Peugeot 208 2014 Omaniku käsiraamat (in Estonian)

Page 131 of 336

129
6
Turvalisus
Tööpõhimõte
Rataste blokeerumist tõkestav süsteem (ABS) ja elektrooniline pidurdusjõu jaotur (REF)
Hädaolukorras kiire ja järsu pidurdamise korral vajutage väga tugevasti piduripedaalile, ilma seda hetkekski vabastamata.
Kui te vahetate auto rattaid (rehve ja velgesid), kontrollige, et need oleksid teie sõidukile sobivad. Tavaliselt võib ABS-süsteemi töölerakendumise ära tunda piduripedaali kergest pulseerimisest.
Kui süttib märgutuli ja kostub helisignaal ning ekraanile ilmub teade, tähendab see, et ABS süsteemi rike võib pidurdamisel põhjustada kontrolli kaotamise sõiduki üle.
Kui see märgutuli süttib koos märgutulega STOP , kostub STOP , kostub STOPhelisignaal ning ekraanile ilmub teade, tähendab see, et elektroonilises pidurdusjõu jaoturis on mingi viga ja see võib kaasa tuua kontrolli kaotamise auto üle pidurdamisel. Sõiduk tuleb otsekohe peatada. Pöörduge PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökoda.

Page 132 of 336

130
Turvalisus
Dünaamiline stabiilsuskontroll (CDS) ja rataste libisemisvastane süsteem (ASR)
Sisse lülitamine
Süüte sisselülitamisel aktiveeruvad need süsteemid automaatselt. Kui tekib probleeme haarduvusega või sõiduk oma trajektoorilt kõrvale kaldub, hakkavad need süsteemid mootorit ja pidureid mõjutama.
Näidikul hakkab vilkuma vastav märgutuli.
Blokeerimine
Erilistes tingimustes (lumme või porisse kinni jäänud sõiduki käivitamine) võib osutuda vajalikuks CDS süsteemi blokeerimine, et rattad libiseksid ja oma haarduvuse tagasi saaksid.
CDS süsteem pakub lisaturvalisust normaalse sõidustiili korral, kuid ei õigusta lisariskide võtmist ja üleliia suure kiirusega sõitmist. Süsteemi töökindluse tagamiseks on vajalik järgida tehasepoolseid ettekirjutusi rehvide ja velgede, pidurisüsteemi detailide, elektrooniliste elementide ning PEUGEOT esinduses teostatavate remonttööde osas. Avarii toimumise järel laske süsteem PEUGEOT esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida.
Süsteemi rike
Kui süsteemis on rike, siis süttib märgutuli, kostub helisignaal ja ekraanile ilmub teade. Laske süsteem PEUGEOT esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida.
Sisse lülitamine
Süsteem lülitub automaatselt uuesti sisse pärast süüte väljalülitamist või kui sõidukiirus ületab 50 km/h, va. 1,6 L THP 155 ja THP 200 bensiinimootoritega.
Aktiveerige süsteem uuesti esimesel võimalusel.  Vajutage roolist vasakul asuvale nupule. Nupu märgutuli süttib : CDS süsteem ei mõjuta enam mootori tööd.
 Süsteemi sisselülitamiseks käsitsi vajutage uuesti nupule.

Page 133 of 336

131
6
Turvalisus
Tur vavööd
Esiistmete turvavööd
Lukustamine
 Tõmmake rihmast ja suruge klamber lukustisse.  Kontrollige, kas turvavöö on lukus, tõmmates rihmast.
Avamine
 Vajutage lukusti punasele nupule.  Hoidke liikuvast turvavööst kinni.
Esiistmete turvavöödel on pürotehniline eelpingutussüsteem ja koormuspiirajad. Selline süsteem suurendab esiistmetel istujate turvalisust laup- ja külgkokkupõrke korral. Olenevalt löögi tugevusest pingutab pürotehniline eelpingutussüsteem otsekohe turvavöid ja surub need reisija kere vastu. Pürotehnilise eelpingutiga turvavööd aktiveeruvad süüte sisselülitamisel. Koormuspiiraja leevendab turvavöö survet reisija rindkerele ja reisija on paremini kaitstud.
Kõrguse reguleerimine (5 uksega)
 Kinnituspunkti allalaskmiseks pigistage lülitit A ja libistage seda allapoole.  Kinnituspunkti tõstmiseks libistage lülitit Aülespoole.

