Hyundai Santa Fe 2005 Handleiding (in Dutch)
Manufacturer: HYUNDAI, Model Year: 2005, Model line: Santa Fe, Model: Hyundai Santa Fe 2005Pages: 244, PDF Size: 10.07 MB
Page 111 of 244

1- 100 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
B740C01A-AXT VERWARMEN MET GEDROOGDE LUCHT
o Laat de aanjager met de gewenste
snelheid draaien. Plaats voor een intensievere koeling deaanjagerschakelaar in een van de hogere standen of kies de stand voor luchtcirculatie.
Stel de bedieningsorganen als volgtin:
o Schakel de aanjager in.
o Schakel de airconditioning in door de schakelaar in te drukken. B740C01Oo Zet de luchttoevoer in de stand
voor frisse lucht.
o Zet de draaiknop van de luchtverdeling in de stand"Bovenzijde interieur ".
o Laat de aanjager met de gewenste snelheid draaien voor een snelleverwarming is het aan te beveleneen hoge aanjagersnelheid te kiezen.
o Stel de gewenste temperatuur in.
Page 112 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 101
6YB970A1-AX AUTOMATISCHE VERWARMINGS EN KOELINGS SYSTEEM (Indien gemonteerd) Deze auto is uitgerust met een klimaat beheers systeem welk de gewenste (ingestelde) temperatuur aanhoud. B970B01O-GXTBediening verwarming en koeling
1. Toets temperatuurregeling
2. Schakelaar AUTO (automatische regeling)
3. Display
4. Schakelaar luchtverdeling
5. Aanjagerschakelaar 6. Uitschakelaar (OFF)
7. Schakelaar airconditioning
8. Schakelaar luchttoevoer
9 .Schakelaar ontwaseming 10.Toets buitentemperatuurB970B01O
Page 113 of 244

1- 102 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
HSM502
B970C02L-GXT Automatische werking N.B.:
o Als de accu losgekoppeld of
ontladen is geweest, schakelt de temperatuurinstelling terug naar graden Celsius. Dit is de normale stand; de temperatuurinstelling in graden Fahrenheit kan als volgt wordeningesteld:Als de toets 3 seconden (oflanger) wordt ingedrukt (waarbijde AMB knop ingedrukt wordt), dan verandert de temperatuur- weergave van °C in °F en omgekeerd.
Het "FACT" (Full Automatic Tempera- ture Control systeem regelt degewenste temperatuur automatisch.Dit werkt als volgt:
1. Druk op de "AUTO" knop.
Het indicatie lampje zal gaan branden en alle systemen zullen automatisch geregeld worden. Lichtsensor
B970C01O
B970C03O
2. Druk de "TEMP" toets in om de gewenste temperatuur in te stellen. Als de toets aan de bovenzijde wordt ingedrukt neemt de temperatuur toe tot een maximum waarde van 32°C (90°F). Telkensals de toets wordt ingedrukt neemt de temperatuur toe in stappen van 0,5°C (1°F).Als de toets aan de onderzijdewordt ingedrukt neemt detemperatuur af tot een minimum waarde van 17°C (62°F). Telkens als de toets wordt ingedrukt neemtde temperatuur af in stappen van 0,5°C (1°F). o Plaats nooit voorwerpen op de
temperatuur sensor.
Page 114 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 103
6YB980A1-AX HANDMATIGE BEDIENING Het verwarmings systeem kan ook met de hand worden bedient. De knoppen die niet geselecteerd zijnzullen automatisch bedient worden. Door te drukken op de "AUTO" toets zal het systeem gaan werken. 6YB980B1-AX Ventilatie snelheids controle
B670C03S-AXTLuchttoevoerbediening Hiermee kan de toevoer van verse lucht of de recirculatie van lucht in dewagen worden gekozen.Druk de toets in om de luchttoevoerte wijzigen (verse lucht/recirculatie). VERSE LUCHT
( ): De controle-
lamp in de toets brandt niet als de stand voor verse lucht is ingeschakeld. RECIRCULATIE ( ): De controle-
lamp in de toets brandt niet als de stand voor luchtcirculatie is ingeschakeld.
B995A01O
B995A01Y-GXT TOETS BUITENTEMPERATUUR Bij het indrukken van de AMB wordt de buitentemperatuur in de VFDaangegeven.B670C01O
B980B01O
De luchtstroom snelheid kan worden
ingesteld door middel van de keuze knop. De "OFF" knop schakelt het systeem weer uit.
Page 115 of 244

