Peugeot 508 2014 Instrukcja Obsługi (in Polish)

Page 81 of 352

3
79
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
WIP Plug - Czytnik USB
Ten moduł przyłączeniowy, składający się z gniazda JACK i USB, jest usytuowany w przednim podłokietniku (pod pokrywą). Pozwala on użytkownikowi na podłączenie urządzenia przenośnego, jak np. przenośnego odtwarzacza cyfrowego typu iPod ® albo ® albo ®
pamięci USB. Odczytuje on pliki audio, które są przesyłane do radioodtwarzacza w celu odsłuchu poprzez głośniki w pojeździe. Użytkownik może zarządzać tymi plikami korzystając ze sterowania przy kierownicy albo na panelu czołowym radioodtwarzacza i wyświetlać je na wyświetlaczu w zestawie wskaźników.
Urządzenie przenośne może się automatycznie ładować, gdy włożone jest do gniazda USB.
Więcej szczegółowych informacji dotyczących użytkowania tego urządzenia znajduje się w rubryce "Audio i telematyka".
Klapka na narty
Klapka ułatwia umieszczenie i przewożenie długich przedmiotów.
O t w i e r a n i e
 Opuścić podłokietnik.  Nacisnąć przycisk otwierania klapki.  Opuścić klapkę.  Umieścić przedmioty wewnątrz bagażnika.

Page 82 of 352

80
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
Wyposażenie bagażnika (Sedan)
1. Chowane wieszaki2. PojemnikiW których znajduje się zaczep holowniczy, klocek do blokowania pojazdu, zestaw do tymczasowej naprawy opony (zależnie od kraju przeznaczenia i poziomu wyposażenia).3. Zaczepy mocowania4. Opaski przytrzymujące5. Oświetlenie bagażnika6. Podłoga bagażnika Aby dostać się do pojemników lub koła zapasowego (zależnie od kraju przeznaczenia), podnieść podłogę. 7. Wyjmowana przegroda

Page 83 of 352

3
81
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
Wyposażenie bagażnika (SW)
1. Oświetlenie bagażnika2. Dźwignie składania foteli tylnych3. Chowane wieszaki4. Gniazdo zasilania osprzętu 12V (maksymalnie 120 W)5. Pojemniki W których znajduje się zaczep holowniczy, klocek do blokowania pojazdu, zestaw do tymczasowej naprawy opony (zależnie od kraju przeznaczenia i poziomu wyposażenia). 6. Zaczepy mocowania7. Zasłona bagaży (patrz następna strona)
8. Podłoga bagażnika Aby dostać się do pojemników lub koła zapasowego (zależnie od kraju przeznaczenia), ustawić podłogę w pozycji pionowej.

Page 84 of 352

82
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014

Osłona bagażu
Zwijanie Wyjmowanie Zamontowanie
 Nacisnąć lekko uchwyt (PRESS), osłona bagażu zwija się automatycznie. Część ruchoma A może się składać wzdłuż oparcia tylnej kanapy.
 Ścisnąć blokadę 1 i podnieść osłonę bagażu z prawej, a potem z lewej strony, aby ją wyjąć.
 Umieścić lewy koniec zwijacza osłony bagażu w gnieździe B za tylną kanapą.  Ścisnąć blokadę 1 zwijacza i umieścić go w gnieździe C z prawej strony.
 Zwolnić blokadę, aby zamocować osłonę bagażu.  Rozwinąć osłonę aż do zaryglowania na słupku bagażnika.
( S W )

