TOYOTA PROACE CITY 2021 Kasutusjuhend (in Estonian)
Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2021, Model line: PROACE CITY, Model: TOYOTA PROACE CITY 2021Pages: 272, PDF Size: 60.69 MB
Page 61 of 272

61
Ergonoomia ja mugavus
3
Kahetsooniline
automaatne
õhukonditsioneer
1.Temperatuur.
2.Õhu vooluhulk.
3.Õhujaotus.
4.Siseõhu ringlus.
5.Õhukonditsioneeri sisse/välja lülitamine.
6.Automaatne mugavusrežiim.
7.Nähtavusprogramm.
8.Funktsioon "Mono".
Automaatne mugavusrežiim
► Vajutage nuppu "AUTO" 6, et režiim sisse või välja lülitada.Aktiveeritud režiimi näidatakse ekraanil järgmiselt.Kindlustab sujuva, vaikse töö, vähendades õhuvoolu.Parim kompromiss mugava temperatuuri ja vaikse töö vahel.Dünaamiline, tõhus õhuvool.
NOTIC E
Kui mootor on külm, suureneb õhu vooluhulk kuni optimaalse tasemeni pikkamisi, et vältida liigse külma õhu puhumist salongi.Külma ilma korral suunab süsteem rohkem sooja õhku esiklaasile, külgakendele ja jalaruumi.
Manuaalne režiim
Soovi korral võite sätete muutmise teel valida süsteemi soovitatavast erineva režiimi. Muude funktsioonide juhtimine jätkub automaatsena. Sümbol "AUTO" kaob, kui te sätteid muudate.
Süsteemi väljalülitamine
► Vajutage nuppu 2 "-", kuni ventilaatori kujutis kaob.Seejärel on kõik kahetsoonilise automaatse õhukonditsioneeri funktsioonid keelatud.Temperatuuri enam ei reguleerita. Kui sõiduk liigub edasi, on kerget õhuvoolu siiski veel tunda.
► Vajutage nuppu 2 "+", et süsteem uuesti sisse lülitada.
Temperatuur
Juht ja eesmine kaassõitja saavad kumbki seada temperatuuri endale sobivaks.Ekraanil kuvatav väärtus on mugavustase, mitte temperatuur Celsiuse või Fahrenheiti kraadides.► Vajutage nuppu 1 alla, et väärtust
vähendada, või üles, et väärtust suurendada.
NOTIC E
Väärtuse 21 lähedane säte tagab optimaalse mugavuse. Sõltuvalt nõudmistest on tavaline säte vahemikus 18 kuni 24.Parem- ja vasakpoolse sätte erinevus ei tohiks ületada 3 astet.
NOTIC E
Kui temperatuur on sõidukisse sisenedes tunduvalt madalam või kõrgem kui mugavusväärtuse säte, pole tarvis kuvatavat väärtust muuta vajaliku mugavustaseme saavutamiseks. Süsteem kompenseerib seda automaatselt ja korrigeerib temperatuurierinevust nii kiiresti kui võimalik.
NOTIC E
Salongi maksimaalse jahutuse või soojenduse saavutamiseks on võimalik ületada minimaalset väärtust 14 või maksimaalset väärtust 28.► Hoidke nuppu 1 alla, kuni kuvatakse näit "LO", või üles, kuni kuvatakse "HI".
Page 62 of 272

62
Funktsioon "Mono"
Kaassõitja poole mugavussätte saab siduda juhi mugavussättega (ühetsooniline).► Funktsiooni aktiveerimiseks/väljalülitamiseks vajutage vastavat nuppu 8.Funktsiooni aktiveerimisel süttib nupus olev märgutuli.Funktsioon lülitatakse automaatselt välja, kui kaassõitja reguleerib temperatuuri.
Nähtavusprogramm
► Vajutage “nähtavuse” nuppu 7, et esiklaasi ja külgainaid võimalikult kiiresti udust kuivatada või sulatada. Süsteem kasutab automaatselt õhukonditsioneeri, suunab õhuvoolu ja reguleerib õhu sisselaset, et saavutada optimaalne õhujaotus esiklaasile ja külgakendele.► Vajutage uuesti “nähtavuse” nuppu 7, et programm seisata.Või► Vajutage nuppu “AUTO” 6, et taastada
automaatne mugavusprogramm.
