Hyundai Santa Fe 2005 Handleiding (in Dutch)
Manufacturer: HYUNDAI, Model Year: 2005, Model line: Santa Fe, Model: Hyundai Santa Fe 2005Pages: 244, PDF Size: 10.07 MB
Page 71 of 244

1- 60 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
Automatisch uitschakelen parkeerlichten Wanneer u na een rit de parkeerlichten
niet uitschakelt (OFF), zullen de parkeerlichten bij het openen van het bestuurdersportier automatisch wordenuitgeschakeld. Zet de contactsleutel in de stand 'ON'
om de parkeerlichten weer in (ON) teschakelen.
ZB120D1-AX Grootlichten dimlichtschakelaarB340B01A-AXT Richtingaanwijzers voor kleine
richtingveranderingen
Voor het veranderen van rijbaan e.d.
is het voldoende de schakelaar zover te bewegen tot de richtingaanwijzersin werking treden. Na het loslaten keert de schakelaar automatisch in de ruststand terug. B340B01OB340C03L-AXT Verlichting Voor het inschakelen van de verlichting moet het uiteinde van de multischakelaar worden gedraaid. Inde eerste stand worden de stadslichten, de achterverlichting en de instrumentenverlichtingingeschakeld. In de tweede stand branden ook de koplampen.
N.B: Het contact moet zijn aangezet (ON- stand) om de hoofdverlichting tekunnen inschakelen. B340C01O
B340D01O
Het groot licht wordt ingeschakeld
door de multischakelaar naar voren te drukken (van u af). Het dimlicht wordt ingeschakeld door de schakelaar terug te bewegen (naar u toe).
Page 72 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 61
B350A01A-AXT RUITENWISSER-/ SPROEIERSCHAKELAAR Deze schakelaar heeft drie standen:
1. Interval wissen
2. Langzaam wissen
3. Snel wissen
N.B.: Gebruik de ruitenwissers niet om grote hoeveelheden sneeuw of ijs weg te vegen om te voorkomen datbeschadiging van het ruitenwissersysteem optreedt. Opgehoopte sneeuw of ijs moeteerst worden verwijderd. Als slechts weinig sneeuw of ijs aanwezig is, HSM2099
(1)
(2)
(3)B340E01A-AXT Lichtsignaal Een lichtsignaal wordt gegeven door de multischakelaar naar u toe te bewegen en de schakelaar daarnaweer los te laten. Het lichtsignaal kan ook in werking worden gesteld bij afgezet contact. B340E01Omoet de ontwasemstand van de verwarming worden ingeschakeld voordat de ruitenwissers wordeningeschakeld. B350B01O-GXT BEDIENEN VAN DE RUITENSPROEIERS Om de ruitensproeier te gebruiken, dient men de ruitenwisser/ ruitensproeierhendel richting het stuur te trekken. Wanneer de ruitensproeierwordt gebruikt, gaan de ruitenwissers automatisch twee keer over de voorruit. De ruitensproeier blijft werkentot de hendel losgelaten wordt.HSM2101
Page 73 of 244