1- 104 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
In de stand voor verse lucht wordt buitenlucht toegevoerd en afhankelijk van de gekozen instelling verwarmdof gekoeld.In de stand voor recirculatie wordt delucht in het interieur gerecirculeerd en afhankelijk van de andere gekozen functies verwarmd of gekoeld.
N.B.: Als de stand voor luchtcirculatielangdurig blijft ingeschakeld,bestaat de kans dat de voorruit en de zijruiten beslaan. Bovendien treedt een vermindering van deluchtkwaliteit op. Als de airconditioning te lang in de stand voor luchtcirculatie blijft staan ishet mogelijk dat de lucht in het interieur te droog wordt. 6YB980D1-AXVerwarming en koeling "AFZETTEN" Druk op de "OFF" toets om het
systeem uit te schakelen.
Boven knop
Door het boven niveau te kiezen zal
het controle lampje gaan branden, en de luchtstroom naar boven gaan.
B980E01L-GXT Luchtstroom controle
HSM440
Dit wordt gebruikt om de luchtstroom
een richting te geven, vier symbolen worden gebruikt om dit aan te geven. Namelijk: Boven, combinatie, vloer en vloer ontwasemen.
HSM2122
Page 116 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 105
Vloer voorruit ontwaseming knop
Bij het selecteren van "Floor-Defrost", gaat de controlelamp branden en wordt de lucht naar de roosters voor debeenruimte, de voorruit, de zijruiten en de zijkant gevoerd.
Combinatie knop
De luchtstroom wordt verdeelt over de vloer en boven. Het indicatie lampje zal gaan branden. Het is mogelijk om koude lucht via het dashboard te latenblazen en warme lucht over de vloer. Vloer ventilatie knop
Bij het selecteren van "Floor" gaat de controlelamp branden en wordt de lucht naar de roosters voor debeenruimte, de voorruit, de zijruiten en de zijkant gevoerd.
HSM2124HSM2125HSM2123
Page 117 of 244

1- 106 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
ZB450D1-AX Tips voor het gebruik
o Als het interieur van de wagen is verwarmd, zet dan enkele minutende ruiten open zodat de warme lucht naar buiten wordt afgevoerd.
o Indien de airconditioning is ingeschakeld; houd alle ruitengesloten zodat geen warme lucht kan binnendringen.
o Bij lage snelheden, bijvoorbeeld in druk verkeer, een lagere versnellinginschakelen. Hierdoor neemt het motortoerental toe waardoor ookhet toerental van de compressor van de airconditioning stijgt.
o Wanneer u lange tijd bergopwaarts rijdt schakel dan de airconditioning uit om te voorkomen dat de motoroververhit raakt.
o In de periode dat de airconditioning
weinig wordt gebruikt(winterseizoen) is het aan te bevelen de airconditioning van tijd tot tijd enkele minuten in werkingte stellen.
Hierdoor wordt het systeem gesmeerd
en blijft het in een goede conditie.
B980F01O-GXT Voorruit ontwaseming niveau Als deze toets wordt ingedrukt, wordt automatisch verse lucht van buitenaftoegevoerd en stroomt de lucht uit de voorruitroosters, de roosters voor de zijruiten en de zijventilatieroosters. Het indicatie lampje zal branden. Als de knop niet is ingedrukt en de luchtstroom temperatuur lager is dan3,5°C. wordt de ventilatie geactiveerd.
B980F01O
B760A01Y
B760A06A-GXT FILTER AIRCONDITIONING (VOOR VERDAMPER- EN
AANJAGERUNIT)
(Indien gemonteerd) Het filter voor de airconditioning bevindt
zich vóór de verdamperunit achter het dashboardkastje.
Het heeft tot doel om te voorkomen
dat vervuiling uit de buitenlucht in hetinterieur komt.
Voor het vervangen van het filter van
de airconditioning, zie pagina 6-24. Interieur
Verdamperblok Luchtfilter Aanjager
InterieurluchtBuitenlucht
Page 118 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 107
!
LET OP:
o Het filter elke 15000 km of één keer per jaar vervangen. Indien de auto wordt gebruikt onder zware omstandigheden zoals stoffige, onverharde wegen,moet het filter van de airconditioning vaker worden gecontroleerd en vervangen.
o Als de luchttoevoer afneemt, moet
het systeem door eengeautoriseerde dealer worden gecontroleerd.
Page 119 of 244

