TOYOTA PROACE CITY VERSO 2020 Kasutusjuhend (in Estonian)
Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2020, Model line: PROACE CITY VERSO, Model: TOYOTA PROACE CITY VERSO 2020Pages: 272, PDF Size: 58.53 MB
Page 161 of 272

161
Praktiline teave
7
AdBlue® hankimine
AdBlue®-d tuleks lisada niipea, kui ilmub esimene hoiatus vedeliku vähenemise kohta reservtasemeni.
WARNI NG
Süsteemi SCR nõuetekohase toimimise tagamiseks tehke järgmist:– Kasutage ainult AdBlue® vedelikku, mis vastab standardile ISO 22241.– Ärge valage AdBlue®-d ümber teise nõusse: vedelik ei ole seejärel enam puhas.– Ärge segage AdBlue®-d veega.
AdBlue®-d saate hankida TOYOTA esindusest või kvalifitseeritud töökodast.
NOTIC E
Võite AdBlue®-d osta ka tanklatest, kus seda müüakse erasõidukite tarbeks.
WARNI NG
Ärge tankige AdBlue®-d veokitele ettenähtud tankimiskohast.
Soovitusi säilitamise kohta
AdBlue® külmub ligikaudu -11 °C juures ja halveneb temperatuuril +25 °C. Mahuteid tuleb hoida jahedas kohas ja otsese päikesevalguse eest kaitstult.Sellistes tingimustes saab vedelikku säilitada vähemalt aasta.Pärast vedeliku külmumist saab seda kasutada alles siis, kui see on välisõhus täielikult sulanud.
WARNI NG
Ärge säilitage AdBlue® kanistreid sõidukis.
Ettevaatusabinõud kasutamisel
AdBlue® on karbamiidil põhinev lahus. See on mittesüttiv, värvitu ja lõhnatu vedelik (säilitamisel jahedas kohas).Nahale sattumisel pesta kahjustatud piirkonda seebi ja voolava veega. Silma sattumisel loputada silmi kohe vähemalt 15 minuti jooksul rohke veega või silmapesulahusega. Püsiva põletustunde või ärrituse korral pöörduda arsti poole.Allaneelamisel loputada suud kohe puhta veega ja juua siis palju vett.Teatud tingimustes (näiteks kõrge temperatuur) ei saa välistada ammoniaagi eraldumisohtu: ärge hingake vedelikku sisse. Ammoniaagiaurud ärritavad limaskestasid (silmad, nina ja kõri).
WARNI NG
Säilitage AdBlue® lastele kättesaamatus kohas, originaalpakendis.
Toiming
Enne lisamist veenduge, et sõiduk on pargitud tasasele horisontaalsele pinnale.Talvel veenduge, et sõiduki temperatuur on kõrgem kui -11 °C. Vastasel korral võib AdBlue® külmuda ja seda ei saa paaki valada. Parkige sõiduk mõneks tunniks soojemasse kohta, et vedelikku saaks lisada.
WARNI NG
Ärge valage AdBlue®-d diislikütuse paaki.
WARNI NG
Kui AdBlue®-d satub sõiduki kerele, loputage kohe külma veega või pühkige niiske lapiga.Kui vedelik on kristalliseerunud, eemaldage see käsna ja kuuma veega.
Page 162 of 272