Page 134 of 336

132
Turvalisus
Tagaistmete turvavööd
Külgmistel tagaistmetel on kolmepunkti turvavööd ja külgmiste istmete turvavööd on koos koormuspiirajaga.
Süüte sisselülitamisel süttib näidikul see märgutuli, kui juht ja/või kaasreisija ei ole oma turvavööd kinnitanud.
Kinnitamata / lahti tulnud turvavöö märgutuli näidikuplokis
Lukustamine
 Tõmmake rihmast ja suruge klamber lukustisse.  Kontrollige, kas turvavöö on lukus, tõmmates rihmast.
Avamine
 Vajutage lukusti punasele nupule.  Hoidke liikuvast turvavööst kinni.  Tõstke üles külgmiste tagaistmete seljatoel olev varras, et pannal vastu küljepaneeli ei lööks.
Lahtise turvavöö märgutuli näidikuplokis
Kui üks või mitu tagaistmel reisijat on oma turvavöö lahti teinud, siis alates 20 km/h hakkab see märgutuli vilkuma ja kostub järjest tugevnev helisignaal.
Kahe minuti möödudes jääb märgutuli põlema seniks, kuni tagaistmel reisija(d) on oma turvavöö kinnitanud.
Märgutuli jääb põlema seniks, kuni kaasreisija turvavöö on lahti. Teatud aja möödudes märgutuli kustub, kui juhi turvavöö on kinnitatud. Kui juht ja/või kaasreisija ei ole oma turvavööd kinnitanud, siis alates 20 km/h vilgub see märgutuli kümme minutit ja kostub järjest tugevnev helisignaal. Kahe minuti möödudes jääb märgutuli põlema seniks, kuni juht ja/või kaasreisija on oma turvavöö kinnitanud.

Page 135 of 336

133
6
Turvalisus
Juht peab tagama, et reisijad kasutaksid turvavöid õigesti ja need enne sõidu alustamist kinnitaksid. Kinnitage alati turvavöö olenemata sellest, millisel istmel te istute ja isegi lühikeste sõitude puhul. Ärge pöörake turvavöö kinnituskohti ümber, sest sellisel juhul ei täida nad täielikult oma ülesannet. Turvavöödel on rullmehhanism, mis võimaldab turvavöö pikkust automaatselt teie kehakujule vastavalt kohandada. Turvavöö tõmbub automaatselt kokku, kui seda ei kasutada. Enne ja pärast turvavöö kasutamist kontrollige, et turvavöö jookseks korralikult. Turvavöö alumine osa peab olema vaagnapiirkonna kohal võimalikult madalal. Ülemine osa peab olema vastu õlga. Rullmehhanismidel on automaatne blokeerimisseade, mis toimib kokkupõrke, äkkpidurduse või sõiduki ümbermineku korral. Rihma saab uuesti vabastada, seda järsult tõmmates ja lahti lastes, et rihm natuke tagasi keriks.
Soovitused laste paigutamiseks
Kasutage spetsiaalset lapseistet, kui laps on alla 12 aasta vanune või lühem, kui poolteist meetrit. Ärge kinnitage ühe vööga mitut inimest korraga. Ärge võtke last sõidu ajaks sülle.
Maksimaalse efektiivsuse tagamiseks tuleb kinni pidada järgmistest nõuetest : - turvavöö peab olema kehale võimalikult lähedal, - turvavööd tuleb enda ette tõmmata ja kontrollida, et ta ei oleks keerdus, - ühe turvavööga võib kinnitada vaid ühte inimest, - turvavööl ei tohi olla sisselõikeid või rebendeid, - turvavööd ei tohi ise muuta, muidu see ei toimi korralikult. Kehtivate turvanõuete tõttu pöörduge sõiduki juures tööde teostamiseks kvalifitseeritud töökotta, millel on PEUGEOT nõuetele vastav kompetentsus ja töövahendid. Laske turvavöid PEUGEOT esinduses või kvalifitseeritud töökojas aeg-ajalt kontrollida, eriti siis, kui märkate turvavööl kahjustusi. Puhastage turvavöid seebivee või PEUGEOT esinduses müüdava tekstiilipuhastusvahendiga. Pärast istme või tagapingi kokkupanemist või ümberpaigutamist kontrollige, et turvavöö asetseks ja jookseks korralikult.
Kokkupõrke korral
Olenevalt löögi iseloomust ja tugevusestvõib turvavöö pürotehniline mehhanism hakata tööle enne, kui turvapadi avaneb või turvapadjast sõltumatult. Eelpingutite töölehakkamisega seoses eraldub natuke kahjutut suitsu ja kostub heli, mis tuleneb süsteemis oleva pürotehnilise padruni lõhkemisest. Turvapadja märgutuli süttib igal juhul. Pärast lööki laske turvavööd PEUGEOT esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida ja vajadusel välja vahetada.