Õhukonditsioneer
Kui mootor töötab ja aknad on suletud, toimib õhukonditsioneer tõhusalt igal aastaajal.Seade võimaldab:– langetada salongi temperatuuri suvel;– tõhustada udueemaldust talvel, temperatuuril üle 3 °C.
Sisse/välja
► Vajutage nuppu 5, et õhukonditsioneer aktiveerida / välja lülitada.Kui õhukonditsioneer töötab, võite õhu kiiremaks jahutamiseks kasutada siseõhu ringlust, vajutades nuppu 4. Seejärel avage taas välisõhu sisselase.
NOTIC E
Õhukonditsioneer ei tööta, kui õhu vooluhulga reguleerimine on välja lülitatud.
WARNI NG
Süsteemi väljalülitamine võib põhjustada ebamugavusi (niiskus, udu).
Õhujaotus
► Nupu 3 mitmekordne vajutamine suunab õhuvoolu järgmiselt:– esiklaas, külgaknad ja jalaruumid; – jalaruumid;– keskpuhurid, külgpuhurid ja jalaruumid;– esiklaas, külgaknad, keskpuhurid, külgpuhurid ja jalaruumid;– kesk- ja külgpuhurid; – esiklaas ja külgaknad (udueemaldus või
sulatus).
WARNI NG
Optimaalne mugavus (sõltuvalt välistemperatuurist)<15 °C: vajutage nuppu 3, kuni aktiveeritakse õhuvool esiklaasile, küljeklaasidele ja jalaruumi.15 °C – 25 °C: vajutage nuppu 3, kuni aktiveeritakse õhuvool keskpuhuritesse, külgpuhuritesse ja jalaruumi.>25 °C: vajutage nuppu 3, kuni aktiveeritakse õhuvool keskpuhuritesse ja külgpuhuritesse.
Õhu vooluhulk
► Vajutage nuppe 2, et õhu vooluhulka suurendada/vähendada.Kuvatakse õhuvoolu sümbol (ventilaator). Sõltuvalt valitud väärtusest täitub või tühjeneb see astmeliselt.
Siseõhu ringlus
Välisõhu juhtimine sõiduki salongi aitab vältida esi- ja külgklaaside uduseks muutumist.Siseõhu ringluse korral on sõiduki salong isoleeritud saastatud välisõhust näiteks intensiivsuse liiklusega ala või tunneli läbimisel.
NOTIC E
Vajadusel saab selle abil tõhustada ka salongiõhu soojendamist või jahutamist.
Page 63 of 272

63
Ergonoomia ja mugavus
3
► Vajutage nuppu 4, et käivitada siseõhu ringlus või avada välisõhu sissevõtt.
WARNI NG
Vältige siseõhu ringluse pikaajalist kasutamist, et tagada sõidukis hea õhuvahetus ja vähendada udu tekkimist (eriti kui sõidukis viibib mitu inimest, välisõhk on külm/niiske...).
Eesmine
udueemaldi-sulati
Küte
Optimaalseks udueemalduseks/sulatamiseks talvel seadke järgmiselt.
► Vajutage nuppu 3a.► Keerake nupp 1 maksimaalsele temperatuurile.► Keerake nupp 2 "udueemalduse/sulatuse" tähisele.► Ärge vajutage teisi nuppe.Kui udueemaldus/sulatus on lõppenud, seadke nupud vastavalt soovitud tingimustele.
Käsitsi seatav
õhukonditsioneer
Udueemalduseks ning udu tekke vältimiseks väga niiske välisõhu või sõiduki sise- ja välistemperatuuri suure erinevuse korral seadke järgmiselt.
► Vajutage nuppu 5.► Vajutage nuppu 3a.► Keerake nupp 1 kõrgemale temperatuurile (minimaalselt 21).► Keerake nupp 2 asendisse 2 või edasi.► Ärge vajutage teisi nuppe.Kui udueemaldus on lõppenud, seadke nupud vastavalt soovitud tingimustele.