162
WARNI NG
NB! Vedeliku lisamisel pärast AdBlue lõppemisest tingitud riket tuleb enne süüte sisselülitamist oodata umbes 5 minutit ilma juhiust avamata, avades sõiduki lukust, sisestades võtme süütelukku või salongis olevasse “Võtmeta sissepääs ja käivitamine ” süsteemi.Lülitage süüde sisse ja oodake 10 sekundit, enne kui mootori käivitate.
► Lülitage süüde välja ja eemaldage võti süütelukust.või► Võtmeta sissepääs ja käivitamine korral vajutage nuppu "START/STOP", et mootor välja lülitada.
► Kui sõiduk on lukustamata ja kütusepaagi korgi luuk on avatud, keerake AdBlue® paagi sinist korki vastupäeva ja eemaldage.► Juhiseid AdBlue® kanistri kohta: pärast kõlblikkusaja kontrollimist lugege hoolikalt etiketil olevaid juhiseid, enne kui valate vedeliku sõiduki AdBlue paaki.
► Juhised AdBlue® tankuri kohta: sisestage püstoli otsik ja täitke paaki, kuni püstol sulgub automaatselt.
WARNI NG
AdBlue® paagi ülevoolu vältimiseks:– lisage AdBlue® kanistrist 10 kuni 13 liitrit vedelikku.– Tankuri kasutamisel lõpetage tankimine
pärast püstoli esimest automaatset sulgumist.
WARNI NG
Kui AdBlue® paak on täiesti tühi, millest annab märku teade “Top up AdBlue: Starting impossible” (Lisage AdBlued: käivitamine tõkestatud) – tankida tuleb vähemalt 5 liitrit vedelikku.
Pärast vedeliku lisamist
► Sulgege paagi täiteava sinise korgiga ja keerake seda päripäeva, nii palju kui võimalik.► Sulgege kütusepaagi korgi luuk.
Ärge pange AdBlue® pudeleid ja kanistreid olmeprügi hulka.
Pange need selleks ettenähtud konteinerisse või viige tagasi ostukohta.
Vabakäik
Teatud olukorras võib olla vajalik sõiduki liikumine vabakäiguga (pukseerimiseks, ühtlasel teel, automaatpesulas, raudtee- või mereveo ajal jne).Toiming sõltub käigukasti tüübist ja seisupidurist.
Manuaalkäigukasti ja
elektrilise seisupiduriga /
Vabastamine
► Kui mootor töötab, vajutage pidurit ja seadke käigukang vabakäigu asendisse.► Hoidke pidurit all ja lülitage süüde välja.► Vabastage pidur ja lülitage süüde uuesti sisse.► Hoidke pidurit all vajutage juhthooba, et seisupidur vabastada.► Vabastage pidur ja lülitage süüde uuesti välja.
Tavalise toimimise taastamine
► Hoidke pidurit all ja käivitage mootor.
Page 163 of 272

163
Praktiline teave
7
Automaatkäigukasti ja
elektrilise seisupiduriga /
Vabastamine
► Kui mootor töötab, vajutage pidurit ja seadke käigukang asendisse N.► Hoidke pidurit all ja lülitage süüde välja.► Vabastage pidur ja lülitage süüde uuesti sisse.► Hoidke pidurit all vajutage juhthooba, et seisupidur vabastada.► Vabastage pidur ja lülitage süüde uuesti välja.
Tavalise toimimise taastamine
► Hoidke pidurit all ja käivitage mootor.
NOTIC E
Võtmeta sissepääs ja käivitamineSüüte sisse- või väljalülitamisel ärge vajutage piduripedaali. Vastasel korral mootor käivitub,
mille tõttu peate toimingut kordama.
Nõuandeid hoolduse ja
korrashoiu kohta
Üldisi soovitusi
Sõiduki kahjustamise vältimiseks järgige järgmisi soovitusi.
Välimus
WARNI NG
Ärge kunagi kasutage mootoriruumi pesemiseks kõrgsurvepesurit, kuna see võib kahjustada elektrisüsteemi osi.Ärge peske sõidukit ereda päikese käes või väga külma ilmaga.
NOTIC E
Sõiduki pesemisel harjadega automaatpesulas lukustage kindlasti uksed ja sõltuvalt versioonist eemaldage sõidukist elektrooniline võti.Survepesuri kasutamisel hoidke pihustit vähemalt 30 cm kaugusel sõidukist (eriti kahjustatud värvkatte, sensorite või tihenditega kohtade pesemisel).Eemaldage kohe kõik kemikaalide tekitatud plekid, kuna need võivad kahjustada sõiduki värvkatet (nt puuvaik, lindude väljaheited, putukaplekid, õietolm, tõrv).Sõltuvalt keskkonnatingimustest peske sõidukit sagedamini, et eemaldada soolajäägid (rannikualal), tahm (tööstuspiirkonnas) ja pori (niiskes või külmas keskkonnas). Need ained võivad olla tugeva söövitava toimega.Eritoodete hankimiseks teatud plekkide (nt tõrv või putukaplekid) eemaldamise jaoks pöörduge TOYOTA esindusse või
kvalifitseeritud töökotta.Vajadusel laske värvkatet parandada TOYOTA esinduses või kvalifitseeritud töökojas.
Page 164 of 272

