Peugeot 308 2014 Omaniku käsiraamat (in Estonian)
Manufacturer: PEUGEOT, Model Year: 2014, Model line: 308, Model: Peugeot 308 2014Pages: 400, PDF Size: 10.1 MB
Page 221 of 400

219
6
Turvalisus
308_et_Chap06_securite_ed02-2013
Lapseistmed Istmekõrgenduse
paigaldamine
Nõuanded
Igas riigis kehtivad oma seadused laste sõidutamise kohta. Tutvuge kohalike seadustega. Kui paigaldate lapseistme esimesele kõrvalistmele seljaga sõidusuunda, blokeerige kõrvalistme turvapadi. Turvapadja lahtipaiskumine võib last tõsiselt või
surmavalt vigastada.
Lapseistme optimaalseks paigaldamiseks näoga sõidusuunda kontrollige, et lapseistme seljatugi oleks võimalikult lähedal sõiduki istme seljatoele ja puutuks võimalusel selle vastu. Enne lapseistme paigaldamist kaasreisija istmele tuleb peatugi eemaldada. Pange peatugi sellisesse kohta või kinnitage nii, et peatugi järsu pidurduse korral millegi vastu ei paiskuks. Pärast lapseistme eemaldamist pange peatugi tagasi.
Valesti paigaldatud iste ei taga lapsele kokkupõrke korral maksimaalset turvalisust. Kontrollige, et turvavöö või turvavöö pannal ei oleks lapseistme all, sest see võib istme tasakaalust välja viia. Isegi kõige lühemate sõitude puhul kinnitage turvavööd või lapseistme rihmad alati nii, et need lapse keha suhtes võimalikult vähe liiguksid . Lapseistme paigaldamisel turvavööga kontrollige, et turvavöö oleks ümber lapseistme pingul ja hoiaks lapseistet tulgevalt sõiduki istme vastas. Kui kaasreisija istet saab reguleerida, lükake seda vajadusel ettepoole. Tagaistmetel jätke alati piisavalt ruumi esiistme ja : - "seljaga sõidusuunas" lapseistme vahele, - "näoga sõidusuunas" lapseistmel istuva lapse jalgade vahele. Selleks lükake esiistet ettepoole ja vajadusel tõstke ka seljatuge.
Lapsed esiistmetel
Üle rinna jooksev vööosa peab asetuma lapse õlale ja ei tohi puudutada kaela. Kontrollige, et sülevöö jookseks korralikult üle lapse reite. PEUGEOT soovitab kasutada seljatoega istmekõrgendust, millel on õla kõrgusel ka turvavöö juhik :
Turvalisuse huvides ärge jätke : - lapsi üksinda sõidukisse, - last või kodulooma päikese kätte pargitud suletud akendega sõidukisse, - autovõtmeid sõidukisse lapse käeulatusse. Uste ja tagaakende avanemise vältimiseks kasutage laste turvalukku. Ärge avage tagaakent rohkem kui kolmandiku võrra. Väikeste laste kaitsmiseks päikese eest kasutage tagaakendel ruloosid.
Page 222 of 400

220
Turvalisus
308_et_Chap06_securite_ed02-2013
Laste turvalukk
See mehhaaniline seade ei lase tagaust seestpoolt avada. Nupp asub mõlema tagaukse postil ja mõlema ukse lukustus töötab eraldi.
Lukustamine
Keerake nupp võtme abil lõpuni : - vasakule vasakul tagauksel, - paremale paremal tagauksel.
Avamine
Keerake nupp võtme abil lõpuni : - paremale vasakul tagauksel, - vasakule paremal tagauksel.
Page 223 of 400