Kahetsooniline automaatne
õhukonditsioneer
► Vajutage seda nuppu esiklaasi ja külgakende kiiremaks udust kuivatamiseks või sulatamiseks.
Süsteem kasutab automaatselt õhukonditsioneeri, suunab õhuvoolu ja reguleerib õhu sisselaset, et saavutada optimaalne õhujaotus esiklaasile ja külgakendele.► Väljalülitamiseks vajutage seda nuppu veel kord või vajutage "AUTO".Süsteem taaskäivitub väärtustega, mis olid kasutusel enne väljalülitamist.
NOTIC E
Soojendusega esiklaasi ja klaasipesuri düüsidLisateavet klaasipuhasti juhtimishoova, soojendusega esiklaasi ja klaasipesuri düüside kohta leiate vastavast jaotisest.
NOTIC E
Kui funktsiooni Stop & Start korral on udueemaldus/sulatus aktiveeritud, siis STOP-režiimi ei kasutata.
Page 64 of 272

64
Küttega esiklaas
Sõltuvalt müügikoha riigist.See funktsioon soojendab külma ilma korral esiklaasi.
Piirkonnas 1 sulatab küte jää, et saaksite klaasipuhastid vabastada.Piirkonnas 2 parandab küte nähtavust, takistades klaasipuhastite töötamise ajal lume kogunemist.
Sisse/välja
► Kui mootor töötab, vajutage seda nuppu funktsiooni aktiveerimiseks/väljalülitamiseks (lülitust kinnitab märgutuli).Talitluse kestus sõltub välistemperatuurist.
Tagaklaasi ja/
või küljepeeglite
udueemaldus-sulatus
Sisse/välja
► Vajutage seda nuppu tagaklaasi ja küljepeeglite sulatuse sisse/välja lülitamiseks (kui on sõidukile paigaldatud).► Vajutage seda nuppu küljepeeglite sulatuse sisse/välja lülitamiseks.
Lülitage tagaklaasi ja küljepeeglite sulatus välja niipea kui võimalik, kuna elektritarbimise vähenemine aitab vähendada kütusekulu.
NOTIC E
Tagaklaasi udueemaldus/sulatus töötab ainult
siis, kui mootor käib.
Täiendav kütte-/
ventilatsioonisüsteem
Küte
Tegemist on täiendava, eraldi süsteemiga, mis kütab salongi ja tõhustab sõiduki sulatamist külma ilma korral.Märgutuli süttib, kui süsteem on programmitud või kaugjuhtpuldi abil käivituma seatud.
Page 65 of 272

65
Ergonoomia ja mugavus
3
Vilgub kütte töötamise ajal ja lülitub välja, kui soojendustsükkel on lõppenud või lülitatakse välja kaugjuhtpuldist.
Ventilatsioon
Süsteem võimaldab salongi välisõhuga ventileerida, et muuta suvel salongi puhutavat õhku meeldivamaks.
Programmimine
Bluetooth®-helisüsteemi korral
► Vajutage nuppu MENU, et avada peamenüü. ► Valige "Eelküte / eelventil.".► Valige "Aktiveerimine" ja kui programmimine jaoks vajalik, valige “Parameetrid".► Valige "Küte", et soojendada mootorit ja salongi, või "Ventilatsioon", et salongi ventileerida.
► Valige:• programmeerimise esimene kellaaeg, millal eelsoojenduse temperatuur tuleb saavutada.• programmeerimise teine kellaaeg, millal eelsoojenduse temperatuur tuleb saavutada teist korda.
N OTIC E
Nende kahe kellaaja abil ja sõltuvalt aastaajast saate näiteks valida ühe või teise algusaja.Ekraanil olev teade kinnitab valikut.
Süsteemiga TOYOTA Connect Radio
Vajutage Connect-App, et avada põhikuva.Seejärel vajutage "Programmable heating/ventilation" (Programmitav küte/ventilatsioon).► Valige kaart "Status" (Olek), et süsteem aktiveerida / välja lülitada.► Valige kaart "Other settings" (Muud sätted), et valida režiim "Küte" mootori ja salongi soojendamiseks, või režiim "Ventilatsioon", et salongi ventileerida.► Seejärel seadke/salvestage kellaaeg, millal eelsoojenduse temperatuur tuleb saavutada.Salvestamiseks vajutage seda nuppu.
