TOYOTA PROACE CITY VERSO EV 2021 Kasutusjuhend (in Estonian)
Manufacturer: TOYOTA, Model Year: 2021, Model line: PROACE CITY VERSO EV, Model: TOYOTA PROACE CITY VERSO EV 2021Pages: 352, PDF Size: 75.78 MB
Page 51 of 352

51
Juurdepääs
2
Laste turvalisuse tagamiseks vajutage tagumiste elektriliste aknalülitite väljalülitamiseks nuppu 5 (sõltumata akende asendist).Nupus süttib punane märgutuli ja ekraanile ilmub kinnitusteade. Märgutuli põleb seni, kuni lülitid taas aktiveeritakse.Tagumisi elektrilisi aknatõstukeid saab endiselt kasutada juhi lülitite abil.
Elektriliste aknatõstukite
lähtestamine
Pärast akuühenduse taastamist või juhul, kui aknaklaasid liiguvad ebatavaliselt, tuleb muljumisvastane funktsioon lähtestada.Muljumisvastane funktsioon ei tööta järgmiste toimingute ajal.Tehke iga akna juures järgmist.► Laske aknaklaas täiesti alla ja tõstke seejärel üles; klaas tõuseb paari sentimeetri võrra iga kord, kui lülitit liigutatakse. Korrake toimingut, kuni aken on täiesti suletud.► Tõmmake lülitit veel vähemalt üks sekund
pärast aknaklaasi jõudmist suletud asendisse.
WARNI NG
Kui aknaklaas kohtab elektrilise liigutamise ajal takistust, peab klaasi liikumissuund muutuma. Selle jaoks vajutage vastavat lülitit.Kui juht liigutab kaassõitja elektrilise akna lüliteid, peab ta kindlasti veenduma, et akna korralikku sulgumist miski ei takista.Veenduge kindlasti, et reisijad kasutavad elektrilisi aknatõstukeid õigesti.Aknaid liigutades pöörake erilist tähelepanu lastele.Akende sulgemisel elektroonilise võtme abil jälgige kindlasti kaassõitjate ja/või teiste inimeste tegevust.Ärge pange oma pead ega käsi avatud aknast välja, kui sõiduk liigub – tõsise vigastusoht!
Tagaukse akende
kallutamine
Avamine
► Pöörake hoova väljapoole.► Lükake lõpuni, et aken avatud asendisse fikseerida.
Sulgemine
► Tõmmake hooba, et aken vabastada.
► Tõmmake hoob lõpuni sisse, et aken suletud asendis fikseerida.
Page 52 of 352

52
Üldisi soovitusi istmete
kohta
WARNI NG
Ohutuse tagamiseks on tähtis, et istmeid ei reguleeritaks sõidu ajal.
WARNI NG
Istme seljatuge võib kokku või lahti klappida ainult sõiduki paigal seismise ajal.
WARNI NG
Enne istme tahapoole nihutamist veenduge, et istme taga pole inimest ega eset, mis võiks istme lõpuni tahapoole liikumist takistada.Kui tagaistmetel on reisija või istme taga põrandal on suuri esemeid, tekib istme liigutamisel muljumisoht.
WARNI NG
Ärge asetage lauaks allaklapitud seljatoele kõvasid või raskeid esemeid. Need võivad äkilise pidurdamise või kokkupõrke korral paiskuda ohtlikult ettepoole.– Ärge jätke eemaldatud peatuge lahtiselt; kinnitage see sõidukis vastavasse kohta.– Veenduge, et turvavööd on sõitjatele ligipääsetavad ja neid saab kergelt kinnitada.– Ükski sõitja ei tohi istumisel jätta turvavööd reguleerimata ja kinnitamata.– Kui istute 3. istmereas, ärge jätke oma jalgu 2. istmerea istme alla, kui seda istet kallutatakse.– 3. istmerea istme kokkuklappimisel kinnitage rihm korralikult 2. istmerea seljatoe konksu külge: istme ootamatu kaldumisoht.
WARNI NG
Enne reguleerimist veenduge, et ükski
inimene või ese ei takista osade liikumist või fikseerimist.Ootamatu kokkuklappimise vältimiseks hoidke ja toetage seljatuge, kuni see on horisontaalne.Ärge pange oma käsi istmepadja alla, kui seda alla- või ülespoole liigutate, vastasel korral võite oma sõrmi vigastada. Pange käsi istmepadja peal olevale käepidemele/rihmale (sõltuvalt varustusest).
WARNI NG
NB! Korralikult kinnitamata seljatugi muutub järsu pidurduse või kokkupõrke korral sõitjatele väga ohtlikuks.Pakiruumis olevad esemed võivad paiskuda ettepoole, millega kaasneb tõsine vigastusoht.
Esiistmed
Õige sõiduasend
Enne sõidu alustamist ning mõõdikute ja juhtseadiste ergonoomilise paigutuse maksimaalseks ärakasutamiseks reguleerige oma sõiduasendit järgmises järjekorras:– peatoe kõrgus.– seljatoe kalle.– istmepadja kõrgus.– istme kaugus pedaalidest.– rooli kõrgus ja kaugus.
– tahavaatepeegel ja küljepeeglid.
Page 53 of 352