221
7
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
Komplekt asub pakiruumi põranda all olevas panipaigas.
Rehvi parandamise komplekt koosneb kompressorist ja ainest, mis võimaldab rehvi ajutist parandamist , et saaksite lähimasse töökotta sõita. Rehvide parandamise komplekt sobib kahjustuste parandamiseks, mis asuvad rehvi veerepinnal või randil.
Rehvi ajutise parandamise komplekt
Juurdepääs komlektile Tööriistad
Need tööriistad on mõeldud spetsiaalselt teie sõiduki jaoks ja olenevad varustusest. Ärge neid muul otstarbel kasutage. 1. 12 V kompressor. Sisaldab rehvi parandamise ainet ja võimaldab reguleerida rehvirõhku. 2. Ärakäiv pukseerimissilmus. Vt. osa "Pukseerimine".
Rehvirõhk on märgitud sellele sildile.
Sõiduki elektrisüsteem võimaldab ühendada kompressorit purunenud rehvi parandamiseks või tühja rehvi täitmiseks vajaminevaks ajaks.
Page 224 of 400

222
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
A. Asendi "Parandamine" või "Täitmine" lüliti. B. Lüliti "I" (sisse) / "O" (välja). C. Rehvi tühjendamise nupp. D. Manomeeter (bar ja p.s.i.). E. Osa, kus asuvad : - juhe koos adapteriga 12 V pistikupesa jaoks, - erinevad otsikud muude seadmete (õhupallid, jalgrattakummid jne.) täitmiseks.
Komplekt
F. Rehvi parandamise aine pudel. G. Valge voolik koos korgiga rehvi parandamiseks. H. Must voolik rehvi täitmiseks. I. Kleebis kiirusepiiranguga.
Kiirusepiiranguga kleebis I tuleb kleepida roolile, et te ei unustaks, et parandatud rehviga saab sõita vaid ajutiselt. Komplekti abil parandatud rehviga ei tohi sõidukiirus ületada 80 km/h.
Page 225 of 400

223
7
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
Rehvi parandamise protseduur
1. Parandamine
Rullige valge voolik G täiesti lahti. Keerake valge vooliku kork lahti. Ühendage valge voolik parandatava rehvi ventiili külge.
Ühendage kompressori elektrijuhe 12 V pistikupessa. Käivitage sõiduk ja laske mootoril töötada.
Ettevaatust - rehvi parandamise aine on tervisele kahjulik (sisaldab nt. etüleenglükooli, kampolit...), mis on allaneelamise korral kahjulik ja ärritab ka silmi. Ärge jätke seda ainet lastele kättesaadavasse kohta.
Ärge eemaldage rehvi tunginud võõrkeha.
Ärge lülitage kompressorit sisse enne, kui olete ühendanud valge vooliku rehvi ventiiliga : muidu võib rehvi parandamise aine välja voolata.
Lülitage süüde välja.
Keerake lüliti A asendisse "Parandamine". Kontrollige, kas lüliti B on asendis "O" .
Page 226 of 400

224
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
Kui te ei saavuta viie kuni seitsme minuti jooksul vajalikku rõhku, siis ei saa rehvi parandada ; pöörduge abi saamiseks PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
Lülitage kompressor sisse, kallutades lülitit B asendisse "I" , kuni rehvirõhk jõuab 2,0 barini. Rehvi parandamise aine pihustatakse surve all rehvi sisse ; selle toimingu ajal ärge võtke voolikut ventiili küljest ära
(pritsimisoht).
Eemaldage komplekt ja keerake valge toru kork kinni. Jälgige, et vedelik sõidukit ei määriks. Hoidke komplekti käeulatuses. Parandatud kohtade kinnitamiseks sõitke otsekohe umbes viis kilomeetrit madala
kiirusega (20 - 60 km/h). Peatage sõiduk, et kontrollida komplekti abil rehvi seisukorda ja rõhku.
Page 227 of 400