1- 62 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
B390A01E-AXT RUITENWISSER/- SPROEIER ACHTER (Indien aanwezig)
1. : De achterruitwisser maakt standaard 3 slagen als de achterruitsproeier bedient wordt.
2.OFF 3.INT:De achterruitwisser maakt slagen met tussenpozen van 5 seconden
4.ON :De achterruitwisser werkt
continu.
5. : Als de schakelaar voor de achterruitwisser in deze standwordt gedrukt, wordt vloeistof op de ruit gespoten en treedtde ruitenwisser in werking. HSM2105N.B.:
o Bedien de ruitensproeiers niet
langer dan 15 seconden achter elkaar en ook niet als het reser- voir leeg is.
o Controleer bij vriezend weer of de ruitenwissers niet aan de voorruit zijn vastgevroren.
o In de winter moet gebruik worden gemaakt van eenantivriesmiddel.
Enkele wisbeweging
Voor een enkele wisbeweging, druk
de wisserschakelaar omhoog. HSM2102B350C01O-AXT REGELBARE INTERVALSCHAKELING VANDE RUITENWISSERS Voor het gebruik van de intervalschakeling plaatst u de ruitenwisserschakelaar in de "INT" stand. Met de schakelaar in dezestand kan de intervaltijd worden ingesteld van 1 tot 18 seconden. Dit varieert automatisch afhankelijk vande voertuigsnelheid.
HSM2100
Page 74 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 63
B360A01Y-GXT SCHAKELAAR MISTACHTERLICHT Druk de schakelaar in om het mistachterlicht in te schakelen. Het licht werkt alleen bij aangezet contact en met de verlichtingsschakelaar instand twee.
AB800B1-AX SCHAKELAAR MISTLAMPEN (Indien gemonteerd) Druk de schakelaar in om de mistlampen in te schakelen. De mistlampen branden alleen metingeschakeld contact en de multischakelaar van de verlichting in stand of 2.
HSM289
N.B.:
Bedien de ruitensproeier nietlanger dan 15 seconden met eenleeg ruitensproeierreservoir; hierdoor kan het systeem beschadigd raken. Bedien deruitenwisser niet als de ruit droog is; hierdoor kunnen krassen op de ruit ontstaan en zal hetruitenwisserblad snel slijten. Dit geldt ook voor het bedienen van de ruitensproeier met leeg reservoir.
B360A02O
Page 75 of 244

1- 64 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
YB160A1-AX WAARSCHUWINGSKNIPPER- LICHTINSTALLATIE De waarschuwingsknipperlicht- installatie mag alleen worden gebruikt indien de auto zodanig geparkeerdstaat dat dit gevaar op kan leveren.Zet in zo'n geval uw auto altijd zovermogelijk van de weg af. De alarmknipperlichten worden ingeschakeld door de alarmknop in tedrukken. Hierdoor gaan alle richting- aanwijzers knipperen. De installatie werkt ook als de sleutel niet in hetcontact steekt. Om de installatie uit te schakelen moet nogmaals de knop worden ingedrukt. HSM034B380A01HP-AAT SCHAKELAAR ACHTERRUITVERWARMING De achterruitverwarming wordt
ingeschakeld door de schakelaar in te drukken. De achterruitverwarming wordt uitgeschakeld door deschakelaar nogmaals in te drukken. De achterruitverwarming schakelt na ongeveer 20 minuten automatisch uit.Druk indien nodig opnieuw op de schakelaar om de achterruitv- erwarming voor dezelfde tijdsduur inte schakelen. LET OP:
Maak de binnenzijde van deachterruit niet schoon met eenschurend reinigingsmiddel en gebruik ook geen krabber of iets dergelijks om de binnenzijde vande achterruit schoon te maken, omdat hierdoor de verwarmings- draden beschadigd kunnen raken.
!
N.B.: De achterruitverwarming werkt
alleen bij draaiende motor.
HSM305
Page 76 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 65
RESET -Druk op "R" om de
minutenaanduiding op "00" te zetten, waardoor het optijd zetten van de klok wordt vergemakkelijkt. Het indrukken van "R" tussen 10:30 en 11:29 verandert de tijdsaanduiding in 11:00.Hetindrukken van "R" tussen 11:30 en 12:29 verandert de tijdsaanduiding in 12:00.ZB190A1-AX DIGITALE KLOK De digitale klok heeft drie bedieningstoetsen. De functies zijn:
HOUR - Druk op deze toets om de
uuraanduiding vooruit te zetten.
MIN - Druk op deze toets om de
minutenaanduiding vooruit tezetten. HSM100B990C01O-GXT ELEKTRONISCH AZIMUT KOMPAS (Met schuifdak) (Indien van toepassing) Het geeft 8 azimut weer afhankelijke van de rijrichting van de auto, verdeeldover hoeken van 45°.De richting wordt alleen weergegevenwanneer de auto beweegt. Richtingaanduiding E : oost, W: west, S: zuid, N: noord bijv.) NW: noordwest B990C01O
Page 77 of 244