53
Kasutuslihtsus ja mugavus
3
WARNI NG
Pärast neid reguleerimisi kontrollige, kas näete oma juhtimisasendist korralikult mõõdikupaneeli.
Reguleerimine
Pikisuunaline asend
► Tõmmake hooba üles ja nihutage istet ette- või tahapoole.
Kõrgus
(ainult juhiiste)
► Vastava varustuse olemasolul tõmmake hooba istme tõstmiseks mitu korda üles või vajutage istme langetamiseks alla, kuni istme kõrgus on teie jaoks sobiv.
NOTIC E
Lisateavet turvavööde kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Seljatoe kallutamine
► Lükake hooba tahapoole ja kallutage seljatuge, kasutades oma keharaskust ja jalgu.
Nimmetugi
(ainult juhiiste)
► Keerake nuppu, et reguleerida nimmetoe asend endale sobivaks.
Käetugi
► Käetoe püstasendisse seadmiseks tõstke käetuge üles, kuni see lukustub.
► Kasutamiseks laske käetugi tagasi alla.Kaassõitjaistme käetoe saab eemaldada.Käetoe eemaldamine
Page 54 of 352

54
► Tõstke käetugi püstasendisse.
► Lükake käetoe võlli käetoe poole.► Võlli paigal hoides pöörake käetuge tahapoole.► Tõmmake käetuge seljatugi küljest ära.Käetoe paigaldamine
► Lükake käetugi seljatoe külge, seades bajonettliite tihvtid kohakugi aukudega.► Lükake käetoe võlli käetoe poole.► Võlli paigal hoides pöörake käetuge ettepoole. Käetugi on nüüd taas seljatoe külge kinnitatud.
Istmealune panipaik
► Juurdepääsu saamiseks panipaigale tõstke kaassõitjaistme padi üles.
Püstine asend
► Kui keskkonsool tekitab ebamugavust, eemaldage kaassõitjaistme käetugi.► Mehhanismi kallutamiseks ja suunamiseks lükake hoob lõpuni tahapoole.
Istme selline asend võimaldab kaubaruumis vedada pikki esemeid, nii et sõiduki uksed on suletudKokkuklapitud seljatoele võib panna kuni 50 kg suuruse raskuse.► Istmepadja asendi muutmiseks tõstke seljatuge, kuni see lukustub ülemisse asendisse.
Istmesoojendi nupp
► Umbes 30 sekundit pärast mootori käivitamist vajutage nuppu.Saate selle aktiveerida, kui välistemperatuur on alla 20 °C.Temperatuuri reguleeritakse automaatselt.Teistkordne vajutus lülitab välja.
Page 55 of 352

55
Kasutuslihtsus ja mugavus
3
NOTIC E
Kui mootor ei tööta ja te vajutate nuppu, jääb sisselülitusnõue 2 minutiks mälusse.
Kahekohalise eesmine pinkistme korral lülitab juhiistme lüliti sisse ja välja ka pinkistme välimise istekoha soojendi.
ECO
Ärge kasutage istmesoojendit, kui iste on tühi.Vähendage soojenduse võimsust kohe, kui võimalik.Kui iste ja salong on piisavalt soojenenud, lülitage istmesoojendi välja; elektritarbimise vähendamine aitab vähendada elektrikulu.
WARNI NG
Tundliku naha korral ei ole soovitav istmesoojendit väga kaua kasutada.Inimestel, kes on kuumuse suhtes tundlikud (haiguse, ravimiste vms tõttu) esineb põletusoht.Istmesoojendi kahjustuste ja lühiste vältimiseks pidage silmas järgmist:– ärge pange istme peale raskeid või teravaid esemeid;– ärge toetuge istme peale põlvili või jalgadega;– vältige vedelike sattumist istme peale;– ärge kasutage istmesoojendit, kui iste on märg.
Rooli reguleerimine
► Kui auto ei liigu, tõmmake juhthooba, et rool vabastada.► Reguleerige rooli kõrgust ja kaugust.► Vajutage juhthoob alla, et rooli asend fikseerida.
WARNI NG
Ohutuse tagamiseks võib seda toimingut teha ainult sõiduki paigal seistes.
Page 56 of 352