Page 85 of 352

3
83
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
T r ó j k ą t o s t r z e g a w c z y ( S c h o w e k )
Przed opuszczeniem samochodu, aby rozłożyć i ustawić trójkąt ostrzegawczy, należy założyć kamizelkę odblaskową.
Wymiary trójkąta (złożonego) lub jego pudełka nie mogą przekraczać: - A : długość = 438 m m , - B : wysokość = 56 m m , - C : szerokość = 38 m m .
S e d a n
 Nacisnąć występ 1 i pociągnąć zespół do s i e b i e .
S W
 Przekręcić pokrętło 2 , aby zdjąć pokrywę.  Przytrzymać pokrywę i trójkąt, aby nie upadły.
Miejsce na złożony trójkąt ostrzegawczy lub jego pudełko znajduje się w wewnętrznej wykładzinie klapy bagażnika.
Ustawianie trójkąta na
drodze
Odległość trójkąta od samochodu (w metrach)
Droga
Autostrada
DzieńNoc
5 0 m 8 0 m 1 5 0 m
Podane wartości wynikają z przepisów międzynarodowych. Ustawić trójkąt zgodnie z przepisami drogowymi obowiązującymi na danym terenie.
Trójkąt ostrzegawczy można nabyć w ASO SIECI PEUGEOT lub w warsztacie s p e c j a l i s t y c z n y m .
 Ustawić trójkąt za samochodem zgodnie z poniższą tabelą w zależności od rodzaju drogi i oświetlenia zewnętrznego.
Korzystanie z trójkąta opisane jest w instrukcji jego producenta.

Page 86 of 352

84
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014

Siatka przytrzymująca wysokie przedmioty
Przyczepiona do specjalnych górnych i dolnych mocowań, umożliwia wykorzystanie całej przestrzeni aż do dachu: - za przednimi fotelami (1 rząd), gdy tylne fotele są złożone, - za tylnymi fotelami (2 rząd).
Nie prostować foteli tylnych, jeżeli zwijacz siatki jest zamocowany na złożonych oparciach.  ustawić zwijacz siatki powyżej dwóch szyn (znajdujących się za złożonymi tylnymi fotelami),  dwa wyżłobienia A muszą być ustawione powyżej dwóch szyn B . Przesunąć obie szyny B w wyżłobieniach A i popchnąć zwijacz (wzdłuż) z prawej w lewą stronę,
aby go zablokować,  sprawdzić, czy siatka jest prawidłowo zamocowana i napięta,
 pochylić tylne siedzenia,  rozwinąć siatkę przytrzymującą wysokie przedmioty, ale jej nie napinać,  ustawić jeden z końców metalowego drążka siatki w odpowiednim górnym mocowaniu 1 ,  pociągnąć metalowy drążek siatki, aby ustawić drugi koniec w drugim górnym mocowaniu 1 .
1 rząd
( S W )

Page 87 of 352

3
85
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
 zwinąć, a następnie wyciągnąć osłonę b a g a ż y,  włożyć lewy koniec zwijacza 2 w uchwyt zasłony bagaży,  włożyć prawy koniec zwijacza 2 w uchwyt osłony bagaży, a następnie zablokować w tym położeniu (czer wony wskaźnik),  od strony tylnej kanapy rozwinąć siatkę przytrzymującą wysokie przedmioty, popychając ją i wyjmując z haczyków przytrzymujących,
 włożyć jeden z końców metalowego drążka siatki w odpowiednim górnym mocowaniu 3 ,  pociągnąć metalowy drążek siatki, aby ustawić drugi koniec w drugim górnym mocowaniu 3 ,  sprawdzić, czy siatka jest dobrze zamocowana i napięta.
2 rząd

Page 88 of 352

86
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
Ogrzewanie i wentylacja
Wlot powietrza
Powietrze w kabinie jest filtrowane, przedostaje się z zewnątrz poprzez kratki znajdujące się u podstawy przedniej szyby lub z obiegu wewnętrznego w recyrkulacji powietrza.
P r z e ł ą c z n i k i
Powietrze w kabinie przechodzi przez różne układy w zależności od wyboru kierowcy, pasażera z przodu lub pasażerów z tyłu oraz w zależności od poziomu wyposażenia. Przełącznik temperatury umożliwia otrzymanie żądanego komfortu, mieszając powietrze przechodzące przez różne układy. Przełącznik rozprowadzania powietrza umożliwia wybór nawiewów powietrza w kabinie dzięki powiązanym z nim przyciskom. Przełącznik natężenia nawiewu umożliwia zwiększenie lub zmniejszenie siły nawiewu wentylatora. Przełączniki znajdują się na panelu Akonsoli środkowej.
1. Dysze odmrażania lub osuszania przedniej szyby. 2. Dysze odmrażania lub osuszania bocznych szyb przednich. 3. Nawiewy boczne zamykane i ustawiane. 4. Nawiewy środkowe zamykane i ustawiane.
5. Wyloty powietrza na nogi pasażerów z przodu. 6. Nawiewy zamykane i ustawiane dla pasażerów na tylnych siedzeniach. 7. Wyloty powietrza na nogi pasażerów z tyłu.
Rozprowadzanie powietrza
System pozwalający na utrzymanie odpowiedniego komfortu i widoczności w kabinie.

