 4 Gesproken commando's 5 Navigatie 11 Online navigatie 14 Applicaties 17 Radio 23 DAB-radio (Digital Audio Broadcasting) 25 Media 26 Telefoon 28 Instellingen 34 Veelgestelde vragen 37
De beschreven functies en instellingen kunnen afwijken van die van het systeem in uw auto.
Om veiligheidsredenen mag de bestuurder handelingen die de volle aandacht vragen, zoals het koppelen van een Bluetooth-telefoon aan het Bluetooth-handsfree systeem van het audiosysteem, uitsluitend uitvoeren bij stilstaande auto en ingeschakeld contact.
Het systeem is zodanig beveiligd dat het uitsluitend in uw auto functioneert. De overgang naar de waakfase wordt aangekondigd door de melding Eco-mode .
Hieronder vindt u de link naar de OSS (Open Source Software) -broncodes voor het systeem. https://www.groupe-psa.com/fr/oss/
https://www.groupe-psa.com/en/oss/
DS Connect Nav
Page 423 of 468

2
12:13
18,5 21,5
23 °C
DS Connect Nav
De eerste stappen
Als u bij draaiende motor op de toets drukt, wordt het geluid onderbroken. Als u bij afgezet contact op de toets wordt drukt, wordt het systeem ingeschakeld.
Volumeregeling.
Gebruik de toetsen onder het touchscreen om de menu's te openen en druk ver volgens op de op het touchscreen weergegeven toetsen.
U kunt op elk gewenst moment het menu oproepen door het scherm kort met drie vingers aan te raken.
Alle aanraakfuncties op het touchscreen zijn wit. Druk op de "X" om een niveau lager te gaan. Druk op "OK" om te bevestigen.
Het touchscreen is een capacitief scherm. Voor het schoonmaken van het scherm is het raadzaam gebruik te maken van een niet schurende zachte doek (bijvoorbeeld een brillendoekje), zonder schoonmaakmiddel. Raak het scherm niet aan met scherpe voorwerpen. Raak het scherm niet aan met natte handen.
* Afhankelijk van de apparatuur.
Bepaalde informatie wordt permanent weergegeven in de bovenste balk van het touchscreen: - Rechtstreekse toegang tot de keuze van de geluidsbron, de lijst met zenders (of titels, afhankelijk van de geluidsbron); - Ga naar de notificaties van meldingen, e-mailberichten, updates van kaartgegevens en – afhankelijk van beschikbaarheid – de aanwijzingen van het navigatiesysteem ; - Toegang tot de instellingen van het touchscreen en het digitale instrumentenpaneel.
Selecteren van de geluidsbron (afhankelijk van de uitvoering): - FM/DAB*/AM*-radiozenders ; - USB -toets; - CD -speler (afhankelijk van het model); - Via de AUX-aansluiting aangesloten mediaspeler (afhankelijk van het model); - Telefoon verbonden via Bluetooth en multimedia-uitzending Bluetooth * (streaming).
Page 424 of 468

3 DS Connect Nav
Via het menu " Instellingen " kunt u een profiel voor één persoon of voor een groep personen met gemeenschappelijke instellingen aanmaken, waarbij vele instellingen mogelijk zijn (voorkeuzezenders radio, audio-instellingen, navigatiegeschiedenis, favoriete contacten, enz.). De instellingen worden automatisch aangepast.
Bij zeer hoge temperaturen kan het geluidsvolume worden beperkt om het systeem te beschermen. Het systeem kan dan minimaal 5 minuten in stand-by (scherm en geluid volledig uitgeschakeld) worden gezet. Zodra de temperatuur in het interieur is gezakt, zal de oorspronkelijke instelling weer worden gebruikt.
Stuurkolomschakelaars
Gesproken commando's : Deze knop bevindt zich op het stuur wiel of op het uiteinde van de lichtschakelaar (afhankelijk van de uitvoering). Kort indrukken: gesproken commando's van het systeem. Lang indrukken: gesproken commando's smartphone via het systeem.
Geluidsvolume verhogen.
Geluidsvolume verlagen.
Media (kort indrukken): veranderen van multimediabron. Telefoon (kort indrukken): start telefoongesprek. Tijdens telefoongesprek (kor t indrukken): toegang tot het telefoonmenu. Telefoon (lang indrukken): inkomend gesprek weigeren, einde gesprek; als de telefoon niet
wordt gebruikt, toegang tot het telefoonmenu.
Radio (draaien): automatisch zoeken naar vorige/volgende zender. Media (draaien): vorige/volgende nummer, scrollen door lijsten. Kort indrukken : bevestigen van een selectie. Indien niets geselecteerd: toegang tot voorkeuzezenders.
Radio : weergeven van de zenderlijst. Media : weergeven van de tracklijst. Radio (ingedrukt houden): weergeven van de lijst met beschikbare radiozenders.
Page 425 of 468