56
Peeglid
Küljepeeglid
Reguleerimine
► Liigutage nuppu A või keerake nuppu C (sõltuvalt versioonist) paremale või vasakule, et valida seatav peegel.► Reguleerimiseks liigutage nuppu B või C (sõltuvalt versioonist) neljas suunas.► Seadke nupp A või C (sõltuvalt versioonist)
tagasi keskasendisse.
WARNI NG
Ohutuse parandamiseks tuleb peegleid reguleerida nii, et pimeala väheneks.
Peeglist nähtavad objektid on tegelikult lähema, kui need peeglist paistavad.Võtke seda arvesse tagant tulevate sõidukite kauguse hindamisel.
Käsitsi pööramine
Võite peegleid käsitsi auto poole pöörata (nt kitsas parklas, garaažis jne).► Pöörake peegel sõiduki poole.
Elektriline kokkupööramine
Sõltuvalt varustusest saab peeglid elektriliselt tagasi pöörata.
► Seestpoolt, kui süüde
on sees, seadke nupp A keskasendisse.► Tõmmake nuppu A tahapoole.
► Lukustage sõiduk väljastpoolt.
NOTIC E
Kui peeglid on tagasi pööratud nupuga A, ei pöörata neid uuesti lahti, kui sõiduk lukust avatakse.
Elektriline lahtipööramine
Külgpeeglid pööratakse elektriliselt lahti, kui sõiduk kaugjuhtimispuldi või võtme abil lukust avatakse. Kui peeglite automaatset lahtipööramist ei ole nupuga A valitud, tõmmake nuppu keskasendist uuesti tahapoole.
NOTIC E
Peeglite kokku-/lahtipööramise sõiduki lukustamisel / lukust avamisel saab välja lülitada. Võtke ühendust Toyota volitatud edasimüüja, Toyota volitatud remonditöökoja vm usaldusväärse remonditöökojaga.Vajadusel saab peeglid kokku pöörata käsitsi.
Peeglisoojendid
► Vajutage üht nendest nuppudest.
NOTIC E
Lisateavet tagaklaasi udueemalduse/sulatuse kohta vaadake asjakohasest jaotisest.
Sisemine tahavaatepeegel
Peegel on varustatud pimestamisvastase süsteemiga, mis tumendab peeglit ja vähendab päikesest, teiste sõidukite esituledest jms tekitatud valguse eredust.
Page 57 of 352

57
Kasutuslihtsus ja mugavus
3
Manuaalne režiim
Päeva/öö asend
► Tõmmake hooba, et seada peegel
pimestamist vältivasse ööasendisse.► Lükake hooba, et sada peegel tagasi tavalisse päevaasendisse.Reguleerimine► Seadke peegel tavalisse päevaasendisse.
Automaatselt tumenev peegel
Valgusele reageeriv süsteem jälgib sensori abil välisvalgustust ja sõiduki tagant tulevat valgusvoogu ning vahetab automaatselt ja järk-järguliselt päeva-/öörežiimi.
NOTIC E
Optimaalse nähtavuse tagamiseks manööverdamise ajal muutub peegel automaatselt heledamaks, kui tagasikäik sisse lülitatakse.Süsteem ei toimi, kui pakiruumi laaditud
koorem on kõrgem kui kaubaruumi kate või kui kaubaruumi kattele on pandud esemeid.
Peegel laste jälgimiseks
Tahavaatepeegli kohale on paigaldatud laste jälgimist võimaldab peegel. See võimaldab jälgida sõiduki tagumisi olevaid sõitjaid ja hõlbustab vestlemist eesmiste ja tagumiste sõitjate vahel ilma peegli asendit muutmata ja pead pööramata. Pimestamise vältimiseks saab selle hõlpsalt kokku klappida.
2-kohaline eesmine
pinkiste
Keskmine iste
Lauaks klapitud asend
► Seljatoe langetamiseks tõmmake istme servas olevat käepidet.
Page 58 of 352

58
Pinkistme keskmise koha seljatoe saab lauaks maha kallutada, et luua mobiilne kontor (kasutada sõiduki seismise ajal).
Lisaks saab sõiduki varustada klapplauaga.► Seljatoe tagasi istumisasendisse tõstmiseks sulgege laud ja tõstke seljatugi üles, nii et see lukustub.Vältige käepideme kinnijäämist istmepadja alla, kui seljatuge liigutate.
WARNI NG
Ärge kasutage lauda, kui sõiduk liigub.Äkilise pidurduse või kokkupõrke korral võivad laual olevad esemed paiskuda ohtlikult ettepoole ja tekitada vigastuse.
Istmealune panipaik
► Juurdepääsu saamiseks panipaigale tõstke keskmine iste üles. Panipaiga saab rippluku abil lukustada (ei kuulu komplekti).
WARNI NG
Istet istumisasendisse seades veenduge alati, et turvavööd ja nende kinnituskohad jäävad sõitjatele ligipääsetavaks.
Külgiste
Püstine asend
► Seljatoe kallutamiseks ja istme kokkuklappimiseks tõmmake seljatoe peal peatoe lähedal olevat keelt.Iste klapitakse kokku põrandasse esiistme lähedale ja nii moodustub kaubaruumiga ütetasane põrand.Istme selline asend võimaldab kaubaruumis vedada pikki esemeid, nii et sõiduki uksed on suletud.Kokkuklapitud seljatoele võib panna kuni 50 kg (110 naela) suuruse raskuse.Istme tavalisse asendisse seadmiseks tõstke seljatuge üles, kuni iste kinnitub õigesse asendisse põranda külge.
Page 59 of 352