Page 89 of 352

3
87
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
Aby oba systemy były w pełni skuteczne, należy przestrzegać następujących zasad użytkowania i konser wacji:  Jeżeli po dłuższym postoju na słońcu temperatura wewnątrz jest bardzo wysoka, należy przez chwilę przewietrzyć kabinę. Ustawić przełącznik regulacji nawiewu powietrza na poziomie wystarczającym do odnowienia powietrza w kabinie.  Aby uzyskać równomierne rozprowadzenie powietrza, nie należy zakrywać wlotów powietrza z zewnątrz, umieszczonych u podstawy przedniej szyby, dysz, nawiewów oraz wylotów powietrza, jak i wyciągu powietrza umieszczonego w bagażniku.  Zaleca się używanie otwartego obiegu powietrza, ponieważ przedłużona jazda z zamkniętym obiegiem powietrza może spowodować zaparowanie przedniej szyby i szyb bocznych.  Nie zakrywać czujnika nasłonecznienia, umieszczonego na desce rozdzielczej; służy on do regulacji systemu automatycznej klimatyzacji.  Jeżeli klimatyzacja nie jest używana, należy uruchamiać system na 5 do 10 minut, raz lub dwa razy w miesiącu, aby zachować jego sprawne działanie.  Kontrolować czystość filtra kabiny i wymieniać okresowo wkłady filtra. W szczególnych warunkach wymieniać je dwa razy częściej (patrz rozdział "Kontrole"). Zalecamy stosowanie złożonego filtra kabiny. Dodatkowy aktywny filtr poprawia oczyszczanie powietrza wdychanego przez pasażerów oraz zapewnia większą czystość w kabinie (zmniejszenie objawów alergicznych, nieprzyjemnych zapachów oraz tłustego osadu).  Klimatyzacja wykorzystuje do działania moc silnika. Z tego względu zwiększa się zużycie paliwa. W przypadku maksymalnego obciążenia, na dużym wzniesieniu przy wysokiej temperaturze powietrza, wyłączenie klimatyzacji umożliwia odzyskanie mocy silnika i poprawienie możliwości holowania. Kondensacja pary wodnej powstała w wyniku działania klimatyzacji, powoduje po zatrzymaniu samochodu normalny wyciek wody.  W celu zachowania sprawnej pracy systemu klimatyzacji zaleca się jego regularną kontrolę.  W przypadku braku chłodzenia należy wyłączyć klimatyzację i skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.
Porady dotyczące wentylacji i klimatyzacji
System klimatyzacji nie zawiera chloru i nie powoduje zagrożenia dla warstwy o z o n o w e j .

Page 90 of 352

88
Komfort
508_pl_Chap03_confort_ed01-2014
Klimatyzacja ręczna
Klimatyzacja działa wyłącznie przy pracującym silniku.
1. Regulacja temperatury
 Obracać pokrętłem od lewej strony (zimno) do prawej (ciepło), aby zmieniać temperaturę według własnego uznania.
2. Regulacja natężenia nawiewu
 Naciskać przycisk "wypełniony wiatraczek" , aby zwiększyć n a w i e w . W zależności od ustawienia linia powiązanych z przyciskiem diod stopniowo się wypełnia.
 Naciskać przycisk " pusty wiatraczek ", aby zmniejszyć n a w i e w .
3. Regulacja rozprowadzenia powietrza
 Nacisnąć odpowiedni przycisk:
Przednia szyba i szyby boczne.
Nawiewy środkowe i boczne.
Nogi pasażerów.
W zależności od potrzeb można konfigurować rozprowadzenie powietrza włączając dwa lub wszystkie tryby rozprowadzania.

Page:   < prev 1-10 ... 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 ... 360 next >