164
Salong
WARNI NG
Sõiduki pesemisel ärge kasutage salongis voolavat vett ega kõrgsurvepesurit.Joogitopsis vms lahtises anumas olev vedelik võib maha loksuda ja tekitada kahjustusi, sattudes armatuurlaual ja keskkonsoolil olevate juhtnuppudele. Olge ettevaatlik!
Kere
Läikiv värvkate
WARNI NG
Ärge puhastage kere puhastamiseks abrasiivseid aineid, lahusteid, bensiini või õli.Ärge kunagi kasutage tõrksate plekkide eemaldamiseks abrasiivset käsna. Värvkatte kriimustamisoht!Ärge vahatage sõidukit ereda päikese käes ning ärge vahatage plastist ja kummist osi.
NOTIC E
Kasutage pehmet käsna ja seebivett või neutraalse pH-ga toodet.Pühkige keret hoolikalt puhta mikrokiust lapiga.Kandke vaha puhta kuiva sõiduki värvkattele.Järgige toote kasutusjuhendit.
Kleebised
(Sõltuvalt versioonist)
WARNI NG
Ärge peske sõidukit kõrgsurvepesuriga. Kleebiste kahjustamis- või mahakoorumisoht!
NOTIC E
Kasutage voolavat vett temperatuuriga 25 °C kuni 40 °C.Liigutage veejuga üle pestava pinna, selle suhtes risti.Loputage sõidukit demineraliseeritud veega.
Page 165 of 272

165
Rikke korral
8
Kütuse lõppemine
(diiselmootor)
Diiselmootoriga auto korral tuleb kütuse lõppemisel toitesüsteem täita kütusega.Kui mootor ei käivitu esimesel katsel, ärge jätkake käivitamist, vaid korrake toimingut algusest.
NOTIC E
Lisateavet sobimatu kütuse tankimise tõkestamise (diisel) kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Euro 6.2/6.3 mootorid
► Lülitage süüde sisse (ärge mootorit käivitage).► Oodake umbes 1 minut ja lülitage süüde välja.► Käivitage starteri abil mootor.Kui mootor ei käivitu esimesel katsel, ärge jätkake käivitamist, vaid korrake toimingut.
Tööriistakomplekt
► Lihtsamaks ligipääsemiseks nihutage istet/istmeid ettepoole.
Juurdepääs tööriistadele
Ajutise rehviparanduskomplekti korral
Komplekt asub parempoolse esiistme all.
Varurattaga
Tungraud asub parempoolse esiistme all.Tööriistad asuvad vasakpoolse esiistme all.
Tööriistade kirjeldus
1.Tõkisking sõiduki blokeerimiseks.
2.Eemaldatav pukseerimisaas.
3.Torx-võti.Võimaldab eemaldada tagatulesid lampide vahetamise jaoks.
Ajutise rehviparanduskomplekti
korral
4.12 V kompressor koos rehviparandusaine pudeli ja kiiruspiirangu kleebisegaRehvi ajutiseks parandamiseks ja rehvirõhu reguleerimiseks.
Lisateavet ajutise rehviparanduskomplekti kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Page 166 of 272

166
Varurattaga
5.Rattavõti.Rattapoltide eemaldamiseks ja tungraua üles-/allapoole kruvimiseks.
6.Tungraud.Sõiduki tõstmise jaoks.
7.Rattapoldi korkide / ratta ilukilpide eemaldamise tööriist (sõltuvalt varustusest).Kui kuulub sõiduki varustusse, kasutatakse kergsulamvelgede rattapoltidelt korkide eemaldamiseks või terasvelgedelt ilukilpide eemaldamiseks.
8.Turvapoldi padrun.Kinnitatakse rattavõtme külge turvapoldi jaoks.
NOTIC E
Lisateavet varuratta kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
WARNI NG
Kõik need tööriistad on mõeldud ainult teie sõidukile ja võivad sõltuvalt selle varustusest varieeruda.Ärge kasutage tööriistu muul otstarbel.
NOTIC E
Tungrauda võib kasutada ainult kahjustatud või läbitorgatud rehviga ratta vahetamiseks.Tungraud ei vaja hooldust.Tungraud vastab Euroopa standarditele, mis on määratletud masinadirektiivis 2006/42/CE.
NOTIC E
Tungraua teatud osad, nagu keere ja ühenduskohad, võivad tekitada vigastusi: vältige nende puudutamist.Eemaldage hoolikalt kõik määrdeplekid.
Ajutine
rehviparanduskomplekt
Kompressorist ja parandusaine pudelist koosnev komplekt võimaldab rehvi ajutiselt parandada,
et sellega saaks sõita lähimasse töökotta.
NOTIC E
Komplekti abil saab parandada enamikku läbitorkeid, mis paiknevad rehvi turvisel või serval.
NOTIC E
Sõiduki elektrisüsteemiga võib pärast rehvi parandamist ühendada kompressori rehvi pumpamise jaoks.
NOTIC E
Lisateavet tööriistakomplekti kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Parandamine
WARNI NG
Ärge eemaldage rehvi tunginud võõrkehasid (nt nael, kruvi).
► Parkige sõiduk nii, et see ei takistaks liiklust, ja rakendage seisupidur.► Järgige teie asukohamaa seaduste kohaseid ohutusnõudeid (ohutuled, ohukolmnurk, helkurvesti kandmine jne).► Lülitage süüde välja.
Page 167 of 272