Page 136 of 336

134
Turvalisus
Turvapadjad
Süsteem on loodud reisijate (va. tagaistmel keskmisel kohal istuja) kaitsmiseks tugeva kokkupõrke korral. Turvapadjad täiendavad koormuspiirajaga turvavöid (va. keskmisel tagaistmel reisija). Sellisel juhul registreerivad ja analüüsivad elektroonilised andurid andurite piirkonnas toimunud löögid eest ja külgedelt : - tugeva löögi korral avanevad turvapadjad momentaalselt ja kaitsevad sõidukis viibijaid (va. tagaistmel keskmisel kohal istuja) ; kohe pärast lööki tühjenevad turvapadjad kiiresti, et mitte häirida nähtavust ja reisijate väljumist, - nõrgema löögi korral, löögi korral tagaosale või mõningatel ümberminekujuhtudel turvapadjad ei avane ; reisijate kaitse tagab tur vavöö.
Tur vapadjad ei tööta, kui süüde on väljas. Turvapadi avaneb vaid ühe korra. Kui järgneb teine löök (sama või mõne teise avarii käigus), siis turvapadi ei avane.
Ühe või mitme turvapadja avanemisel
eraldub natuke suitsu ja kostub heli, mille põhjuseks on süsteemis oleva pürotehnilise padruni töölehakkamine. See suits ei ole kahjulik, ent võib tundlikke inimesi kergelt ärritada. Padruni lõhkemise müra võib kuulmist lühiajaliselt mõnevõrra nõrgendada.
Andurite piirkonnad
A. Eest tuleva löögi piirkond. B. Küljelt tuleva löögi piirkond.
Eesmised turvapadjad
Aktiveerimine
Turvapadjad avanevad (va. kaasreisija turvapadi, kui see on blokeeritud) tugeva eest tuleva löögi korral, mis mõjub tervele või osale esimesest löögitsoonist A , järgides sõiduki pikitelge horisontaalplaanis ja suunatuna sõiduki esiosast tagaossa. Eesmine turvapadi avaneb juhi rindkere ja pea ning rooli vahele ja kaasreisija rindkere ja pea ning armatuurlaua vahele, et hoida ära reisija paiskumist ettepoole.
Süsteem, mis kaitseb eest tuleva tugeva löögi korral juhti ja kaasreisijat, vähendades pea- ja rindkerevigastuste ohtu. Juhi turvavöö asub rooli keskosas, kaasreisija oma kindalaeka kohal armatuurlauas.