1- 66 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
N.B.:
Maak vier bochten van 90 graden
zoals in de afbeelding, als er geen ruimte is om een cirkel te rijden.
De initialisatie van de azimut-
richtingindicator wordt afgebroken:
1. Wanneer "M (MODE)" langer dan 0,5 seconde wordt ingedrukt.
2. Wanneer de auto niet volledig rondgedraaid is binnen 128 seconden nadat de indicatie is gaan knipperen.
HSM2186N.B.:Als een nieuwe auto voor het eerst
wordt gebruikt of wanneer de accu losgekoppeld is geweest, moet de azimutmeter worden geïnitialiseerd.
Initialiseren azimut- richtingaanduiding De afwijking tussen de huidige
weergegeven azimut-waarden en de aardmagnetisme sensor moeten worden bijgesteld.
Het bijstellen van de azimut- indicator
1. Als de "M (MODE)"-toets korter dan 4,5 seconde wordt bediend, dan gaat de huidigerichtingaanduiding knipperen. 2. Met de auto langzaam één hele
circel rijden (360 graden) binnen 128 seconden. De circel kan, in een open gebied, in iedere richting worden gemaakt (linksom of rechtsom)
3. Als de cirkel is voltooid, stopt de richtingingaanduiding met knipperen en is de initialisatie voltooid. Als de indicator nog knippert, rijd met de auto dan nog verder, tot de indicator stopt met knipperen.De kompasrichting verschijnt 3seconden nadat de initialisatie isafgerond. HSM2185
Page 78 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 67
N.B.:
Het kompas kan onjuiste waarden weergeven op bepaalde plaatsen(tunnel, parkeergarage, parkeerkelder, dichtbij een transformatorhuis, etc.). Dit isnormaal en het kompas wordt weer normaal weergegeven wanneer de bovenstaande situatiesworden verlaten. Het bijstellen van de aardmagnetische afwijking.
1. Houd "M (MODE)" langer dan 4,5 seconden ingedrukt om de huidige correctiehoek weer te geven.
2. Druk, binnen 30 seconden, korter dan 0,5 seconde op " (OP)" of " (NEER)" om de huidige correctiehoek te wijzigen.Kijk op de bijgevoegde kaart om dejuiste correctiewaarde voor uw locatie in te voeren. Als uw locatie zich ergens tussen twee contourlijnen bevindt, kunt u de waarde van een van de beide lijnen (hoger of lager) waartussen uzich bevindt gebruiken. De oorspronkelijke correctiewaarde is 5°W. Correctiebereik: West 30° ~ Oost 30°.
3. Om de correctie te beëindigen langer dan 1 seconde op "M(MODE)" drukken.
N.B.: De correctiewaarde voor het kompas blijft bewaard, ook als deaccu is losgekoppeld. De initialisatie van de azimut- richtingindicator wordtafgebroken:
1. Wanneer "M (MODE)" langer dan 0,5 seconde wordt ingedrukt.
2. Als u de correctiewaarde niet binnen 30 seconden wijzigt.
Page 79 of 244

1- 68 BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI
De contourlijnenkaart voor correctie van de magnetische declinatieB385A01O-AXT VOORRUITVERWARMIN- GSSCHAKELAAR(Indien gemonteerd) De voorruitverwarming wordt
ingeschakeld door de schakelaar in te drukken. Om de voorruitverwarming uit te schakelen, de schakelaar nogmaals indrukken. Devoorruitverwarming schakelt zichzelf automatisch uit na ongeveer 20 minuten.
Deze optie helpt de ruitenwissers los
te maken van de voorruit, vooral in dewinter en in koude gebieden. B385A01O
B990C02O-E
Page 80 of 244

BIJZONDERHEDEN VAN UW HYUNDAI 1- 69
ZB200A1-AX INSTRUMENTENVERLICHTING (Rheostaat) (Indien gemonteerd) De lichtsterkte van de instrumentenverlichting kan worden gewijzigd door deze knop te draaien. B410A01OYB210A2-AX SIGARETTENAANSTEKER De aansteker werkt alleen met de
contactsleutel in de stand "ACC" of "ON".
Druk de aansteker geheel in. Zodra
hij voldoende is opgewarmd springt de aansteker terug.
Houd de aansteker niet ingedrukt.
Hierdoor kan het verwarmingselement worden beschadigd en is het gevaar van brand aanwezig.
Gebruik voor het vervangen van de
aansteker uitsluitend originele HYUNDAI vervangingsonderdelen. LET OP:
Gebruik voor deze aansluiting geenandere elektrische accessoires ofapparaten dan de originele HYUNDAI onderdelen.
!
HSM2157