4
12:13
18,5 21,5
23 °C
FM/87.5 MHz
87.5MHz
12:13
18,5 21,5
23 °C
12:13
18,5 21,5
23 °C
12:13
18,5 21,5
23 °C
DS Connect Nav
Menu's
Afhankelijk van uitvoering en uitrusting
Online navigatie
of
Navigatiesysteem instellen en bestemming invoeren. Gebruiken van de beschikbare realtime-diensten, afhankelijk van de uitrusting.
Applicaties
of
Gebruik van bepaalde apps van de smartphone met internetverbinding, via CarPlay ® , MirrorLink TM or Android Auto . Controleer de Bluetooth ® - en Wi-Fi -verbinding van uw smartphone.
Radio Media
of
Een geluidsbron of radiozender selecteren, foto's weergeven.
Te l e f o o n
of
Via Bluetooth ® verbinden van een ® verbinden van een ®
telefoon, berichten en e-mails lezen en snelberichten versturen.
Configuratie
of
Configureren van een persoonlijk profiel en/of configureren van het geluid (balans, sfeer, enz.) en de weergave (taal, eenheden, datum, tijd, enz.).
Page 426 of 468

5
12:13
18,5 21,5
23 °C
12:13
18,5 21,5
23 °C
DS Connect Nav
Auto
of
Activeren, deactiveren en configureren van bepaalde voertuigfuncties.
Gesproken commando's
Stuurwieltoetsen
Druk kort op deze toets om de functie gesproken commando's te activeren.
Neem de volgende aanwijzingen in acht om er voor te zorgen dat het systeem uw gesproken commando's altijd herkent: - spreek met een normale stem de woorden volledig uit, zonder uw stem te verheffen. - wacht voordat u spreekt altijd op de "piep" (geluidssignaal). - houd voor een optimale werking de ruiten en het schuifdak (indien van toepassing) gesloten om storende geluiden van buitenaf te voorkomen, - vraag uw passagiers voordat u gesproken commando's geeft om even niet te praten.
De eerste stappen
Voorbeeld van een "gesproken commando" voor het navigatiesysteem: "Navigeer naar adres Kerkstraat 11 Amsterdam" . Voorbeeld van een "gesproken commando" voor de radio en de multimediafuncties: "Artiest""Madonna" "afspelen" . Voorbeeld van een "gesproken commando" voor de telefoon: "Bel Jan" .
De gesproken commando's zijn beschikbaar in 12 talen (Engels, Frans, Italiaans, Spaans, Duits, Nederlands, Portugees, Pools, Turks, Russisch, Arabisch en Braziliaans). Voor bepaalde spraakcommando's bestaan er synoniemen. Voorbeeld: Navigeer naar/Routebegeleiding naar/Ga naar/... In het Arabisch zijn de gesproken commando's voor: "Navigeer naar adres" en "POI weergeven in de stad" niet beschikbaar.
Page 427 of 468

6 DS Connect Nav
Informatie – het systeem gebruiken
Druk op de spraaktoets en zeg wat u wilt na de pieptoon. U kunt mij altijd onderbreken door op deze toets te drukken. Als u er nogmaals op drukt ter wijl ik op een commando wacht, wordt ons gesprek
beëindigd. Als u opnieuw wilt beginnen, zegt u "annuleren". Als u iets ongedaan wilt maken, zegt u "terug". Om te allen tijde informatie en tips te krijgen, zegt u "help". Als u mij vraagt iets te doen en er mist informatie, zal ik u een paar voorbeelden geven om u er stap voor stap doorheen te lopen. U krijgt meer informatie in "dialoogmodus beginner". U kunt de dialoogmodus op "expert" zetten als u zich zeker voelt.
Algemene gesproken commando's
Deze commando's kunnen vanaf elke schermpagina worden gegeven nadat op de stuur wieltoets "Gesproken commando's" of "Telefoon" is gedrukt, behalve als er een telefoongesprek bezig is.
Gesproken commando's Helpberichten
Help Ik kan u met allerlei onderwerpen helpen. U kunt bijvoorbeeld zeggen: "hulp bij telefoon", "hulp bij navigatie", "hulp bij media" of "hulp bij radio". Om een overzicht te krijgen over hoe de spraakdialoog werkt, kunt u zeggen "hulp bij spraakcommando's".
Help voor gesproken commando's
Help voor navigatie
Help voor radio
Help voor multimedia
Help voor telefoon
Zet dialoogmodus op <...> Kies de modus "beginner" of "expert".
Selecteer profiel <...> Selecteer profiel 1, 2 of 3.
Ja Zeg "ja" als het klopt. Anders zegt u "nee" en dan beginnen we opnieuw. Nee
Page 428 of 468