Süsteemiga TOYOTA Connect Nav
► Vajutage menüüd "Connect-App".
► Vajutage kaarti "Vehicle Apps" (Sõiduki äpid).► Vajutage "Temperature programming" (Temperatuuri
programmimine).
► Vajutage kaarti "Status" (Olek), et süsteem aktiveerida / välja lülitada.► Vajutage kaarti "Parameters" (Parameetrid), et valida mootori ja salongi soojendamiseks režiim "Soojendus" võisalongi ventileerimiseks režiim "Tuulutus".► Seejärel seadke/salvestage iga valiku aktiveerimisaeg.► Kinnitamiseks vajutage "OK".
NOTIC E
Programmimistoimingute vahele peab jääma vähemalt 60 minutit.
NOTIC E
Sõltuvalt välistemperatuurist on vajalik teatud ettevalmistusaeg, enne kui alates salvestatud sisselülitushetkest saavutatakse programmitud temperatuur.Eelkütte/-jahutuse kestus on diiselmootori korral kuni 45 min ja bensiinimootori korral
kuni 30 min.
Suure tööulatuse
kaugjuhtpult
(Sõltuvalt versioonist.)Võimaldab salongisoojendust eemalt sisse ja välja lülitada.
Page 66 of 272

66
Kaugjuhtpuldi tööulatus takistusteta keskkonnas on umbes 1 km (0m6 miili).
Sisse
► See nupp käivitab soojenduse viivitamatult (roheline märgutuli süttib korraks põlema).
Väljas
► See nupp lülitab soojenduse viivitamatult välja (punane märgutuli süttib korraks põlema).
NOTIC E
Kaugjuhtpuldi märgutuli vilgub umbes 2 sekundit, kui sõiduk ei ole signaali kätte saanud.
Sel juhul peaksite muutma oma asukohta ja käsklust kordama.
Patarei vahetamine
Kaugjuhtpuldi märgutuli süttib oranžina, kui patarei on nõrk.Kui märgituli ei sütti, siis on patarei tühi.
► Kruvige patarei kaas mündi abil lahti ja vahetage patarei.
NOTIC E
Kui süsteem lülitatakse sisse suure tööulatusega kaugjuhtimispuldi abil, on süsteemi maksimaalne tööaeg diisli korral
umbes 45 minutit ja bensiinimootori korral umbes 30 minutit.
NOTIC E
Ventilatsioon aktiveeritakse, kui aku on piisavalt laetud. Soojendus käivitub juhul, kui: – aku on laetud ja paagis on piisavalt kütust;
– mootorit on pärast eelmist soojendamist käivitatud;– kahe soojendustsükli vahepeal on möödunud vähemalt 60 minutit.
WARNI NG
Programmitav kütteseade saab kütust sõiduki küttepaagist. Enne kasutamist veenduge, et paagis on piisavalt kütust. Kui kütusepaagis
olev kütus on arvel, ärge programmige soojendust.
Soojendus tuleb alati välja lülitada sõiduki tankimise ajaks, vastasel korral tekib tule- ja plahvatusoht.
WARNI NG
Mürgistus- või lämbumisohu vältimiseks ei tohi programmeeritavat kütet isegi lühiajaliselt kasutada kinnises ruumis, näiteks garaažis või töökojas, mis ei ole varustatud heitgaaside väljatõmbesüsteemiga.Ärge parkige sõidukit kohta, kus on tuleohtlikku materjali (kuiv rohi, lehed, paber jne) – tulekahjuoht!
Page 67 of 272

67
Ergonoomia ja mugavus
3
WARNI NG
Sõiduki klaasid, näiteks tagaklaas ja tuuleklaas võivad kohati minna väga kuumaks.Ärge kunagi pange nende peale esemeid ega neid puudutage – põletusoht!