225
7
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
2. Täitmine
Ühendage kompressori elektrijuhe uuesti 12 V pistikupessa. Käivitage sõiduk uuesti ja laske mootoril töötada.
Reguleerige rehvirõhku kompressori abil (täitmiseks : lüliti B asendis "I" ; tühjendamiseks : lüliti B asendis "O" ja vajutus nupule C ) vastavalt juhiukse juures asuval sildil olevale rõhule. Kui rõhk seejärel langeb, ei ole katkine
koht korralikult täidetud ; pöörduge abi saamiseks PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökotta. Eemaldage komplekt ja pange oma kohale tagasi. Sõitke madalal kiirusel (mitte üle 80 km/h) ja mitte üle 200 km.
Külastage esimesel võimalusel PEUGEOT esindust või kvalifitseeritud töökoda. Teavitage kindlasti töökoja tehnikut rehvi parandamise komplekti
kasutamisest. Pärast diagnostikat ütleb tehnik teile, kas rehvi saab parandada või tuleb see välja vahetada.
Keerake nupp A asendisse "Täitmine". Rullige must voolik H täiesti lahti. Ühendage must voolik parandatud rehvi ventiiliga.
Page 228 of 400

226
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
Pudeli eemaldamine
Pange must voolik ära. Vabastage valge vooliku alus. Hoidke kompressorit vertikaalasendis. Keerake pudel altosast lahti.
Jälgige, et vedelik välja ei voolaks. Vedeliku säilivustähtaeg on pudelil kirjas. Pudelit saab kasutada vaid ühe korra ; juba avatud pudel tuleb uue vastu vahetada. Ärge pudelit pärast kasutamist ära visake, vaid viige PEUGEOT esindusse või vastavasse kogumispunkti. Ärge unustage osta PEUGEOT
esindusest või kvalifitseeritud töökojast uut rehvi parandamise ainet.
Rõhu kontroll / Ajutine
täitmine
Kompressorit (ilma vedeliku pihustamiseta) saab kasutada ka selleks, et : - rehve kontrollida või ajutiselt täita, - teisi asju (õhupalle, rattakumme...) täis pumbata.
Keerake lüliti A asendisse "Täitmine". Rullige must voolik H täiesti lahti. Ühendage must voolik rehvi või muu seadme ventiiliga. Vajadusel paigaldage eelnevalt spetsiaalne otsik.
Ühendage kompressori pistik sõiduki 12 V pistikupessa. Käivitage sõiduk ja laske mootoril töötada. Reguleerige kompressori abil rõhku (täitmiseks : lüliti B asendis "I" ; tühjendamiseks : lüliti B asendis "O" , vajutage nupule C ) vastavalt rehvil või seadmel oleval sildil näidatud rõhule. Eemaldage komplekt ja pange see oma kohale.
Page 229 of 400

227
7
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
Ratta vahetamine
Tööriistad asuvad pakiruumi põhja all.
Juurdepääs tööriistadele
Tööriistad
Need tööriistad on mõeldud just teie sõiduki jaoks ja võivad varieeruda olenevalt varustusest. Ärge kasutage neid muul otstarbel. 1. Rattavõti. Ilukilbi ja ratta kinnituspoldi eemaldamiseks. 2. Tungraud koos sisseehitatud rattavõtmega. Sõiduki tõstmiseks.
3. Turvapoldi eemaldamise vahend. Alumiiniumist velgede turvapoldi katete eemaldamiseks. 4. Turvapoldi vahetükk (kindalaekas). Võimaldab rattavõtme kohandamist spetsiaalsete turvapoltide eemaldamiseks. 5. Pukseerimissilmus. Vt. ptk. "Sõiduki pukseerimine".
Juhend ratta asendamiseks varurattaga sõiduki juurde kuuluvate tööriistade abil.
Page 230 of 400

228
Praktiline info
308_et_Chap07_info pratiques_ed02-2013
Ilukilbid
Ratta tagasiasetamisel asetageilukilp tagasi, jälgides, et ventiiliava asetuks õigesse kohta ja vajutage ilukilp peopesaga kinni.
Varuratas asub pakiruumi põhja all. Olenevalt riigist on varuratas kas plekkveljega, alumiiniumveljega või kompaktne. Juurdepääsu kohta lugege osast "Juurdepääs tööriistadele".
Juurdepääs varurattale
Ratta eemaldamine
Keerake keskmine polt lahti (värviline). Tõstke varuratast tagaosa kaudu enda poole. Eemaldage ratas pakiruumi kaudu.