Peugeot 208 2014 Instrukcja Obsługi (in Polish)

Page 61 of 336

59
3
Komfort
Przełącznik ogrzewanych
siedzeń
Podłokietnik przedni
Podłokietnik z pojemnikiem zwiększa komfort kierowcy i pasażera siedzącego z przodu.
S c h o w k i
 Aby uzyskać dostęp do zamkniętego schowka, unieść dźwigienkę, aby podnieść pokrywkę.
 Aby uzyskać dostęp do otwartego schowka pod podłokietnikiem, odchylić całkowicie podłokietnik do tyłu.
Przy pracującym silniku siedzenia przednie mogą być ogrzewane niezależnie.  Za pomocą pokrętła, znajdującego się na boku każdego siedzenia przedniego, można włączyć i regulować ogrzewanie
foteli: 0 : Stop. 1 : Lekko. 2 : Średnio. 3 : M o c n o .

Page 62 of 336

60
Komfort
Składanie oparcia Rozkładanie oparcia
 Wyprostować oparcie 2 i zablokować je.  Sprawdzić, czy czer wony wskaźnik usytuowany na poziomie dźwigni 1 nie jest już widoczny.  Odpiąć i ustawić boczne pasy bezpieczeństwa z boku oparcia.
 W razie potrzeby przesunąć fotele przednie.  Ułożyć boczne pasy bezpieczeństwa wzdłuż oparcia i zapiąć je.  Ustawić zagłówki w dolnym położeniu.
 Nacisnąć jednocześnie dźwignie 1 , aby odblokować oparcie 2 .  Złożyć oparcie 2 na siedzisko 3 .
Podczas prostowania oparcia uważać, aby nie przyciąć pasów.

Kanapa tylna jednoczęściowa Kanapa z jednoczęściowym stałym siedziskiem i jednoczęściowym składanym oparciem.
Podczas składania środkowy pas bezpieczeństwa nie może być przyczepiony - musi płasko przylegać do oparcia.
Tylnego siedziska nie można złożyć, aby zwiększyć przestrzeń ładunkową bagażnika, możliwe jest wyłącznie pochylenie oparcia.

Page 63 of 336

61
3
Komfort
Zagłówki tylne
Mogą być ustawione tylko w jednym położeniu użytkowania (górnym) i położeniu złożonym (dolnym).
Można je wymontować i zamienić ich położenie. Aby wyjąć zagłówek, należy:  pociągnąć go maksymalnie do góry,  nacisnąć następnie występ A .
Nie należy jeździć ze zdemontowanymi zagłówkami; muszą one znajdować się na swoim miejscu i być prawidłowo wyregulowane.

Page 64 of 336

62
Komfort

Siedzenia tylne
 W razie potrzeby przesunąć właściwy przedni fotel do przodu.  Ułożyć boczny pas bezpieczeństwa tak, aby przylegał do oparcia i przypiąć go.  Ustawić zagłówki w dolnym położeniu.
 Wyprostować oparcie 2 i zablokować je.  Sprawdzić, czy czer wony wskaźnik usytuowany na poziomie dźwigni 1 nie jest już widoczny.  Odpiąć i ustawić boczny pas bezpieczeństwa z boku oparcia.
Podczas rozkładania oparcia należy sprawdzić, czy pasy bezpieczeństwa nie zostały przycięte.
 Nacisnąć dźwignię 1 , aby odblokować oparcie 2 .  Złożyć oparcie 2 na siedzisko 3 .
Składanie oparcia Rozkładanie oparcia
Kanapa z jednolitym siedziskiem stałym i oparciem składanym w części lewej (2/3) lub prawej (1/3) w celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej bagażnika.
Podczas składania środkowy pas bezpieczeństwa nie może być przyczepiony - musi płasko przylegać do oparcia.
Tylnego siedziska nie można złożyć, aby zwiększyć przestrzeń ładunkową bagażnika, możliwe jest wyłącznie pochylenie oparcia.

Page 65 of 336

63
3
Komfort
Regulacja
kierownicy
 Na postoju pociągnąć za dźwignię, aby odblokować kierownicę.  Wyregulować wysokość i głębokość, aby dopasować stanowisko kierowcy.  Popchnąć dźwignię, aby zablokować kierownicę.
Ze względów bezpieczeństwa czynności należy bezwzględnie wykonywać po zatrzymaniu samochodu.