Page 137 of 336

135
6
Turvalisus
Blokeerimine
See märgutuli süttib näidikuplokis, kui süüde on sees ja põleb niikaua, kui turvapadi on blokeeritud.
Lapse turvalisuse tagamiseks blokeerige kaasreisija eesmine turvapadi, kui paigaldate kõrvalistmele "seljaga sõidusuunas" lapseistme. Vastasel juhul võib turvapadja lahtipaiskumine last surmavalt vigastada.
Kui vähemalt üks turvapadja märgutuli näitab mingit probleemi,
ärge paigaldage kõrvalistmele ei täiskasvanud reisijat ega ka last. Pöörduge PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
Taasaktiveerimine
Kui olete lapseistme eemaldanud ja süüde on väljas , keerake nupp asendisse "ON" , et turvapadi uuesti sisse lülituks ja kaasreisijat kokkupõrke korral kaitseks.
Rike
Kui see märgutuli süttib, kostub helisignaal ja ekraanile ilmub teade, pöörduge süsteemi kontrollimiseks PEUGEOT esindusse või
Kui see märgutuli vilgub, pöörduge PEUGEOT esindusse või kvalifitseeritud töökotta. Kaasreisija eesmine turvapadi ei tarvitse tugeva löögi korral avaneda.
Ainult kaasreisija turvapatja saab blokeerida :  kui süüde on väljas, sisestage võti kaasreisija turvapadja blokeerimise lülitisse,  keerake võti asendisse "OFF" ,  seejärel eemaldage võti samas asendis.
kvalifitseeritud töökotta. Turvapadjad ei tarvitse tugeva löögi korral enam avaneda.

Page 138 of 336

136
Turvalisus
Külgturvapadjad
Aktiveerimine
Turvapadjad avanevad vaid löögipoolsel küljel tugeva löögi korral tervele või osale külgmisest löögipiirkonnast B , löök mõjub ristisuunas sõiduki pikiteljele horisontaalplaanis ja suunaga väljast sisse. Külgturvapadi avaneb esiistmel istuja puusa ja õla ning vastava uksepaneeli vahele.
Süsteem kaitseb tugeva külgkokkupõrke korral juhti ja kaasreisijat, et vähendada rindkerevigastuste ohtu. Külgturvapadjad asuvad istme seljatugede uksepoolses küljes.
Löögipiirkonnad
A. Esimene löögipiirkond. B. Tagumine löögipiirkond.
Turvakardinad
Süsteem kaitseb tugeva külgkokkupõrke korral juhti ja reisijaid (va. keskmisel tagaistmel reisija), et vähendada peavigastuste ohtu. Turvakardinad asuvad uksepostides ja salongi
ülaosas.
Kergema löögi või riivamise või ümberminemise korral turvapadi ei avane. Tagant või eest tuleva löögi korral turvapadi ei avane.
Aktiveerimine
Turvakardin avaneb samaaegselt külgturvapadjaga löögipoolsel küljel tugeva löögi korral tervele või osale külgmisest löögipiirkonnast B , löök mõjub ristisuunas sõiduki pikiteljele horisontaalplaanis ja suunaga väljast sisse. Turvakardin avaneb esi- või tagaistmel reisija ja akna vahele.
Kui see märgutuli süttib, kostub helisignaal ja ekraanile ilmub teade, laske süsteem PEUGEOT esinduses või kvalifitseeritud töökojas üle kontrollida. Tugeva löögi korral ei tarvitse turvapadjad enam avaneda.
Rike