59
Kasutuslihtsus ja mugavus
3
WARNI NG
Ärge pange oma käsi istmepadja alla, kui seda alla- või ülespoole liigutate, vastasel korral võite oma sõrmi vigastada.Kasutage selleks alati rihma.Enne reguleerimist veenduge, et ükski inimene või ese ei takista osade liikumist või fikseerimist.
Kokkuklapitud asend
► Tõmmake istme all olevat kollast vänta üles, et tõsta iste püstisesse kokkuklapitud asendisse (iste lükatud seljatoe vastu), kuni iste on fikseeritud.See asend võimaldab kabiinis vedada kõrgemaid esemeid.Istme asendi taastamiseks vajutage istme all olevat kollast vänta ja fikseerige iste põranda külge.
WARNI NG
Ärge pange oma käsi istmepadja alla, kui seda alla- või ülespoole liigutate, vastasel korral võite oma sõrmi vigastada.Pange käsi istmepadja ette.Enne asendi reguleerimist veenduge, et ükski inimene või ese ei takista osade liikumist või fikseerimist.
Tagumine pinkiste (2.
istmerida)
WARNI NG
Ohutuse tagamiseks on tähtis, et istmeid ei reguleeritaks sõidu ajal.
Seljatugede
kokkuklappimine
Esimesed sammud:► langetage peatoed,► vajadusel nihutage esiistmeid ettepoole,► veenduge, et ükski ese (riided, kotid, vms) või inimene ei takista seljatugede kokkuklappimist,► veenduge, et välimised turvavööd on ühtlaselt seljatoe pinnal.
NOTIC E
Seljatoe kokkuklappimisega kaasneb vastava istmepadja vähene langetamine.Kui seljatugi lukustist vabastatakse, ilmub vabastusriivi punane osa nähtavale.
► Pöörake seljatoe vabastuskäepidet 1.► Seadke seljatugi alla horisontaalasendisse.
Peatugede asendi muutmine
WARNI NG
Kõigepealt veenduge, et välimised turvavööd asetsevad vertikaalselt seljatoe
kinnitusrõngaste kõrval.
► Seadke seljatugi püstiasendisse ja lükake riivi lukustamiseks tahapoole.► Veenduge, et vabastusriivi 1 punane osa ei ole enam nähtaval.► Jälgige, et välimised turvavööd ei jää toimingu ajal millegi vahele kinni.
Page 60 of 352

60
Tagaistmed (2. istmerida)
Seljatugede
kokkuklappimine
Esimesed sammud:► langetage peatoed,► vajadusel nihutage esiistmeid ettepoole,► veenduge, et ükski ese (riided, kotid, vms) või inimene ei takista seljatugede kokkuklappimist,► veenduge, et välimised turvavööd on ühtlaselt seljatoe pinnal.
NOTIC E
Seljatoe kokkuklappimisega kaasneb vastava istmepadja vähene langetamine.Kui seljatugi lukustist vabastatakse, ilmub vabastusriivi punane osa nähtavale.
Väline iste (vasak või parem)
► Pöörake seljatoe vabastuskäepidet 1.► Seadke seljatugi alla horisontaalasendisse.
Keskmine iste
► Tõmmake seljatoe vabastamise käepidet 1.► Seadke seljatugi alla horisontaalasendisse.
WARNI NG
Keskmise istme puhul tuleb kasutada ainult rihma.
Peatugede asendi muutmine
Väline iste (vasak või parem)
WARNI NG
Kõigepealt veenduge, et välimised turvavööd asetsevad vertikaalselt seljatoe kinnitusrõngaste kõrval.
► Seadke seljatugi püstasendisse ja lükake riivi
lukustamiseks tahapoole.► Veenduge, et välimiste istmete vabastusriivide 1 punane osa ei ole enam nähtaval.► Jälgige, et välimised turvavööd ei jää toimingu ajal millegi vahele kinni.
WARNI NG
Kontrollige, kas keskmise istme püstine seljatugi on välimiste istmete seljatugedega kohakuti.
Keskmine iste► Seadke seljatugi püstiasendisse ja lükake riivi lukustamiseks tahapoole.► Veenduge, et keskmine turvavöö ei jää liigutamise ajal kinni.