Page 66 of 336

64
Komfort
L u s t e r k a w s t e c z n e
Każde lusterko wsteczne posiada nastawne zwierciadło, umożliwiające obser wację prawej lub lewej strony za pojazdem, aby zapewnić bezpieczne wyprzedzanie lub parkowanie. Lusterka mogą być również złożone w przypadku parkowania w ograniczonej przestrzeni.
Zewnętrzne lusterka wsteczne
Obiekty obser wowane w lusterku wstecznym znajdują się w rzeczywistości o wiele bliżej. Należy wziąć to pod uwagę, aby prawidłowo ocenić odległość dzielącą od pojazdu nadjeżdżającego z tyłu.
Osuszanie - Odmrażanie
Regulacja Regulacja
Model ręczny
S k ł a d a n i e
 Na postoju ręcznie złożyć lusterka wsteczne, aby je zabezpieczyć.
R o z k ł a d a n i e
 Przed uruchomieniem pojazdu rozłożyć l u s t e r k a .
M o d e l e l e k t r y c z n y
 Manewrować dźwignią w czterech kierunkach w celu ustawienia lusterka.  Ustawić przełącznik A w prawo lub w lewo, aby wybrać odpowiednie lusterko.  Poruszać dźwignią B w czterech
kierunkach, aby ustawić lusterko.  Ustawić przełącznik A w położeniu ś r o d k o w y m .
Osuszanie zewnętrznych lusterek wstecznych odbywa się przy pracującym silniku po naciśnięciu przycisku osuszania tylnej szyby.
W celu uzyskania dodatkowych informacji o usuwaniu zaparowania-odszranianiu należy odwołać się do odpowiedniej rubryki.

Page 67 of 336

65
3
!
Komfort
Jeżeli lusterka wsteczne są złożone za pomocą przełącznika A , nie rozłożą się po odryglowaniu pojazdu. Należy ponownie pociągnąć przełącznik A .
Składanie i rozkładanie zewnętrznych lusterek wstecznych za pomocą pilota zdalnego sterowania może być wyłączone w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym. W myjni automatycznej należy złożyć lusterka wsteczne samochodu.
Składanie
- Automatyczne: zaryglować pojazd za pomocą pilota zdalnego sterowania lub klucza. - Ręczne: przy włączonym zapłonie pociągnąć dźwignię A do tyłu.
R o z k ł a d a n i e
- Automatyczne: odryglować pojazd za pomocą pilota zdalnego sterowania lub klucza. - Ręczne: przy włączonym zapłonie pociągnąć dźwignię A do tyłu.
Model z automatycznym przełączaniem dzień/noc
Dzięki czujnikowi kontrolującemu intensywność
oświetlenia za samochodem, system zapewnia automatyczne stopniowe przejście z trybu dziennego do trybu nocnego.
Regulowane lusterko umożliwia obser wację drogi za pojazdem. Posiada mechanizm zapobiegający oślepianiu, który przyciemnia zwierciadło lusterka i zmniejsza dyskomfort odczuwany przez kierowcę spowodowany słońcem, światłami
innych pojazdów itp.
W e w n ę t r z n e l u s t e r k o w s t e c z n e
Tryb ręczny dzień/noc
Regulacja
 Ustawić lusterko wsteczne w położeniu " d z i e ń " .
Położenie dzień/noc
 Pociągnąć dźwignię, aby przejść w położenie zapobiegające oślepianiu "noc".  Popchnąć dźwignię, aby przejść w p o ł o ż e n i e " d z i e ń " . Aby zapewnić dobrą widoczność podczas manewrowania, lusterko rozjaśnia się automatycznie w momencie włączenia wstecznego b i e g u .
Ze względów bezpieczeństwa lusterka wsteczne należy ustawiać tak, aby ograniczyć "martwe pole".
W razie potrzeby lusterka wsteczne można złożyć ręcznie.

Page 68 of 336

66
Komfort
Wentylacja
Kondycjonowanie powietrza
Powietrze w kabinie przechodzi przez różne układy w zależności od wyboru kierowcy: - wlatuje bezpośrednio do kabiny (wlot powietrza z zewnątrz), - przechodzi przez układ ogrzewania (ogrzewanie), - przechodzi przez układ chłodzący ( k l i m a t y z a c j a ) .
Panel sterowania
Przełączniki tego systemu znajdują się na panelu A konsoli środkowej.
1. Dysze odmrażania lub osuszania przedniej s z y by. 2. Dysze odmrażania lub osuszania bocznych szyb przednich.
3. Nawiewy boczne, zamykane i ustawiane.
4. Nawiewy środkowe, zamykane i ustawiane. 5. Wyloty powietrza na nogi pasażerów z przodu. 6. Wyloty powietrza na nogi pasażerów z tyłu.
Rozprowadzanie powietrza
Wlot powietrza
Powietrze w kabinie jest filtrowane i pochodzi z zewnątrz, wdmuchiwane przez kratki znajdujące się u podstawy przedniej szyby albo krąży w obiegu zamkniętym (funkcja recyrkulacji).