Ärge visake kaugjuhtpuldi patareisid ära, sest need sisaldavad keskkonnale kahjulikke metalle. Viige patareid vastavasse kogumispunkti.
Saatetuli
Automaatne sisse-/
väljalülitamine
Eesmine saatetuli süttib, kui võti eemaldatakse
süütelukust.Kõik saatetuled süttivad, kui sõiduk lukust avatakse, üks vastavatest ustest avatakse ja kui sõidukit kaugjuhtpuldi abil otsitakse. Saatetuled kustuvad pikkamisi pärast süüte väljalülitamist ja sõiduki lukustamisel.
WARNI NG
Vältige esemete kokkupuutumist saatetulega.
Tüüp 1
Põleb alati, kui süüde on sees.
Süttib, kui esi- või tagauks avatakse.
Alati väljalülitatud.
Tüüp 2
Ees: süttib, kui üks esi- või tagauks avatakse (külgmine liuguks ja sõltuvalt varustusest vasak hingedel külguks või tagaluuk).Põleb alati, kui süüde on sees.
Alati väljalülitatud.
Isiklik lugemisvalgusti
Kui valgustid on sõidukile paigaldatud, saab neid käsitsi sisse ja välja lülitada.Kui süüde on sees, vajutage vastavat lülitit.
Page 68 of 272

68
Tulede lülitushoob
Põhituled
Tulede/päevasõidutulede automaatne süttimineAinult küljetuled
Lähi- ja kaugtuled
NOTIC E
Valitud valgusti süttimist kinnitab vastava märgutule süttimine.
NOTIC E
Teatud ilmastikutingimustes (madal temperatuur, niiske õhk) võib esi- ja tagatulede klaasi sisepinnale tekkida udu, mis on normaalne ning kaob mõne minuti pärast, kui tuled sisse lülitatakse.
Lähituled
Lähitule- ja kaugtulede vahetamiseks tõmmake lülitushooba.Asendi "AUTO" ja küljetulede režiimi korral saab juht kaugtuled ajutiselt sisse lülitada (esitulesid vilgutada), tõmmates lülitushooba enda poole.
Udutulede valikurõngas
Tagumised udutuled
Töötavad, kui küljetuled on sisse lülitatud.
► Sisselülitamiseks pöörake rõngast ettepoole
ja väljalülitamiseks tahapoole.Kui tuled lülitatakse automaatselt välja (asend "AUTO") jäävad udutuled ja lähituled põlema.
Eesmiste ja tagumiste udutuledega
Töötavad, kui lähituled on käsitsi või automaatrežiimis sisse lülitatud.Pöörake rõngast ja vabastage:
► üks kord edasi, et sisse lülitada eesmised udutuled; kaks korda edasi, et sisse lülitada ka tagumised udutuled.► üks kord tagasi, et tagumised udutuled välja lülitada; kaks korda tagasi, et ka eesmised udutuled välja lülitada.Kui tuled lülitatakse automaatselt välja (asend "AUTO") või lähituled lülitatakse käsitsi välja, jäävad udutuled ja küljetuled põlema.► Keerake rõngast tagasi, et udutuled välja lülitada; ka küljetuled lülituvad välja.
NOTIC E
Kui tuled jäävad põlemaEsiukse avamisel kostev helisignaal hoiatab juhti, et sõiduki tuled on sisse lülitatud, kui süüde on välja ja tuled on käsitsi lülitamise režiimil.Helisignaali lõpetamiseks lülitage tuled välja.Tuled kustuvad, kui te lülitate süüte välja, kuid tulede lülitushoova abil saate need alati uuesti sisse lülitada.
Page 69 of 272

69
Tuled ja nähtavus
4
NOTIC E
Välismaal sõitmine Kui kasutate sõidukit riigis, kus sõidetakse tee teisel poolel, tuleb esitulesid reguleerida, et need ei pimestaks vastutulevaid juhte.Pöörduge TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökoda poole.