1- 108 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
Bergen
Gebouwen
Belemmerd gebied
FM radiostation
ijzeren bruggenOnbelemmerd gebied
FM signalen worden met een hoge
frequentie uitgezonden en volgen hierbij niet het aardoppervlak. Daarom ontstaat bij FM uitzendingen op een relatief korte afstand van hetradiostation vervorming. Bovendien ondervinden FM signalen nadelige invloeden door gebouwen, bergen ofandere obstakels. Dit kan een geluidsweergave tot gevolg hebben waardoor u veronderstelt dat uwgeluidsinstallatie niet in orde is. De volgende condities zijn normaal en duiden niet op een storing:
veroorzaakt door bijvoorbeeld de afstand tot het radiostation, andere krachtige stations of de aanwezigheidvan gebouwen, bruggen of grotere obstakels in het desbetreffende gebied.
SR010A1-FX STEREO GELUIDSINSTALLATIE (Indien gemonteerd)De werking van een autoradio
FM-ontvangst Ionosfeer
AM en FM radiosignalen worden door het radiostation uitgezonden. Deze signalen worden ontvangen door de radioantenne op het spatscherm vanuw wagen. Dit signaal wordt dan ontvangen door de radio en doorgestuurd naar de luidsprekers. Als een krachtig radiosignaal uw wagen bereikt zorgt de moderne techniek van uw geluidsinstallatie vooreen hoge kwaliteit van de geluidsweergave. In sommige gevallen is het ontvangen signaal echter nietkrachtig en helder. Dit kan worden
B750A01L AM-ontvangst
Ionosfeer
B750A02L
B750A03L
In het algemeen is de ontvangst van
AM signalen beter dan van FM signalen. Dit komt doordat AMradiogolven met een lage frequentie worden uitgezonden. Deze lange golven met een lage frequentie volgenhet aardoppervlak en verplaatsen zich niet recht in de atmosfeer. Bovendien ontwijken ze obstakels zodat over hetalgemeen een betere signaal-weergave het gevolg is. Daarom kan een AM
uitzending over een grotere af standdan een FM uitzending worden ontvangen.
Page 120 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 109
o Vervorming. Tijdens het rijden kan
de afstand ten opzichte van het radiostation gewijzigd worden, het signaal wordt zwakker en er treedtvervorming op. In een dergelijk geval adviseren wij u op een ander en krachtiger station af te stemmen.
o "Flutter" - Zwakke FM signalen of grote obstakels tussen de zendenen de radio vervormen het signaal waardoor er flutter ontstaat. Deze storing kan iets worden onderdruktdoor de hoge tonen te verminderen. o Bij het zwakker worden van het
FM signaal is het mogelijk dat het signaal van een nabij gelegen, krachtige zender op dezelfdefrequentie wordt ontvangen. Dit komt omdat uw radio is ontworpen om op het sterkste signaal af testemmen. In dit geval adviseren wij u een andere zender op te zoeken.
o Als radiosignalen vanuit diverse richtingen worden ontvangen heeftdit vervorming tot gevolg. Dit kan worden veroorzaakt door een direct en een gereflecteerd signaal vanhetzelfde station of door signalen van twee stations met dicht bij elkaar liggende frequenties. In dit B750B02Y-AXT Gebruik van een mobiele telefoon of radiozender Bij gebruik van een mobiele telefoon in de auto kan de audio-apparatuur storende geluiden voortbrengen. Dit
betekent niet dat er iets verkeerd is met de audioapparatuur. In dat geval moet de mobiele telefoon op een zogroot mogelijke afstand van de audio-
apparatuur worden gebruikt.
B750A04L
B750A05Lgeval adviseren wij u op een andere zender af te stemmen.
LET OP:
Bij gebruik van een mobiele
telefoon of een radiozender in deauto, moet een afzonderlijke antenne worden gemonteerd. Door
het gebruik van een mobiele telefoon of radiozender met een interne antenne, kunnen storingenaan de elektrische installatie van de auto worden veroorzaakt en kan de veilige werking van de auto ingevaar komen.
!