Page 69 of 336

67
3
Komfort
Aby obydwa systemy były w pełni skuteczne, należy przestrzegać następujących zasad użytkowania i obsługi:  Aby uzyskać równomierne rozprowadzenie powietrza, nie należy zakrywać wlotów powietrza z zewnątrz, umieszczonych u podstawy przedniej szyby, dysz, nawiewów oraz wylotów powietrza, jak i otworu do odsysania powietrza znajdującego się w bagażniku.  Nie zakrywać czujnika nasłonecznienia, umieszczonego na desce rozdzielczej; służy on do regulacji systemu klimatyzacji automatycznej.  W przypadku nieużywania klimatyzacji należy uruchamiać system na co najmniej 5 do 10 minut, raz lub dwa razy w miesiącu, aby zachować jego sprawne działanie.  Kontrolować czystość filtra kabiny i wymieniać okresowo wkłady filtra. Zalecamy stosowanie wielofunkcyjnego filtra powierza kabiny. Dzięki dodatkowemu aktywnemu elementowi poprawia on skuteczność oczyszczania powietrza wdychanego przez pasażerów oraz zapewnia większą czystość w kabinie (redukuje zawartość alergenów, likwiduje niepożądane zapachy i nie dopuszcza do powstawania tłustego o s a d u).  Dla zachowania sprawnej pracy systemu klimatyzacji zaleca się jego regularną kontrolę zgodnie z zaleceniami podanymi w książce ser wisowej i gwarancyjnej.  W przypadku braku chłodzenia należy wyłączyć klimatyzację i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym. W przypadku holowania ciężkiej przyczepy (innego pojazdu) na stromym podjeździe lub przy wysokiej temperaturze zewnętrznej, wyłączenie klimatyzacji umożliwi wykorzystanie odzyskanej mocy silnika dla potrzeb trakcyjnych, a w konsekwencji poprawę warunków h o l o w a n i a .
Zalecenia dotyczące wentylacji i klimatyzacji
Po dłuższym postoju w nasłonecznionym miejscu znacznie wzrasta temperatura w kabinie, co wymaga intensywnego przewietrzenia wnętrza. Ustawić sterowanie nawiewu na poziomie wystarczającym do zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza w kabinie. Czynnik chłodniczy obiegu klimatyzacji nie zawiera chloru i nie stwarza zagrożenia dla warstwy ozonowej.
Kałuża pod stojącym samochodem jest zjawiskiem normalnym; jest to kondensat wodny ze skraplacza k l i m a t y z a c j i .
Stop & Start
Systemy ogrzewania i klimatyzacji działają tylko przy pracującym silniku. Aby zachować komfort cieplny w kabinie, można wyłączyć czasowo działanie funkcji Stop & Start (patrz odpowiednia rubryka).

Page 70 of 336

68
Komfort
Regulacja temperatury
 Obracać pokrętłem od niebieskiego (zimno) do czer wonego (ciepło), aby zmieniać temperaturę według własnego uznania.
System klimatyzacji działa wyłącznie przy włączonym silniku.
Regulacja natężenia nawiewu
 Obracać pokrętłem od położenia 1 do położenia 6 , aby ustawić natężenie nawiewu zapewniające komfort.
Po ustawieniu przełącznika natężenia nawiewu w położeniu 0 (wyłączenie systemu), komfort termiczny nie jest regulowany. Można jednak odczuć delikatny nawiew spowodowany poruszaniem się pojazdu.
Klimatyzacja ręczna
Ogrzewanie / Wentylacja
1. Regulacja temperatury. 2. Regulacja nawiewu powietrza. 3. Regulacja rozprowadzenia powietrza. 4. Otwarty / Zamknięty obieg powietrza. 5. Włączenie / Wyłączenie klimatyzacji.

Page:   < prev 1-10 ... 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 ... 340 next >