WARNI NG
Selge ja vihmase ilmaga on eesmiste ja tagumiste udutulede kasutamine nii päeval kui öösel keelatud. Selge ilmaga võivad udutuled teisi juhte pimestada. Udutulesid tohib kasutada ainult uduse ilmaga või lumesajus.Sellistes ilmastikuoludes peate udutuled ja lähituled käsitsi sisse lülitama, sest päikesesensor võib leida, et valgust on piisavalt.Lülitage eesmised ja tagumised udutuled
välja, kui neid pole enam vaja.
WARNI NG
Ärge kunagi vaadake lähedalt otse LED-esitulede valgusallikasse – tõsine silmade kahjustamisoht.
Suunatuled
► Vasak või parem: lükake tulede lülitushooba üle takistusasendi alla- või ülespoole.
Vilgutamine kolm korda
► Lükake hooba üles või alla, ületamata takistusasendit; suunatuled vilguvad 3 korda.
Esitulede automaatne
süttimine
Kui päikesevalguse sensor avastab, et väljas
on hämar, lülituvad küljetuled ja lähituled automaatselt sisse, ilma et juht peaks midagi tegema. Lähituled süttivad ka vihma korral, samal ajal kui vihmasensor aktiveerib automaatselt klaasipuhastid.Kohe kui väljas on taas piisavalt valge või kui klaasipuhastid välja lülituvad, kustuvad ka tuled automaatselt.
► Keerake võru asendisse "AUTO". Funktsiooni aktiveerimisel kuvatakse ka teade.► Keerake võru mõnda teise asendisse. Ekraanile kuvatakse teade, et funktsioon on välja lülitatud.
Tõrge
Päikesevalguse sensori tõrke korral sõiduki tuled süttivad ja mõõdikupaneelil süttib hoiatustuli, millega kaasneb helisignaal ja/või kuvatav teade.Pöörduge TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökoda poole.
WARNI NG
Udu või lumesaju korral võib päikesevalguse sensor leida, et valgust on piisavalt. Sel juhul
ei lülitu tuled automaatselt sisse.Vältige armatuurlaual või esiklaasi ülaosas (sõltuvalt sõiduki varustusest) oleva päikesevalguse sonsori kinnikatmist, kuna see takistaks vastavate funktsioonide juhtimist.
Page 70 of 272

70
Päevasõidutuled/küljetuled
Esituled süttivad mootori käivitumisel automaatselt.Nende funktsioonid on järgmised.– Päevasõidutuled (tulede lülitushoob on asendis "AUTO" ja väljas on piisavalt valge).– Küljetuled (tulede lülitushoob on asendis "AUTO" ning väljas on hämar või "ainult küljetuled” või "lähi-/kaugtuled").
NOTIC E
Päevasõidutuledena toimides põlevad LED-id eredamalt.
Parktuled
Sõiduki külje tähistamine ainult tee poolsete küljetulede sisselülitamise teel.► Sõltuvalt versioonist lükake tulede lülitushooba ühe minuti jooksul pärast süüte väljalülitamist üles või alla (kui pargite näiteks tee vasakus servas, lükake lülitushooba üles – parempoolsed küljetuled süttivad).Seda kinnitab helisignaal ja vastava suunatule märgutule süttimine.Parktulede väljalülitamiseks lükake tulede lülitushoob tagasi keskasendisse.
Saatetuled
Käsitsi
Sisse-/väljalülitamine► Kui süüde on välja lülitatud, võite esitulesid vilgutada neid tulede lülitushoova abil sisse-välja lülitades.Käsitsi sisse lülitatav saatevalgustus kustub etteantud aja möödumisel automaatselt.
Automaatne
Kui võru on asendis " AUTO" ning väljas on hämar, lülituvad lähituled süüte väljalülitamisel automaatselt sisse.Saatetulede sisse- ja väljalülitumist ning põlemise kestust saab muuta sõiduki häälestusmenüüst.
Automaatne
tervitusvalgustus
Kui esitulede automaatne sisselülituse funktsioon on aktiveeritud, süttivad ümbruse vähese valgustatuse korral automaatselt külje- ja lähituled, kui sõiduk lukust avatakse.Tervitusvalgustuse sisse- ja
väljalülitumist ning põlemise kestust saab muuta sõiduki häälestusmenüüst.