167
Rikke korral
8
► Eemaldage parandatava rehvi ventiilikork ja hoidke seda puhtas kohas.
► Ühendage parandusaine voolik katkise rehvi ventiiliga ja kruvige kindlalt kinni.► Ühendage kompressori voolik parandusaine pudeliga.► Kontrollige, kas kompressori lüliti on asendis "O".► Harutage kompressori alla olev elektrikaabel täiesti lahti.► Ühendage kompressori elektripistik sõiduki 12 V pistikupesaga.
WARNI NG
Kompressori jaoks võib kasutada ainult sõiduki eesmist 12 V pistikupesa.
► Paigaldage kiiruspiirangu kleebis
WARNI NG
Kiiruspiirangu kleebis paigutatakse sõiduki sisse juhi lähedale nähtavale kohale ning see tuletab juhile meelde, et sõidukil on all ajutiselt kasutatav ratas.
NOTIC E
Teave rehvirõhkude kohta on näidatud sellel kleebisel.
► Lülitage süüde sisse.
► Lülitage kompressor sisse, seades lüliti asendisse "I", ja oodake, kuni rehvirõhk on 2 baari. Parandusvainet lisatakse rehvi sisse rõhu all; ärge võtke pumpamise ajal voolikut ventiili küljest lahti (tagasilöögioht).
WARNI NG
Kui umbes 7 minutiga ei ole rõhk tõusnud 2 baarini, siis ei saa rehvi parandada; pöörduge abi saamiseks TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
► Seadke lüliti asendisse "O".► Eemaldage kompressori elektripistik sõiduki 12 V pistikupesast.► Sulgege rehvi ventiil korgiga.► Eemaldage komplekt.► Eemaldage parandusaine pudel ja pange hoiule.
WARNI NG
Parandusainet on allaneelamisel kahjulik ja põhjustab silmaärritust.Hoidke toodet lastele kättesaamatus kohas.Vedeliku kõlblikkusaeg on märgitud pudelile.Pärast kasutamist ärge visake pudelit olmejäätmete hulka, vaid viige TOYOTA esindusse või vastavasse jäätmete kogumispunkti.Ärge unustage hankida uut parandusaine pudelit, mis on saadaval TOYOTA esinduses või kvalifitseeritud töökojas.
Page 168 of 272

168
► Pärast rehvi parandamist sõitke kohe umbes 3 miili (5 kilomeetrit) mõõdukal kiirusel (20–60 km/h (12–37 miil/h)).► Peatuge ja kontrollige parandatud rehvi ning rehvirõhku, kasutades komplekti.
WARNI NG
Komplekti abil parandatud rehviga ärge sõitke kiiremini kui 80 km/h (50 km/h) ning kaugemale kui 200 km (125 miili).Laske rehv TOYOTA esinduses või kvalifitseeritud töökojas vahetada.
Rehvirõhu kontrollimine/
reguleerimine
Ilma parandusaineta saab kompressorit kasutada rehvirõhu kontrollimiseks ja vajadusel reguleerimiseks.► Eemaldage rattalt ventiilikork ja hoidke seda puhtas kohas.► Harutage kompressori alla olev elektrikaabel lahti.► Kruvige voolik ventiili külge ja pingutage.► Kontrollige, kas kompressori lüliti on asendis "O".► Harutage kompressori alla olev elektrikaabel täiesti lahti.► Ühendage kompressori elektripistik sõiduki 12 V pistikupesaga.► Lülitage süüde sisse.
WARNI NG
Kompressori jaoks võib kasutada ainult sõiduki eesmist 12 V pistikupesa.
NOTIC E
Teave rehvirõhkude kohta on näidatud sellel kleebisel.
► Käivitage kompressor, seades lüliti asendisse "I" ja reguleerige rõhk väärtusele, mis on näidatud sõiduki rehvirõhkude kleebisel. Rõhu alandamine: vajutage musta nuppu, mis asub kompressori voolikul, ventiiliühenduse lähedal.
WARNI NG
Kui 7 minutiga ei ole rõhk tõusnud 2 baarini, siis on rehv katki; pöörduge abi saamiseks TOYOTA esindusse või kvalifitseeritud töökotta.
► Kui õige rõhk on saavutatud, seadke lüliti asendisse "O".► Eemaldage komplekt ja pange hoiule.
WARNI NG
Kui ühe või mitme rehvi rõhku on tarvis reguleerida, tuleb rehvirõhu languse andursüsteem uuesti lähtestada.Lisateavet madala rehvirõhu andursüsteemi kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Page 169 of 272