7 DS Connect Nav
Gesproken commando's "Navigatie"
Deze commando's kunnen vanaf elke schermpagina worden gegeven nadat op de stuur wieltoets "Gesproken commando's" of "Telefoon" is gedrukt, behalve als er een telefoongesprek bezig is.
Gesproken commando's Helpberichten
Navigeer naar huis Om de navigatie te starten of een routepunt toe te voegen, zegt u "navigeer naar" en dan het adres of de naam van de contactpersoon. Bijvoorbeeld "navigeer naar adres Kerkstraat 11 Amsterdam" of "navigeer naar contactpersoon Jan Janssen". U kunt aangeven of het een favoriete of recente bestemming is. Bijvoorbeeld "navigeer naar favoriet adres Tennisclub" of "navigeer naar recente bestemming Kerkstraat 11 Amsterdam". U kunt ook "navigeer naar huis" zeggen. Om POI's op een kaart te zien, kunt u bijvoorbeeld "toon hotels in Rotterdam" of "toon POI tankstation in de buurt" zeggen. Voor meer informatie kunt u "hulp bij routebegeleiding" zeggen.
Navigeer naar het werk
Navigeer naar favoriet adres <...>
Navigeer naar contact <...>
Navigeer naar adres <...>
Toon POI <...> in de buur t
Af te leggen afstand Om informatie over uw huidige route te krijgen, kunt u zeggen "wat is de nog af te leggen tijd" of "afstand", of "aankomsttijd". Om meer commando's te leren, kunt u "hulp bij navigatie" zeggen.
Af te leggen tijd
Aankomsttijd
Stop navigatie
Geef de gesproken commando's voor de bestemming (adres) in de taal die in het systeem is ingesteld.
Page 429 of 468

8 DS Connect Nav
Deze commando's kunnen vanaf elke schermpagina worden gegeven nadat op de stuur wieltoets "Gesproken commando's" of "Telefoon" is gedrukt, behalve als er een telefoongesprek bezig is.
Gesproken commando's Helpberichten
Stem af op zender <...> U kunt een radiozender uitkiezen door "stem af op" en dan de zendernaam of frequentie te zeggen. Bijvoorbeeld "stem af op zender Talksport", of "stem af op 98,5 FM". Om naar een voorkeuze radiozender te luisteren, zegt u bijvoorbeeld "stem af op voorkeuze nummer vijf".
Wat speelt er nu Om de details van het "nummer", de "artiest" en het "album" van de afgespeelde muziek weer te geven, zegt u "NAC_MSG_NL_11_NAC".
Speel nummer <...> af Gebruik het commando "speel" om het type muziek dat u wilt luisteren af te spelen. U kunt selecteren via "nummer", "artiest" of " album". Zeg bijvoorbeeld "artiest Madonna afspelen", "nummer 'Te Laat' afspelen", of "album Hotel New York afspelen".
Speel ar tiest <...> af
Speel album <...> af
De gesproken commando's voor multimedia zijn uitsluitend beschikbaar bij gebruik van de USB-aansluiting.
Gesproken commando's "Radio Media"
Page 430 of 468

9 DS Connect Nav
Gesproken commando's
" Te l e f o o n "
Als er een telefoon is verbonden met het systeem, kunnen deze gesproken commando's vanaf elke primaire schermpagina worden gegeven nadat op de stuurwieltoets "Telefoon" is gedrukt, behalve als er een telefoongesprek bezig is. Als er geen telefoon is aangesloten door middel van Bluetooth , kondigt een gesproken bericht het volgende aan: "Maak a.u.b. eerst contact met een telefoon". Hierna wordt de spraaksessie afgesloten.
Gesproken commando's Helpberichten
Bel <...> * Om te telefoneren, zegt u "bel" en dan de naam van de contactpersoon, bijvoorbeeld "Bel Jan". U kunt ook het telefoontype noemen, bijvoorbeeld "Bel Jan thuis". Om een nummer te kiezen, zegt u "kies" gevolgd door het telefoonnummer, bijvoorbeeld "Kies 0123 4567890". U kunt uw voicemail afluisteren door "bel voicemail" te zeggen. Om een SMS te sturen, zegt u "verstuur standaard SMS naar" gevolgd door het contact en de naam van het standaardbericht dat u wilt verzenden. Bijvoorbeeld, "verstuur standaard SMS naar Jan, Ik kom te laat". Om een lijst met contacten of oproepen weer te geven, zegt u "contacten weergeven" of "oproepen weergeven". Voor meer informatie over SMS berichten, zegt u "hulp bij SMS".
Bel <...>*
Toon contacten*
Toon oproepen *
Bel voicemail *
* Deze functie is alleen beschikbaar als de met het systeem verbonden telefoon geschikt is voor het downloaden van het telefoonboek en de lijst van recente oproepen, en als deze gegevens werkelijk zijn gedownload.