Page 139 of 336

137
6
Turvalisus
Istuge korralikult, ülakeha püstiasendis hoides. Kinnitage end oma istme külge ja kontrollige, et turvavöö oleks õiges asendis. Ärge kunagi asetage midagi esiistmetel
sõitja ja turvapadja vahele (last, kodulooma, esemeid...). See võib takistada turvapadja täitumist gaasiga või vigastada esiistmetel istujaid. Pärast avariid või kui sõiduk on olnud ärandatud laske turvapatjade süsteem üle kontrollida. Mistahes töid turvapatjade süsteemi juures on lubatud teostada ainult PEUGEOT esinduses või kvalifitseeritud töökojas. Isegi siis, kui peate kinni kõikidest ettevaatusabinõudest, ei ole turvapadja avanemisel pea, rinnapiirkonna või käsivarte vigastuste või kergemate põletuste risk välistatud. Kuna turvapadi avaneb otsekohe (paari millisekundi jooksul) ja seejärel tühjeneb otsekohe, eraldub turvapadjas olevate avade kaudu sooja gaasi.
Külgturvapadjad
Kasutage vaid lubatud istmekatteid, mis ühilduvad turvapatjadega. Teie sõiduki jaoks sobivate ismekatetega saate tutvuda PEUGEOT esinduses. Tutvu osaga "Lisaseadmed". Ärge asetage ega kleepige midagi istmete seljatugedele (riideid...), see võib külgturvapadja avanemisel tekitada rindkere- ja käsivarrevigastusi. Ärge viige rindkeret uksele lähemale, kui vaja.
Eesmised turvapadjad
Ärge hoidke juhtimisel rooli harudest ja ärge hoidke käsi rooli keskpaneelil. Ärge pange jalgu armatuurlauale. Kui võimalik, hoiduge sõidu ajal suitsetamast, sest turvapadja täitumine võib põhjustada kehale põletushaavu või vigastusi, kui hoiate sellel hetkel käes sigaretti või piipu. Ärge mingil juhul eemaldage rooli, ärge torgake selle keskpaneeli läbi ega lööge kõvasti selle pihta.
Selleks, et teie sõiduki turvapadjad oleksid võimalikult tõhusad, tuleb alati silmas pidada järgmisi ettevaatusabinõusid :
Turvakardinad
Ärge kinnitage ega kleepige midagi lakke, see võib turvakardina avanemisel põhjustada peavigastusi. Ärge eemaldage laes asuvaid käepidemeid (kui need on sõidukis olemas), need moodustavad osa turvakardinate kinnitussüsteemist.

Page 140 of 336

138
Turvalisus

Lapseistmete üldandmed
Maksimaalse turvalisuse tagamiseks pidage kinni järgmistest juhtnööridest : - Vastavalt Euroopa määrustele tuleb alla 12 aasta vanused või alla 1.50 m pikkused lapsed paigutada nende kaalule vastavate homologeeritud lapseistmetega turvavööga või ISOFIX kinnitusseadmetega varustatud istmetele * , - vastavalt statistikale on kõige tur valisem koht laste jaoks tagaistmetel, - vähem kui 9 kg kaaluvat last tohib nii esi- kui tagaistmetele paigaldada vaid seljaga sõidusuunas.
PEUGEOT soovitab paigutada lapsi tagumistele külgistmetele : - "seljaga sõidusuunda" , kui laps on 3 aastane või noorem, - "näoga sõidusuunda" , kui laps on vanem, kui 3 aastat.
PEUGEOT teeb sõiduki väljatöötamisel kõik, et sõiduk oleks turvaline, kuid laste turvalisus sõltub ka teist endist.
* Igas riigis kehtivad erinevad seadused laste transportimise kohta. Tutvuge vastavate kohalike seadustega.
Lapseiste tagaistmel
"Seljaga sõidusuunas"
"Näoga sõidusuunas"
Kui "seljaga sõidusuunas" lapseiste on paigaldatud tagaistmele , lükake esiistet ettepoole ja tõstke seljatuge üles nii, et "seljaga sõidusuunas" lapseiste ei puudutaks esiistet.
Kui "näoga sõidusuunas" lapseiste on paigaldatud tagaistmele , lükake esiistet ettepoole ja tõstke seljatuge üles nii, et "näoga sõidusuunas" lapseistmes istuva lapse jalad ei ulatuks vastu esiistet.
Veenduge, et turvavöö on korralikult pingutatud. Tugijalaga lapseistme korral veenduge, et tugijalg ulatuks korralikult vastu põrandat. Vajadusel reguleerige esiistme asendit.

Page:   < prev 1-10 ... 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 ... 340 next >