169
Rikke korral
8
Varuratas
Kahjustatud ratta vahetamine varuratta vastu, kasutades sõidukiga kaasas olevaid tööriistu.
NOTIC E
Lisateavet tööriistakomplekti kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
► Parkige sõiduk nii, et see ei takistaks liiklust, ja rakendage seisupidur.► Järgige teie asukohamaa seaduste kohaseid ohutusnõudeid (ohutuled, ohukolmnurk, helkurvesti kandmine jne).► Lülitage süüde välja.
Juurdepääs varurattale
► Juurdepääs varurattale on sõiduki tagant.
► Kui teie sõidukil on haagisekonks, tõstke sõiduki tagaosa tungraua abil (kasutades
tõstepunkti B), et sõiduki all oleks piisavalt ruumi varuratta eemaldamiseks.
Varuratta eemaldamine kandurilt
► Sõltuvalt versioonist avage tagaluuk või küljehingedega uksed.
► Varuratta kanduri polt asub tagaukse lävel.
► Keerake polti rattavõtme abil lahti, kuni kandur on piisavalt allapoole langenud ning kanduri konksu saa vabastada.
► Võtke kandur konksu küljest ja viige varuratas vahetatava ratta kõrvale.
Varuratta asetamine kandurisse
► Asetage ratas küljega kanduri poole.► Lükake ratast järk-järgult kandurile, vaheldumisi vasakult ja paremalt, kuni see on konksu kinnituskohast kaugemal.► Kinnitage kandur konksu külge ja pingutage polti rattavõtme käepideme abil, kuni see on tihedalt kinni.
Page 170 of 272

170
Ratta eemaldamine
WARNI NG
Sõiduki parkiminePaigutage sõiduk kohta, kus see ei takista liiklust: maapind peab olema horisontaalne, stabiilne ja mitte libe.Manuaalkäigukasti korral lülitage sisse esimene käik, et rattad blokeerida, rakendage seisupidur, kui see pole programmitud automaatrežiimile, ja lülitage süüde välja.Automaatkäigukasti korral seadke käigukang asendisse P, et rattad blokeerida, rakendage seisupidur, kui see pole programmitud automaatrežiimile, ja lülitage süüde välja.Kontrollige, kas mõõdikupaneelil põlevad püsivalt seisupiduri hoiatustuled.Sõitjad peavad sõidukist väljuma ja ootama ohutus kohas.Vajadusel pange tõkiskingad vahetatava ratta suhtes diagonaalselt paikneva ratta alla.Ärge kunagi minge tungrauaga ülestõstetud
sõiduki alla; kasutage sillapukki.
NOTIC E
Ilukilbiga ratasRatta eemaldamisel võtke esmalt ära ilukilp, tõmmates seda rattavõtme abil ventiilisüvendist eemale.Ilukilbi paigaldamisel seadke ilukilbi süvend kohakuti ventiiliga ja lükake ilukilpi piki selle välisserva ratta külge kinni, kasutades oma peopesa.
► Terasvelje korral eemaldage ilukilp tööriista 7 abil.► Kergsulamvelje korral eemaldage igalt poldilt kork, kasutades tööriista 7.
► Kui sõidukil on turvapolt, kinnitage selle padrun 8 rattavõtme 5 külge, et turvapolt lahti keerata.
► Kruvige lahti ka ülejäänud rattapoldid (neid eemaldamata), kasutades rattavõtit 5.
NOTIC E
Ilukilbiga ratasRatta eemaldamisel võtke esmalt ära ilukilp, tõmmates seda rattavõtme abil ventiilisüvendist eemale.
► Asetage tungraua jalg maapinnale ja veenduge, et see asub otse tõstekoha A või B all, olenevalt sellest, kumb on vahetatavale rattale lähemal.